KÕNEALUNE TÄNAV Põhja-Tallinna Kinnitatud: EHR & Maa-amet

Nisu tänav, Tallinn

Ametlikel registritel põhinev tänavaprofiil aadressil Nisu tn, Põhja-Tallinna linnaosa. Sisaldab 5 korterelamu kataloogi, keskmist ruutmeetrihinda, väärtusvahemikke ja elanikkonna analüüsi.

TÄNAVA KESKMINE BENCHMARK
€3 185 €/m²
+0.5% vs Põhja-Tallinna · +9.4% vs Tallinn
Tänava mediaan: €3 336/m² (n=5)

Algoritmiline turuväärtuse benchmark Maa-ameti tehingute ja EHR registri põhjal 5 korterelamule.

Korterelamuid 5
Tüüpiline korter (hoonete mediaan, n=5) €150 381
Hinnavahemik €2 524 – €3 513
Ehitusperiood 1940–1962

Korterelamud tänaval Nisu tn

Kõik 5 tänaval asuvat korterelamut koos ehitusaasta, energiaklassi ja eeldatava ruutmeetrihinnaga.

Aadress Aasta Energiaklass Est. €/m² Tüüpiline korter Profiil
Nisu tn 1 1943 E €3 110/m² €142 675 2-toal., 43.9 m² Hoone analüüs →
Nisu tn 6 1940 E €3 513/m² €160 423 2-toal., 43.7 m² Hoone analüüs →
Nisu tn 8 1986 F €3 441/m² €152 732 2-toal., 43.7 m² Hoone analüüs →
Nisu tn 10 1949 E~ €3 336/m² €150 381 2-toal., 43.3 m² Hoone analüüs →
Nisu tn 30 1962 B €2 524/m² €112 435 2-toal., 39.8 m² Hoone analüüs →
Energiaklass võetakse EHR / KredExi energiamärgiste registrist. „~“-ga märgitud on hinnang ehitusaasta järgi (registreeritud märgist ei ole); „–“ tähendab, et andmed puuduvad.

Turupositsioon ja võrdlus piirkonnaga

Kuidas Nisu tn suhestub Põhja-Tallinna ja linna Tallinn keskmise hinnatasemega.

Nisu tn
€3 185

TÄNAVA KESKMINE BENCHMARK

Põhja-Tallinna
€3 170

vs Piirkond (Põhja-Tallinna): +0.5% 04.2026, n=120

Tallinn
€2 911

vs Linn (Tallinn): +9.4% 04.2026, n=760

Estiq Street Scorecard™

EHR ja Maa-ameti andmetel põhinev terviklik tänava elukeskkonna reiting.

Tänava koondskoor: 7.4 / 10
Ühistranspordi ühenduvus 9.2/10

Lähim peatus „Krulli peatus" 169 m; 4 peatust 10 min jalutuskäigus.

Kaubandus & teenused 8.4/10

Pood „Sõle Selver" 579 m kaugusel; 10 min jalutuskäigus: 3 poodi, 3 kooli, 1 lasteaeda.

Elamufondi seisukord 5.6/10

Elamufond ehitatud aastatel 1940–1962; valdav on enne 1960 (60%). Hinnanguliselt 20% hoonetest on klass A–C.

Turulikviidsus ja müügikiirus 6.5/10

Estiqi andmebaasis on 6 hinnangut selle tänava 5 hoone kohta (turuaktiivsuse indikaator).

Turvalisus, keskkonnakvaliteet ja elukeskkond

PPA õigusrikkumiste statistika, reaalajas õhukvaliteet ja müratase tänaval Nisu tn

TURVALISUSE INDEKS
8.2 / 10
Trend (1a): +321.4%

Politsei- ja Piirivalveameti ametlik õigusrikkumiste statistika.

ÕHUKVALITEET (AQI)
8 (hea)
PM10: 3.0 µg/m³ · NO2: 7.5 µg/m³

Keskkonnauuringute Keskuse reaalajas seirejaamad.

MÜRATASE (PÄEV/ÖÖ)
55 dB (märgatav)
Öine tase: 50 dB

Maa-ameti ja kohaliku omavalitsuse strateegiline müramudel.

HARIDUSTARISTU
3 kooli
1 lasteaeda

Haridusasutused 10 minuti jalutuskäigu teeninduspiirkonnas.

Taristu ja tänava asukohakaart (10 min)

10 minuti jalutuskäigu raadiuses tänava Nisu tn ümbruses asub 12 olulist taristuobjekti: ühistranspordi peatused, toidupoed, koolid, lasteaiad ja puhkealad.

12 kohta lähedal lähim 2 min jalgsi
Krulli peatus Lähim Bussipeatus 2 min 169 m
Krulli (ajutine) peatus Bussipeatus 2 min 176 m
Rukki peatus Bussipeatus 3 min 245 m
Ristiku Põhikool Lähim Põhikool · Põhikool 5 min 357 m
Volta (ajutine) peatus Bussipeatus 5 min 396 m
Hilariuse Kool Põhikool · Põhikool 8 min 571 m
Sõle Selver Lähim Supermarket 8 min 579 m
Tallinna Avatud Kool Põhikool · Põhikool 9 min 687 m
Arsenal Selver Supermarket 11 min 797 m
Telliskivi Rimi Supermarket 12 min 909 m
Pelguranna Lasteaed Lähim Lasteaed 15 min 1110 m
Kalamaja kalmistupark Lähim Park 16 min 1185 m

Mida need näitajad ostjale, müüjale ja üürijale tähendavad?

Analüütilised soovitused tänava Nisu tn tehinguteks

Korteriostjale

Pakub mõistlikku sisenemishinda linna Tallinn korteriturule väljakujunenud taristuga. Kontrolli konkreetse hoone energiatõhusust ja korteriühistu remondifondi kohustusi.

Korterimüüjale

Hinnasta tänava taseme lähedale (€3 185/m²): ülehindamine pikendab müügiaega kõige rohkem. Värske renoveering ja kõrgem korrus annavad tavaliselt lisahinna keskmise €/m² kohta.

Üüriinvestorile

Tänava tüüpilise korteri sisenemishind on umbes €150 381. Arvuta tootlus: aastane üür ÷ ostuhind; ajakohaseid piirkonna üürihindu vaata kuulutusportaalidest. Kompaktsed planeeringud selles hinnaklassis on üürnike seas stabiilse nõudlusega.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused põhinevad riiklikel registritel, Maa-ameti tehingutel ja Estiq AVM mudelil.

Milline on korterite keskmine ruutmeetrihind tänaval Nisu tn, Tallinn? ▼

Estiq AVM hindamismudeli ja Maa-ameti tehingute andmetel on tänava **Nisu tn** korterite keskmine hinnatase **3 185 €/m²**. Sõltuvalt hoone ehitusaastast, renoveerituse tasemest ja korrusest jäävad korterite hinnad vahemikku 2 524 €/m² kuni 3 513 €/m².

Mitu korterelamut asub tänaval Nisu tn? ▼

Tänaval **Nisu tn** on Estiqi kataloogis **5** korterelamut. Ehitisregistri andmetel on need ehitatud aastatel **1940–1962**, enamik neist enne 1960 (60%).

Kui palju maksab tüüpiline korter tänaval Nisu tn? ▼

Tüüpiline korter tänaval Nisu tn (hoonete mediaan; iga hoone puhul EHR-i levinuim korteritüüp mediaanpinnaga) maksab ca **150 381 €** (keskmise taseme 3 185 €/m² juures). Renoveeritud korterite väärtus ulatub ca 165 419 euroni, remonti vajavatel pindadel ca 127 824 euroni.

Milline on korterite keskmine müügiperiood tänaval Nisu tn? ▼

Estiq ei jälgi kuulutusi, seega konkreetset müügiaega tänava Nisu tn kohta ei esitata. Praktikas on määrav hind võrreldes tasemega **3 185 €/m²**: sellele lähedal hinnatud korterid müüvad tuntavalt kiiremini kui ülehinnatud, ning kompaktsed 1- ja 2-toalised planeeringud on tavaliselt kõige likviidsemad.

Milline on üüritootlus tänaval Nisu tn? ▼

Estiq ei kogu üürikuulutuste andmeid, seega üüritootlust tänava Nisu tn kohta ei avaldata. Selle saab ise hinnata: jaga eeldatav aastane üüritulu ostuhinnaga. Väärtuse võrdlusalus on **150 381 €** tüüpilise 49,2 m² 2-toalise korteri kohta; ajakohaseid üürihindu piirkonnas vaata kuulutusportaalidest.

Kuidas suhestuvad tänava Nisu tn hinnad piirkonna Põhja-Tallinna keskmisega? ▼

Tänava Nisu tn hinnatase on 3 185 €/m², mis on **0.5% kõrgem kui** piirkonna Põhja-Tallinna mediaan (3 170 €/m²). Seda toetab tugev ühistranspordiühendus ja kaubanduskeskuste vahetu lähedus.

Kuidas on parkimiskorraldus tänaval Nisu tn? ▼

Enamikul korterelamutest on oma kinnistul asuvad parkimisalad, mida reguleerivad korteriühistud parkimiskaartide alusel. Õhtune parkimiskoormus on kõrge, mida leevendavad tänavaservade ja lähedalasuvate keskuste parkimistsoonid.

Milline on ühistranspordi ühendus tänaval Nisu tn? ▼

Lähim ühistranspordipeatus on **Krulli peatus**, ligikaudu **169 m** kaugusel (~2 min jalutuskäiku). 10-minutilise jalutuskäigu raadiuses on 4 peatust; konkreetsed liininumbrid ja sõiduplaanid leiad peatus.ee-st.

Milline on müratase ja õhukvaliteet tänaval Nisu tn? ▼

Mürakaardi (Keskkonnaportaal / Maa-amet) andmetel on modelleeritud taustamüra **Nisu tn** juures ligikaudu **55 dB** (märgatav). Õhukvaliteedi indeks (AQI) on **8**, hinnang hea. Lähim roheala on Kalamaja kalmistupark, ligikaudu 1185 m kaugusel.

Kas tänava koondstatistika asendab kutselise hindaja EVS 875 eksperthinnangut? ▼

Ei. Estiq AVM tänava koondnäitajad on statistilised ja informatiivsed. Pangalaenu taotlemiseks nõuavad krediidiasutused litsentseeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt standardile **EVS 875**.