Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Riia tn 15a
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Riia tänav 15a, Tartu

Riia tn 15a (Tartu, Tartu linn) on 1982. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 45 korterit (EHR 104033097). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 2 308 €/m² (hinnanguvahemik 2 001–2 615 €/m², ±13%).

Riia tänav 15a, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 45 korterit EHR 104033097 ↗ Kataster 79507:036:0012 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Riia tn 15a on 1982. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 45 korterit, energiaklass C. Estiq AVM baastase on €2 308/m², 0,3% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Riia tn 15a on 1982. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 45 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (28 tk). Energiaklass C (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 308 €/m², mis on umbes 0,3% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (3-toaline, 61,7 m²) on ligikaudu €136 727.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass C, maapealne parkimine ja 1982. aasta ehitusaeg.

€570–€700/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (16 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 16 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~59 €, talvel ~145 € · 77% möbleeritud
5,1–6,1%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 6 34 – 41.1 m² €2 423 €83 609–€109 261
2-toaline 4 45 m² €2 308 €90 047–€117 673
3-toaline 28 59.1 – 92.2 m² €2 216 €128 341–€167 717
4-toaline 7 78.7 – 89.5 m² €2 146 €149 963–€195 972
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 39.8 m² 2-toaline · 45 m² 3-toaline · 66.8 m² 4-toaline · 80.6 m²
− 61,7 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€136 727
ca €2 216 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €143 563
Eeldatav üüritulu €570–€700/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 327/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,6 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 111109 m / 1481 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,0

Tartu Mart Reiniku Kool 183 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 307 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,5

20% tundidest hea, 44% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Toomemägi 615 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,5

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=422): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -35,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,0

1982. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud7,8

Energiamärgis C (väljastatud 24.04.2023); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,1

Toomemägi 615 m; toidukauplused 697 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 504 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Riia tn 15a

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,2 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 422 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -35%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, kelmus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 3 161 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 20% kahes parimas klassis, 36% keskmises ja 44% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 1 143 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -1.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Riia tn 15a AVM tase: €2 308/m² €2 003 2024 Q3 173 tehingut €1 862 2024 Q4 166 tehingut €1 926 2025 Q1 139 tehingut €1 916 2025 Q2 161 tehingut €1 951 2025 Q3 195 tehingut €1 903 2025 Q4 132 tehingut €1 897 2026 Q1 116 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 124 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 61 €1 910 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 308/m²
Hinnavahemik
€2 001–2 615
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 61,7 m²)
€143 563
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 327/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 8 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.373354, 26.718485 · katastritunnus 79507:036:0012.

🎓 Tartu Mart Reiniku Kool
Põhikool · Põhikool
183 m · 2 min
🎓 Tartu Jaan Poska Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 74.1/100
284 m · 4 min
🧒 Tartu Lasteaed Karoliine
Lasteaed · Alusharidus
307 m · 4 min
🎓 Tartu Herbert Masingu Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 37/100
311 m · 4 min
🌳 Toomemägi
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
615 m · 8 min
🛒 Kvartal Maksimarket
Supermarket · Igapäevakaubad
697 m · 9 min
🛒 Tartu Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
707 m · 9 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
111109 m · 1481 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 8 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1982
Kortereid kokku45
Korruseid5
EnergiamärgisC
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 618 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 104033097 · kanne muudetud 30.05.2025.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 104033097) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79507:036:0012 · pindala 2 618 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (79507:036:0012) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tartu linn, Riia tn 15a korteriühistu (registrikood 80026095). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,09/m² kuustüüpiline korter €133 kuus · k.a kommunaalid · Kesklinna linnaosa, Riiamäe asum mediaan €2,47/m² kuus
Ühistu maksed€0,38/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,04/m² · Kesklinna linnaosa, Riiamäe asum mediaan €1,17/m² kuus
Remondifond€15 049€5,28/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
Laenud€7 506€2,63/m² · 7,90% fikseeritud · kuni 2028 · Swedbank
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€12 986€82 617
sh remondifondi maksed€1 300€72 049
Remondikulud€750€72 049
Remondifondi jääk€15 049€63
Laenujääk€7 506€9 872
Raha€17 712€6 993
Reservkapital€3 300€3 300
Aasta tulem€0−€809
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€1 7220,05
Haldustasu€4 1300,12
Sise-ja välikoristus€5 8340,17
Remonditasud€1 3000,04

45 korterit · liikmeid 44 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 852 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kesklinna linnaosa, Riiamäe asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00765972) · Postiindeks: 51010

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Riia tn korterelamud

33 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 558/m² (n=33) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Riia tn 3 1963 €2 595 ~€172 377 E Vaata →
Riia tn 5 1977 €2 124 ~€142 934 E ~ Vaata →
Riia tn 7 2011 €2 852 ~€140 318 B ~ Vaata →
Riia tn 8 1992 €2 242 ~€110 306 C Vaata →
Riia tn 9 1977 €2 158 ~€106 174 A Vaata →
Riia tn 10 1960 €2 558 ~€125 854 C Vaata →
Riia tn 11 2000 €3 000 ~€147 600 E Vaata →
Riia tn 13 1959 €2 335 ~€114 882 D Vaata →
Riia tn 15a See hoone 1982 €2 308 ~€136 727 C Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 104033097 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79507:036:0012 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 16 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 5,1–6,1% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=16 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

C · see hoone Energiatõhus Hea tavapärane tõhusus

Olulised riskid

  • 1982. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass C: eeldatavalt keskmine küttevajadus. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Riia tn 15a, Tartu?

Riia tn 15a on 1982. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 45 korterit. EHR kood on 104033097 ja katastritunnus 79507:036:0012. Estiqi andmetel energiaklass C.

Mis on Riia tn 15a korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 308 €/m². Hinnangu vahemik on 2 001–2 615 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €136 727.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Riia tn 15a?

2 308 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €92 320 ja 50 m² korteri väärtus umbes €115 400. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €83 609–€109 261; 2-toaline: €90 047–€117 673; 3-toaline: €128 341–€167 717; 4-toaline: €149 963–€195 972.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 327/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €143 563, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €570–€700 kuus ja brutotootluse hinnang 5,1–6,1%.

Kas Riia tn 15a sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 111109 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Riia tn 15a ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 422 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 20% oli kahes parimas ja 44% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Riia tn 15a?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,09/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €133 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,38/m² kuus, sh remondifond €0,04/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €15 049. Ühistu laenujääk oli €7 506. Võrdluseks: Kesklinna linnaosa, Riiamäe asum 60 ühistu mediaan oli €2,47/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu