Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Väike-Ameerika tn 17
Rekisteritiedot 3.10.2026 Kesklinna · Tallinn

Väike-Ameerika tänav 17, Tallinn

Väike-Ameerika tn 17 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on vuonna 1940 rakennettu 4-kerroksinen asuinkerrostalo, 28 asuntoa (EHR 101020930). Estiq AVM -malliarvio on 3 427 €/m² (vaihteluväli 3 101–3 753 €/m²) 3.10.2026.

Väike-Ameerika tänav 17, Tallinn – ilmakuva rakennuksesta, ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR)
Ilmakuva · rakennuksen ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR) · Ortokuva 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avoimen datan lisenssi)
4 kerrosta 28 asuntoa EHR 101020930 ↗ Kiinteistötunnus 78401:109:1970 ↗ Yksityisomistus · huoneisto-omistus

Estiq kokoaa yhdelle sivulle asuntokohtaiset hintatasot, AVM-markkina-arvon, markkinatrendit, sijainnin, elinympäristön, EHR-tekniset tiedot ja viralliset rekisteritodistukset.

Tarvitsetko virallisen arviokirjan pankille? Tilaa EVS 875 -arvio →

Ympäristö lyhyesti

Kuusi mittaria tälle osoitteelle. Napauta nähdäksesi lähteen ja rajoitukset.

Automaattinen markkina-arvo ja rakennuksen vertailutiedot

Väike-Ameerika tn 17 on vuonna 1940 rakennettu 4-kerroksinen asuinkerrostalo, 28 asuntoa, energialuokka G. Estiq AVM -vertailuarvo on €3 427/m², 13,0 % alle alueen Kesklinna mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 939/m², 4/2026, n=156).

Väike-Ameerika tn 17 on vuonna 1940 valmistunut 4-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Kesklinna, 28 asuntoa. Kantava rakenne: Tiili (EHR). Yleisin asuntotyyppi on 2h (12 kpl). Energialuokka G (energiatodistuksen mukaan).

Estiq AVM -perustaso talon asunnoille on 3 427 €/m², noin 13,0 % alle alueen Kesklinna mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 939/m², 4/2026, n=156). Tyypillinen asunto (2h, 51,2 m²) on noin €175 462.

✓ Sopii erinomaisesti

Ensiasunnon ostajalle, 1–2 hengen taloudelle ja asuntosijoittajalle.

⚠ Huomioitavaa

Energialuokka G, maantason pysäköinti ja 1940 rakennusvuosi.

€580–€710/kk

Markkinavuokra tyypilliselle 2h asunnolle (20 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi).

📊 Markkinadata · 20 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi
Ylläpitokulut: kesä ~€89, talvi ~€158 · 90% kalustettu
3,9–4,9%

Arvioitu bruttotuotto (perustuu todellisiin vuokramarkkinatietoihin).

markkina-arvosta

Asuntojen hinnat ja huonejakautuma

Rakennusrekisterin (EHR) virallinen asuntoluokitus ja Estiq-arvovälit.

Asunto Määrä Pinta-ala €/m² Arvohaarukka
1h 4 29.2 – 30 m² €4 013 €107 137–€129 630
2h 12 46.1 – 54.3 m² €3 427 €156 622–€189 505
3h 12 60.5 – 82 m² €3 295 €202 476–€244 985
Suurin osa asunnoista ei ole samanlaisia: todellinen kauppahinta riippuu kerroksesta, sisustusstandardista, varastosta ja autopaikasta.

Asunnon pikakalkulaattori

Rakennuksen vertailuarvo + asuntokohtaiset parametrit. Valitse ominaisuudet ja näe laskennallinen arvo heti.

1h · 29.5 m² 2h · 50.5 m² 3h · 67.9 m²
− 51,2 m² +
Remontin tarpeessa −10% Hyvässä kunnossa Remontoitu +10%
1. kerros −2% Keskikerros Ylin kerros
Parveke / lasitettu parveke +€3 000 Kellarikomero +€2 000 Pysäköintipaikka +€5 000
Laskennallinen markkina-arvoMallin tilastollinen arvio hinnasta, jolla vastaava asunto tässä talossa todennäköisesti myydään. Perustuu Maa- ja Ruumiametin kauppatietoihin ja vertailukelpoisiin asuntoihin. Todellinen hinta voi poiketa muutaman prosentin. Ei EVS 875 -arviointiraportti.
€175 462
ca €3 427 / m² · mallin arvio
Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihintaEhdotettu myynti-ilmoituksen lähtöhinta: laskennallinen markkina-arvo +5 %. Tallinnassa asunnot myydään keskimäärin 3–5 % alle lopullisen pyyntihinnan, joten tähän sisältyy neuvotteluvaraa. Ei kauppahinta eikä takuu. €184 235
Arvioitu vuokratuotto €580–€710/kk
Pyyntihinta / m² €3 598/m²
Neuvotteluvara 3–5%
Metodologia: automaattinen tilastollinen AVM-arvio, joka perustuu Maanmittauslaitoksen kauppoihin. Ei korvaa virallista EVS 875 -standardin mukaista arviokirjaa.

Estiq Building Scorecard™

8-ulotteinen asumisympäristön, turvallisuuden, infrastruktuurin ja markkinan tarkastus.

Kokonaispisteet
6,8 / 10

Estiq Building Score on Estiqin oma yhdistelmäindikaattori, ei virallinen luokitus; osatekijöiden painot näkyvät alla. Menetelmä

Alla merkityt "–"-kohdat eivät ole mitattuja tälle rakennukselle; kokonaispisteissä ne huomioidaan neutraalina arviona.

Sijainti ja yhteydet8,5

Uus Maailm pysäkki 368 m / 5 min; nopea yhteys keskustaan.

Paino 20%
Koulutus ja koulut6,8

Tallinna Tõnismäe Reaalkool 380 m; ylioppilaskokeiden taso 60.3/100; päiväkoti 264 m.

Paino 15%
Ilmanlaatu ja ympäristö5,5

48% tunneista hyvä, 21% huono (12 kk keskiarvo, taso: korkea), melutaso 57 dB (havaittava), mallinnettu (Lden), lähin puisto Hirvepark 879 m. Lähteet: Estiqin melumalli (CNOSSOS-EU); Estiqin ilmanlaatuindeksi Keskkonnaagentuurin datasta.

Paino 10%
Turvallisuus ja rikollisuusriski–

Alueelle ei ole poliisin avointa dataa.

Paino 10%
Kunto ja ikä5,9

Rakennettu 1940; kantava rakenne Tiili.

Paino 15%
Energiatehokkuus ja lämmitys3,0

EHR-energiatodistus G (myönnetty 24.09.2010, vanhentunut); lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö.

Paino 10%
Elinympäristö ja palvelut7,7

Hirvepark 879 m; ruokakaupat 820 m.

Paino 10%
Markkinan likviditeetti ja kysyntä8,2

Maanmittauslaitoksen kauppavolyymi alueella (407 kauppaa viimeisten 4 neljänneksen aikana kohortissa ”rakennusvuosi 1940-1970”).

Paino 10%

Ympäristö ja turvallisuus: Väike-Ameerika tn 17

Viralliset avoimet tiedot ja Estiqin mallit rakennuksen sijainnille. Ne kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa. Miten laskemme.

Turvallisuus

Ei tietoja

PPA:n avoimessa datassa ei ole merkintöjä tältä alueelta. Se ei välttämättä tarkoita, ettei mitään tapahdu: harvaan asutuilla alueilla dataa on vähän.

Laskee poliisille ilmoitetut tapahtumat, ei turvallisuuden tunnetta.

Lähde: PPA:n avoin data.

Ilmanlaatu

Korkea

Viimeisen 12 kk:n 3 341 tuntilukemasta (07.12.2025–12.10.2026, rakennuksen ruutu (~0,1 km²)): 48% kahdessa parhaassa luokassa, 31% keskimmäisessä ja 21% kahdessa huonoimmassa viidestä.

Lähde: Keskkonnaagentuur, tuntidata.

Melu

57 dB Lden · havaittava

Arvioitu tieliikennemelu on 4 dB yli WHO:n suositustason (53 dB Lden).

Lähde: Estiqin melumalli, OpenStreetMap.

Radon maaperässä

Korkea · 150–250 kBq/m³

Radonpitoisuus maaperän huokosilmassa. Perustuu tämän ruudun mittauksiin. Se ylittää 50 kBq/m³:n rajan, josta alkaen uudisrakennus tarvitsee radonturvallisen ratkaisun (EVS 840). Koko kunnan luokka: Kõrge või väga kõrge.

Maaperän huokosilman lukema, ei asunnon sisäilma; koskee lähinnä kellaria ja 1. kerrosta.

Lähde: Viron radonriskikartta (Viron geologinen tutkimuskeskus).

Hintatrendi ja myyntistrategia

Kaupat 2024 Q3–2026 Q2 · Maanmittauslaitos · Kesklinna · otos: rakennusvuosi 1940-1970.

Neljännesvuosittainen kauppahinta €/m² (Otos: 879 kauppaa · rakennusvuosi 1940-1970)
Kaupat ✨ Ennuste 2026 Q4 Menetelmä: painotettu lineaarinen regressio 6 viim. neljänneksestä, vaimennus 0,75, raja ±5 %/nelj. Ei takuu. Uue Maailma (asum) · rakennusvuosi 1940-1970 · €2 970 (2026 Q1) +3% v/v (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Väike-Ameerika tn 17 AVM-taso: €3 427/m² €3 041 2024 Q3 114 kauppaa €3 108 2024 Q4 129 kauppaa €3 276 2025 Q1 115 kauppaa €3 068 2025 Q2 114 kauppaa €3 193 2025 Q3 118 kauppaa €3 146 2025 Q4 131 kauppaa €3 373 2026 Q1 108 kauppaa Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun. €3 549 2026 Q2 Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun.kesken · 50 €3 390 2026 Q4 ✨ Ennuste

Myyntistrategia

AVM-markkina-arvo
€3 427/m²
Hintahaarukka
€3 101–3 753
Indikatiivinen pyyntihinta (Tyypillinen 2h · 51,2 m²)
€184 235
Indikatiivinen pyyntihinta€3 598/m²
Neuvotteluvara~3–5%

Sijaintikartta ja lähimmät palvelut

10 minuutin kävelymatkan säteellä sijaitsee 14 keskeistä palvelua · Koordinaatit 59.425680, 24.735691 · kiinteistötunnus 78401:109:1970.

🧒 Tallinna Virmalise Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
264 m · 4 min
🧒 Tallinna Komeedi Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
268 m · 4 min
🚏 Uus Maailm pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
368 m · 5 min
🎓 Tallinna Tõnismäe Reaalkool
Lukio · Arvosana: 60.3/100
380 m · 5 min
🧒 Tallinna Lasteaed Luha
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
415 m · 6 min
🎓 Tallinna Humanitaargümnaasium
Lukio · Arvosana: 56.1/100
416 m · 6 min
🚏 Koidu pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
418 m · 6 min
🚏 Lilleküla jaam pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
441 m · 6 min
🎓 Tallinna Tõnismäe Riigigümnaasium
Lukio · Arvosana: 63.8/100
451 m · 6 min
🚏 Vineeri pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
460 m · 6 min
🛒 Kristiine Prisma
Supermarketti · Päivittäistavarat
820 m · 11 min
🌳 Hirvepark
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
879 m · 12 min
🛒 Kotka Selver
Supermarketti · Päivittäistavarat
958 m · 13 min
🌳 Falgi park
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
992 m · 13 min
10 minuutin kävelymatkalla: 14 kohdetta, lähin pysäkki 368 m.

Alueen rakennuskausi ja väestö: Kesklinna linnaosa

Tilastokeskuksen REL2021-väestönlaskennan ja Rakennusrekisterin (EHR) avoin data.

Asukkaiden ikäjakauma

64 551 asukasta
0–17 (Lapset ja nuoret) 19.9% · 12 854
18–64 (Työikäiset) 67.2% · 43 399
65 ja vanhemmat (Seniorit) 12.9% · 8 298

Koulutustaso (15+)

53 514 asukasta
Perusaste tai alempi 9.4% · 5 016
Keskiaste tai ammatillinen 28% · 14 969
Korkeakoulututkinto 59% · 31 582
Koulutustaso tuntematon 3.6% · 1 947

Rakennusvuosikymmen ja asuntokanta

36 655 asuntoa
Historialliset (< 1945) 34.5% · 12 631
Neuvostoaika (1946–1990) 33.1% · 12 127
Uudelleenitsenäistynyt (1991–2010) 19.2% · 7 050
Uudiskohteet (2011+) 11.7% · 4 298

Eniten rakennettu aikakausi: 1919–1945.

Energiatehokkuusjakauma A–G

Luokka A (Lähes nollaenergia) 4%
Luokka B (Matalaenergia) 7.7%
Luokka C (Hyvä energiatehokkuus) 9.7%
Luokka D (Kohtalainen tehokkuus) 9.6%
Luokka E (Perinteinen neuvostokerrostalo) 34.6%
Luokka F–G (Suuri energiankulutus) 34.5%

Rakennusprofiili

Tiedot EHR:stä ja Maanmittauslaitoksen kiinteistörekisteristä; puuttuvia kenttiä ei näytetä.

Rakennusvuosi1940
Asuntoja yhteensä28
Kerroksia4
EnergialuokkaG
OmistusmuotoYksityisomistus · huoneisto-omistus
Tontin pinta-ala1 149 m²
LämmitysjärjestelmäKaukolämpö
Kantava rakenneTiili
Hissejä0
Melutaso57 dB (havaittava)

Viralliset rekisteritiedot: EHR ja kiinteistörekisteri

Vain tiedot, jotka Estiq lukee EHR:stä ja kiinteistörekisterin WFS-palvelusta. Palo- ja hissitarkastuksia Estiq ei seuraa.

EHR · Rakennusrekisteri

Koodi 101020930 · tietue päivitetty 30.05.2025.

Tiili · hissejä EHR:n mukaan: 0.

EHR-portaali (koodi: 101020930) →

Kiinteistöyksikkö (Maanmittauslaitos)

78401:109:1970 · pinta-ala 1 149 m².

Käyttötarkoitus: 100% Elamumaa.

Kiinteistökartta (78401:109:1970) ↗

Taloyhtiö ja asumiskulut

Rakennusta hallinnoi taloyhtiö Tallinn, Väike-Ameerika tn 17 korteriühistu (rekisteritunnus 80153947). Luvut ovat taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksestä (kaupparekisteri).

Kulut yhteensä€3,87/m² / kktyypillinen asunto €214/kk · sis. käyttömaksut · Uue Maailma (asum) mediaani €3,35/m² / kk
Vastikkeet€0,90/m² / kkilman käyttömaksuja · korjausrahasto €0,08/m² · Uue Maailma (asum) mediaani €1,37/m² / kk
Korjausrahasto€13 503€8,78/m² · alueen tavanomaisella välillä
Lainat€87 797€57/m² · Euribor · 2038 · Swedbank
Tilikausi20252024
Vastikkeet€16 587€21 146
josta korjausrahasto€1 550€6 282
Korjauskulut€1 550€6 282
Korjausrahaston saldo€13 503€5 894
Lainaa jäljellä€87 797€95 976
Rahavarat€11 902€3 694
Vararahasto€4 578€4 578
Tilikauden tulos€173€147
Vastikkeet lajeittain2025€/m²/kk
Haldustasu€8 0570,44
EKÜL liikmetasu€1690,01
Heakord€6 1620,33
Tehnohooldus€2230,01
Omanikukohustused (Kindlustustasud)€4260,02
Remonditasud€1 5500,08

Maksujen nimet kuten tilinpäätöksessä.

28 asuntoa · jäseniä 27 yksityistä + 1 yritystä.
Lähde: taloyhtiöiden tilinpäätökset (Viron kaupparekisteri). €/m² = summa ÷ asuntojen pinta-ala rakennusrekisterissä (1 538 m²) ÷ 12. "Kulut yhteensä" on tilinpäätöksen asuntotaulukon omistajilta perimä summa, ja se sisältää yleensä lämmön, veden ja sähkön. Vertailu: alueen Uue Maailma (asum) taloyhtiöiden mediaani ja kvartiilit samana vuonna.

Maa- ja Ruumiamet In-ADS -osoitekohde (ADS-OID: EE00640599) · Postinumero: 10129

KÜ tiedot e-Äriregisteristä ↗

Asuinkerrostalot kadulla Väike-Ameerika tn

1 taloa kadulla · reaaliaikainen vertailu.

Viralliset tietolähteet ja rekisteritodistukset

Suorat tietoyhteydet, viralliset rekisterit ja päivitysaikaleimat.

Tietoalue Virallinen lähde Hallinto-organisaatio Tiedot ajalta Tila
Rakennuksen tekniset tiedot EHR · 101020930 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR-tietue 30.05.2025) Vahvistettu
Kiinteistö ja maankäyttö Maanmittauslaitos · 78401:109:1970 ↗ Maanmittauslaitos 17.09.2026 Vahvistettu
Toteutuneet kiinteistökaupat Maanmittauslaitoksen kauppahintarekisteri Maanmittauslaitos 05.2026 Synkronoitu
Väestö- ja väestönlaskentatiedot Väestörekisteri & RL21 Tilastokeskus vuosittain (2021) Virallinen
Turvallisuus ja ympäristönseuranta Melukartat, ilmanlaatu & PPA Poliisi / Ympäristökeskus mallinnettu arvio Tilastollinen
Vuokra ja bruttotuotto Estiqin vuokratietokanta · 20 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi · tuotto 3,9–4,9 % Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=20 Markkinadata
Arviointimetodologia Estiq AVM Vertailukauppamenetelmä (ei EVS 875 -arviokirja) 2026 mallipainotukset Tilastollinen

Rakennuksen energialuokan selitys

Energiatodistus on virallinen asiakirja, joka kuvaa rakennuksen energia- ja lämmityskustannusten tehokkuutta.

F–G · tämä rakennus Erittäin korkea kulutus Vaatii merkittäviä energiatehokkuustoimia

Keskeiset riskitekijät

  • Vuoden 1940 rakennusvuosi: talotekniikka vaatii määräaikaista uusimista ja huoltoa.
  • Energialuokka G: yleensä suurempi lämmitystarve kuin uusissa A/B-taloissa. Energiatodistus on vanhentunut, joten voimassa oleva luokka voi poiketa. Todelliset lämmityskulut riippuvat asunnosta ja käytöstä.
  • Pysäköinti: maantason pysäköinti pihalla tai kadulla; erillistä maanalaispaikkaa ei ole.
  • Arviointiero: yksittäisen asunnon pankkiarvo riippuu olennaisesti sisäpinnan kunnosta.

Usein kysytyt kysymykset (UKK)

Vastaukset on optimoitu asunnonostajille, hakukoneille ja tekoälyjärjestelmille.

Mikä rakennus sijaitsee osoitteessa Väike-Ameerika tn 17, Tallinn?

Väike-Ameerika tn 17 on vuonna 1940 rakennettu 4-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Kesklinna linnaosa, jossa on 28 asuntoa. EHR-koodi on 101020930 ja kiinteistötunnus 78401:109:1970. Estiqin mukaan energialuokka G.

Mikä on keskimääräinen neliöhinta ja markkina-arvo kohteessa Väike-Ameerika tn 17?

Estiq AVM -arvio on 3 427 €/m². Arvoväli on 3 101–3 753 €/m². Tyypillisen 2h asunnon arvioitu markkina-arvo on noin €175 462.

Paljonko maksaa 40 m² tai 50 m² asunto osoitteessa Väike-Ameerika tn 17?

3 427 €/m² vertailutason mukaan 40 m² asunnon ohjeellinen arvo on noin €137 080 ja 50 m² asunnon noin €171 350. Todellinen arvo riippuu kunnosta, kerroksesta, pysäköinnistä ja varastosta.

Miten asuntojen hinnat jakautuvat huoneluvun mukaan?

1h: €107 137–€129 630; 2h: €156 622–€189 505; 3h: €202 476–€244 985.

Millä suuntaa-antavalla hinnalla asunto kannattaa laittaa myyntiin?

Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihinta on noin €3 598/m² (tyypilliselle 2h asunnolle noin €184 235), jossa on 3–5 % neuvotteluvara.

Paljonko vuokratuottoa 2h asunnosta voi saada?

Hyväkuntoisen 2h asunnon arvioitu markkinavuokra on €580–€710 kuukaudessa ja arvioitu bruttotuotto 3,9–4,9 %.

Sopiiko Väike-Ameerika tn 17 asuntosijoitukseen?

Tietojen mukaan kompaktit asuntopohjat, julkisen liikenteen läheisyys (pysäkki 368 m) ja alueen vakaa kysyntä ovat sijoittajalle myönteisiä tekijöitä. Ennen kauppaa kannattaa tarkistaa huoneiston kunto, hoitovastike ja todellinen vuokrakysyntä.

Millainen on osoitteen Väike-Ameerika tn 17 ympäristö: turvallisuus, ilma, melu ja radon?

Ilma: viimeisen 12 kk:n tuntilukemista 48 % oli kahdessa parhaassa ja 21 % kahdessa huonoimmassa luokassa (taso: korkea). Arvioitu tieliikennemelu rakennuksella on 57 dB (Lden). Radon maaperän huokosilmassa: korkea (150–250 kBq/m³). Mittarit kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa.

Mitkä ovat asumiskulut kohteessa Väike-Ameerika tn 17?

Taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksen mukaan omistajat maksoivat keskimäärin €3,87/m² / kk käyttömaksut mukaan lukien; tyypillinen asunto maksoi €214 kuukaudessa. Vastikkeet ilman käyttömaksuja olivat €0,90/m² / kk, josta korjausrahastoon €0,08/m². Korjausrahastossa oli vuoden lopussa €13 503. Taloyhtiön lainaa oli jäljellä €87 797. Vertailun vuoksi alueen Uue Maailma (asum) 102 taloyhtiön mediaani oli €3,35/m² / kk. Katso taloyhtiön tiedot.

Korvaako Estiq-verkkoarvio pankin vaatiman virallisen arviokirjan?

Ei. Estiq AVM on dataohjattu tilastollinen markkinaohje. Asuntolainaa haettaessa tarvitaan laillistetun kiinteistöarvioijan virallinen arviokirja EVS 875 -standardin mukaisesti. Tilaa arvio →

Kuinka tarkka Estiqin automaattinen arvio (AVM) on?

Sokkotestissä (touko–syyskuu 2026) Estiq AVM:n mediaanivirhe oli Tallinnassa 9,5 % ja muualla Virossa 12,1 %; Tallinnassa 83 % arvioista osui ±20 %:n sisään. Tarkkuus on parempi aktiivisilla alueilla ja heikompi epätyypillisissä kohteissa. Tämän sivun hintaväli riippuu alueen datan määrästä. Kyseessä on tilastollinen vertailuarvo, ei EVS 875 -raportti. Katso menetelmäsivu.

Rakennustiedot on täsmäytetty EHR- ja Maanmittauslaitoksen rekistereihin. AVM-menetelmä: Martin Koppel, Estiqin kiinteistöarvioinnin neuvonantaja (menetelmä EVS 875 -standardin mukainen). Tämä on automaattinen malliarvio, ei EVS 875 -lausunto. Päivitetty 03.10.2026.

Tarvitsetko toisen asiantuntijanäkemyksen?

Lähetä tämän talon tiedot paikalliselle asiantuntijalle ilman tietojen uudelleensyöttöä.

Kysy alueen kiinteistönvälittäjältä