Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Liivamäe tn 3
Registriandmed seisuga 10. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Liivamäe tänav 3, Tallinn

Liivamäe tn 3 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1976. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu, 72 korterit (EHR 101013195). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 10.10.2026 3 067 €/m² (hinnanguvahemik 2 776–3 358 €/m², ±10%).

Liivamäe tänav 3, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
9 korrust 72 korterit EHR 101013195 ↗ Kataster 78401:111:0790 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Liivamäe tn 3 on 1976. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu, 72 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €3 067/m², 22,1% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Liivamäe tn 3 on 1976. aastal valminud 9-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 72 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (36 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 067 €/m², mis on umbes 22,1% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (3-toaline, 65,7 m²) on ligikaudu €193 289.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 1976. aasta ehitusaeg.

€640–€780/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~85 €, talvel ~140 € · 100% möbleeritud
3,9–4,9%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 18 32.8 m² €3 605 €107 011–€129 477
2-toaline 18 49.1 – 49.6 m² €3 206 €143 331–€173 422
3-toaline 36 65.3 – 67.3 m² €2 942 €174 661–€211 330
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 32.8 m² 2-toaline · 49.4 m² 3-toaline · 65.6 m²
− 65,7 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€193 289
ca €2 942 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €202 953
Eeldatav üüritulu €640–€780/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 089/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,4 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,0

Püssirohu peatus 159 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,3

Eesti Rahvusvaheline Kool 175 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 56 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

59% tundidest hea, 12% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 50 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Politseiaed 411 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,0

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=72): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -33,0%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1976. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 28.04.2011, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,5

Politseiaed 411 m; toidukauplused 457 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,5

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 91 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Liivamäe tn 3

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,9 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 72 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -33%.

Sagedasemad liigid: vargus, jalgratta mopeedi vargus, muu.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 112 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 59% kahes parimas klassis, 29% keskmises ja 12% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

50 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 181 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Keldrimäe asum · 1971-1990 ehitusaasta · €3 259 (2026 Q1) +11.1% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Liivamäe tn 3 AVM tase: €3 067/m² €2 846 2024 Q3 21 tehingut €2 887 2024 Q4 25 tehingut €2 884 2025 Q1 23 tehingut €2 808 2025 Q2 21 tehingut €3 188 2025 Q3 27 tehingut €3 144 2025 Q4 34 tehingut €3 205 2026 Q1 21 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 180 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 9 €3 410 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 067/m²
Hinnavahemik
€2 776–3 358
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 65,7 m²)
€202 953
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 089/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 15 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.428810, 24.763086 · katastritunnus 78401:111:0790.

🧒 Tallinna Liivamäe Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
56 m · 1 min
🚏 Püssirohu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
159 m · 2 min
🎓 Eesti Rahvusvaheline Kool
Gümnaasium · Gümnaasium
175 m · 2 min
🚏 Ravi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
246 m · 3 min
🚏 Lennuki peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
290 m · 4 min
🚏 Hotell Olümpia peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
327 m · 4 min
🎓 Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 65.5/100
360 m · 5 min
🌳 Politseiaed
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
411 m · 5 min
🛒 Stockmann Delikatess
Supermarket · Igapäevakaubad
457 m · 6 min
🎓 EBS Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
518 m · 7 min
🌳 Lembitu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
569 m · 8 min
🛒 Torupilli Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
845 m · 11 min
🛒 Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
894 m · 12 min
🛒 Solaris Toidupood
Supermarket · Igapäevakaubad
895 m · 12 min
🌳 Tammsaare park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
994 m · 13 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 15 objekti, lähim peatus 159 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1976
Kortereid kokku72
Korruseid9
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 221 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte2
Müratase50 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101013195 · kanne muudetud 13.06.2026.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 2.

EHR portaal (kood: 101013195) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:111:0790 · pindala 2 221 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:111:0790) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Liivamäe tn 3 korteriühistu (registrikood 80071474). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,69/m² kuustüüpiline korter €212 kuus · k.a kommunaalid · Keldrimäe asum mediaan €3,36/m² kuus
Ühistu maksed€2,05/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €1,40/m² · Keldrimäe asum mediaan €1,35/m² kuus
Remondifond€9 956€2,59/m² · piirkonna madalaim veerand
Laenud€127 109€33/m² · 4,09% fikseeritud · kuni 2033 · Swedbank
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€94 477€50 667
sh remondifondi maksed€64 357€19 435
Remondikulud€64 357€19 435
Remondifondi jääk€9 956€7 587
Laenujääk€127 109€139 631
Raha€19 453€14 460
Reservkapital€5 508€5 508
Aasta tulem−€1 610€2 370
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€23 5510,51
Laen intress€6 5690,14
Remonditasud€64 3571,40

72 korterit · liikmeid 67 eraisikut + 5 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (3 840 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Keldrimäe asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01654863) · Postiindeks: 10132

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Liivamäe tn korterelamud

4 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 154/m² (n=4) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Liivamäe tn 2 1994 €3 241 ~€197 436 E Vaata →
Liivamäe tn 3 See hoone 1976 €2 837 ~€193 289 E Aktiivne
Liivamäe tn 4 1978 €3 066 ~€182 792 D Vaata →
Liivamäe tn 6 1994 €3 266 ~€188 352 D Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101013195 Maa- ja Ruumiamet 10.10.2026 (EHR kanne 13.06.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:111:0790 ↗ Maa- ja Ruumiamet 15.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 3,9–4,9% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1976. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Liivamäe tn 3, Tallinn?

Liivamäe tn 3 on 1976. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 72 korterit. EHR kood on 101013195 ja katastritunnus 78401:111:0790. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Liivamäe tn 3 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 067 €/m². Hinnangu vahemik on 2 776–3 358 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €193 289.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Liivamäe tn 3?

3 067 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €122 680 ja 50 m² korteri väärtus umbes €153 350. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €107 011–€129 477; 2-toaline: €143 331–€173 422; 3-toaline: €174 661–€211 330.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 089/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €202 953, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €640–€780 kuus ja brutotootluse hinnang 3,9–4,9%.

Kas Liivamäe tn 3 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 159 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Liivamäe tn 3 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 72 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 59% oli kahes parimas ja 12% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 50 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Liivamäe tn 3?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,69/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €212 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €2,05/m² kuus, sh remondifond €1,40/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €9 956. Ühistu laenujääk oli €127 109. Võrdluseks: Keldrimäe asum 41 ühistu mediaan oli €3,36/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 10.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu