Estiq Value / Tallinn / Mustamäe / Retke tee 24
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Mustamäe · Tallinn

Retke tee 24, Tallinn

Retke tee 24 (Tallinn, Mustamäe linnaosa) on 1970. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 60 korterit (EHR 101020537). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 757 €/m² (hinnanguvahemik 2 597–2 917 €/m², ±6%).

Retke tee 24, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 60 korterit EHR 101020537 ↗ Kataster 78405:501:2780 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Retke tee 24 on 1970. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 60 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €2 757/m², 4,4% üle Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132).

Retke tee 24 on 1970. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Mustamäe linnaosas, 60 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (40 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 757 €/m², mis on umbes 4,4% üle Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132). Tüüpiline korter (2-toaline, 43,6 m²) on ligikaudu €126 309.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 1970. aasta ehitusaeg.

€510–€620/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (6 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 6 kuulutust 500 m raadiuses
4,9–5,9%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 10 29.8 m² €3 529 €99 065–€111 264
2-toaline 40 43.3 – 47.2 m² €2 897 €121 166–€136 087
3-toaline 10 60.8 m² €2 602 €149 026–€167 377
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 29.8 m² 2-toaline · 44.4 m² 3-toaline · 60.8 m²
− 43,6 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€126 309
ca €2 897 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €132 624
Eeldatav üüritulu €510–€620/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 042/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,5 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,0

Lastehaigla peatus 163 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,7

Tallinna Tehnikagümnaasium 207 m; riigieksamite tase 51.4/100; lasteaed 145 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,7

51% tundidest hea, 18% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Lepistiku park 324 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,9

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=299): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -46,9%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1970. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 15.03.2017); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,7

Lepistiku park 324 m; toidukauplused 385 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,4

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 694 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Retke tee 24

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,2 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 299 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -47%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 117 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 51% kahes parimas klassis, 31% keskmises ja 18% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Mustamäe · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 1 458 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Mustamäe asum · 1940-1970 ehitusaasta · €2 430 (2026 Q1) +8.9% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Retke tee 24 AVM tase: €2 757/m² €2 246 2024 Q3 181 tehingut €2 151 2024 Q4 199 tehingut €2 232 2025 Q1 178 tehingut €2 401 2025 Q2 206 tehingut €2 342 2025 Q3 222 tehingut €2 398 2025 Q4 201 tehingut €2 430 2026 Q1 185 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 476 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 86 €2 540 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 757/m²
Hinnavahemik
€2 597–2 917
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 43,6 m²)
€132 624
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 042/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 15 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.400864, 24.705247 · katastritunnus 78405:501:2780.

🧒 Tallinna Lepistiku Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
145 m · 2 min
🚏 Lastehaigla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
163 m · 2 min
🎓 Tallinna Tehnikagümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 51.4/100
207 m · 3 min
🚏 Retke tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
272 m · 4 min
🌳 Lepistiku park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
324 m · 4 min
🚏 Tuisu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
331 m · 4 min
🛒 Magistrali Keskus Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
385 m · 5 min
🚏 Lepistiku peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
487 m · 6 min
🛒 Sõpruse Rimi Super
Supermarket · Igapäevakaubad
531 m · 7 min
🌳 Parditiigi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
637 m · 8 min
🎓 Audentese Erakool
Gümnaasium · Gümnaasium
686 m · 9 min
🎓 Audentese Spordigümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
686 m · 9 min
🧒 Tallinna Allika Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
705 m · 9 min
🛒 Sõpruse Maxima X / Grossi
Supermarket · Igapäevakaubad
784 m · 10 min
🌳 Sütiste parkmets
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
959 m · 13 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 15 objekti, lähim peatus 163 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Mustamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

66 333 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.3% · 11 493
18–64 (Tööealised) 61.6% · 40 890
65 ja vanemad (Seeniorid) 21% · 13 950

Haridustase (15+)

56 459 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.4% · 7 551
Keskharidus või kutseharidus 39.5% · 22 298
Kõrgharidus või magistrikraad 44.9% · 25 342
Haridustase teadmata 2.2% · 1 268

Ehitusaeg & elamufond

34 988 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0% · 14
Nõukogude periood (1946–1990) 85.7% · 29 985
Taasiseseisvunud (1991–2010) 6.8% · 2 368
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.1% · 2 126

Enim ehitatud periood: 1961–1970.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.3%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 1.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 87.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1970
Kortereid kokku60
Korruseid5
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 842 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101020537 · kanne muudetud 12.04.2026.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101020537) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78405:501:2780 · pindala 1 842 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78405:501:2780) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Retke tee 24 korteriühistu (registrikood 80233209). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,80/m² kuustüüpiline korter €120 kuus · k.a kommunaalid · Mustamäe asum mediaan €2,93/m² kuus
Ühistu maksed€0,75/m² kuusilma kommunaalideta · Mustamäe asum mediaan €1,07/m² kuus
Remondifond€50 630€19/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€24 218€23 953
sh remondifondi maksed€0€1 054
Remondikulud€0€1 054
Remondifondi jääk€50 630€31 316
Raha€76 611€51 448
Reservkapital€7 329€7 329
Aasta tulem€5 177€1 527
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€22 5330,70
Kindlustusmaksed€1 0290,03
Veearvestite arvestusteenus€6560,02
Remonditasud€00,00

60 korterit · liikmeid 59 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 683 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Mustamäe asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01655873) · Postiindeks: 13419

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Retke tee korterelamud

11 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 448/m² (n=11) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Retke tee 6 1971 €2 405 ~€141 563 G Vaata →
Retke tee 8 1971 €2 403 ~€137 939 C Vaata →
Retke tee 10 1971 €2 405 ~€142 016 C Vaata →
Retke tee 12 1971 €2 448 ~€141 789 C Vaata →
Retke tee 14 1971 €2 706 ~€162 832 C Vaata →
Retke tee 17 1988 €2 944 ~€147 477 C Vaata →
Retke tee 22 1970 €2 356 ~€137 921 C Vaata →
Retke tee 24 See hoone 1970 €2 757 ~€126 309 D Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101020537 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 12.04.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78405:501:2780 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 6 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 4,9–5,9% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=6 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1970. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Retke tee 24, Tallinn?

Retke tee 24 on 1970. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Mustamäe linnaosa, milles on kokku 60 korterit. EHR kood on 101020537 ja katastritunnus 78405:501:2780. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Retke tee 24 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 757 €/m². Hinnangu vahemik on 2 597–2 917 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €126 309.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Retke tee 24?

2 757 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €110 280 ja 50 m² korteri väärtus umbes €137 850. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €99 065–€111 264; 2-toaline: €121 166–€136 087; 3-toaline: €149 026–€167 377.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 042/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €132 624, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €510–€620 kuus ja brutotootluse hinnang 4,9–5,9%.

Kas Retke tee 24 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 163 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Retke tee 24 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 299 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 51% oli kahes parimas ja 18% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Retke tee 24?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,80/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €120 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,75/m² kuus. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €50 630. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Mustamäe asum 241 ühistu mediaan oli €2,93/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu