Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Asula tn 1
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Asula tänav 1, Tallinn

Asula tn 1 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1954. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 28 korterit (EHR 101019723). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 315 €/m² (hinnanguvahemik 3 000–3 630 €/m², ±10%).

Asula tänav 1, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 28 korterit EHR 101019723 ↗ Kataster 78401:118:0390 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Asula tn 1 on 1954. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 28 korterit, energiaklass F. Estiq AVM baastase on €3 315/m², 15,8% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Asula tn 1 on 1954. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 28 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (21 tk). Energiaklass F (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 315 €/m², mis on umbes 15,8% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (2-toaline, 42,1 m²) on ligikaudu €142 130.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass F, maapealne parkimine ja 1954. aasta ehitusaeg.

€520–€640/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (12 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 12 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~76 €, talvel ~152 € · 91% möbleeritud
4,4–5,4%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 4 27.2 – 30 m² €4 045 €105 429–€127 563
2-toaline 21 33.6 – 60.7 m² €3 376 €136 877–€165 613
3-toaline 3 54.9 – 60.4 m² €3 187 €168 728–€204 151
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 28.8 m² 2-toaline · 44.8 m² 3-toaline · 58.5 m²
− 42,1 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€142 130
ca €3 376 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €149 237
Eeldatav üüritulu €520–€640/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 545/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Kitseküla peatus 132 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,4

Tallinna Humanitaargümnaasium 346 m; riigieksamite tase 56.1/100; lasteaed 534 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,0

55% tundidest hea, 16% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Räägu park 1276 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,5

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=91): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -50,9%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1954. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud4,0

Energiamärgis F (väljastatud 16.04.2023); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,6

Räägu park 1276 m; toidukauplused 617 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 407 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Asula tn 1

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 5,6 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 91 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -51%.

Sagedasemad liigid: pisivargus, vargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 090 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 55% kahes parimas klassis, 29% keskmises ja 16% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 879 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Kitseküla asum · 1940-1970 ehitusaasta · €3 717 (2026 Q1) +3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Asula tn 1 AVM tase: €3 315/m² €3 041 2024 Q3 114 tehingut €3 108 2024 Q4 129 tehingut €3 276 2025 Q1 115 tehingut €3 068 2025 Q2 114 tehingut €3 193 2025 Q3 118 tehingut €3 146 2025 Q4 131 tehingut €3 373 2026 Q1 108 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 549 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 50 €3 390 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 315/m²
Hinnavahemik
€3 000–3 630
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 42,1 m²)
€149 237
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 545/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.419200, 24.738652 · katastritunnus 78401:118:0390.

🚏 Kitseküla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
132 m · 2 min
🚏 Virmalise peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
251 m · 3 min
🚏 Kitseküla (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
287 m · 4 min
🎓 Tallinna Humanitaargümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 56.1/100
346 m · 5 min
🎓 Tallinna Ühisgümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.2/100
430 m · 6 min
🧒 Tallinna Virmalise Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
534 m · 7 min
🚏 Ööbiku peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
551 m · 7 min
🛒 Kotka Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
617 m · 8 min
🧒 Tallinna Lasteaed Luha
Lasteaed · Alusharidus
795 m · 11 min
🎓 Tallinna Tõnismäe Reaalkool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.3/100
936 m · 12 min
🌳 Räägu park
Park · Roheala
1276 m · 17 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 132 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1954
Kortereid kokku28
Korruseid3
EnergiamärgisF
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 768 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101019723 · kanne muudetud 30.05.2025.

Tellis.

EHR portaal (kood: 101019723) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:118:0390 · pindala 2 768 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:118:0390) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Asula tn 1 // 1b, Jalgpalli tn 3 korteriühistu (registrikood 80226250). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€4,00/m² kuustüüpiline korter €191 kuus · k.a kommunaalid · Kitseküla asum mediaan €3,36/m² kuus
Ühistu maksed€1,05/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,40/m² · Kitseküla asum mediaan €1,36/m² kuus
Remondifond€63 088€14/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
Laenud€31 298€7,15/m² · 3,50% fikseeritud · kuni 2031
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€55 383€69 174
sh remondifondi maksed€20 824€34 399
Remondikulud€20 824€31 601
Remondifondi jääk€63 088€38 148
Laenujääk€31 298€35 801
Raha€63 919€53 973
Reservkapital€17 690€17 690
Aasta tulem−€3 398−€5 836
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€34 5590,66
Remonditasud€20 8240,40

85 korterit · liikmeid 81 eraisikut + 4 juriidilist isikut · ühistu haldab 2 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (4 378 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kitseküla asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00639667) · Postiindeks: 11312

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Asula tn korterelamud

5 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 230/m² (n=5) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Asula tn 1 See hoone 1954 €3 315 ~€142 130 F Aktiivne
Asula tn 9 1950 €3 230 ~€149 894 D Vaata →
Asula tn 10 1949 €3 346 ~€173 451 E ~ Vaata →
Asula tn 11 1954 €3 124 ~€64 828 G Vaata →
Asula tn 17a 1994 €2 860 ~€105 722 D Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101019723 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:118:0390 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 12 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,4–5,4% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=12 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

F–G · see hoone Suur / väga suur energiatarve Vajab suuremat energiatõhususe parandamist

Olulised riskid

  • 1954. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass F: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Asula tn 1, Tallinn?

Asula tn 1 on 1954. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 28 korterit. EHR kood on 101019723 ja katastritunnus 78401:118:0390. Estiqi andmetel energiaklass F.

Mis on Asula tn 1 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 315 €/m². Hinnangu vahemik on 3 000–3 630 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €142 130.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Asula tn 1?

3 315 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €132 600 ja 50 m² korteri väärtus umbes €165 750. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €105 429–€127 563; 2-toaline: €136 877–€165 613; 3-toaline: €168 728–€204 151.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 545/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €149 237, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €520–€640 kuus ja brutotootluse hinnang 4,4–5,4%.

Kas Asula tn 1 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 132 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Asula tn 1 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 91 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 55% oli kahes parimas ja 16% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Asula tn 1?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €4,00/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €191 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,05/m² kuus, sh remondifond €0,40/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €63 088. Ühistu laenujääk oli €31 298. Võrdluseks: Kitseküla asum 58 ühistu mediaan oli €3,36/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu