Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Virmalise tn 7
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Virmalise tänav 7, Tallinn

Virmalise tn 7 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1970. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 39 korterit (EHR 101015061). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 424 €/m² (hinnanguvahemik 3 099–3 749 €/m², ±10%).

Virmalise tänav 7, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 39 korterit EHR 101015061 ↗ Kataster 78401:109:2640 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Virmalise tn 7 on 1970. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 39 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €3 424/m², 13,1% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Virmalise tn 7 on 1970. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 39 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (19 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 424 €/m², mis on umbes 13,1% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (2-toaline, 50,7 m²) on ligikaudu €175 574.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 1970. aasta ehitusaeg.

€600–€730/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (17 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 17 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~93 €, talvel ~161 € · 94% möbleeritud
4,0–5,0%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 19 50.3 – 58.7 m² €3 463 €160 148–€193 770
3-toaline 19 57.5 – 62.1 m² €3 485 €185 135–€224 004
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 51.1 m² 3-toaline · 58.7 m²
− 50,7 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€175 574
ca €3 463 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €184 353
Eeldatav üüritulu €600–€730/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 636/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,3 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Allpool "–" märgitud mõõtmed ei ole selle hoone kohta mõõdetud; koondskooris arvestatakse neid neutraalse (mitte langetava ega tõstva) hinnanguna.

Asukoht & ühendused9,1

Vineeri peatus 142 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,0

Tallinna Humanitaargümnaasium 177 m; riigieksamite tase 56.1/100; lasteaed 85 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,2

49% tundidest hea, 21% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 57 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Hirvepark 1098 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk–

Selle ala kohta PPA avaandmed puuduvad.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1970. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 13.11.2009, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,4

Hirvepark 1098 m; toidukauplused 945 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 407 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Virmalise tn 7

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Andmed puuduvad

PPA avaandmetes pole selle ala kohta sündmusi. See ei tähenda tingimata, et sündmusi ei toimu: väikese asustusega aladel on andmed hõredad.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 3 040 tunninäidust (07.12.2025–05.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 49% kahes parimas klassis, 30% keskmises ja 21% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

57 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 4 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 150–250 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 879 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Uue Maailma asum · 1940-1970 ehitusaasta · €2 970 (2026 Q1) +3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Virmalise tn 7 AVM tase: €3 424/m² €3 041 2024 Q3 114 tehingut €3 108 2024 Q4 129 tehingut €3 276 2025 Q1 115 tehingut €3 068 2025 Q2 114 tehingut €3 193 2025 Q3 118 tehingut €3 146 2025 Q4 131 tehingut €3 373 2026 Q1 108 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 549 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 50 €3 390 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 424/m²
Hinnavahemik
€3 099–3 749
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 50,7 m²)
€184 353
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 636/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 12 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.424282, 24.740065 · katastritunnus 78401:109:2640.

🧒 Tallinna Virmalise Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
85 m · 1 min
🚏 Vineeri peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
142 m · 2 min
🎓 Tallinna Humanitaargümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 56.1/100
177 m · 2 min
🎓 Tallinna Ühisgümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.2/100
250 m · 3 min
🧒 Tallinna Lasteaed Luha
Lasteaed · Alusharidus
296 m · 4 min
🚏 Virmalise peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
320 m · 4 min
🚏 Vana-Lõuna peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
328 m · 4 min
🚏 Kitseküla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
380 m · 5 min
🎓 Tallinna Tõnismäe Reaalkool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.3/100
427 m · 6 min
🧒 Tallinna Komeedi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
515 m · 7 min
🛒 Kotka Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
945 m · 13 min
🌳 Hirvepark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1098 m · 15 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 12 objekti, lähim peatus 142 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1970
Kortereid kokku39
Korruseid5
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus3 047 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase57 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101015061 · kanne muudetud 07.04.2025.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101015061) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:109:2640 · pindala 3 047 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:109:2640) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Virmalise tn 7 korteriühistu (registrikood 80157744). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,46/m² kuustüüpiline korter €191 kuus · k.a kommunaalid · Uue Maailma asum mediaan €3,35/m² kuus
Ühistu maksed€1,11/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,23/m² · Uue Maailma asum mediaan €1,37/m² kuus
Remondifond€21 661€9,86/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€29 268€45 773
sh remondifondi maksed€6 156€21 768
Remondikulud€6 155€21 768
Remondifondi jääk€21 661€8 538
Raha€26 637€14 203
Reservkapital€2 556€2 556
Aasta tulem−€790€865
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldustasud€7 8690,30
Tehnohooldus€4 4210,17
Heakorratööd€9 6670,37
Omanikukohustused€1 1550,04
Remonditasud€6 1560,23

39 korterit · liikmeid 40 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 196 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Uue Maailma asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00636440) · Postiindeks: 10131

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Virmalise tn korterelamud

2 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101015061 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 07.04.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:109:2640 ↗ Maa- ja Ruumiamet 20.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 17 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,0–5,0% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=17 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1970. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Virmalise tn 7, Tallinn?

Virmalise tn 7 on 1970. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 39 korterit. EHR kood on 101015061 ja katastritunnus 78401:109:2640. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Virmalise tn 7 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 424 €/m². Hinnangu vahemik on 3 099–3 749 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €175 574.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Virmalise tn 7?

3 424 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €136 960 ja 50 m² korteri väärtus umbes €171 200. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €160 148–€193 770; 3-toaline: €185 135–€224 004.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 636/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €184 353, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €600–€730 kuus ja brutotootluse hinnang 4,0–5,0%.

Kas Virmalise tn 7 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 142 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Virmalise tn 7 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 49% oli kahes parimas ja 21% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 57 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (150–250 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Virmalise tn 7?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,46/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €191 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,11/m² kuus, sh remondifond €0,23/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €21 661. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Uue Maailma asum 102 ühistu mediaan oli €3,35/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu