Estiq Value / Tallinn / Kristiine / Kotka tn 42
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kristiine · Tallinn

Kotka tänav 42, Tallinn

Kotka tn 42 (Tallinn, Kristiine linnaosa) on 1939. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 9 korterit (EHR 101022817). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 976 €/m² (hinnanguvahemik 2 696–3 256 €/m², ±9%).

Kotka tänav 42, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 9 korterit EHR 101022817 ↗ Kataster 78407:702:2720 ↗ Eraomand · 3890601 Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kotka tn 42 on 1939. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 9 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 976/m², 4,3% alla Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64).

Kotka tn 42 on 1939. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Kristiine linnaosas, 9 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (6 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 976 €/m², mis on umbes 4,3% alla Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64). Tüüpiline korter (2-toaline, 36,5 m²) on ligikaudu €123 772.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1939. aasta ehitusaeg.

€540–€660/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (25 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 25 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~97 €, talvel ~156 € · 96% möbleeritud
5,3–6,3%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 3 29.3 – 72.5 m² €3 334 €133 511–€161 215
2-toaline 6 31 – 68.4 m² €3 391 €125 655–€151 729
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 44.2 m² 2-toaline · 40.9 m²
− 36,5 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€123 772
ca €3 391 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €129 961
Eeldatav üüritulu €540–€660/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 561/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,9

Tondi peatus 209 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,1

Tallinna Tondi Kool 328 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1020 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,3

62% tundidest hea, 16% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Räägu park 1000 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,1

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=764): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -60,6%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus5,9

1939. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1939) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Ahi, kamin, pliit.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,7

Räägu park 1000 m; toidukauplused 704 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus6,8

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 23 tehingut kohordis „<1939 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kotka tn 42

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,6 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 764 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -61%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 140 tunninäidust (07.12.2025–08.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 62% kahes parimas klassis, 22% keskmises ja 16% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kristiine · <1939 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 58 tehingut · <1939 ehitusaasta)
Tehingud
Kotka tn 42 AVM tase: €2 976/m² 2024 Q3 liiga vähe tehinguid6 tehingut liiga vähe tehinguid— 2025 Q1 liiga vähe tehinguid5 tehingut liiga vähe tehinguid— 2025 Q4 liiga vähe tehinguid3 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q2 liiga vähe tehinguid3 tehingut liiga vähe tehinguid— €3 077 2024 Q4 15 tehingut €3 557 2025 Q2 9 tehingut €3 018 2025 Q3 9 tehingut €3 824 2026 Q1 8 tehingut

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 976/m²
Hinnavahemik
€2 696–3 256
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 36,5 m²)
€129 961
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 561/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.412203, 24.733024 · katastritunnus 78407:702:2720.

🚏 Tondi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
209 m · 3 min
🎓 Tallinna Tondi Kool
Põhikool · Põhikool
328 m · 4 min
🚏 Kalev peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
351 m · 5 min
🚏 Ööbiku peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
358 m · 5 min
🚏 Västriku peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
574 m · 8 min
🛒 Kotka Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
704 m · 9 min
🎓 Tallinna Lilleküla Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 57.2/100
764 m · 10 min
🛒 Tondi Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
921 m · 12 min
🎓 Käo Põhikool
Põhikool · Põhikool
928 m · 12 min
🌳 Räägu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1000 m · 13 min
🧒 Tallinna Linnupesa Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1020 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 209 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kristiine linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

32 705 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.8% · 6 146
18–64 (Tööealised) 63.2% · 20 662
65 ja vanemad (Seeniorid) 18% · 5 897

Haridustase (15+)

27 421 elanikku
Põhiharidus või madalam 12% · 3 285
Keskharidus või kutseharidus 35.4% · 9 712
Kõrgharidus või magistrikraad 50.4% · 13 821
Haridustase teadmata 2.2% · 603

Ehitusaeg & elamufond

17 309 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.3% · 1 958
Nõukogude periood (1946–1990) 66.9% · 11 577
Taasiseseisvunud (1991–2010) 9.2% · 1 596
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 10.9% · 1 879

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.7%
B-klass (Madalenergia) 7.2%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 3.2%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1939
Kortereid kokku9
Korruseid3
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · 3890601
Krundi suurus1 222 m²
KüttesüsteemAhi, kamin, pliit
KandekonstruktsioonPuit
Lifte0
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101022817 · kanne muudetud 14.11.2024.

Puit · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101022817) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78407:702:2720 · pindala 1 222 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78407:702:2720) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00642039) · Postiindeks: 11315

KÜ registrikood täpsustamisel

Kotka tn korterelamud

19 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 999/m² (n=19) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Kotka tn 1 1966 €2 958 ~€64 923 F Vaata →
Kotka tn 3 1970 €2 738 ~€80 617 E Vaata →
Kotka tn 4 1963 €2 797 ~€131 181 E Vaata →
Kotka tn 6 1963 €2 901 ~€127 804 F Vaata →
Kotka tn 8 1978 €2 761 ~€121 864 B Vaata →
Kotka tn 10 1988 €2 918 ~€128 511 E Vaata →
Kotka tn 14 1955 €2 872 ~€144 480 E ~ Vaata →
Kotka tn 16 1961 €3 236 ~€202 943 E ~ Vaata →
Kotka tn 42 See hoone 1939 €2 976 ~€123 772 E ~ Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101022817 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 14.11.2024) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78407:702:2720 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 25 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 5,3–6,3% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=25 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1939. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kotka tn 42, Tallinn?

Kotka tn 42 on 1939. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Kristiine linnaosa, milles on kokku 9 korterit. EHR kood on 101022817 ja katastritunnus 78407:702:2720. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Kotka tn 42 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 976 €/m². Hinnangu vahemik on 2 696–3 256 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €123 772.

Kui palju maksab 30 m² või 40 m² korter aadressil Kotka tn 42?

2 976 €/m² benchmarki põhjal on 30 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €89 280 ja 40 m² korteri väärtus umbes €119 040. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €133 511–€161 215; 2-toaline: €125 655–€151 729.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 561/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €129 961, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €540–€660 kuus ja brutotootluse hinnang 5,3–6,3%.

Kas Kotka tn 42 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 209 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kotka tn 42 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 764 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 62% oli kahes parimas ja 16% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu