Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Lasnamäe tn 16
Registriandmed seisuga 6. oktoober 2026 Lasnamäe · Tallinn

Lasnamäe tänav 16, Tallinn

Lasnamäe tn 16 (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on 2020. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu, 14 korterit (EHR 120866772). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 06.10.2026 4 068 €/m² (hinnanguvahemik 3 759–4 377 €/m², ±8%).

Lasnamäe tänav 16, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
6 korrust 14 korterit EHR 120866772 ↗ Kataster 78403:301:1270 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Lasnamäe tn 16 on 2020. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu, 14 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €4 068/m², 69,3% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151).

Lasnamäe tn 16 on 2020. aastal valminud 6-korruseline korterelamu Lasnamäe linnaosas, 14 korterit. Kandekonstruktsioon: Metall (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 4-toaline (6 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 068 €/m², mis on umbes 69,3% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151). Tüüpiline korter (4-toaline, 104,1 m²) on ligikaudu €426 394.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 2020. aasta ehitusaeg.

€1 810–€2 210/kuu

Tüüpilise 4-toalise korteri turuüür (3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
5,2–6,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 3 35.5 m² €4 510 €147 937–€172 273
2-toaline 1 35.8 m² €4 527 €149 750–€174 384
3-toaline 4 63.9 – 66.1 m² €4 076 €247 064–€287 707
4-toaline 6 98.5 – 104.3 m² €4 096 €390 581–€454 833
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 35.5 m² 2-toaline · 35.8 m² 3-toaline · 65.6 m² 4-toaline · 103.2 m²
− 104,1 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€426 394
ca €4 096 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €447 714
Eeldatav üüritulu €1 810–€2 210/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 301/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,2

Majaka peatus 84 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,1

Kadrioru Saksa Gümnaasium 307 m; riigieksamite tase 60.7/100; lasteaed 182 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,3

65% tundidest hea, 8% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Pae park 832 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=427): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +10,4%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,4

2020. a; kandekonstruktsioon Metall.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 29.05.2019); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,2

Pae park 832 m; toidukauplused 460 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,5

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 95 tehingut kohordis „2016-2020 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Lasnamäe tn 16

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,0 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 427 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +10%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 912 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 65% kahes parimas klassis, 27% keskmises ja 8% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Lasnamäe · 2016-2020 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 208 tehingut · 2016-2020 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Sikupilli asum · 2016-2020 ehitusaasta · €3 619 (2026 Q1) +7% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Lasnamäe tn 16 AVM tase: €4 068/m² €3 204 2024 Q3 22 tehingut €3 344 2024 Q4 30 tehingut €3 335 2025 Q1 30 tehingut €3 417 2025 Q2 31 tehingut €3 468 2025 Q3 32 tehingut €3 588 2025 Q4 28 tehingut €3 568 2026 Q1 21 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 654 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 14 €3 720 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 068/m²
Hinnavahemik
€3 759–4 377
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 4-toaline · 104,1 m²)
€447 714
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 301/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 15 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.431136, 24.787242 · katastritunnus 78403:301:1270.

🚏 Majaka peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
84 m · 1 min
🧒 Tallinna Asunduse Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
182 m · 2 min
🚏 Majaka (ajutine peatus)
Bussipeatus · Bussiliinid
276 m · 4 min
🚏 Asunduse peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
291 m · 4 min
🎓 Kadrioru Saksa Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.7/100
307 m · 4 min
🚏 Vesivärava peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
335 m · 4 min
🎓 Erakool Garant
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 23.6/100
380 m · 5 min
🧒 Tallinna Sikupilli Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
404 m · 5 min
🛒 Sikupilli Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
460 m · 6 min
🎓 ''Eduson'' kool
Gümnaasium · Gümnaasium
602 m · 8 min
🛒 Pae Rimi Super
Supermarket · Igapäevakaubad
609 m · 8 min
🛒 Paepargi Maxima XX
Supermarket · Igapäevakaubad
624 m · 8 min
🌳 Pae park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
832 m · 11 min
🛒 Torupilli Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
841 m · 11 min
🌳 Kadrioru park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
886 m · 12 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 15 objekti, lähim peatus 84 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Lasnamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

115 038 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.9% · 20 581
18–64 (Tööealised) 60.3% · 69 411
65 ja vanemad (Seeniorid) 21.8% · 25 046

Haridustase (15+)

97 565 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.8% · 13 499
Keskharidus või kutseharidus 42.6% · 41 563
Kõrgharidus või magistrikraad 40.3% · 39 336
Haridustase teadmata 3.2% · 3 167

Ehitusaeg & elamufond

55 815 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 1.1% · 598
Nõukogude periood (1946–1990) 79.4% · 44 295
Taasiseseisvunud (1991–2010) 12.9% · 7 173
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.5% · 3 613

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.8%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.8%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 79.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 1.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2020
Kortereid kokku14
Korruseid6
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 068 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMetall
Lifte1
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120866772 · kanne muudetud 30.05.2025.

Metall · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 120866772) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78403:301:1270 · pindala 1 068 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78403:301:1270) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Lasnamäe tn 16 korteriühistu (registrikood 80578078). Andmed pärinevad ühistu 2024. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,45/m² kuustüüpiline korter €211 kuus · k.a kommunaalid · Sikupilli asum mediaan €3,02/m² kuus
Ühistu maksed€1,25/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,01/m² · Sikupilli asum mediaan €1,25/m² kuus
Remondifond€4 086€3,99/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20242023
Liikmete maksed€15 388€12 484
sh remondifondi maksed€104–
Remondikulud€104€165
Remondifondi jääk€4 086€2 348
Raha€4 304€1 182
Reservkapital€1 023€1 023
Ühistu maksed liigiti2024€/m² kuus
Hooldustasud ja tasud üldkulude katteks€15 2841,24
Reservfondist tulusse arvestatud kulud€1040,01

14 korterit · liikmeid 14 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 023 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Sikupilli asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03736860) · Postiindeks: 11416

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Lasnamäe tn korterelamud

3 hoonet tänaval · tänava mediaan €4 068/m² (n=3) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Lasnamäe tn 4b 2018 €4 535 ~€476 721 C Vaata →
Lasnamäe tn 16 See hoone 2020 €4 068 ~€426 394 B Aktiivne
Lasnamäe tn 40 1987 €2 412 ~€106 189 E Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120866772 Maa- ja Ruumiamet 06.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78403:301:1270 ↗ Maa- ja Ruumiamet 21.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 5,2–6,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2020. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Lasnamäe tn 16, Tallinn?

Lasnamäe tn 16 on 2020. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu asukohas Lasnamäe linnaosa, milles on kokku 14 korterit. EHR kood on 120866772 ja katastritunnus 78403:301:1270. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Lasnamäe tn 16 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 068 €/m². Hinnangu vahemik on 3 759–4 377 €/m². Tüüpilise 4-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €426 394.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Lasnamäe tn 16?

4 068 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €203 400 ja 75 m² korteri väärtus umbes €305 100. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €147 937–€172 273; 2-toaline: €149 750–€174 384; 3-toaline: €247 064–€287 707; 4-toaline: €390 581–€454 833.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 301/m², tüüpilise 4-toalise puhul umbes €447 714, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 4-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 4-toalise korteri hinnanguline turuüür on €1 810–€2 210 kuus ja brutotootluse hinnang 5,2–6,2%.

Kas Lasnamäe tn 16 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 84 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Lasnamäe tn 16 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 427 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 65% oli kahes parimas ja 8% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Lasnamäe tn 16?

Korteriühistu 2024. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,45/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €211 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,25/m² kuus, sh remondifond €0,01/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €4 086. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Sikupilli asum 142 ühistu mediaan oli €3,02/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 06.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu