Estiq Value / Tallinn / Mustamäe / Kadaka tee 145
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Mustamäe · Tallinn

Kadaka tee 145, Tallinn

Kadaka tee 145 (Tallinn, Mustamäe linnaosa) on 2018. aastal ehitatud 8-korruseline korterelamu, 42 korterit (EHR 120765015). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 3 521 €/m² (hinnanguvahemik 3 317–3 725 €/m², ±6%).

Kadaka tee 145, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
8 korrust 42 korterit EHR 120765015 ↗ Kataster 78401:101:1474 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kadaka tee 145 on 2018. aastal ehitatud 8-korruseline korterelamu, 42 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €3 521/m², 33,3% üle Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132).

Kadaka tee 145 on 2018. aastal valminud 8-korruseline korterelamu Mustamäe linnaosas, 42 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (14 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 521 €/m², mis on umbes 33,3% üle Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132). Tüüpiline korter (2-toaline, 49,2 m²) on ligikaudu €181 056.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 2018. aasta ehitusaeg.

€550–€670/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (9 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 9 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~30100 €, talvel ~50183 € · 75% möbleeritud
3,6–4,6%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 14 49.2 m² €3 680 €170 555–€191 557
3-toaline 14 51 – 64.7 m² €3 521 €192 042–€215 690
4-toaline 14 75.4 – 78.6 m² €3 385 €245 528–€275 762
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 49.2 m² 3-toaline · 57.9 m² 4-toaline · 77 m²
− 49,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€181 056
ca €3 680 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €190 109
Eeldatav üüritulu €550–€670/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 864/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,3 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,0

Autobussikoondis peatus 176 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,1

Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium 514 m; riigieksamite tase 60.7/100; lasteaed 863 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond3,7

50% tundidest hea, 17% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 65 dB (väga vali), modelleeritud (Lden), lähim park Õismäe tiigi puhkeala 1297 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,5

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=166): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -92,5%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,1

2018. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 07.08.2023); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,3

Õismäe tiigi puhkeala 1297 m; toidukauplused 841 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 47 tehingut kohordis „2016-2020 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kadaka tee 145

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 5,5 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 166 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -93%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 770 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 50% kahes parimas klassis, 33% keskmises ja 17% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

65 dB Lden · väga vali

Liiklusmüra hinnang on 12 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Mustamäe · 2016-2020 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 110 tehingut · 2016-2020 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -9.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kadaka tee 145 AVM tase: €3 521/m² 2024 Q3 liiga vähe tehinguid13 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q2 liiga vähe tehinguid5 tehingut liiga vähe tehinguid— €3 346 2024 Q4 13 tehingut €3 560 2025 Q1 12 tehingut €3 644 2025 Q2 25 tehingut €3 481 2025 Q3 11 tehingut €3 677 2025 Q4 11 tehingut €3 222 2026 Q1 20 tehingut €3 220 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 521/m²
Hinnavahemik
€3 317–3 725
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 49,2 m²)
€190 109
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 864/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 10 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.409404, 24.663391 · katastritunnus 78401:101:1474.

🚏 Autobussikoondis peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
176 m · 2 min
🚏 Pilvetee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
195 m · 3 min
🚏 Kadaka Selver peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
251 m · 3 min
🎓 Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.7/100
514 m · 7 min
🎓 Tallinna Kadaka Põhikool
Põhikool · Põhikool
515 m · 7 min
🚏 Lakiotsa peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
583 m · 8 min
🛒 Mustika Keskus Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
841 m · 11 min
🧒 Tallinna Männikäbi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
863 m · 12 min
🎓 Tallinna Õismäe Vene Lütseum
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 70.5/100
950 m · 13 min
🌳 Õismäe tiigi puhkeala
Park · Roheala
1297 m · 17 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 10 objekti, lähim peatus 176 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Mustamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

66 333 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.3% · 11 493
18–64 (Tööealised) 61.6% · 40 890
65 ja vanemad (Seeniorid) 21% · 13 950

Haridustase (15+)

56 459 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.4% · 7 551
Keskharidus või kutseharidus 39.5% · 22 298
Kõrgharidus või magistrikraad 44.9% · 25 342
Haridustase teadmata 2.2% · 1 268

Ehitusaeg & elamufond

34 988 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0% · 14
Nõukogude periood (1946–1990) 85.7% · 29 985
Taasiseseisvunud (1991–2010) 6.8% · 2 368
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.1% · 2 126

Enim ehitatud periood: 1961–1970.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.3%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 1.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 87.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2018
Kortereid kokku42
Korruseid8
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 170 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte1
Müratase65 dB (väga vali)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120765015 · kanne muudetud 02.10.2024.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 120765015) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:101:1474 · pindala 2 170 m².

Sihtotstarve: 85% Elamumaa, 15% arimaa.

Katastrikaart (78401:101:1474) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Kadaka tee 145, Kadaka tee T10 korteriühistu (registrikood 80515439). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€192 kuuskõik kulud k.a kommunaalid
Ühistu maksed€48 013aastas, ilma kommunaalideta
Remondifond€6 783jääk aasta lõpus
Laenud€9 2562,12% fikseeritud · kuni 2028
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€48 013€42 565
sh remondifondi maksed€22 656€20 202
Remondikulud€17 022€14 363
Remondifondi jääk€6 783€3 281
Laenujääk€9 256€12 570
Raha€12 909€11 680
Reservkapital€9 030€9 030
Aasta tulem€79€37
Ühistu maksed liigiti2025
Haldusteenus€4 945
Heakord€7 529
Tehnohooldus€5 513
Remondi-, eri- ja lisatööd€5 321
Kindlustus€2 445
Vahetusvaipade vahetusteenus€839
Lift€885
Juhatuse liikmetasu€3 201
Remonditasud€17 335

liikmeid 62 eraisikut + 6 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). Võrdlus: Mustamäe asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03489523) · Postiindeks: 12615

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Kadaka tee korterelamud

15 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 659/m² (n=15) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Kadaka tee 90 2019 €3 917 ~€188 237 B Vaata →
Kadaka tee 137 2009 €2 902 ~€140 104 C Vaata →
Kadaka tee 141 2022 €3 874 ~€165 555 B Vaata →
Kadaka tee 141a 2022 €3 781 ~€145 787 B Vaata →
Kadaka tee 143 2019 €3 521 ~€181 056 B ~ Vaata →
Kadaka tee 145 See hoone 2018 €3 521 ~€181 056 D Aktiivne
Kadaka tee 145a 2017 €3 400 ~€173 873 C Vaata →
Kadaka tee 163 1965 €2 408 ~€115 852 E ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120765015 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 02.10.2024) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:101:1474 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 9 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 3,6–4,6% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=9 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 2018. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kadaka tee 145, Tallinn?

Kadaka tee 145 on 2018. aastal ehitatud 8-korruseline korterelamu asukohas Mustamäe linnaosa, milles on kokku 42 korterit. EHR kood on 120765015 ja katastritunnus 78401:101:1474. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Kadaka tee 145 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 521 €/m². Hinnangu vahemik on 3 317–3 725 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €181 056.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Kadaka tee 145?

3 521 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €140 840 ja 50 m² korteri väärtus umbes €176 050. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €170 555–€191 557; 3-toaline: €192 042–€215 690; 4-toaline: €245 528–€275 762.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 864/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €190 109, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €550–€670 kuus ja brutotootluse hinnang 3,6–4,6%.

Kas Kadaka tee 145 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 176 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kadaka tee 145 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 166 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 50% oli kahes parimas ja 17% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 65 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Kadaka tee 145?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter kokku €192 kuus koos kommunaalteenustega. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €6 783. Ühistu laenujääk oli €9 256. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu