Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Randla tn 6
Registriandmed seisuga 29. september 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Randla tänav 6, Tallinn

Randla tn 6 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 2017. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 45 korterit (EHR 120791513). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 29.09.2026 3 890 €/m² (hinnanguvahemik 3 520–4 260 €/m², ±10%).

Randla tänav 6, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 45 korterit EHR 120791513 ↗ Kataster 78408:805:0037 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Randla tn 6 on 2017. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 45 korterit, energiaklass C. Estiq AVM baastase on €3 890/m², 22,8% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Randla tn 6 on 2017. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 45 korterit. Kandekonstruktsioon: Metall (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (27 tk). Energiaklass C (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 890 €/m², mis on umbes 22,8% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (2-toaline, 47,5 m²) on ligikaudu €193 135.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass C, maapealne parkimine ja 2017. aasta ehitusaeg.

€530–€640/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (28 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 28 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~98 €, talvel ~175 € · 96% möbleeritud
3,1–4,1%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 6 27.8 – 36.9 m² €4 420 €123 603–€149 553
2-toaline 27 41.9 – 69.2 m² €4 066 €176 259–€213 264
3-toaline 8 69.9 – 79.2 m² €3 684 €247 718–€299 725
4-toaline 4 89.6 – 99.2 m² €3 702 €309 904–€374 966
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 30.9 m² 2-toaline · 47.9 m² 3-toaline · 74.3 m² 4-toaline · 92.5 m²
− 47,5 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€193 135
ca €4 066 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €202 792
Eeldatav üüritulu €530–€640/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 269/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,5

Randla peatus 349 m / 5 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,7

Tallinna Vaba Waldorfkool 271 m; riigieksamite tase 58.1/100; lasteaed 380 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

76% tundidest hea, 8% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 53 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Kopli kalmistupark 440 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,5

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=108): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +188,9%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,2

2017. a; kandekonstruktsioon Metall.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud7,8

Energiamärgis C (väljastatud 31.01.2021); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,0

Kopli kalmistupark 440 m; toidukauplused 822 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 57 tehingut kohordis „2016-2020 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Randla tn 6

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,2 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 108 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +189%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, pisivargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 135 tunninäidust (07.12.2025–06.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 76% kahes parimas klassis, 16% keskmises ja 8% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

53 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 2016-2020 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 138 tehingut · 2016-2020 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -7.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Randla tn 6 AVM tase: €3 890/m² 2026 Q2 liiga vähe tehinguid4 tehingut liiga vähe tehinguid— €4 536 2024 Q3 29 tehingut €4 363 2024 Q4 29 tehingut €4 652 2025 Q1 11 tehingut €4 256 2025 Q2 12 tehingut €4 110 2025 Q3 27 tehingut €4 483 2025 Q4 15 tehingut €4 289 2026 Q1 11 tehingut €4 250 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 890/m²
Hinnavahemik
€3 520–4 260
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 47,5 m²)
€202 792
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 269/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.451437, 24.687039 · katastritunnus 78408:805:0037.

🎓 Tallinna Vaba Waldorfkool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 58.1/100
271 m · 4 min
🚏 Randla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
349 m · 5 min
🧒 Ilmapuu Waldorflasteaed
Lasteaed · Alusharidus
380 m · 5 min
🚏 Lõime peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
415 m · 6 min
🌳 Kopli kalmistupark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
440 m · 6 min
🚏 Pelguranna peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
485 m · 6 min
🚏 Sirbi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
499 m · 7 min
🧒 Pelguranna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
653 m · 9 min
🎓 Tallinna Kunstigümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.8/100
736 m · 10 min
🛒 Stroomi Keskus Maxima XX
Supermarket · Igapäevakaubad
822 m · 11 min
🎓 Tallinna Heleni Kool
Põhikool · Põhikool
1163 m · 16 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 349 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2017
Kortereid kokku45
Korruseid5
EnergiamärgisC
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 720 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMetall
Lifte1
Müratase53 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120791513 · kanne muudetud 30.05.2025.

Metall · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 120791513) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:805:0037 · pindala 2 720 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78408:805:0037) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Randla tn 6 korteriühistu (registrikood 80423140). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€44 kuusühistu maksed, ilma kommunaalideta
Ühistu maksed€0,79/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,06/m² · Pelguranna asum mediaan €1,14/m² kuus
Remondifond€6 966€2,85/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€23 296€23 646
sh remondifondi maksed€1 803€4 433
Remondikulud€2 869€4 433
Remondifondi jääk€6 966€4 184
Raha€10 810€6 519
Reservkapital€4 614€4 614
Aasta tulem€257−€247
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldusteenus€2 6990,09
Tehnohooldus€3 4630,12
Heakorratööd€8 8600,30
Jagatavad tasud€00,00
Tugiteenus€7940,03
Kindlustusmaksed€00,00
Niitmine ja trimmerdamine€6360,02
Ventilatsiooniseadmete hooldus€4730,02
E-arve tasu€250,00
Rattamaja koha rent€00,00
Raamatupidamisteenus€1 6740,06
Korto keskkonna kasutus€2790,01
Põõsaste ja hekkide lõikamine€2730,01
Akende pesu€6700,02
Survepesutööd€7320,02
Remonditasud€1 8030,06
Kindlustusmaksed€9150,03

45 korterit · liikmeid 42 eraisikut + 3 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 442 m²) ÷ 12. Võrdlus: Pelguranna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03537509) · Postiindeks: 10312

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Randla tn korterelamud

15 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 594/m² (n=15) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Randla tn 3 1957 €2 710 ~€135 500 E ~ Vaata →
Randla tn 6 See hoone 2017 €3 890 ~€193 135 C Aktiivne
Randla tn 8 1961 €2 739 ~€114 436 D Vaata →
Randla tn 12 1960 €2 513 ~€106 407 F Vaata →
Randla tn 13 1978 €2 389 ~€88 766 E Vaata →
Randla tn 14 1961 €2 652 ~€108 336 E ~ Vaata →
Randla tn 15 1977 €2 455 ~€51 969 F Vaata →
Randla tn 16 1961 €2 646 ~€108 727 E Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120791513 Maa- ja Ruumiamet 29.09.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:805:0037 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 28 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 3,1–4,1% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=28 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

C · see hoone Energiatõhus Hea tavapärane tõhusus

Olulised riskid

  • 2017. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass C: eeldatavalt keskmine küttevajadus. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Randla tn 6, Tallinn?

Randla tn 6 on 2017. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 45 korterit. EHR kood on 120791513 ja katastritunnus 78408:805:0037. Estiqi andmetel energiaklass C.

Mis on Randla tn 6 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 890 €/m². Hinnangu vahemik on 3 520–4 260 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €193 135.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Randla tn 6?

3 890 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €194 500 ja 75 m² korteri väärtus umbes €291 750. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €123 603–€149 553; 2-toaline: €176 259–€213 264; 3-toaline: €247 718–€299 725; 4-toaline: €309 904–€374 966.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 269/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €202 792, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €530–€640 kuus ja brutotootluse hinnang 3,1–4,1%.

Kas Randla tn 6 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 349 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Randla tn 6 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 108 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 76% oli kahes parimas ja 8% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 53 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Randla tn 6?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter ühistule €44 kuus, lisaks kommunaalteenused. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,79/m² kuus, sh remondifond €0,06/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €6 966. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 29.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu