Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Kaera tn 20
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Kaera tänav 20, Tallinn

Kaera tn 20 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 1962. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 10 korterit (EHR 101015342). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 580 €/m² (hinnanguvahemik 2 335–2 825 €/m², ±10%).

Kaera tänav 20, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 10 korterit EHR 101015342 ↗ Kataster 78408:803:4100 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kaera tn 20 on 1962. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 10 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 580/m², 18,6% alla Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Kaera tn 20 on 1962. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 10 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (8 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 580 €/m², mis on umbes 18,6% alla Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (2-toaline, 49 m²) on ligikaudu €132 104.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1962. aasta ehitusaeg.

€510–€620/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (5 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 5 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~115 €, talvel ~150 € · 100% möbleeritud
4,6–5,6%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 8 47.6 – 63.9 m² €2 696 €127 850–€154 691
3-toaline 2 62.3 m² €2 481 €139 883–€169 250
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 52.4 m² 3-toaline · 62.3 m²
− 49 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€132 104
ca €2 696 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €138 709
Eeldatav üüritulu €510–€620/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 831/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,9

Nisu peatus 198 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,7

Hilariuse Kool 245 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 558 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,6

79% tundidest hea, 3% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Stroomi rannapark 1117 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,2

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=205): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -59,7%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1962. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1962) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Kohtküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,5

Stroomi rannapark 1117 m; toidukauplused 11 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 540 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kaera tn 20

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,2 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 205 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -60%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 624 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 79% kahes parimas klassis, 18% keskmises ja 3% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 1 149 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Pelgulinna asum · 1940-1970 ehitusaasta · €3 131 (2026 Q1) +1.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kaera tn 20 AVM tase: €2 580/m² €2 625 2024 Q3 157 tehingut €2 668 2024 Q4 159 tehingut €2 650 2025 Q1 139 tehingut €2 851 2025 Q2 154 tehingut €2 669 2025 Q3 194 tehingut €2 684 2025 Q4 128 tehingut €2 691 2026 Q1 148 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 977 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 70 €2 680 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 580/m²
Hinnavahemik
€2 335–2 825
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 49 m²)
€138 709
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 831/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.445346, 24.705002 · katastritunnus 78408:803:4100.

🛒 Sõle Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
11 m · 1 min
🚏 Nisu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
198 m · 3 min
🎓 Hilariuse Kool
Põhikool · Põhikool
245 m · 3 min
🚏 Puhangu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
337 m · 4 min
🚏 Rukki peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
339 m · 5 min
🚏 Ehte peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
356 m · 5 min
🎓 Tallinna Heleni Kool
Põhikool · Põhikool
420 m · 6 min
🎓 Ehte Humanitaargümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 48.2/100
533 m · 7 min
🧒 Pelguranna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
558 m · 7 min
🛒 Stroomi Keskus Maxima XX
Supermarket · Igapäevakaubad
684 m · 9 min
🌳 Stroomi rannapark
Park · Roheala
1117 m · 15 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 198 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1962
Kortereid kokku10
Korruseid3
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 225 m²
KüttesüsteemKohtküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101015342 · kanne muudetud 30.05.2025.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101015342) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:803:4100 · pindala 1 225 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78408:803:4100) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Kaera tn 20 korteriühistu (registrikood 80297468). Andmed pärinevad ühistu 2024. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€1,36/m² kuustüüpiline korter €69 kuus · k.a kommunaalid · Pelgulinna asum mediaan €2,77/m² kuus
Ühistu maksed€0,44/m² kuusilma kommunaalideta · Pelgulinna asum mediaan €1,23/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20242023
Liikmete maksed€2 843€3 032
Laenujääk€0€2 567
Raha€19 104€16 809
Ühistu maksed liigiti2024€/m² kuus
Hooldustasud€2 8430,44

10 korterit · liikmeid 10 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (544 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Pelgulinna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00636628) · Postiindeks: 10318

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Kaera tn korterelamud

11 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 605/m² (n=11) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Kaera tn 2 1958 €2 406 ~€121 394 E ~ Vaata →
Kaera tn 3 — €2 899 ~€139 683 E Vaata →
Kaera tn 11 1964 €2 608 ~€125 669 D Vaata →
Kaera tn 12 1961 €2 605 ~€133 800 E Vaata →
Kaera tn 14 1961 €2 608 ~€133 427 E Vaata →
Kaera tn 16 1961 €2 605 ~€131 292 F Vaata →
Kaera tn 17 1957 €2 578 ~€115 573 E ~ Vaata →
Kaera tn 18 1961 €2 605 ~€140 832 F Vaata →
Kaera tn 20 See hoone 1962 €2 580 ~€132 104 E ~ Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101015342 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:803:4100 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 5 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,6–5,6% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=5 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1962. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kaera tn 20, Tallinn?

Kaera tn 20 on 1962. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 10 korterit. EHR kood on 101015342 ja katastritunnus 78408:803:4100. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Kaera tn 20 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 580 €/m². Hinnangu vahemik on 2 335–2 825 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €132 104.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Kaera tn 20?

2 580 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €103 200 ja 50 m² korteri väärtus umbes €129 000. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €127 850–€154 691; 3-toaline: €139 883–€169 250.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 831/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €138 709, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €510–€620 kuus ja brutotootluse hinnang 4,6–5,6%.

Kas Kaera tn 20 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 198 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kaera tn 20 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 205 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 79% oli kahes parimas ja 3% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Kaera tn 20?

Korteriühistu 2024. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €1,36/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €69 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,44/m² kuus. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Pelgulinna asum 227 ühistu mediaan oli €2,77/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu