Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Ristiku tn 46
Rekisteritiedot 4.10.2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Ristiku tänav 46, Tallinn

Ristiku tn 46 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on vuonna 1912 rakennettu 2-kerroksinen asuinkerrostalo, 17 asuntoa (EHR 101028219). Estiq AVM -malliarvio on 2 932 €/m² (vaihteluväli 2 653–3 211 €/m²) 4.10.2026.

Ristiku tänav 46, Tallinn – ilmakuva rakennuksesta, ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR)
Ilmakuva · rakennuksen ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR) · Ortokuva 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avoimen datan lisenssi)
2 kerrosta 17 asuntoa EHR 101028219 ↗ Kiinteistötunnus 78408:803:7570 ↗ Yksityisomistus · huoneisto-omistus

Estiq kokoaa yhdelle sivulle asuntokohtaiset hintatasot, AVM-markkina-arvon, markkinatrendit, sijainnin, elinympäristön, EHR-tekniset tiedot ja viralliset rekisteritodistukset.

Tarvitsetko virallisen arviokirjan pankille? Tilaa EVS 875 -arvio →

Ympäristö lyhyesti

Kuusi mittaria tälle osoitteelle. Napauta nähdäksesi lähteen ja rajoitukset.

Automaattinen markkina-arvo ja rakennuksen vertailutiedot

Ristiku tn 46 on vuonna 1912 rakennettu 2-kerroksinen asuinkerrostalo, 17 asuntoa, arvioitu energialuokka E. Estiq AVM -vertailuarvo on €2 932/m², 7,5 % alle alueen Põhja-Tallinna mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 169/m², 4/2026, n=120).

Ristiku tn 46 on vuonna 1912 valmistunut 2-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Põhja-Tallinna, 17 asuntoa. Kantava rakenne: Puurunko (EHR). Yleisin asuntotyyppi on 1h (15 kpl). Energialuokka E (arvio rakennusvuoden perusteella).

Estiq AVM -perustaso talon asunnoille on 2 932 €/m², noin 7,5 % alle alueen Põhja-Tallinna mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 169/m², 4/2026, n=120). Tyypillinen asunto (1h, 25,2 m²) on noin €78 674.

✓ Sopii erinomaisesti

Ensiasunnon ostajalle, 1–2 hengen taloudelle ja asuntosijoittajalle.

⚠ Huomioitavaa

Arvioitu energialuokka E, maantason pysäköinti ja 1912 rakennusvuosi.

€380–€470/kk

Markkinavuokra tyypilliselle 1h asunnolle (3 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi).

📊 Markkinadata · 3 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi
6,0–7,0%

Arvioitu bruttotuotto (perustuu todellisiin vuokramarkkinatietoihin).

markkina-arvosta

Asuntojen hinnat ja huonejakautuma

Rakennusrekisterin (EHR) virallinen asuntoluokitus ja Estiq-arvovälit.

Asunto Määrä Pinta-ala €/m² Arvohaarukka
1h 15 14.7 – 34.1 m² €3 122 €70 635–€85 465
2h 2 33.8 – 50.6 m² €3 025 €115 528–€139 782
Suurin osa asunnoista ei ole samanlaisia: todellinen kauppahinta riippuu kerroksesta, sisustusstandardista, varastosta ja autopaikasta.

Asunnon pikakalkulaattori

Rakennuksen vertailuarvo + asuntokohtaiset parametrit. Valitse ominaisuudet ja näe laskennallinen arvo heti.

1h · 25 m² 2h · 42.2 m²
− 25,2 m² +
Remontin tarpeessa −10% Hyvässä kunnossa Remontoitu +10%
1. kerros −2% Keskikerros Ylin kerros
Parveke / lasitettu parveke +€3 000 Kellarikomero +€2 000 Pysäköintipaikka +€5 000
Laskennallinen markkina-arvoMallin tilastollinen arvio hinnasta, jolla vastaava asunto tässä talossa todennäköisesti myydään. Perustuu Maa- ja Ruumiametin kauppatietoihin ja vertailukelpoisiin asuntoihin. Todellinen hinta voi poiketa muutaman prosentin. Ei EVS 875 -arviointiraportti.
€78 674
ca €3 122 / m² · mallin arvio
Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihintaEhdotettu myynti-ilmoituksen lähtöhinta: laskennallinen markkina-arvo +5 %. Tallinnassa asunnot myydään keskimäärin 3–5 % alle lopullisen pyyntihinnan, joten tähän sisältyy neuvotteluvaraa. Ei kauppahinta eikä takuu. €82 608
Arvioitu vuokratuotto €380–€470/kk
Pyyntihinta / m² €3 278/m²
Neuvotteluvara 3–5%
Metodologia: automaattinen tilastollinen AVM-arvio, joka perustuu Maanmittauslaitoksen kauppoihin. Ei korvaa virallista EVS 875 -standardin mukaista arviokirjaa.

Estiq Building Scorecard™

8-ulotteinen asumisympäristön, turvallisuuden, infrastruktuurin ja markkinan tarkastus.

Kokonaispisteet
6,8 / 10

Estiq Building Score on Estiqin oma yhdistelmäindikaattori, ei virallinen luokitus; osatekijöiden painot näkyvät alla. Menetelmä

Sijainti ja yhteydet8,9

Maisi pysäkki 209 m / 3 min; nopea yhteys keskustaan.

Paino 20%
Koulutus ja koulut6,1

Ristiku Põhikool 301 m; ylioppilaskokeiden taso 55/100; päiväkoti 1356 m.

Paino 15%
Ilmanlaatu ja ympäristö3,7

59% tunneista hyvä, 13% huono (12 kk keskiarvo, taso: kohonnut), melutaso 65 dB (kova), mallinnettu (Lden), lähin puisto Falgi park 1161 m. Lähteet: Estiqin melumalli (CNOSSOS-EU); Estiqin ilmanlaatuindeksi Keskkonnaagentuurin datasta.

Paino 10%
Turvallisuus ja rikollisuusriski7,7

PPA avoin data (H3-solu (~0,7 km²), 24 kk – 26.08.2026, n=30): matala riski; 12 kk vs edelliset 12 kk: -87,0%.

Paino 10%
Kunto ja ikä5,9

Rakennettu 1912; kantava rakenne Puurunko.

Paino 15%
Energiatehokkuus ja lämmitys5,2

Rekisteröityä todistusta ei ole; rakennusvuoden (1912) perusteella odotettu luokka on E. Lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö.

Paino 10%
Elinympäristö ja palvelut7,6

Falgi park 1161 m; ruokakaupat 726 m.

Paino 10%
Markkinan likviditeetti ja kysyntä7,6

Maanmittauslaitoksen kauppavolyymi alueella (125 kauppaa viimeisten 4 neljänneksen aikana kohortissa ”rakennusvuosi <1939”).

Paino 10%

Ympäristö ja turvallisuus: Ristiku tn 46

Viralliset avoimet tiedot ja Estiqin mallit rakennuksen sijainnille. Ne kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa. Miten laskemme.

Turvallisuus

Tapahtumataso: kohtalainen · indeksi 4,9 / 10

Poliisin (PPA) avoimessa datassa on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta 24 kuukauden ajalta 30 kirjattua tapahtumaa (tiedot 26.08.2026 asti). Viim. 12 kk vs. edelliset 12: -87%.

Laskee poliisille ilmoitetut tapahtumat, ei turvallisuuden tunnetta.

Lähde: PPA:n avoin data.

Ilmanlaatu

Kohonnut

Viimeisen 12 kk:n 3 109 tuntilukemasta (07.12.2025–11.10.2026, rakennuksen ruutu (~0,1 km²)): 59% kahdessa parhaassa luokassa, 28% keskimmäisessä ja 13% kahdessa huonoimmassa viidestä.

Lähde: Keskkonnaagentuur, tuntidata.

Melu

65 dB Lden · kova

Arvioitu tieliikennemelu on 12 dB yli WHO:n suositustason (53 dB Lden).

Lähde: Estiqin melumalli, OpenStreetMap.

Radon maaperässä

Tavanomainen · 30–50 kBq/m³

Radonpitoisuus maaperän huokosilmassa. Ruudussa ei ole mittausta; taso on johdettu lähimmistä. Se jää alle 50 kBq/m³:n rajan, josta alkaen uudisrakennus tarvitsee radonturvallisen ratkaisun (EVS 840). Koko kunnan luokka: Kõrge või väga kõrge.

Maaperän huokosilman lukema, ei asunnon sisäilma; koskee lähinnä kellaria ja 1. kerrosta.

Lähde: Viron radonriskikartta (Viron geologinen tutkimuskeskus).

Hintatrendi ja myyntistrategia

Kaupat 2024 Q3–2026 Q2 · Maanmittauslaitos · Põhja-Tallinna · otos: rakennusvuosi <1939.

Neljännesvuosittainen kauppahinta €/m² (Otos: 282 kauppaa · rakennusvuosi <1939)
Kaupat ✨ Ennuste 2026 Q4 Menetelmä: painotettu lineaarinen regressio 6 viim. neljänneksestä, vaimennus 0,75, raja ±5 %/nelj. Ei takuu. +6.6% v/v (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Ristiku tn 46 AVM-taso: €2 932/m² €3 264 2024 Q3 35 kauppaa €3 256 2024 Q4 42 kauppaa €2 801 2025 Q1 33 kauppaa €2 911 2025 Q2 47 kauppaa €3 401 2025 Q3 39 kauppaa €3 468 2025 Q4 33 kauppaa €2 985 2026 Q1 40 kauppaa Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun. €3 520 2026 Q2 Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun.kesken · 13 €3 200 2026 Q4 ✨ Ennuste

Myyntistrategia

AVM-markkina-arvo
€2 932/m²
Hintahaarukka
€2 653–3 211
Indikatiivinen pyyntihinta (Tyypillinen 1h · 25,2 m²)
€82 608
Indikatiivinen pyyntihinta€3 278/m²
Neuvotteluvara~3–5%

Sijaintikartta ja lähimmät palvelut

10 minuutin kävelymatkan säteellä sijaitsee 11 keskeistä palvelua · Koordinaatit 59.440220, 24.714995 · kiinteistötunnus 78408:803:7570.

🚏 Maisi pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
209 m · 3 min
🚏 Härjapea pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
230 m · 3 min
🎓 Ristiku Põhikool
Peruskoulu · Peruskoulu
301 m · 4 min
🚏 Kolde puiestee pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
327 m · 4 min
🚏 Ädala pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
440 m · 6 min
🎓 Kool 21. sajandil
Lukio · Arvosana: 41.9/100
525 m · 7 min
🎓 Eurogümnaasium
Lukio · Arvosana: 40.9/100
525 m · 7 min
🛒 Telliskivi Rimi
Supermarketti · Päivittäistavarat
726 m · 10 min
🛒 Sõle Selver
Supermarketti · Päivittäistavarat
825 m · 11 min
🌳 Falgi park
Park · Roheala
1161 m · 15 min
🧒 Pelguranna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1356 m · 18 min
10 minuutin kävelymatkalla: 11 kohdetta, lähin pysäkki 209 m.

Alueen rakennuskausi ja väestö: Põhja-Tallinna linnaosa

Tilastokeskuksen REL2021-väestönlaskennan ja Rakennusrekisterin (EHR) avoin data.

Asukkaiden ikäjakauma

437 817 asukasta
0–17 (Lapset ja nuoret) 18.7% · 81 762
18–64 (Työikäiset) 62.4% · 273 008
65 ja vanhemmat (Seniorit) 19% · 83 047

Koulutustaso (15+)

368 377 asukasta
Perusaste tai alempi 12.7% · 46 946
Keskiaste tai ammatillinen 37.4% · 137 875
Korkeakoulututkinto 47.1% · 173 485
Koulutustaso tuntematon 2.7% · 10 071

Rakennusvuosikymmen ja asuntokanta

225 177 asuntoa
Historialliset (< 1945) 11.1% · 25 046
Neuvostoaika (1946–1990) 65.7% · 147 900
Uudelleenitsenäistynyt (1991–2010) 13% · 29 357
Uudiskohteet (2011+) 9.2% · 20 698

Eniten rakennettu aikakausi: 1981–1990.

Energiatehokkuusjakauma A–G

Luokka A (Lähes nollaenergia) 3.6%
Luokka B (Matalaenergia) 5.5%
Luokka C (Hyvä energiatehokkuus) 6.9%
Luokka D (Kohtalainen tehokkuus) 6.1%
Luokka E (Perinteinen neuvostokerrostalo) 66.6%
Luokka F–G (Suuri energiankulutus) 11.1%

Rakennusprofiili

Tiedot EHR:stä ja Maanmittauslaitoksen kiinteistörekisteristä; puuttuvia kenttiä ei näytetä.

Rakennusvuosi1912
Asuntoja yhteensä17
Kerroksia2
Energialuokka (arvio)E ~
OmistusmuotoYksityisomistus · huoneisto-omistus
Tontin pinta-ala1 112 m²
LämmitysjärjestelmäKaukolämpö
Kantava rakennePuurunko
Hissejä0
Melutaso65 dB (kova)

Viralliset rekisteritiedot: EHR ja kiinteistörekisteri

Vain tiedot, jotka Estiq lukee EHR:stä ja kiinteistörekisterin WFS-palvelusta. Palo- ja hissitarkastuksia Estiq ei seuraa.

EHR · Rakennusrekisteri

Koodi 101028219 · tietue päivitetty 30.05.2025.

Puurunko · hissejä EHR:n mukaan: 0.

EHR-portaali (koodi: 101028219) →

Kiinteistöyksikkö (Maanmittauslaitos)

78408:803:7570 · pinta-ala 1 112 m².

Käyttötarkoitus: 95% Elamumaa, 5% arimaa.

Kiinteistökartta (78408:803:7570) ↗

Taloyhtiö ja asumiskulut

Rakennusta hallinnoi taloyhtiö Tallinn, Ristiku tn 46 // Timuti tn 15 korteriühistu (rekisteritunnus 80322746). Luvut ovat taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksestä (kaupparekisteri).

Kulut yhteensä€3,44/m² / kktyypillinen asunto €87/kk · sis. käyttömaksut · Pelgulinna (asum) mediaani €2,89/m² / kk
Vastikkeet€0,71/m² / kkilman käyttömaksuja · korjausrahasto €0,42/m² · Pelgulinna (asum) mediaani €1,31/m² / kk
Korjausrahasto€57 622€126/m² · alueen ylin neljännes
LainatEi lainaavuoden lopussa
Tilikausi20252024
Vastikkeet€3 927€3 694
josta korjausrahasto€2 318€0
Korjauskulut€2 318€0
Korjausrahaston saldo€57 622€46 917
Rahavarat€55 555€46 519
Vararahasto€632€632
Tilikauden tulos€214€151
Vastikkeet lajeittain2025€/m²/kk
Hooldustasud€1 6090,29
Remonditasud€2 3180,42

Maksujen nimet kuten tilinpäätöksessä.

17 asuntoa · jäseniä 17 yksityistä + 1 yritystä.
Lähde: taloyhtiöiden tilinpäätökset (Viron kaupparekisteri). €/m² = summa ÷ asuntojen pinta-ala rakennusrekisterissä (459 m²) ÷ 12. "Kulut yhteensä" on tilinpäätöksen asuntotaulukon omistajilta perimä summa, ja se sisältää yleensä lämmön, veden ja sähkön. Vertailu: alueen Pelgulinna (asum) taloyhtiöiden mediaani ja kvartiilit samana vuonna.

Maa- ja Ruumiamet In-ADS -osoitekohde (ADS-OID: EE00646333) · Postinumero: 10320

KÜ tiedot e-Äriregisteristä ↗

Asuinkerrostalot kadulla Ristiku tn

8 taloa kadulla · kadun mediaani €2 955/m² (n=8) · reaaliaikainen vertailu.

Osoite Rakennusvuosi Estiq €/m² Tyypillinen asunto Energialuokka
Ristiku tn 5 1940 €3 232 ~€142 462 E ~ Katso →
Ristiku tn 21/1 1926 €3 098 ~€230 794 D Katso →
Ristiku tn 46 Tämä talo 1912 €2 932 ~€78 674 E ~ Aktiivinen
Ristiku tn 51 1912 €2 898 ~€72 696 A ~ Katso →
Ristiku tn 85 1953 €2 977 ~€137 995 G Katso →
Ristiku tn 87 1956 €3 548 ~€85 480 G Katso →
Ristiku tn 89 1961 €2 608 ~€126 759 E Katso →
Ristiku tn 91 1958 €2 788 ~€139 958 E ~ Katso →

Viralliset tietolähteet ja rekisteritodistukset

Suorat tietoyhteydet, viralliset rekisterit ja päivitysaikaleimat.

Tietoalue Virallinen lähde Hallinto-organisaatio Tiedot ajalta Tila
Rakennuksen tekniset tiedot EHR · 101028219 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR-tietue 30.05.2025) Vahvistettu
Kiinteistö ja maankäyttö Maanmittauslaitos · 78408:803:7570 ↗ Maanmittauslaitos 04.10.2026 Vahvistettu
Toteutuneet kiinteistökaupat Maanmittauslaitoksen kauppahintarekisteri Maanmittauslaitos 05.2026 Synkronoitu
Väestö- ja väestönlaskentatiedot Väestörekisteri & RL21 Tilastokeskus vuosittain (2021) Virallinen
Turvallisuus ja ympäristönseuranta Melukartat, ilmanlaatu & PPA Poliisi / Ympäristökeskus mallinnettu arvio Tilastollinen
Vuokra ja bruttotuotto Estiqin vuokratietokanta · 3 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi · tuotto 6,0–7,0 % Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Markkinadata
Arviointimetodologia Estiq AVM Vertailukauppamenetelmä (ei EVS 875 -arviokirja) 2026 mallipainotukset Tilastollinen

Rakennuksen energialuokan selitys

Energiatodistus on virallinen asiakirja, joka kuvaa rakennuksen energia- ja lämmityskustannusten tehokkuutta.

E · tämä rakennus Korkeampi energiankulutus Havaittava lämpöhäviö; tyypillinen vanhemmalle kannalle

Keskeiset riskitekijät

  • Vuoden 1912 rakennusvuosi: talotekniikka vaatii määräaikaista uusimista ja huoltoa.
  • Arvioitu energialuokka E: yleensä suurempi lämmitystarve kuin uusissa A/B-taloissa. Virallista todistusta ei ole; luokka on arvioitu rakennusvuoden perusteella. Tarkista todellinen luokka ja lämmityskulut todistuksesta ja todellisista laskuista.
  • Pysäköinti: maantason pysäköinti pihalla tai kadulla; erillistä maanalaispaikkaa ei ole.
  • Arviointiero: yksittäisen asunnon pankkiarvo riippuu olennaisesti sisäpinnan kunnosta.

Usein kysytyt kysymykset (UKK)

Vastaukset on optimoitu asunnonostajille, hakukoneille ja tekoälyjärjestelmille.

Mikä rakennus sijaitsee osoitteessa Ristiku tn 46, Tallinn?

Ristiku tn 46 on vuonna 1912 rakennettu 2-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Põhja-Tallinna linnaosa, jossa on 17 asuntoa. EHR-koodi on 101028219 ja kiinteistötunnus 78408:803:7570. Estiqin mukaan arvioitu energialuokka E.

Mikä on keskimääräinen neliöhinta ja markkina-arvo kohteessa Ristiku tn 46?

Estiq AVM -arvio on 2 932 €/m². Arvoväli on 2 653–3 211 €/m². Tyypillisen 1h asunnon arvioitu markkina-arvo on noin €78 674.

Paljonko maksaa 30 m² tai 40 m² asunto osoitteessa Ristiku tn 46?

2 932 €/m² vertailutason mukaan 30 m² asunnon ohjeellinen arvo on noin €87 960 ja 40 m² asunnon noin €117 280. Todellinen arvo riippuu kunnosta, kerroksesta, pysäköinnistä ja varastosta.

Miten asuntojen hinnat jakautuvat huoneluvun mukaan?

1h: €70 635–€85 465; 2h: €115 528–€139 782.

Millä suuntaa-antavalla hinnalla asunto kannattaa laittaa myyntiin?

Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihinta on noin €3 278/m² (tyypilliselle 1h asunnolle noin €82 608), jossa on 3–5 % neuvotteluvara.

Paljonko vuokratuottoa 1h asunnosta voi saada?

Hyväkuntoisen 1h asunnon arvioitu markkinavuokra on €380–€470 kuukaudessa ja arvioitu bruttotuotto 6,0–7,0 %.

Sopiiko Ristiku tn 46 asuntosijoitukseen?

Tietojen mukaan kompaktit asuntopohjat, julkisen liikenteen läheisyys (pysäkki 209 m) ja alueen vakaa kysyntä ovat sijoittajalle myönteisiä tekijöitä. Ennen kauppaa kannattaa tarkistaa huoneiston kunto, hoitovastike ja todellinen vuokrakysyntä.

Millainen on osoitteen Ristiku tn 46 ympäristö: turvallisuus, ilma, melu ja radon?

Poliisin avoimen datan mukaan on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta kirjattu 24 kuukauden aikana 30 tapahtumaa (taso: kohtalainen). Ilma: viimeisen 12 kk:n tuntilukemista 59 % oli kahdessa parhaassa ja 13 % kahdessa huonoimmassa luokassa (taso: kohonnut). Arvioitu tieliikennemelu rakennuksella on 65 dB (Lden). Radon maaperän huokosilmassa: tavanomainen (30–50 kBq/m³). Mittarit kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa.

Mitkä ovat asumiskulut kohteessa Ristiku tn 46?

Taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksen mukaan omistajat maksoivat keskimäärin €3,44/m² / kk käyttömaksut mukaan lukien; tyypillinen asunto maksoi €87 kuukaudessa. Vastikkeet ilman käyttömaksuja olivat €0,71/m² / kk, josta korjausrahastoon €0,42/m². Korjausrahastossa oli vuoden lopussa €57 622. Taloyhtiöllä ei ollut lainaa. Vertailun vuoksi alueen Pelgulinna (asum) 217 taloyhtiön mediaani oli €2,89/m² / kk. Katso taloyhtiön tiedot.

Korvaako Estiq-verkkoarvio pankin vaatiman virallisen arviokirjan?

Ei. Estiq AVM on dataohjattu tilastollinen markkinaohje. Asuntolainaa haettaessa tarvitaan laillistetun kiinteistöarvioijan virallinen arviokirja EVS 875 -standardin mukaisesti. Tilaa arvio →

Kuinka tarkka Estiqin automaattinen arvio (AVM) on?

Sokkotestissä (touko–syyskuu 2026) Estiq AVM:n mediaanivirhe oli Tallinnassa 9,5 % ja muualla Virossa 12,1 %; Tallinnassa 83 % arvioista osui ±20 %:n sisään. Tarkkuus on parempi aktiivisilla alueilla ja heikompi epätyypillisissä kohteissa. Tämän sivun hintaväli riippuu alueen datan määrästä. Kyseessä on tilastollinen vertailuarvo, ei EVS 875 -raportti. Katso menetelmäsivu.

Rakennustiedot on täsmäytetty EHR- ja Maanmittauslaitoksen rekistereihin. AVM-menetelmä: Martin Koppel, Estiqin kiinteistöarvioinnin neuvonantaja (menetelmä EVS 875 -standardin mukainen). Tämä on automaattinen malliarvio, ei EVS 875 -lausunto. Päivitetty 04.10.2026.

Tarvitsetko toisen asiantuntijanäkemyksen?

Lähetä tämän talon tiedot paikalliselle asiantuntijalle ilman tietojen uudelleensyöttöä.

Kysy alueen kiinteistönvälittäjältä