Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / F. R. Faehlmanni tn 7
Registriandmed seisuga 11. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

F. R. Faehlmanni tänav 7, Tallinn

F. R. Faehlmanni tn 7 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1966. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu, 15 korterit (EHR 101018753). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 11.10.2026 3 570 €/m² (hinnanguvahemik 3 231–3 909 €/m², ±10%).

F. R. Faehlmanni tänav 7, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
6 korrust 15 korterit EHR 101018753 ↗ Kataster 78401:113:0640 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

F. R. Faehlmanni tn 7 on 1966. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu, 15 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €3 570/m², 9,4% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

F. R. Faehlmanni tn 7 on 1966. aastal valminud 6-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 15 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (9 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 570 €/m², mis on umbes 9,4% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (3-toaline, 78,1 m²) on ligikaudu €273 975.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 1966. aasta ehitusaeg.

€910–€1 110/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (11 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 11 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~88 €, talvel ~200 € · 100% möbleeritud
3,9–4,9%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 6 54.2 – 73.4 m² €3 581 €186 994–€226 253
3-toaline 9 72.4 – 79.3 m² €3 508 €241 280–€291 936
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 57.7 m² 3-toaline · 76 m²
− 78,1 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€273 975
ca €3 508 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €287 674
Eeldatav üüritulu €910–€1 110/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 683/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,3 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

F. R. Kreutzwaldi (ajutine) peatus 140 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,8

Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium 258 m; riigieksamite tase 65.5/100; lasteaed 784 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,3

56% tundidest hea, 13% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 63 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Politseiaed 511 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,8

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=158): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -29,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1966. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 06.04.2009, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,7

Politseiaed 511 m; toidukauplused 213 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 407 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: F. R. Faehlmanni tn 7

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,4 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 158 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -29%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 852 tunninäidust (07.12.2025–06.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 56% kahes parimas klassis, 31% keskmises ja 13% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

63 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 10 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 879 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
F. R. Faehlmanni tn 7 AVM tase: €3 570/m² €3 041 2024 Q3 114 tehingut €3 108 2024 Q4 129 tehingut €3 276 2025 Q1 115 tehingut €3 068 2025 Q2 114 tehingut €3 193 2025 Q3 118 tehingut €3 146 2025 Q4 131 tehingut €3 373 2026 Q1 108 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 549 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 50 €3 390 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 570/m²
Hinnavahemik
€3 231–3 909
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 78,1 m²)
€287 674
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 683/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 15 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.435111, 24.770927 · katastritunnus 78401:113:0640.

🚏 F. R. Kreutzwaldi (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
140 m · 2 min
🚏 Ringhäälingu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
189 m · 3 min
🛒 Torupilli Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
213 m · 3 min
🚏 Keskturg peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
254 m · 3 min
🚏 Gonsiori peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
257 m · 3 min
🎓 Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 65.5/100
258 m · 3 min
🎓 Tallinna 21. Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75/100
263 m · 4 min
🎓 Kadrioru Saksa Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.7/100
431 m · 6 min
🌳 Politseiaed
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
511 m · 7 min
🛒 Nautica Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
781 m · 10 min
🧒 Tallinna Liivamäe Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
784 m · 10 min
🛒 Stockmann Delikatess
Supermarket · Igapäevakaubad
809 m · 11 min
🛒 Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
850 m · 11 min
🌳 Lembitu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1061 m · 14 min
🌳 Tammsaare park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1078 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 15 objekti, lähim peatus 140 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1966
Kortereid kokku15
Korruseid6
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus868 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase63 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101018753 · kanne muudetud 30.05.2025.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101018753) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:113:0640 · pindala 868 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:113:0640) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, F. R. Faehlmanni tn 7 korteriühistu (registrikood 80018221). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,95/m² kuustüüpiline korter €204 kuus · k.a kommunaalid · Raua asum mediaan €3,26/m² kuus
Ühistu maksed€0,78/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,20/m² · Raua asum mediaan €1,39/m² kuus
Remondifond€15 036€15/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
Laenud€39 153€38/m² · 2,34% fikseeritud · kuni 2031 · SEB
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€9 668€8 030
sh remondifondi maksed€2 507€1 170
Remondikulud€8 825€6 859
Remondifondi jääk€15 036€11 569
Laenujääk€39 153€45 538
Raha€22 640€18 201
Reservkapital€3 000€3 000
Aasta tulem€1 178€568
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€7 1610,58
Remonditasud€2 5070,20

15 korterit · liikmeid 19 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 030 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Raua asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00638906) · Postiindeks: 10125

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

F. R. Faehlmanni tn korterelamud

1 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101018753 Maa- ja Ruumiamet 11.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:113:0640 ↗ Maa- ja Ruumiamet 26.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 11 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 3,9–4,9% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=11 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1966. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil F. R. Faehlmanni tn 7, Tallinn?

F. R. Faehlmanni tn 7 on 1966. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 15 korterit. EHR kood on 101018753 ja katastritunnus 78401:113:0640. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on F. R. Faehlmanni tn 7 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 570 €/m². Hinnangu vahemik on 3 231–3 909 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €273 975.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil F. R. Faehlmanni tn 7?

3 570 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €142 800 ja 50 m² korteri väärtus umbes €178 500. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €186 994–€226 253; 3-toaline: €241 280–€291 936.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 683/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €287 674, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €910–€1 110 kuus ja brutotootluse hinnang 3,9–4,9%.

Kas F. R. Faehlmanni tn 7 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 140 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi F. R. Faehlmanni tn 7 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 158 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 56% oli kahes parimas ja 13% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 63 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones F. R. Faehlmanni tn 7?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,95/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €204 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,78/m² kuus, sh remondifond €0,20/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €15 036. Ühistu laenujääk oli €39 153. Võrdluseks: Raua asum 76 ühistu mediaan oli €3,26/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 11.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu