Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Rukki tänav 5, Tallinn

Rukki tn 5 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 2019. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 10 korterit (EHR 120798684). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 008 €/m² (hinnanguvahemik 2 722–3 294 €/m², ±10%).

Rukki tänav 5, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 10 korterit EHR 120798684 ↗ Kataster 78408:803:0218 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Rukki tn 5 on 2019. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 10 korterit, energiaklass C. Estiq AVM baastase on €3 008/m², 5,1% alla Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Rukki tn 5 on 2019. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 10 korterit. Kandekonstruktsioon: Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (7 tk). Energiaklass C (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 008 €/m², mis on umbes 5,1% alla Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (3-toaline, 55,5 m²) on ligikaudu €166 944.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass C, maapealne parkimine ja 2019. aasta ehitusaeg.

€1 030–€1 260/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (Põhja-Tallinna linnaosa (11 kuulutust, sama ehitusperiood)).

📊 Turuandmed · Põhja-Tallinna linnaosa (11 kuulutust, sama ehitusperiood)
Kommunaalid: suvel ~159 €, talvel ~192 €
7,8–8,8%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
3-toaline 7 54.6 – 58.1 m² €3 008 €151 629–€183 462
4-toaline 3 67.7 – 85.6 m² €2 892 €207 025–€250 489
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

3-toaline · 55.7 m² 4-toaline · 79.1 m²
− 55,5 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€166 944
ca €3 008 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €175 291
Eeldatav üüritulu €1 030–€1 260/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 158/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Allpool "–" märgitud mõõtmed ei ole selle hoone kohta mõõdetud; koondskooris arvestatakse neid neutraalse (mitte langetava ega tõstva) hinnanguna.

Asukoht & ühendused9,2

Rukki peatus 97 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,1

Ristiku Põhikool 381 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 953 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,8

73% tundidest hea, 7% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 45 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Kalamaja kalmistupark 1268 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk–

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=1): väga madal risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,3

2019. a; kandekonstruktsioon Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud7,8

Energiamärgis C (väljastatud 14.03.2023); kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,8

Kalamaja kalmistupark 1268 m; toidukauplused 432 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 57 tehingut kohordis „2016-2020 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Rukki tn 5

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Vähe sündmusi

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 1 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -100%.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 58 687 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, 19 ruutu ~600 m raadiuses): 73% kahes parimas klassis, 20% keskmises ja 7% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

45 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 2016-2020 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 138 tehingut · 2016-2020 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -7.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Rukki tn 5 AVM tase: €3 008/m² 2026 Q2 liiga vähe tehinguid4 tehingut liiga vähe tehinguid— €4 536 2024 Q3 29 tehingut €4 363 2024 Q4 29 tehingut €4 652 2025 Q1 11 tehingut €4 256 2025 Q2 12 tehingut €4 110 2025 Q3 27 tehingut €4 483 2025 Q4 15 tehingut €4 289 2026 Q1 11 tehingut €4 250 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 008/m²
Hinnavahemik
€2 722–3 294
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 55,5 m²)
€175 291
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 158/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.445484, 24.712585 · katastritunnus 78408:803:0218.

🚏 Rukki peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
97 m · 1 min
🚏 Krulli (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
275 m · 4 min
🚏 Krulli peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
278 m · 4 min
🚏 Standard peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
288 m · 4 min
🎓 Ristiku Põhikool
Põhikool · Põhikool
381 m · 5 min
🛒 Sõle Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
432 m · 6 min
🎓 Hilariuse Kool
Põhikool · Põhikool
474 m · 6 min
🎓 Tallinna Avatud Kool
Põhikool · Põhikool
622 m · 8 min
🛒 Arsenal Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
787 m · 10 min
🧒 Pelguranna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
953 m · 13 min
🌳 Kalamaja kalmistupark
Park · Roheala
1268 m · 17 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 97 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2019
Kortereid kokku10
Korruseid3
EnergiamärgisC
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 569 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonVäike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon
Lifte0
Müratase45 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120798684 · kanne muudetud 30.05.2025.

Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 120798684) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:803:0218 · pindala 1 569 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78408:803:0218) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Rukki tn 5 korteriühistu (registrikood 80557863). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,15/m² kuustüüpiline korter €114 kuus · k.a kommunaalid · Pelgulinna asum mediaan €2,89/m² kuus
Ühistu maksed€0,31/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,07/m² · Pelgulinna asum mediaan €1,31/m² kuus
Remondifond€7 335€12/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€2 362€3 217
sh remondifondi maksed€532€1 453
Remondikulud€532€1 453
Remondifondi jääk€7 335€5 607
Raha€7 904€6 344
Reservkapital€1 438€1 438
Aasta tulem€97€110
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud ja tasud üldkulude katteks€1 8300,24
Remondifondist tulusse arvestatud kulud€5320,07

10 korterit · liikmeid 9 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (627 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Pelgulinna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03598714) · Postiindeks: 10318

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Rukki tn korterelamud

15 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 054/m² (n=15) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Rukki tn 1 1936 €3 362 ~€154 896 E ~ Vaata →
Rukki tn 2 1946 €3 336 ~€154 201 E ~ Vaata →
Rukki tn 3 1946 €3 362 ~€156 285 E ~ Vaata →
Rukki tn 4 1946 €3 336 ~€155 938 E ~ Vaata →
Rukki tn 5 See hoone 2019 €3 008 ~€166 944 C Aktiivne
Rukki tn 6 1946 €3 795 ~€223 319 F Vaata →
Rukki tn 7 1946 €3 347 ~€153 428 E Vaata →
Rukki tn 9 1940 €3 322 ~€152 117 E ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120798684 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:803:0218 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · Põhja-Tallinna linnaosa (11 kuulutust, sama ehitusperiood) · tootlus 7,8–8,8% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=11 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

C · see hoone Energiatõhus Hea tavapärane tõhusus

Olulised riskid

  • 2019. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass C: eeldatavalt keskmine küttevajadus. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Rukki tn 5, Tallinn?

Rukki tn 5 on 2019. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 10 korterit. EHR kood on 120798684 ja katastritunnus 78408:803:0218. Estiqi andmetel energiaklass C.

Mis on Rukki tn 5 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 008 €/m². Hinnangu vahemik on 2 722–3 294 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €166 944.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Rukki tn 5?

3 008 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €120 320 ja 50 m² korteri väärtus umbes €150 400. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

3-toaline: €151 629–€183 462; 4-toaline: €207 025–€250 489.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 158/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €175 291, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €1 030–€1 260 kuus ja brutotootluse hinnang 7,8–8,8%.

Kas Rukki tn 5 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 97 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Rukki tn 5 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 1 sündmust (sündmuste tase: vähe sündmusi). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 73% oli kahes parimas ja 7% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 45 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Rukki tn 5?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,15/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €114 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,31/m² kuus, sh remondifond €0,07/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €7 335. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Pelgulinna asum 217 ühistu mediaan oli €2,89/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu