Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Roseni tn 9
Registriandmed seisuga 8. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Roseni tänav 9, Tallinn

Roseni tn 9 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 2018. aastal ehitatud 8-korruseline korterelamu, 49 korterit (EHR 120755871). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 08.10.2026 5 350 €/m² (hinnanguvahemik 4 842–5 858 €/m², ±10%).

Roseni tänav 9, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
8 korrust 49 korterit EHR 120755871 ↗ Kataster 78401:101:3192 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Roseni tn 9 on 2018. aastal ehitatud 8-korruseline korterelamu, 49 korterit, eeldatav energiaklass B. Estiq AVM baastase on €5 350/m², 35,8% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Roseni tn 9 on 2018. aastal valminud 8-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 49 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (32 tk). Energiaklass B (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 5 350 €/m², mis on umbes 35,8% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (2-toaline, 49,4 m²) on ligikaudu €264 290.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass B, maapealne parkimine ja 2018. aasta ehitusaeg.

€1 280–€1 570/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (5 kuulutust selles hoones).

📊 Turuandmed · 5 kuulutust selles hoones
Kommunaalid: suvel ~100 €, talvel ~160 € · 100% möbleeritud
6,0–7,0%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 6 36.3 – 40.8 m² €5 618 €188 627–€228 228
2-toaline 32 40.4 – 64 m² €5 350 €241 119–€291 741
3-toaline 7 66.9 – 88.4 m² €5 136 €349 536–€422 919
4-toaline 4 88.4 m² €4 976 €398 090–€481 667
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 37.1 m² 2-toaline · 49.8 m² 3-toaline · 75.2 m² 4-toaline · 88.4 m²
− 49,4 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€264 290
ca €5 350 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €277 505
Eeldatav üüritulu €1 280–€1 570/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €5 618/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Siimeoni (ajutine) peatus 125 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,6

Täiskasvanute E-Gümnaasium 211 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 743 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond4,3

37% tundidest hea, 22% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 63 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Tammsaare park 425 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,1

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=1541): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +16,8%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,5

2018. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (2018) põhjal on eeldatav klass B. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,6

Tammsaare park 425 m; toidukauplused 348 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,5

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 97 tehingut kohordis „2016-2020 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Roseni tn 9

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 9,1 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 1541 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +17%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 2 990 tunninäidust (07.12.2025–08.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 37% kahes parimas klassis, 41% keskmises ja 22% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

63 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 10 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 2016-2020 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 232 tehingut · 2016-2020 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +0.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Roseni tn 9 AVM tase: €5 350/m² €4 495 2024 Q3 32 tehingut €4 392 2024 Q4 36 tehingut €4 302 2025 Q1 41 tehingut €4 510 2025 Q2 26 tehingut €4 286 2025 Q3 29 tehingut €4 307 2025 Q4 34 tehingut €4 336 2026 Q1 24 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €4 658 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 10 €4 290 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€5 350/m²
Hinnavahemik
€4 842–5 858
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 49,4 m²)
€277 505
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€5 618/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 15 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.439170, 24.755069 · katastritunnus 78401:101:3192.

🚏 Siimeoni (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
125 m · 2 min
🚏 Ahtri peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
137 m · 2 min
🚏 Ahtri (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
188 m · 3 min
🚏 Mere puiestee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
198 m · 3 min
🎓 Täiskasvanute E-Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
211 m · 3 min
🛒 Nautica Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
348 m · 5 min
🛒 Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
356 m · 5 min
🎓 Vanalinna Hariduskolleegium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 63.5/100
358 m · 5 min
🎓 Püha Miikaeli Kool
Põhikool · Põhikool
373 m · 5 min
🌳 Tammsaare park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
425 m · 6 min
🛒 Solaris Toidupood
Supermarket · Igapäevakaubad
619 m · 8 min
🧒 Mudila Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
743 m · 10 min
🛒 Stockmann Delikatess
Supermarket · Igapäevakaubad
814 m · 11 min
🌳 Politseiaed
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
882 m · 12 min
🌳 Lembitu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
910 m · 12 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 15 objekti, lähim peatus 125 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2018
Kortereid kokku49
Korruseid8
Energiaklass (hinnang)B ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 287 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Lifte6
Müratase63 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120755871 · kanne muudetud 29.06.2025.

Monoliitne raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 6.

EHR portaal (kood: 120755871) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:101:3192 · pindala 2 287 m².

Sihtotstarve: 75% Arimaa, 25% elamumaa.

Katastrikaart (78401:101:3192) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Roseni tn 11, Roseni tn 9 korteriühistu (registrikood 80545726). Andmed pärinevad ühistu 2024. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€126 kuuskõik kulud k.a kommunaalid
Ühistu maksed€0,91/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,12/m² · Kesklinna linnaosa mediaan €1,38/m² kuus
Remondifond€5 632€2,09/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20242023
Liikmete maksed€29 520€31 625
sh remondifondi maksed€3 821–
Remondikulud€0€1 766
Remondifondi jääk€5 632€5 632
Raha€9 480€9 505
Reservkapital€6 005€6 005
Aasta tulem€2€1
Ühistu maksed liigiti2024€/m² kuus
Haldusteenus€4 8000,15
Heakord€8 4000,26
Kindlustus€2 0550,06
Lift€4200,01
Tuleohutus€2 4030,07
Porivaibad€2 8670,09
Tehnohooldus€4 0900,13
Remondi,-eri- ja lisatööd€3 8210,12
Valveteenus€6640,02
Remonditasud€00,00

49 korterit · liikmeid 29 eraisikut + 23 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 694 m²) ÷ 12. Võrdlus: Kesklinna linnaosa korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03504794) · Postiindeks: 10111

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Roseni tn korterelamud

1 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120755871 Maa- ja Ruumiamet 08.10.2026 (EHR kanne 29.06.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:101:3192 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 5 kuulutust selles hoones · tootlus 6,0–7,0% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=5 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2018. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Eeldatav energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Roseni tn 9, Tallinn?

Roseni tn 9 on 2018. aastal ehitatud 8-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 49 korterit. EHR kood on 120755871 ja katastritunnus 78401:101:3192. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass B.

Mis on Roseni tn 9 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 5 350 €/m². Hinnangu vahemik on 4 842–5 858 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €264 290.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Roseni tn 9?

5 350 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €267 500 ja 75 m² korteri väärtus umbes €401 250. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €188 627–€228 228; 2-toaline: €241 119–€291 741; 3-toaline: €349 536–€422 919; 4-toaline: €398 090–€481 667.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €5 618/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €277 505, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €1 280–€1 570 kuus ja brutotootluse hinnang 6,0–7,0%.

Kas Roseni tn 9 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 125 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Roseni tn 9 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 1541 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 37% oli kahes parimas ja 22% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 63 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Roseni tn 9?

Korteriühistu 2024. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter kokku €126 kuus koos kommunaalteenustega. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,91/m² kuus, sh remondifond €0,12/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €5 632. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 08.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu