Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Luise tn 13/2
Registriandmed seisuga 5. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Luise tänav 13/2, Tallinn

Luise tn 13/2 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 2025. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 1 korterit (EHR 121321228). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 05.10.2026 4 851 €/m² (hinnanguvahemik 4 390–5 312 €/m², ±10%).

Luise tänav 13/2, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 1 korterit EHR 121321228 ↗ Kataster 78401:108:0600 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Luise tn 13/2 on 2025. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 1 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €4 851/m², 23,2% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Luise tn 13/2 on 2025. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 1 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 851 €/m², mis on umbes 23,2% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (2-toaline) on ligikaudu €238 669.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 2025. aasta ehitusaeg.

€1 040–€1 270/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
5,3–6,3%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

− 49,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€238 669
ca €4 851 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €250 602
Eeldatav üüritulu €1 040–€1 270/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €5 094/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Tõnismägi peatus 135 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,3

Tallinna Tõnismäe Riigigümnaasium 126 m; riigieksamite tase 63.8/100; lasteaed 312 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond3,5

33% tundidest hea, 23% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 65 dB (väga vali), modelleeritud (Lden), lähim park Hirvepark 420 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,1

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=84): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -49,1%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2025. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 16.12.2019); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,0

Hirvepark 420 m; toidukauplused 880 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,4

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 71 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Luise tn 13/2

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,6 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 84 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -49%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, pisivargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 2 930 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 33% kahes parimas klassis, 44% keskmises ja 23% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

65 dB Lden · väga vali

Liiklusmüra hinnang on 12 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 150–250 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 2021 ... ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 172 tehingut · 2021 ... ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +3.2% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Luise tn 13/2 AVM tase: €4 851/m² €4 520 2024 Q3 21 tehingut €4 723 2024 Q4 27 tehingut €4 531 2025 Q1 25 tehingut €4 523 2025 Q2 28 tehingut €4 897 2025 Q3 24 tehingut €5 068 2025 Q4 19 tehingut €4 678 2026 Q1 17 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €5 000 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 11 €4 930 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 851/m²
Hinnavahemik
€4 390–5 312
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline)
€250 602
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€5 094/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 14 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.430340, 24.733941 · katastritunnus 78401:108:0600.

🎓 Tallinna Tõnismäe Riigigümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 63.8/100
126 m · 2 min
🚏 Tõnismägi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
135 m · 2 min
🎓 Kaarli Kool
Põhikool · Põhikool
202 m · 3 min
🚏 Koidu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
215 m · 3 min
🚏 A. Adamsoni peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
301 m · 4 min
🎓 Jakob Westholmi Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 67.6/100
312 m · 4 min
🧒 Tallinna Komeedi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
312 m · 4 min
🌳 Hirvepark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
420 m · 6 min
🌳 Falgi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
466 m · 6 min
🚏 Endla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
517 m · 7 min
🧒 Tallinna Lasteaed Luha
Lasteaed · Alusharidus
704 m · 9 min
🧒 Tallinna Virmalise Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
761 m · 10 min
🛒 Kristiine Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
880 m · 12 min
🌳 Toompark ja Snelli tiik
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
899 m · 12 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 14 objekti, lähim peatus 135 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2025
Kortereid kokku1
Korruseid4
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 049 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Lifte1
Müratase65 dB (väga vali)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 121321228 · kanne muudetud 06.07.2025.

Monoliitne raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 121321228) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:108:0600 · pindala 1 049 m².

Sihtotstarve: 60% Elamumaa, 40% arimaa.

Katastrikaart (78401:108:0600) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE04000482) · Postiindeks: 10142

KÜ registrikood täpsustamisel

Luise tn korterelamud

4 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 446/m² (n=4) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Luise tn 4 1961 €3 689 ~€238 705 C Vaata →
Luise tn 13/2 See hoone 2025 €4 851 ~€238 669 B Aktiivne
Luise tn 18/1 1910 €3 143 ~€143 279 E ~ Vaata →
Luise tn 23/1 1920 €3 203 ~€71 279 E ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 121321228 Maa- ja Ruumiamet 05.10.2026 (EHR kanne 06.07.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:108:0600 ↗ Maa- ja Ruumiamet 05.10.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 5,3–6,3% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2025. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Luise tn 13/2, Tallinn?

Luise tn 13/2 on 2025. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 1 korterit. EHR kood on 121321228 ja katastritunnus 78401:108:0600. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Luise tn 13/2 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 851 €/m². Hinnangu vahemik on 4 390–5 312 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €238 669.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Luise tn 13/2?

4 851 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €194 040 ja 50 m² korteri väärtus umbes €242 550. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

Tubade jaotuse andmed täpsustamisel.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €5 094/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €250 602, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €1 040–€1 270 kuus ja brutotootluse hinnang 5,3–6,3%.

Kas Luise tn 13/2 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 135 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Luise tn 13/2 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 84 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 33% oli kahes parimas ja 23% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 65 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (150–250 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 05.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu