Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Võistluse tn 8
Registriandmed seisuga 29. september 2026 Kesklinna · Tallinn

Võistluse tänav 8, Tallinn

Võistluse tn 8 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1885. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 46 korterit (EHR 101016634). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 29.09.2026 2 808 €/m² (hinnanguvahemik 2 541–3 075 €/m², ±10%).

Võistluse tänav 8, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
2 korrust 46 korterit EHR 101016634 ↗ Kataster 78401:116:1210 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Võistluse tn 8 on 1885. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 46 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 808/m², 28,7% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Võistluse tn 8 on 1885. aastal valminud 2-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 46 korterit. Kandekonstruktsioon: Looduslik kivi (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 1-toaline (25 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 808 €/m², mis on umbes 28,7% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (1-toaline, 29,1 m²) on ligikaudu €97 019.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1885. aasta ehitusaeg.

€480–€590/kuu

Tüüpilise 1-toalise korteri turuüür (3 kuulutust selles hoones).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust selles hoones
Kommunaalid: suvel ~95 €, talvel ~98 € · 100% möbleeritud
6,1–7,1%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 25 20.7 – 53.1 m² €3 334 €92 630–€112 077
2-toaline 19 30.8 – 89.6 m² €2 808 €133 161–€161 117
3-toaline 2 40.4 – 51.8 m² €2 935 €122 450–€148 157
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 30.7 m² 2-toaline · 52.4 m² 3-toaline · 46.1 m²
− 29,1 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€97 019
ca €3 334 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €101 870
Eeldatav üüritulu €480–€590/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 501/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,0

Bussijaam (bus station) peatus 170 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,4

Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium 103 m; riigieksamite tase 65.5/100; lasteaed 411 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,3

62% tundidest hea, 11% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 63 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Politseiaed 768 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,0

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=115): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -19,0%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1885. a; kandekonstruktsioon Looduslik kivi.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1885) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Ahi, kamin, pliit.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,7

Politseiaed 768 m; toidukauplused 885 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,9

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 241 tehingut kohordis „<1939 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Võistluse tn 8

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,9 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 115 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -19%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 136 tunninäidust (07.12.2025–07.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 62% kahes parimas klassis, 27% keskmises ja 11% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

63 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 10 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · <1939 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 470 tehingut · <1939 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -1.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Võistluse tn 8 AVM tase: €2 808/m² €3 225 2024 Q3 59 tehingut €3 114 2024 Q4 49 tehingut €3 457 2025 Q1 55 tehingut €3 582 2025 Q2 66 tehingut €3 591 2025 Q3 72 tehingut €3 636 2025 Q4 67 tehingut €3 404 2026 Q1 72 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 778 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 30 €3 560 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 808/m²
Hinnavahemik
€2 541–3 075
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 1-toaline · 29,1 m²)
€101 870
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 501/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 12 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.426059, 24.768415 · katastritunnus 78401:116:1210.

🎓 Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 65.5/100
103 m · 1 min
🚏 Bussijaam (bus station) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
170 m · 2 min
🚏 Püssirohu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
275 m · 4 min
🚏 Tallinna bussijaam peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
323 m · 4 min
🎓 Eesti Rahvusvaheline Kool
Gümnaasium · Gümnaasium
337 m · 4 min
🚏 Juhkentali peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
386 m · 5 min
🧒 Tallinna Liivamäe Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
411 m · 5 min
🌳 Politseiaed
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
768 m · 10 min
🛒 Stockmann Delikatess
Supermarket · Igapäevakaubad
885 m · 12 min
🎓 Tallinna 21. Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75/100
894 m · 12 min
🛒 Torupilli Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
938 m · 13 min
🌳 Lembitu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
983 m · 13 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 12 objekti, lähim peatus 170 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1885
Kortereid kokku46
Korruseid2
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus5 422 m²
KüttesüsteemAhi, kamin, pliit
KandekonstruktsioonLooduslik kivi
Lifte0
Müratase63 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101016634 · kanne muudetud 26.09.2025.

Looduslik kivi · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101016634) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:116:1210 · pindala 5 422 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:116:1210) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Võistluse tn 8 korteriühistu (registrikood 80167518). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,20/m² kuustüüpiline korter €129 kuus · k.a kommunaalid
Ühistu maksed€0,99/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,08/m² · Juhkentali asum mediaan €1,61/m² kuus
Remondifond€67 197€36/m² · jääk aasta lõpus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€21 952€25 154
sh remondifondi maksed€1 826€5 289
Remondikulud€1 826€12 353
Remondifondi jääk€67 197€51 244
Raha€74 757€52 748
Reservkapital€6 493€5 565
Aasta tulem€801€740
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€10 0650,45
Haldustasud€10 0610,45
Remonditasud€1 8260,08

46 korterit · liikmeid 45 eraisikut + 4 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 855 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Juhkentali asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00637431) · Postiindeks: 10132

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Võistluse tn korterelamud

6 hoonet tänaval · tänava mediaan €4 327/m² (n=6) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Võistluse tn 3 2020 €4 569 ~€393 597 C Vaata →
Võistluse tn 6/1 2023 €4 315 ~€215 750 A Vaata →
Võistluse tn 6/2 2023 €4 468 ~€223 400 A Vaata →
Võistluse tn 6/3 2023 €4 338 ~€216 900 A Vaata →
Võistluse tn 8 See hoone 1885 €2 808 ~€97 019 E ~ Aktiivne
Võistluse tn 23 1987 €3 142 ~€140 395 C Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101016634 Maa- ja Ruumiamet 29.09.2026 (EHR kanne 26.09.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:116:1210 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust selles hoones · tootlus 6,1–7,1% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1885. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Võistluse tn 8, Tallinn?

Võistluse tn 8 on 1885. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 46 korterit. EHR kood on 101016634 ja katastritunnus 78401:116:1210. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Võistluse tn 8 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 808 €/m². Hinnangu vahemik on 2 541–3 075 €/m². Tüüpilise 1-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €97 019.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Võistluse tn 8?

2 808 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €112 320 ja 50 m² korteri väärtus umbes €140 400. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €92 630–€112 077; 2-toaline: €133 161–€161 117; 3-toaline: €122 450–€148 157.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 501/m², tüüpilise 1-toalise puhul umbes €101 870, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 1-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 1-toalise korteri hinnanguline turuüür on €480–€590 kuus ja brutotootluse hinnang 6,1–7,1%.

Kas Võistluse tn 8 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 170 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Võistluse tn 8 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 115 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 62% oli kahes parimas ja 11% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 63 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Võistluse tn 8?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,20/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €129 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,99/m² kuus, sh remondifond €0,08/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €67 197. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 29.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu