Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Võistluse tn 6/3
Registriandmed seisuga 29. september 2026 Kesklinna · Tallinn

Võistluse tänav 6/3, Tallinn

Võistluse tn 6/3 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 2023. aastal ehitatud 14-korruseline korterelamu, 1 korterit (EHR 120791287). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 29.09.2026 4 338 €/m² (hinnanguvahemik 3 926–4 750 €/m², ±10%).

Võistluse tänav 6/3, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
14 korrust 1 korterit EHR 120791287 ↗ Kataster 78401:116:0580 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Võistluse tn 6/3 on 2023. aastal ehitatud 14-korruseline korterelamu, 1 korterit, energiaklass A. Estiq AVM baastase on €4 338/m², 10,1% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Võistluse tn 6/3 on 2023. aastal valminud 14-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 1 korterit. Kandekonstruktsioon: Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon (Ehitisregister). Energiaklass A (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 338 €/m², mis on umbes 10,1% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (2-toaline) on ligikaudu €213 430.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass A, maapealne parkimine ja 2023. aasta ehitusaeg.

€840–€1 030/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (7 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 7 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~86 €, talvel ~150 € · 100% möbleeritud
4,8–5,8%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

− 49,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€213 430
ca €4 338 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €224 102
Eeldatav üüritulu €840–€1 030/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 555/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
8,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,7

Bussijaam (bus station) peatus 272 m / 4 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,3

Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium 177 m; riigieksamite tase 65.5/100; lasteaed 415 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

62% tundidest hea, 11% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 50 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Politseiaed 795 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,0

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=115): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -19,0%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2023. a; kandekonstruktsioon Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud9,8

Energiamärgis A (väljastatud 29.10.2025); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,7

Politseiaed 795 m; toidukauplused 874 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,4

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 71 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Võistluse tn 6/3

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,9 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 115 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -19%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 136 tunninäidust (07.12.2025–07.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 62% kahes parimas klassis, 27% keskmises ja 11% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

50 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 2021 ... ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 172 tehingut · 2021 ... ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Juhkentali asum · 2021 ... ehitusaasta · €3 840 (2026 Q1) +3.2% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Võistluse tn 6/3 AVM tase: €4 338/m² €4 520 2024 Q3 21 tehingut €4 723 2024 Q4 27 tehingut €4 531 2025 Q1 25 tehingut €4 523 2025 Q2 28 tehingut €4 897 2025 Q3 24 tehingut €5 068 2025 Q4 19 tehingut €4 678 2026 Q1 17 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €5 000 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 11 €4 930 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 338/m²
Hinnavahemik
€3 926–4 750
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline)
€224 102
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 555/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.425565, 24.766889 · katastritunnus 78401:116:0580.

🎓 Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 65.5/100
177 m · 2 min
🚏 Bussijaam (bus station) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
272 m · 4 min
🚏 Püssirohu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
284 m · 4 min
🎓 Eesti Rahvusvaheline Kool
Gümnaasium · Gümnaasium
291 m · 4 min
🚏 Juhkentali peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
380 m · 5 min
🧒 Tallinna Liivamäe Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
415 m · 6 min
🚏 Tallinna bussijaam peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
424 m · 6 min
🌳 Politseiaed
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
795 m · 11 min
🛒 Stockmann Delikatess
Supermarket · Igapäevakaubad
874 m · 12 min
🎓 Tallinna 21. Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75/100
920 m · 12 min
🌳 Lembitu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
947 m · 13 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 272 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2023
Kortereid kokku1
Korruseid14
EnergiamärgisA
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus9 395 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonVäike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon
Lifte6
Müratase50 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120791287 · kanne muudetud 29.10.2025.

Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon · lifte EHR-i järgi: 6.

EHR portaal (kood: 120791287) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:116:0580 · pindala 9 395 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:116:0580) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03585978) · Postiindeks: 10132

KÜ registrikood täpsustamisel

Võistluse tn korterelamud

6 hoonet tänaval · tänava mediaan €4 327/m² (n=6) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Võistluse tn 3 2020 €4 569 ~€393 597 C Vaata →
Võistluse tn 6/1 2023 €4 315 ~€215 750 A Vaata →
Võistluse tn 6/2 2023 €4 468 ~€223 400 A Vaata →
Võistluse tn 6/3 See hoone 2023 €4 338 ~€213 430 A Aktiivne
Võistluse tn 8 1885 €2 808 ~€97 019 E ~ Vaata →
Võistluse tn 23 1987 €3 142 ~€140 395 C Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120791287 Maa- ja Ruumiamet 29.09.2026 (EHR kanne 29.10.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:116:0580 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 7 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,8–5,8% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=7 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

A · see hoone Liginullenergiahoone Väga madal energiatarve

Olulised riskid

  • 2023. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass A: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Võistluse tn 6/3, Tallinn?

Võistluse tn 6/3 on 2023. aastal ehitatud 14-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 1 korterit. EHR kood on 120791287 ja katastritunnus 78401:116:0580. Estiqi andmetel energiaklass A.

Mis on Võistluse tn 6/3 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 338 €/m². Hinnangu vahemik on 3 926–4 750 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €213 430.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Võistluse tn 6/3?

4 338 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €173 520 ja 50 m² korteri väärtus umbes €216 900. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

Tubade jaotuse andmed täpsustamisel.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 555/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €224 102, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €840–€1 030 kuus ja brutotootluse hinnang 4,8–5,8%.

Kas Võistluse tn 6/3 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 272 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Võistluse tn 6/3 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 115 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 62% oli kahes parimas ja 11% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 50 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 29.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu