Estiq Value / Tallinn / Kristiine / Siidisaba tn 11a
Registriandmed seisuga 2. oktoober 2026 Kristiine · Tallinn

Siidisaba tänav 11a, Tallinn

Siidisaba tn 11a (Tallinn, Kristiine linnaosa) on 2019. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 15 korterit (EHR 120263187). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 02.10.2026 3 745 €/m² (hinnanguvahemik 3 393–4 097 €/m², ±9%).

Siidisaba tänav 11a, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 15 korterit EHR 120263187 ↗ Kataster 78407:701:3372 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Siidisaba tn 11a on 2019. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 15 korterit, eeldatav energiaklass B. Estiq AVM baastase on €3 745/m², 20,4% üle Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64).

Siidisaba tn 11a on 2019. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Kristiine linnaosas, 15 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (6 tk). Energiaklass B (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 745 €/m², mis on umbes 20,4% üle Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64). Tüüpiline korter (2-toaline, 55,4 m²) on ligikaudu €212 071.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass B, maapealne parkimine ja 2019. aasta ehitusaeg.

€650–€790/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (16 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 16 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~73 €, talvel ~123 € · 100% möbleeritud
3,6–4,6%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 4 37.6 – 42.3 m² €3 785 €140 941–€170 186
2-toaline 6 50.2 – 60.6 m² €3 828 €192 137–€232 006
3-toaline 4 66 – 70.2 m² €3 814 €239 119–€288 738
4-toaline 1 97.6 m² €3 833 €338 935–€409 266
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 41.1 m² 2-toaline · 55.4 m² 3-toaline · 69.2 m² 4-toaline · 97.6 m²
− 55,4 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€212 071
ca €3 828 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €222 675
Eeldatav üüritulu €650–€790/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 019/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
8,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,7

Räägu peatus 293 m / 4 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,6

Tallinna Lilleküla Gümnaasium 217 m; riigieksamite tase 57.2/100; lasteaed 496 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,5

67% tundidest hea, 11% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Räägu park 397 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk8,3

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=13): madal risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,5

2019. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (2019) põhjal on eeldatav klass B. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,6

Räägu park 397 m; toidukauplused 380 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,0

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 29 tehingut kohordis „2016-2020 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Siidisaba tn 11a

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: mõõdukas · indeks 3,5 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 13 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -69%.

Sagedasemad liigid: pisivargus, narkojuhtum,vandalism, vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 040 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 67% kahes parimas klassis, 22% keskmises ja 11% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kristiine · 2016-2020 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 85 tehingut · 2016-2020 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii.
Siidisaba tn 11a AVM tase: €3 745/m² 2024 Q3 liiga vähe tehinguid11 tehingut liiga vähe tehinguid— 2025 Q3 liiga vähe tehinguid6 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q2 liiga vähe tehinguid2 tehingut liiga vähe tehinguid— €3 631 2024 Q4 18 tehingut €3 615 2025 Q1 10 tehingut €4 077 2025 Q2 17 tehingut €3 867 2025 Q4 12 tehingut €3 757 2026 Q1 9 tehingut €3 870 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 745/m²
Hinnavahemik
€3 393–4 097
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 55,4 m²)
€222 675
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 019/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 13 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.415297, 24.723879 · katastritunnus 78407:701:3372.

🎓 Tallinna Lilleküla Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 57.2/100
217 m · 3 min
🚏 Räägu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
293 m · 4 min
🎓 Tallinna Kristiine Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.1/100
356 m · 5 min
🚏 Koolimaja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
365 m · 5 min
🛒 Kotka Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
380 m · 5 min
🌳 Räägu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
397 m · 5 min
🚏 Ööbiku peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
481 m · 6 min
🧒 Tallinna Tihase Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
496 m · 7 min
🧒 Tallinna Linnupesa Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
622 m · 8 min
🎓 Tallinna Tondi Kool
Põhikool · Põhikool
642 m · 9 min
🚏 Nõmme tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
653 m · 9 min
🧒 Tallinna Kristiine Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
673 m · 9 min
🌳 Cederhelmi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1003 m · 13 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 13 objekti, lähim peatus 293 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kristiine linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

32 705 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.8% · 6 146
18–64 (Tööealised) 63.2% · 20 662
65 ja vanemad (Seeniorid) 18% · 5 897

Haridustase (15+)

27 421 elanikku
Põhiharidus või madalam 12% · 3 285
Keskharidus või kutseharidus 35.4% · 9 712
Kõrgharidus või magistrikraad 50.4% · 13 821
Haridustase teadmata 2.2% · 603

Ehitusaeg & elamufond

17 309 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.3% · 1 958
Nõukogude periood (1946–1990) 66.9% · 11 577
Taasiseseisvunud (1991–2010) 9.2% · 1 596
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 10.9% · 1 879

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.7%
B-klass (Madalenergia) 7.2%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 3.2%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2019
Kortereid kokku15
Korruseid4
Energiaklass (hinnang)B ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus4 486 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120263187 · kanne muudetud 30.05.2025.

Tellis.

EHR portaal (kood: 120263187) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78407:701:3372 · pindala 4 486 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78407:701:3372) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Siidisaba tn 11a // 11b // 11c korteriühistu (registrikood 80358164). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,37/m² kuustüüpiline korter €174 kuus · k.a kommunaalid · Lilleküla asum mediaan €3,03/m² kuus
Ühistu maksed€1,06/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,16/m² · Lilleküla asum mediaan €1,12/m² kuus
Remondifond€42 971€19/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€28 907€29 584
sh remondifondi maksed€4 280€6 506
Remondikulud€5 595€7 485
Remondifondi jääk€42 971€30 206
Raha€50 564€36 202
Reservkapital€8 732€8 732
Aasta tulem€26€453
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€4 9500,18
Heakorra tasud€12 5000,46
Haldustasud€5 8620,21
Remonditasud€4 2800,16
Kindlustus€1 3150,05

37 korterit · liikmeid 40 eraisikut + 4 juriidilist isikut · ühistu haldab 3 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 283 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Lilleküla asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01152674) · Postiindeks: 11311

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Siidisaba tn korterelamud

5 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 197/m² (n=5) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Siidisaba tn 9 1974 €2 721 ~€134 806 E Vaata →
Siidisaba tn 10 2014 €3 914 ~€267 549 B ~ Vaata →
Siidisaba tn 11a See hoone 2019 €3 745 ~€212 071 B ~ Aktiivne
Siidisaba tn 12b 2006 €3 197 ~€151 635 C ~ Vaata →
Siidisaba tn 14/1 2013 €3 195 ~€175 500 D Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120263187 Maa- ja Ruumiamet 02.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78407:701:3372 ↗ Maa- ja Ruumiamet 02.10.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 16 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 3,6–4,6% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=16 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2019. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Eeldatav energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Siidisaba tn 11a, Tallinn?

Siidisaba tn 11a on 2019. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Kristiine linnaosa, milles on kokku 15 korterit. EHR kood on 120263187 ja katastritunnus 78407:701:3372. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass B.

Mis on Siidisaba tn 11a korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 745 €/m². Hinnangu vahemik on 3 393–4 097 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €212 071.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Siidisaba tn 11a?

3 745 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €187 250 ja 75 m² korteri väärtus umbes €280 875. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €140 941–€170 186; 2-toaline: €192 137–€232 006; 3-toaline: €239 119–€288 738; 4-toaline: €338 935–€409 266.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 019/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €222 675, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €650–€790 kuus ja brutotootluse hinnang 3,6–4,6%.

Kas Siidisaba tn 11a sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 293 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Siidisaba tn 11a ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 13 sündmust (sündmuste tase: mõõdukas). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 67% oli kahes parimas ja 11% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Siidisaba tn 11a?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,37/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €174 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,06/m² kuus, sh remondifond €0,16/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €42 971. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Lilleküla asum 236 ühistu mediaan oli €3,03/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 02.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu