Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Luha tn 35
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Luha tänav 35, Tallinn

Luha tn 35 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1940. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 5 korterit (EHR 101016041). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 427 €/m² (hinnanguvahemik 3 101–3 753 €/m², ±10%).

Luha tänav 35, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 5 korterit EHR 101016041 ↗ Kataster 78401:109:1680 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Luha tn 35 on 1940. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 5 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €3 427/m², 13,0% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Luha tn 35 on 1940. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 5 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (5 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 427 €/m², mis on umbes 13,0% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (2-toaline, 39,1 m²) on ligikaudu €148 385.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1940. aasta ehitusaeg.

€500–€610/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (17 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 17 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~93 €, talvel ~161 € · 94% möbleeritud
4,0–5,0%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 5 32 – 40 m² €3 795 €125 702–€152 092
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 36.6 m²
− 39,1 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€148 385
ca €3 795 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €155 804
Eeldatav üüritulu €500–€610/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 985/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Allpool "–" märgitud mõõtmed ei ole selle hoone kohta mõõdetud; koondskooris arvestatakse neid neutraalse (mitte langetava ega tõstva) hinnanguna.

Asukoht & ühendused9,1

Vineeri peatus 142 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,0

Tallinna Humanitaargümnaasium 177 m; riigieksamite tase 56.1/100; lasteaed 85 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,2

49% tundidest hea, 21% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 57 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Hirvepark 1098 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk–

Selle ala kohta PPA avaandmed puuduvad.

Kaal 10%
Seisukord & vanus5,9

1940. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1940) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Kohtküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,4

Hirvepark 1098 m; toidukauplused 945 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 407 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Luha tn 35

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Andmed puuduvad

PPA avaandmetes pole selle ala kohta sündmusi. See ei tähenda tingimata, et sündmusi ei toimu: väikese asustusega aladel on andmed hõredad.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 3 040 tunninäidust (07.12.2025–05.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 49% kahes parimas klassis, 30% keskmises ja 21% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

57 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 4 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 150–250 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 879 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Uue Maailma asum · 1940-1970 ehitusaasta · €2 970 (2026 Q1) +3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Luha tn 35 AVM tase: €3 427/m² €3 041 2024 Q3 114 tehingut €3 108 2024 Q4 129 tehingut €3 276 2025 Q1 115 tehingut €3 068 2025 Q2 114 tehingut €3 193 2025 Q3 118 tehingut €3 146 2025 Q4 131 tehingut €3 373 2026 Q1 108 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 549 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 50 €3 390 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 427/m²
Hinnavahemik
€3 101–3 753
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 39,1 m²)
€155 804
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 985/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 12 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.423697, 24.740387 · katastritunnus 78401:109:1680.

🧒 Tallinna Virmalise Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
85 m · 1 min
🚏 Vineeri peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
142 m · 2 min
🎓 Tallinna Humanitaargümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 56.1/100
177 m · 2 min
🎓 Tallinna Ühisgümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.2/100
250 m · 3 min
🧒 Tallinna Lasteaed Luha
Lasteaed · Alusharidus
296 m · 4 min
🚏 Virmalise peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
320 m · 4 min
🚏 Vana-Lõuna peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
328 m · 4 min
🚏 Kitseküla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
380 m · 5 min
🎓 Tallinna Tõnismäe Reaalkool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.3/100
427 m · 6 min
🧒 Tallinna Komeedi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
515 m · 7 min
🛒 Kotka Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
945 m · 13 min
🌳 Hirvepark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1098 m · 15 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 12 objekti, lähim peatus 142 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1940
Kortereid kokku5
Korruseid3
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus455 m²
KüttesüsteemKohtküte
KandekonstruktsioonPuit
Lifte0
Müratase57 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101016041 · kanne muudetud 30.05.2025.

Puit · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101016041) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:109:1680 · pindala 455 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:109:1680) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00637101) · Postiindeks: 10131

KÜ registrikood täpsustamisel

Luha tn korterelamud

4 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 346/m² (n=4) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Luha tn 10 1960 €3 221 ~€129 613 E Vaata →
Luha tn 28 2020 €3 265 ~€205 473 A ~ Vaata →
Luha tn 35 See hoone 1940 €3 427 ~€148 385 E ~ Aktiivne
Luha tn 39 2025 €4 509 ~€351 239 A Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101016041 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:109:1680 ↗ Maa- ja Ruumiamet 17.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 17 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,0–5,0% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=17 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1940. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Luha tn 35, Tallinn?

Luha tn 35 on 1940. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 5 korterit. EHR kood on 101016041 ja katastritunnus 78401:109:1680. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Luha tn 35 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 427 €/m². Hinnangu vahemik on 3 101–3 753 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €148 385.

Kui palju maksab 30 m² või 40 m² korter aadressil Luha tn 35?

3 427 €/m² benchmarki põhjal on 30 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €102 810 ja 40 m² korteri väärtus umbes €137 080. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €125 702–€152 092.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 985/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €155 804, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €500–€610 kuus ja brutotootluse hinnang 4,0–5,0%.

Kas Luha tn 35 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 142 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Luha tn 35 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 49% oli kahes parimas ja 21% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 57 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (150–250 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu