Estiq Value / Tallinn / Haabersti / Kadaka tee 193
Registriandmed seisuga 7. oktoober 2026 Haabersti · Tallinn

Kadaka tee 193, Tallinn

Kadaka tee 193 (Tallinn, Haabersti linnaosa) on 2016. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 29 korterit (EHR 120543544). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 07.10.2026 3 659 €/m² (hinnanguvahemik 3 311–4 007 €/m², ±10%).

Kadaka tee 193, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 29 korterit EHR 120543544 ↗ Kataster 78406:604:0023 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kadaka tee 193 on 2016. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 29 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €3 659/m², 36,0% üle Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96).

Kadaka tee 193 on 2016. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Haabersti linnaosas, 29 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (18 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 659 €/m², mis on umbes 36,0% üle Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96). Tüüpiline korter (2-toaline, 51,6 m²) on ligikaudu €190 249.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 2016. aasta ehitusaeg.

€650–€800/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (8 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 8 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~113 €, talvel ~193 € · 88% möbleeritud
4,1–5,1%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 18 50.2 – 60.5 m² €3 687 €176 847–€213 975
3-toaline 9 66.1 – 73.8 m² €3 392 €212 427–€257 025
4-toaline 2 91.3 – 100.4 m² €3 355 €291 179–€352 310
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 53 m² 3-toaline · 69.2 m² 4-toaline · 95.9 m²
− 51,6 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€190 249
ca €3 687 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €199 761
Eeldatav üüritulu €650–€800/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 871/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,3

Rehe peatus 69 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,0

Tallinna Mustamäe Riigigümnaasium 1101 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1241 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,7

80% tundidest hea, 5% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 54 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Kadaka pst park 383 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,7

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=11): madal risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,5

2016. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 10.09.2014, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,1

Kadaka pst park 383 m; toidukauplused 810 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 113 tehingut kohordis „2016-2020 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kadaka tee 193

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: mõõdukas · indeks 5,0 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 11 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -62%.

Sagedasemad liigid: vargus, jalgratta mopeedi vargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 562 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 80% kahes parimas klassis, 15% keskmises ja 5% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

54 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang on 1 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 100–150 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Haabersti · 2016-2020 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 260 tehingut · 2016-2020 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +3.3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kadaka tee 193 AVM tase: €3 659/m² €3 066 2024 Q3 39 tehingut €3 170 2024 Q4 43 tehingut €3 264 2025 Q1 35 tehingut €3 338 2025 Q2 30 tehingut €3 077 2025 Q3 45 tehingut €3 421 2025 Q4 32 tehingut €3 371 2026 Q1 24 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 122 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 12 €3 450 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 659/m²
Hinnavahemik
€3 311–4 007
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 51,6 m²)
€199 761
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 871/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 9 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.397800, 24.639138 · katastritunnus 78406:604:0023.

🚏 Rehe peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
69 m · 1 min
🌳 Kadaka pst park
Park · Roheala
383 m · 5 min
🚏 Kassi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
401 m · 5 min
🚏 Mäepealse (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
404 m · 5 min
🚏 Mäepealse peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
486 m · 6 min
🛒 Maxima X
Supermarket · Supermarket
810 m · 11 min
🎓 Tallinna Mustamäe Riigigümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
1101 m · 15 min
🧒 Tallinna Lasteaed Pääsusilm
Lasteaed · Alusharidus
1241 m · 17 min
🎓 Tallinna Järveotsa Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 57.2/100
1258 m · 17 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 9 objekti, lähim peatus 69 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Haabersti linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

46 750 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.7% · 9 208
18–64 (Tööealised) 60% · 28 038
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.3% · 9 504

Haridustase (15+)

38 987 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.6% · 4 918
Keskharidus või kutseharidus 37.7% · 14 686
Kõrgharidus või magistrikraad 47.6% · 18 572
Haridustase teadmata 2.1% · 811

Ehitusaeg & elamufond

22 911 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0.3% · 80
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 15 057
Taasiseseisvunud (1991–2010) 16.1% · 3 691
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 16.8% · 3 860

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 7.5%
B-klass (Madalenergia) 9.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 10.8%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 5.3%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.7%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2016
Kortereid kokku29
Korruseid4
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus4 255 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte1
Müratase54 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120543544 · kanne muudetud 31.05.2025.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 120543544) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78406:604:0023 · pindala 4 255 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78406:604:0023) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Kadaka tee 193 korteriühistu (registrikood 80432162). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,05/m² kuustüüpiline korter €171 kuus · k.a kommunaalid · Astangu asum mediaan €2,77/m² kuus
Ühistu maksed€1,01/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,26/m² · Astangu asum mediaan €0,96/m² kuus
Remondifond€4 777€2,70/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€21 396€24 742
sh remondifondi maksed€5 484€10 524
Remondikulud€5 484€10 524
Remondifondi jääk€4 777€5 265
Raha€6 826€6 858
Reservkapital€2 900€2 900
Aasta tulem€973−€16
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldustasu€4 6070,22
Tehnohooldustasu€4 3560,21
Heakorratööd€6 3240,30
Remonditasud€5 4840,26
Kindlustus ja muud€6250,03

29 korterit · liikmeid 29 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 767 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Astangu asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01095450) · Postiindeks: 12620

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Kadaka tee korterelamud

15 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 659/m² (n=15) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Kadaka tee 90 2019 €3 917 ~€188 237 B Vaata →
Kadaka tee 137 2009 €2 902 ~€140 104 C Vaata →
Kadaka tee 141 2022 €3 874 ~€165 555 B Vaata →
Kadaka tee 141a 2022 €3 781 ~€145 787 B Vaata →
Kadaka tee 143 2019 €3 521 ~€181 056 B ~ Vaata →
Kadaka tee 145 2018 €3 521 ~€181 056 D Vaata →
Kadaka tee 145a 2017 €3 400 ~€173 873 C Vaata →
Kadaka tee 163 1965 €2 408 ~€115 852 E ~ Vaata →
Kadaka tee 193 See hoone 2016 €3 659 ~€190 249 B Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120543544 Maa- ja Ruumiamet 07.10.2026 (EHR kanne 31.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78406:604:0023 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 8 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 4,1–5,1% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=8 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2016. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kadaka tee 193, Tallinn?

Kadaka tee 193 on 2016. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Haabersti linnaosa, milles on kokku 29 korterit. EHR kood on 120543544 ja katastritunnus 78406:604:0023. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Kadaka tee 193 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 659 €/m². Hinnangu vahemik on 3 311–4 007 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €190 249.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Kadaka tee 193?

3 659 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €182 950 ja 75 m² korteri väärtus umbes €274 425. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €176 847–€213 975; 3-toaline: €212 427–€257 025; 4-toaline: €291 179–€352 310.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 871/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €199 761, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €650–€800 kuus ja brutotootluse hinnang 4,1–5,1%.

Kas Kadaka tee 193 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 69 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kadaka tee 193 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 11 sündmust (sündmuste tase: mõõdukas). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 80% oli kahes parimas ja 5% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 54 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (100–150 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Kadaka tee 193?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,05/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €171 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,01/m² kuus, sh remondifond €0,26/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €4 777. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Astangu asum 34 ühistu mediaan oli €2,77/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 07.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu