Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Randla tn 30a
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Randla tänav 30a, Tallinn

Randla tn 30a (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 1987. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 55 korterit (EHR 101014816). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 526 €/m² (hinnanguvahemik 2 286–2 766 €/m², ±10%).

Randla tänav 30a, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 55 korterit EHR 101014816 ↗ Kataster 78408:805:1090 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Randla tn 30a on 1987. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 55 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €2 526/m², 20,3% alla Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Randla tn 30a on 1987. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 55 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (25 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 526 €/m², mis on umbes 20,3% alla Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (2-toaline, 47,1 m²) on ligikaudu €124 109.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 1987. aasta ehitusaeg.

€440–€540/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~78 €, talvel ~165 € · 67% möbleeritud
4,3–5,3%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 10 27.7 – 28.3 m² €2 987 €75 691–€91 581
2-toaline 25 38.6 – 48.2 m² €2 635 €109 218–€132 148
3-toaline 15 56.7 – 60.1 m² €2 535 €132 833–€160 720
4-toaline 5 72.9 – 73.8 m² €2 482 €164 872–€199 486
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 28 m² 2-toaline · 45.8 m² 3-toaline · 57.9 m² 4-toaline · 73.4 m²
− 47,1 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€124 109
ca €2 635 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €130 314
Eeldatav üüritulu €440–€540/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 767/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,6 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,9

Pelguranna peatus 193 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,4

Tallinna Vaba Waldorfkool 512 m; riigieksamite tase 58.1/100; lasteaed 405 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,7

81% tundidest hea, 4% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 53 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Stroomi rannapark 701 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=238): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +102,7%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,6

1987. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 03.02.2010, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,5

Stroomi rannapark 701 m; toidukauplused 237 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,8

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 173 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Randla tn 30a

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,8 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 238 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +103%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 170 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 81% kahes parimas klassis, 15% keskmises ja 4% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

53 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 355 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Pelguranna asum · 1971-1990 ehitusaasta · €2 465 (2026 Q1)
Randla tn 30a AVM tase: €2 526/m² €2 312 2024 Q3 56 tehingut €2 311 2024 Q4 44 tehingut €2 486 2025 Q1 46 tehingut €2 558 2025 Q2 36 tehingut €2 354 2025 Q3 56 tehingut €2 650 2025 Q4 49 tehingut €2 486 2026 Q1 47 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 521 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 21 €2 590 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 526/m²
Hinnavahemik
€2 286–2 766
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 47,1 m²)
€130 314
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 767/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 13 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.445292, 24.689665 · katastritunnus 78408:805:1090.

🚏 Pelguranna peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
193 m · 3 min
🚏 Supelranna peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
212 m · 3 min
🛒 Stroomi Keskus Maxima XX
Supermarket · Igapäevakaubad
237 m · 3 min
🚏 Vihuri peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
335 m · 4 min
🚏 Randla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
384 m · 5 min
🧒 Pelguranna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
405 m · 5 min
🎓 Tallinna Vaba Waldorfkool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 58.1/100
512 m · 7 min
🧒 Ilmapuu Waldorflasteaed
Lasteaed · Alusharidus
604 m · 8 min
🎓 Tallinna Heleni Kool
Põhikool · Põhikool
640 m · 9 min
🎓 Ehte Humanitaargümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 48.2/100
690 m · 9 min
🌳 Stroomi rannapark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
701 m · 9 min
🛒 Sõle Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
867 m · 12 min
🌳 Kopli kalmistupark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1023 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 13 objekti, lähim peatus 193 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1987
Kortereid kokku55
Korruseid5
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus3 478 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase53 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101014816 · kanne muudetud 21.05.2025.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101014816) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:805:1090 · pindala 3 478 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78408:805:1090) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Randla tn 30a korteriühistu (registrikood 80071037). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,04/m² kuustüüpiline korter €145 kuus · k.a kommunaalid · Pelguranna asum mediaan €3,08/m² kuus
Ühistu maksed€2,49/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €1,95/m² · Pelguranna asum mediaan €1,14/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€79 636€26 820
sh remondifondi maksed€62 398€10 859
Remondikulud€67 202€10 859
Raha€11 456€45 835
Reservkapital€5 735€5 735
Aasta tulem€468€835
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€17 2380,54
Remonditasud€62 3981,95

55 korterit · liikmeid 55 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 660 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Pelguranna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00636267) · Postiindeks: 10315

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Randla tn korterelamud

15 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 594/m² (n=15) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Randla tn 3 1957 €2 710 ~€135 500 E ~ Vaata →
Randla tn 6 2017 €3 890 ~€193 135 C Vaata →
Randla tn 8 1961 €2 739 ~€114 436 D Vaata →
Randla tn 12 1960 €2 513 ~€106 407 F Vaata →
Randla tn 13 1978 €2 389 ~€88 766 E Vaata →
Randla tn 14 1961 €2 652 ~€108 336 E ~ Vaata →
Randla tn 15 1977 €2 455 ~€51 969 F Vaata →
Randla tn 16 1961 €2 646 ~€108 727 E Vaata →
Randla tn 30a See hoone 1987 €2 526 ~€124 109 D Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101014816 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 21.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:805:1090 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,3–5,3% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1987. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Randla tn 30a, Tallinn?

Randla tn 30a on 1987. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 55 korterit. EHR kood on 101014816 ja katastritunnus 78408:805:1090. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Randla tn 30a korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 526 €/m². Hinnangu vahemik on 2 286–2 766 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €124 109.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Randla tn 30a?

2 526 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €101 040 ja 50 m² korteri väärtus umbes €126 300. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €75 691–€91 581; 2-toaline: €109 218–€132 148; 3-toaline: €132 833–€160 720; 4-toaline: €164 872–€199 486.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 767/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €130 314, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €440–€540 kuus ja brutotootluse hinnang 4,3–5,3%.

Kas Randla tn 30a sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 193 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Randla tn 30a ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 238 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 81% oli kahes parimas ja 4% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 53 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Randla tn 30a?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,04/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €145 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €2,49/m² kuus, sh remondifond €1,95/m². Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Pelguranna asum 129 ühistu mediaan oli €3,08/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu