Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Lasnamäe tn 16
Rekisteritiedot 6.10.2026 Lasnamäe · Tallinn

Lasnamäe tänav 16, Tallinn

Lasnamäe tn 16 (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on vuonna 2020 rakennettu 6-kerroksinen asuinkerrostalo, 14 asuntoa (EHR 120866772). Estiq AVM -malliarvio on 4 068 €/m² (vaihteluväli 3 759–4 377 €/m²) 6.10.2026.

Lasnamäe tänav 16, Tallinn – ilmakuva rakennuksesta, ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR)
Ilmakuva · rakennuksen ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR) · Ortokuva 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avoimen datan lisenssi)
6 kerrosta 14 asuntoa EHR 120866772 ↗ Kiinteistötunnus 78403:301:1270 ↗ Yksityisomistus · huoneisto-omistus

Estiq kokoaa yhdelle sivulle asuntokohtaiset hintatasot, AVM-markkina-arvon, markkinatrendit, sijainnin, elinympäristön, EHR-tekniset tiedot ja viralliset rekisteritodistukset.

Tarvitsetko virallisen arviokirjan pankille? Tilaa EVS 875 -arvio →

Ympäristö lyhyesti

Kuusi mittaria tälle osoitteelle. Napauta nähdäksesi lähteen ja rajoitukset.

Automaattinen markkina-arvo ja rakennuksen vertailutiedot

Lasnamäe tn 16 on vuonna 2020 rakennettu 6-kerroksinen asuinkerrostalo, 14 asuntoa, energialuokka B. Estiq AVM -vertailuarvo on €4 068/m², 69,3 % yli alueen Lasnamäe mediaanin (notaarikauppojen mediaani €2 403/m², 4/2026, n=151).

Lasnamäe tn 16 on vuonna 2020 valmistunut 6-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Lasnamäe, 14 asuntoa. Kantava rakenne: Teräsbetoni (EHR). Yleisin asuntotyyppi on 4h (6 kpl). Energialuokka B (energiatodistuksen mukaan).

Estiq AVM -perustaso talon asunnoille on 4 068 €/m², noin 69,3 % yli alueen Lasnamäe mediaanin (notaarikauppojen mediaani €2 403/m², 4/2026, n=151). Tyypillinen asunto (4h, 104,1 m²) on noin €426 394.

✓ Sopii erinomaisesti

Ensiasunnon ostajalle, 1–2 hengen taloudelle ja asuntosijoittajalle.

⚠ Huomioitavaa

Energialuokka B, maantason pysäköinti ja 2020 rakennusvuosi.

€1 810–€2 210/kk

Markkinavuokra tyypilliselle 4h asunnolle (3 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi).

📊 Markkinadata · 3 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi
5,2–6,2%

Arvioitu bruttotuotto (perustuu todellisiin vuokramarkkinatietoihin).

markkina-arvosta

Asuntojen hinnat ja huonejakautuma

Rakennusrekisterin (EHR) virallinen asuntoluokitus ja Estiq-arvovälit.

Asunto Määrä Pinta-ala €/m² Arvohaarukka
1h 3 35.5 m² €4 510 €147 937–€172 273
2h 1 35.8 m² €4 527 €149 750–€174 384
3h 4 63.9 – 66.1 m² €4 076 €247 064–€287 707
4h 6 98.5 – 104.3 m² €4 096 €390 581–€454 833
Suurin osa asunnoista ei ole samanlaisia: todellinen kauppahinta riippuu kerroksesta, sisustusstandardista, varastosta ja autopaikasta.

Asunnon pikakalkulaattori

Rakennuksen vertailuarvo + asuntokohtaiset parametrit. Valitse ominaisuudet ja näe laskennallinen arvo heti.

1h · 35.5 m² 2h · 35.8 m² 3h · 65.6 m² 4h · 103.2 m²
− 104,1 m² +
Remontin tarpeessa −10% Hyvässä kunnossa Remontoitu +10%
1. kerros −2% Keskikerros Ylin kerros
Parveke / lasitettu parveke +€3 000 Kellarikomero +€2 000 Pysäköintipaikka +€5 000
Laskennallinen markkina-arvoMallin tilastollinen arvio hinnasta, jolla vastaava asunto tässä talossa todennäköisesti myydään. Perustuu Maa- ja Ruumiametin kauppatietoihin ja vertailukelpoisiin asuntoihin. Todellinen hinta voi poiketa muutaman prosentin. Ei EVS 875 -arviointiraportti.
€426 394
ca €4 096 / m² · mallin arvio
Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihintaEhdotettu myynti-ilmoituksen lähtöhinta: laskennallinen markkina-arvo +5 %. Tallinnassa asunnot myydään keskimäärin 3–5 % alle lopullisen pyyntihinnan, joten tähän sisältyy neuvotteluvaraa. Ei kauppahinta eikä takuu. €447 714
Arvioitu vuokratuotto €1 810–€2 210/kk
Pyyntihinta / m² €4 301/m²
Neuvotteluvara 3–5%
Metodologia: automaattinen tilastollinen AVM-arvio, joka perustuu Maanmittauslaitoksen kauppoihin. Ei korvaa virallista EVS 875 -standardin mukaista arviokirjaa.

Estiq Building Scorecard™

8-ulotteinen asumisympäristön, turvallisuuden, infrastruktuurin ja markkinan tarkastus.

Kokonaispisteet
8 / 10

Estiq Building Score on Estiqin oma yhdistelmäindikaattori, ei virallinen luokitus; osatekijöiden painot näkyvät alla. Menetelmä

Sijainti ja yhteydet9,2

Majaka pysäkki 84 m / 1 min; nopea yhteys keskustaan.

Paino 20%
Koulutus ja koulut7,1

Kadrioru Saksa Gümnaasium 307 m; ylioppilaskokeiden taso 60.7/100; päiväkoti 182 m.

Paino 15%
Ilmanlaatu ja ympäristö5,3

65% tunneista hyvä, 8% huono (12 kk keskiarvo, taso: kohonnut), melutaso 60 dB (meluisa), mallinnettu (Lden), lähin puisto Pae park 832 m. Lähteet: Estiqin melumalli (CNOSSOS-EU); Estiqin ilmanlaatuindeksi Keskkonnaagentuurin datasta.

Paino 10%
Turvallisuus ja rikollisuusriski6,6

PPA avoin data (H3-solu (~0,7 km²), 24 kk – 26.08.2026, n=427): kohonnut riski; 12 kk vs edelliset 12 kk: +10,4%.

Paino 10%
Kunto ja ikä9,4

Rakennettu 2020; kantava rakenne Teräsbetoni.

Paino 15%
Energiatehokkuus ja lämmitys8,9

EHR-energiatodistus B (myönnetty 29.05.2019); lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö.

Paino 10%
Elinympäristö ja palvelut8,2

Pae park 832 m; ruokakaupat 460 m.

Paino 10%
Markkinan likviditeetti ja kysyntä7,5

Maanmittauslaitoksen kauppavolyymi alueella (95 kauppaa viimeisten 4 neljänneksen aikana kohortissa ”rakennusvuosi 2016-2020”).

Paino 10%

Ympäristö ja turvallisuus: Lasnamäe tn 16

Viralliset avoimet tiedot ja Estiqin mallit rakennuksen sijainnille. Ne kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa. Miten laskemme.

Turvallisuus

Tapahtumataso: korkea · indeksi 8,0 / 10

Poliisin (PPA) avoimessa datassa on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta 24 kuukauden ajalta 427 kirjattua tapahtumaa (tiedot 26.08.2026 asti). Viim. 12 kk vs. edelliset 12: +10%.

Laskee poliisille ilmoitetut tapahtumat, ei turvallisuuden tunnetta.

Lähde: PPA:n avoin data.

Ilmanlaatu

Kohonnut

Viimeisen 12 kk:n 2 912 tuntilukemasta (07.12.2025–11.10.2026, rakennuksen ruutu (~0,1 km²)): 65% kahdessa parhaassa luokassa, 27% keskimmäisessä ja 8% kahdessa huonoimmassa viidestä.

Lähde: Keskkonnaagentuur, tuntidata.

Melu

60 dB Lden · meluisa

Arvioitu tieliikennemelu on 7 dB yli WHO:n suositustason (53 dB Lden).

Lähde: Estiqin melumalli, OpenStreetMap.

Radon maaperässä

Tavanomainen · 30–50 kBq/m³

Radonpitoisuus maaperän huokosilmassa. Perustuu tämän ruudun mittauksiin. Se jää alle 50 kBq/m³:n rajan, josta alkaen uudisrakennus tarvitsee radonturvallisen ratkaisun (EVS 840). Koko kunnan luokka: Kõrge või väga kõrge.

Maaperän huokosilman lukema, ei asunnon sisäilma; koskee lähinnä kellaria ja 1. kerrosta.

Lähde: Viron radonriskikartta (Viron geologinen tutkimuskeskus).

Hintatrendi ja myyntistrategia

Kaupat 2024 Q3–2026 Q2 · Maanmittauslaitos · Lasnamäe · otos: rakennusvuosi 2016-2020.

Neljännesvuosittainen kauppahinta €/m² (Otos: 208 kauppaa · rakennusvuosi 2016-2020)
Kaupat ✨ Ennuste 2026 Q4 Menetelmä: painotettu lineaarinen regressio 6 viim. neljänneksestä, vaimennus 0,75, raja ±5 %/nelj. Ei takuu. Sikupilli (asum) · rakennusvuosi 2016-2020 · €3 619 (2026 Q1) +7% v/v (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Lasnamäe tn 16 AVM-taso: €4 068/m² €3 204 2024 Q3 22 kauppaa €3 344 2024 Q4 30 kauppaa €3 335 2025 Q1 30 kauppaa €3 417 2025 Q2 31 kauppaa €3 468 2025 Q3 32 kauppaa €3 588 2025 Q4 28 kauppaa €3 568 2026 Q1 21 kauppaa Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun. €3 654 2026 Q2 Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun.kesken · 14 €3 720 2026 Q4 ✨ Ennuste

Myyntistrategia

AVM-markkina-arvo
€4 068/m²
Hintahaarukka
€3 759–4 377
Indikatiivinen pyyntihinta (Tyypillinen 4h · 104,1 m²)
€447 714
Indikatiivinen pyyntihinta€4 301/m²
Neuvotteluvara~3–5%

Sijaintikartta ja lähimmät palvelut

10 minuutin kävelymatkan säteellä sijaitsee 15 keskeistä palvelua · Koordinaatit 59.431136, 24.787242 · kiinteistötunnus 78403:301:1270.

🚏 Majaka pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
84 m · 1 min
🧒 Tallinna Asunduse Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
182 m · 2 min
🚏 Majaka (ajutine peatus)
Pysäkki · Bussi / Linja
276 m · 4 min
🚏 Asunduse pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
291 m · 4 min
🎓 Kadrioru Saksa Gümnaasium
Lukio · Arvosana: 60.7/100
307 m · 4 min
🚏 Vesivärava pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
335 m · 4 min
🎓 Erakool Garant
Lukio · Arvosana: 23.6/100
380 m · 5 min
🧒 Tallinna Sikupilli Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
404 m · 5 min
🛒 Sikupilli Prisma
Supermarketti · Päivittäistavarat
460 m · 6 min
🎓 ''Eduson'' kool
Lukio · Lukio
602 m · 8 min
🛒 Pae Rimi Super
Supermarketti · Päivittäistavarat
609 m · 8 min
🛒 Paepargi Maxima XX
Supermarketti · Päivittäistavarat
624 m · 8 min
🌳 Pae park
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
832 m · 11 min
🛒 Torupilli Selver
Supermarketti · Päivittäistavarat
841 m · 11 min
🌳 Kadrioru park
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
886 m · 12 min
10 minuutin kävelymatkalla: 15 kohdetta, lähin pysäkki 84 m.

Alueen rakennuskausi ja väestö: Lasnamäe linnaosa

Tilastokeskuksen REL2021-väestönlaskennan ja Rakennusrekisterin (EHR) avoin data.

Asukkaiden ikäjakauma

115 038 asukasta
0–17 (Lapset ja nuoret) 17.9% · 20 581
18–64 (Työikäiset) 60.3% · 69 411
65 ja vanhemmat (Seniorit) 21.8% · 25 046

Koulutustaso (15+)

97 565 asukasta
Perusaste tai alempi 13.8% · 13 499
Keskiaste tai ammatillinen 42.6% · 41 563
Korkeakoulututkinto 40.3% · 39 336
Koulutustaso tuntematon 3.2% · 3 167

Rakennusvuosikymmen ja asuntokanta

55 815 asuntoa
Historialliset (< 1945) 1.1% · 598
Neuvostoaika (1946–1990) 79.4% · 44 295
Uudelleenitsenäistynyt (1991–2010) 12.9% · 7 173
Uudiskohteet (2011+) 6.5% · 3 613

Eniten rakennettu aikakausi: 1981–1990.

Energiatehokkuusjakauma A–G

Luokka A (Lähes nollaenergia) 2.8%
Luokka B (Matalaenergia) 3.7%
Luokka C (Hyvä energiatehokkuus) 6%
Luokka D (Kohtalainen tehokkuus) 6.8%
Luokka E (Perinteinen neuvostokerrostalo) 79.6%
Luokka F–G (Suuri energiankulutus) 1.1%

Rakennusprofiili

Tiedot EHR:stä ja Maanmittauslaitoksen kiinteistörekisteristä; puuttuvia kenttiä ei näytetä.

Rakennusvuosi2020
Asuntoja yhteensä14
Kerroksia6
EnergialuokkaB
OmistusmuotoYksityisomistus · huoneisto-omistus
Tontin pinta-ala1 068 m²
LämmitysjärjestelmäKaukolämpö
Kantava rakenneTeräsbetoni
Hissejä1
Melutaso60 dB (meluisa)

Viralliset rekisteritiedot: EHR ja kiinteistörekisteri

Vain tiedot, jotka Estiq lukee EHR:stä ja kiinteistörekisterin WFS-palvelusta. Palo- ja hissitarkastuksia Estiq ei seuraa.

EHR · Rakennusrekisteri

Koodi 120866772 · tietue päivitetty 30.05.2025.

Teräsbetoni · hissejä EHR:n mukaan: 1.

EHR-portaali (koodi: 120866772) →

Kiinteistöyksikkö (Maanmittauslaitos)

78403:301:1270 · pinta-ala 1 068 m².

Käyttötarkoitus: 100% Elamumaa.

Kiinteistökartta (78403:301:1270) ↗

Taloyhtiö ja asumiskulut

Rakennusta hallinnoi taloyhtiö Tallinn, Lasnamäe tn 16 korteriühistu (rekisteritunnus 80578078). Luvut ovat taloyhtiön vuoden 2024 tilinpäätöksestä (kaupparekisteri).

Kulut yhteensä€2,45/m² / kktyypillinen asunto €211/kk · sis. käyttömaksut · Sikupilli (asum) mediaani €3,02/m² / kk
Vastikkeet€1,25/m² / kkilman käyttömaksuja · korjausrahasto €0,01/m² · Sikupilli (asum) mediaani €1,25/m² / kk
Korjausrahasto€4 086€3,99/m² · alueen tavanomaisella välillä
LainatEi lainaavuoden lopussa
Tilikausi20242023
Vastikkeet€15 388€12 484
josta korjausrahasto€104–
Korjauskulut€104€165
Korjausrahaston saldo€4 086€2 348
Rahavarat€4 304€1 182
Vararahasto€1 023€1 023
Vastikkeet lajeittain2024€/m²/kk
Hooldustasud ja tasud üldkulude katteks€15 2841,24
Reservfondist tulusse arvestatud kulud€1040,01

Maksujen nimet kuten tilinpäätöksessä.

14 asuntoa · jäseniä 14 yksityistä.
Lähde: taloyhtiöiden tilinpäätökset (Viron kaupparekisteri). €/m² = summa ÷ asuntojen pinta-ala rakennusrekisterissä (1 023 m²) ÷ 12. "Kulut yhteensä" on tilinpäätöksen asuntotaulukon omistajilta perimä summa, ja se sisältää yleensä lämmön, veden ja sähkön. Vertailu: alueen Sikupilli (asum) taloyhtiöiden mediaani ja kvartiilit samana vuonna.

Maa- ja Ruumiamet In-ADS -osoitekohde (ADS-OID: EE03736860) · Postinumero: 11416

KÜ tiedot e-Äriregisteristä ↗

Asuinkerrostalot kadulla Lasnamäe tn

3 taloa kadulla · kadun mediaani €4 068/m² (n=3) · reaaliaikainen vertailu.

Osoite Rakennusvuosi Estiq €/m² Tyypillinen asunto Energialuokka
Lasnamäe tn 4b 2018 €4 535 ~€476 721 C Katso →
Lasnamäe tn 16 Tämä talo 2020 €4 068 ~€426 394 B Aktiivinen
Lasnamäe tn 40 1987 €2 412 ~€106 189 E Katso →

Viralliset tietolähteet ja rekisteritodistukset

Suorat tietoyhteydet, viralliset rekisterit ja päivitysaikaleimat.

Tietoalue Virallinen lähde Hallinto-organisaatio Tiedot ajalta Tila
Rakennuksen tekniset tiedot EHR · 120866772 Maa- ja Ruumiamet 06.10.2026 (EHR-tietue 30.05.2025) Vahvistettu
Kiinteistö ja maankäyttö Maanmittauslaitos · 78403:301:1270 ↗ Maanmittauslaitos 21.09.2026 Vahvistettu
Toteutuneet kiinteistökaupat Maanmittauslaitoksen kauppahintarekisteri Maanmittauslaitos 05.2026 Synkronoitu
Väestö- ja väestönlaskentatiedot Väestörekisteri & RL21 Tilastokeskus vuosittain (2021) Virallinen
Turvallisuus ja ympäristönseuranta Melukartat, ilmanlaatu & PPA Poliisi / Ympäristökeskus mallinnettu arvio Tilastollinen
Vuokra ja bruttotuotto Estiqin vuokratietokanta · 3 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi · tuotto 5,2–6,2 % Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Markkinadata
Arviointimetodologia Estiq AVM Vertailukauppamenetelmä (ei EVS 875 -arviokirja) 2026 mallipainotukset Tilastollinen

Rakennuksen energialuokan selitys

Energiatodistus on virallinen asiakirja, joka kuvaa rakennuksen energia- ja lämmityskustannusten tehokkuutta.

B · tämä rakennus Matalapäästöinen energiatalo Erittäin hyvä lämmöneristys

Keskeiset riskitekijät

  • Vuoden 2020 rakennusvuosi: moderni uudisrakennus; talotekniikan ja rakenteiden oletetaan rakennusvuoden perusteella olevan hyvässä kunnossa (todellinen kunto tulee tarkistaa).
  • Energialuokka B: yleensä matalampi lämmitystarve kuin keskimääräisessä vanhemmassa talossa. Todelliset lämmityskulut riippuvat asunnosta ja käytöstä.
  • Pysäköinti: maantason pysäköinti pihalla tai kadulla; erillistä maanalaispaikkaa ei ole.
  • Arviointiero: yksittäisen asunnon pankkiarvo riippuu olennaisesti sisäpinnan kunnosta.

Usein kysytyt kysymykset (UKK)

Vastaukset on optimoitu asunnonostajille, hakukoneille ja tekoälyjärjestelmille.

Mikä rakennus sijaitsee osoitteessa Lasnamäe tn 16, Tallinn?

Lasnamäe tn 16 on vuonna 2020 rakennettu 6-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Lasnamäe linnaosa, jossa on 14 asuntoa. EHR-koodi on 120866772 ja kiinteistötunnus 78403:301:1270. Estiqin mukaan energialuokka B.

Mikä on keskimääräinen neliöhinta ja markkina-arvo kohteessa Lasnamäe tn 16?

Estiq AVM -arvio on 4 068 €/m². Arvoväli on 3 759–4 377 €/m². Tyypillisen 4h asunnon arvioitu markkina-arvo on noin €426 394.

Paljonko maksaa 50 m² tai 75 m² asunto osoitteessa Lasnamäe tn 16?

4 068 €/m² vertailutason mukaan 50 m² asunnon ohjeellinen arvo on noin €203 400 ja 75 m² asunnon noin €305 100. Todellinen arvo riippuu kunnosta, kerroksesta, pysäköinnistä ja varastosta.

Miten asuntojen hinnat jakautuvat huoneluvun mukaan?

1h: €147 937–€172 273; 2h: €149 750–€174 384; 3h: €247 064–€287 707; 4h: €390 581–€454 833.

Millä suuntaa-antavalla hinnalla asunto kannattaa laittaa myyntiin?

Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihinta on noin €4 301/m² (tyypilliselle 4h asunnolle noin €447 714), jossa on 3–5 % neuvotteluvara.

Paljonko vuokratuottoa 4h asunnosta voi saada?

Hyväkuntoisen 4h asunnon arvioitu markkinavuokra on €1 810–€2 210 kuukaudessa ja arvioitu bruttotuotto 5,2–6,2 %.

Sopiiko Lasnamäe tn 16 asuntosijoitukseen?

Tietojen mukaan kompaktit asuntopohjat, julkisen liikenteen läheisyys (pysäkki 84 m) ja alueen vakaa kysyntä ovat sijoittajalle myönteisiä tekijöitä. Ennen kauppaa kannattaa tarkistaa huoneiston kunto, hoitovastike ja todellinen vuokrakysyntä.

Millainen on osoitteen Lasnamäe tn 16 ympäristö: turvallisuus, ilma, melu ja radon?

Poliisin avoimen datan mukaan on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta kirjattu 24 kuukauden aikana 427 tapahtumaa (taso: korkea). Ilma: viimeisen 12 kk:n tuntilukemista 65 % oli kahdessa parhaassa ja 8 % kahdessa huonoimmassa luokassa (taso: kohonnut). Arvioitu tieliikennemelu rakennuksella on 60 dB (Lden). Radon maaperän huokosilmassa: tavanomainen (30–50 kBq/m³). Mittarit kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa.

Mitkä ovat asumiskulut kohteessa Lasnamäe tn 16?

Taloyhtiön vuoden 2024 tilinpäätöksen mukaan omistajat maksoivat keskimäärin €2,45/m² / kk käyttömaksut mukaan lukien; tyypillinen asunto maksoi €211 kuukaudessa. Vastikkeet ilman käyttömaksuja olivat €1,25/m² / kk, josta korjausrahastoon €0,01/m². Korjausrahastossa oli vuoden lopussa €4 086. Taloyhtiöllä ei ollut lainaa. Vertailun vuoksi alueen Sikupilli (asum) 142 taloyhtiön mediaani oli €3,02/m² / kk. Katso taloyhtiön tiedot.

Korvaako Estiq-verkkoarvio pankin vaatiman virallisen arviokirjan?

Ei. Estiq AVM on dataohjattu tilastollinen markkinaohje. Asuntolainaa haettaessa tarvitaan laillistetun kiinteistöarvioijan virallinen arviokirja EVS 875 -standardin mukaisesti. Tilaa arvio →

Kuinka tarkka Estiqin automaattinen arvio (AVM) on?

Sokkotestissä (touko–syyskuu 2026) Estiq AVM:n mediaanivirhe oli Tallinnassa 9,5 % ja muualla Virossa 12,1 %; Tallinnassa 83 % arvioista osui ±20 %:n sisään. Tarkkuus on parempi aktiivisilla alueilla ja heikompi epätyypillisissä kohteissa. Tämän sivun hintaväli riippuu alueen datan määrästä. Kyseessä on tilastollinen vertailuarvo, ei EVS 875 -raportti. Katso menetelmäsivu.

Rakennustiedot on täsmäytetty EHR- ja Maanmittauslaitoksen rekistereihin. AVM-menetelmä: Martin Koppel, Estiqin kiinteistöarvioinnin neuvonantaja (menetelmä EVS 875 -standardin mukainen). Tämä on automaattinen malliarvio, ei EVS 875 -lausunto. Päivitetty 06.10.2026.

Tarvitsetko toisen asiantuntijanäkemyksen?

Lähetä tämän talon tiedot paikalliselle asiantuntijalle ilman tietojen uudelleensyöttöä.

Kysy alueen kiinteistönvälittäjältä