Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / A. Weizenbergi tn 10/1
Registriandmed seisuga 29. september 2026 Kesklinna · Tallinn

A. Weizenbergi tänav 10/1, Tallinn

A. Weizenbergi tn 10/1 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 2020. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 7 korterit (EHR 101012752). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 29.09.2026 4 127 €/m² (hinnanguvahemik 3 735–4 519 €/m², ±10%).

A. Weizenbergi tänav 10/1, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
2 korrust 7 korterit EHR 101012752 ↗ Kataster 78401:115:3590 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

A. Weizenbergi tn 10/1 on 2020. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 7 korterit, eeldatav energiaklass D. Estiq AVM baastase on €4 127/m², 4,8% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

A. Weizenbergi tn 10/1 on 2020. aastal valminud 2-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 7 korterit. Kandekonstruktsioon: Muu (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (4 tk). Energiaklass D (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 127 €/m², mis on umbes 4,8% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (2-toaline, 37,8 m²) on ligikaudu €176 488.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass D, maapealne parkimine ja 2020. aasta ehitusaeg.

€610–€740/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (5 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 5 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~99 €, talvel ~177 € · 100% möbleeritud
4,1–5,1%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 1 24.6 m² €4 926 €109 668–€132 692
2-toaline 4 34.1 – 64.2 m² €4 669 €183 807–€222 396
3-toaline 2 62.2 – 70.3 m² €4 011 €240 666–€291 193
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 24.6 m² 2-toaline · 43.5 m² 3-toaline · 66.3 m²
− 37,8 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€176 488
ca €4 669 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €185 312
Eeldatav üüritulu €610–€740/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 902/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Kadriorg peatus 148 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,9

Kadrioru Saksa Gümnaasium 691 m; riigieksamite tase 60.7/100; lasteaed 843 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,5

49% tundidest hea, 14% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 45 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Kadrioru park 444 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,2

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=98): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -40,5%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,0

2020. a; kandekonstruktsioon Muu.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (2020) põhjal on eeldatav klass D. Kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,2

Kadrioru park 444 m; toidukauplused 669 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,5

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 97 tehingut kohordis „2016-2020 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: A. Weizenbergi tn 10/1

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,2 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 98 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -41%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, kelmus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 694 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 49% kahes parimas klassis, 37% keskmises ja 14% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

45 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 2016-2020 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 232 tehingut · 2016-2020 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Kadrioru asum · 2016-2020 ehitusaasta · €4 537 (2025 Q4) +0.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
A. Weizenbergi tn 10/1 AVM tase: €4 127/m² €4 495 2024 Q3 32 tehingut €4 392 2024 Q4 36 tehingut €4 302 2025 Q1 41 tehingut €4 510 2025 Q2 26 tehingut €4 286 2025 Q3 29 tehingut €4 307 2025 Q4 34 tehingut €4 336 2026 Q1 24 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €4 658 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 10 €4 290 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 127/m²
Hinnavahemik
€3 735–4 519
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 37,8 m²)
€185 312
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 902/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 10 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.438593, 24.781651 · katastritunnus 78401:115:3590.

🚏 Kadriorg peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
148 m · 2 min
🚏 L. Koidula peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
257 m · 3 min
🚏 J. Poska peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
281 m · 4 min
🚏 L. Koidula (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
376 m · 5 min
🌳 Kadrioru park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
444 m · 6 min
🛒 Torupilli Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
669 m · 9 min
🎓 Kadrioru Saksa Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.7/100
691 m · 9 min
🧒 Tallinna Asunduse Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
843 m · 11 min
🎓 Tallinna Juudi Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 49.4/100
877 m · 12 min
🎓 Tallinna 21. Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75/100
926 m · 12 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 10 objekti, lähim peatus 148 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2020
Kortereid kokku7
Korruseid2
Energiaklass (hinnang)D ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus858 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonMuu
Lifte0
Müratase45 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101012752 · kanne muudetud 24.11.2025.

Muu · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101012752) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:115:3590 · pindala 858 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:115:3590) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00634801) · Postiindeks: 10150

KÜ registrikood täpsustamisel

A. Weizenbergi tn korterelamud

18 hoonet tänaval · tänava mediaan €4 083/m² (n=18) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
A. Weizenbergi tn 4 1940 €4 015 ~€360 840 D Vaata →
A. Weizenbergi tn 6 1940 €4 083 ~€384 160 E ~ Vaata →
A. Weizenbergi tn 6a 1940 €4 083 ~€110 578 E ~ Vaata →
A. Weizenbergi tn 7 1929 €3 805 ~€230 762 E ~ Vaata →
A. Weizenbergi tn 8 1932 €4 083 ~€358 791 E ~ Vaata →
A. Weizenbergi tn 9 1940 €3 858 ~€214 119 E ~ Vaata →
A. Weizenbergi tn 10/1 See hoone 2020 €4 127 ~€176 488 D ~ Aktiivne
A. Weizenbergi tn 12 1912 €4 083 ~€285 089 E ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101012752 Maa- ja Ruumiamet 29.09.2026 (EHR kanne 24.11.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:115:3590 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 5 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,1–5,1% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=5 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 2020. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Eeldatav energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil A. Weizenbergi tn 10/1, Tallinn?

A. Weizenbergi tn 10/1 on 2020. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 7 korterit. EHR kood on 101012752 ja katastritunnus 78401:115:3590. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass D.

Mis on A. Weizenbergi tn 10/1 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 127 €/m². Hinnangu vahemik on 3 735–4 519 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €176 488.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil A. Weizenbergi tn 10/1?

4 127 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €165 080 ja 50 m² korteri väärtus umbes €206 350. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €109 668–€132 692; 2-toaline: €183 807–€222 396; 3-toaline: €240 666–€291 193.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 902/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €185 312, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €610–€740 kuus ja brutotootluse hinnang 4,1–5,1%.

Kas A. Weizenbergi tn 10/1 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 148 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi A. Weizenbergi tn 10/1 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 98 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 49% oli kahes parimas ja 14% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 45 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 29.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu