Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Anne tn
KÕNEALUNE TÄNAV Tartu linn Kinnitatud: EHR & Maa-amet

Anne tänav, Tartu

Ametlikel registritel põhinev tänavaprofiil aadressil Anne tn, Tartu linn linnaosa. Sisaldab 35 korterelamu kataloogi, keskmist ruutmeetrihinda, väärtusvahemikke ja elanikkonna analüüsi.

TÄNAVA KESKMINE BENCHMARK
€1 819 €/m²
-20.8% vs Tartu linn · -29.2% vs Tartu
Tänava mediaan: €1 779/m² (n=35)

Algoritmiline turuväärtuse benchmark Maa-ameti tehingute ja EHR registri põhjal 35 korterelamule.

Korterelamuid 35
Tüüpiline korter (hoonete mediaan, n=35) €87 527
Hinnavahemik €1 552 – €2 290
Ehitusperiood 1900–2016

Korterelamud tänaval Anne tn

Kõik 35 tänaval asuvat korterelamut koos ehitusaasta, energiaklassi ja eeldatava ruutmeetrihinnaga.

Aadress Aasta Energiaklass Est. €/m² Tüüpiline korter Profiil
Anne tn 1 1967 D €2 179/m² €107 207 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Anne tn 2 1970 B €2 290/m² €112 668 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Anne tn 12 1977 E~ €2 247/m² €110 552 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Anne tn 20 1900 E~ €2 268/m² €111 586 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Anne tn 28 1960 F €1 995/m² €98 154 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Anne tn 30 1970 C €1 684/m² €82 853 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Anne tn 32 1971 C €1 829/m² €89 987 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Anne tn 35 1977 E~ €1 977/m² €97 268 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Anne tn 37 2016 A €2 145/m² €105 534 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Anne tn 43 1969 D €2 200/m² €108 240 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Anne tn 45 1973 D €1 553/m² €76 408 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Anne tn 47 1969 D €2 001/m² €98 449 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Anne tn 49 1969 B €2 075/m² €102 090 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Anne tn 51 1977 E €1 837/m² €90 380 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Anne tn 53 1971 E~ €1 801/m² €88 609 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Energiaklass võetakse EHR / KredExi energiamärgiste registrist. „~“-ga märgitud on hinnang ehitusaasta järgi (registreeritud märgist ei ole); „–“ tähendab, et andmed puuduvad.

Turupositsioon ja võrdlus piirkonnaga

Kuidas Anne tn suhestub Tartu linn ja linna Tartu keskmise hinnatasemega.

Anne tn
€1 819

TÄNAVA KESKMINE BENCHMARK

Tartu linn
€2 297

vs Piirkond (Tartu linn): -20.8% 10.2026, n=1997

Tartu
€2 569

vs Linn (Tartu): -29.2% 04.2026, n=163

Estiq Street Scorecard™

EHR ja Maa-ameti andmetel põhinev terviklik tänava elukeskkonna reiting.

Tänava koondskoor: 7.5 / 10
Ühistranspordi ühenduvus 8.6/10

Lähim peatus „Paju peatus" 204 m; 1 peatust 10 min jalutuskäigus.

Kaubandus & teenused 7.4/10

Pood „Jaamamõisa Selver" 480 m kaugusel; 10 min jalutuskäigus: 1 poodi, 3 kooli, 1 lasteaeda.

Elamufondi seisukord 6.1/10

Elamufond ehitatud aastatel 1900–2016; valdav on 1961–1980 (74%). Hinnanguliselt 34% hoonetest on klass A–C.

Turulikviidsus ja müügikiirus 9/10

Estiqi andmebaasis on 157 hinnangut selle tänava 35 hoone kohta (turuaktiivsuse indikaator).

Turvalisus, keskkonnakvaliteet ja elukeskkond

PPA õigusrikkumiste statistika, reaalajas õhukvaliteet ja müratase tänaval Anne tn

TURVALISUSE INDEKS
7.3 / 10
Trend (1a): +88.6%

Politsei- ja Piirivalveameti ametlik õigusrikkumiste statistika.

ÕHUKVALITEET (AQI)
19 (hea)
PM10: 7.5 µg/m³ · NO2: 10.4 µg/m³

Keskkonnauuringute Keskuse reaalajas seirejaamad.

MÜRATASE (PÄEV/ÖÖ)
59 dB (märgatav)
Öine tase: 51 dB

Maa-ameti ja kohaliku omavalitsuse strateegiline müramudel.

HARIDUSTARISTU
3 kooli
1 lasteaeda

Haridusasutused 10 minuti jalutuskäigu teeninduspiirkonnas.

Taristu ja tänava asukohakaart (10 min)

10 minuti jalutuskäigu raadiuses tänava Anne tn ümbruses asub 7 olulist taristuobjekti: ühistranspordi peatused, toidupoed, koolid, lasteaiad ja puhkealad.

7 kohta lähedal lähim 1 min jalgsi
Tartu Lasteaed Annike Lähim Lasteaed 1 min 96 m
Paju peatus Lähim Bussipeatus 3 min 204 m
Tartu Jogentaga Kool Lähim Põhikool · Põhikool 4 min 267 m
Tartu Maarja Kool Põhikool · Põhikool 5 min 363 m
Jaamamõisa Selver Lähim Supermarket 6 min 480 m
Tartu Raatuse Kool Põhikool · Põhikool 6 min 486 m
Kanali park Lähim Park 8 min 615 m

Mida need näitajad ostjale, müüjale ja üürijale tähendavad?

Analüütilised soovitused tänava Anne tn tehinguteks

Korteriostjale

Pakub mõistlikku sisenemishinda linna Tartu korteriturule väljakujunenud taristuga. Kontrolli konkreetse hoone energiatõhusust ja korteriühistu remondifondi kohustusi.

Korterimüüjale

Hinnasta tänava taseme lähedale (€1 819/m²): ülehindamine pikendab müügiaega kõige rohkem. Värske renoveering ja kõrgem korrus annavad tavaliselt lisahinna keskmise €/m² kohta.

Üüriinvestorile

Tänava tüüpilise korteri sisenemishind on umbes €87 527. Arvuta tootlus: aastane üür ÷ ostuhind; ajakohaseid piirkonna üürihindu vaata kuulutusportaalidest. Kompaktsed planeeringud selles hinnaklassis on üürnike seas stabiilse nõudlusega.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused põhinevad riiklikel registritel, Maa-ameti tehingutel ja Estiq AVM mudelil.

Milline on korterite keskmine ruutmeetrihind tänaval Anne tn, Tartu? ▼

Estiq AVM hindamismudeli ja Maa-ameti tehingute andmetel on tänava **Anne tn** korterite keskmine hinnatase **1 819 €/m²**. Sõltuvalt hoone ehitusaastast, renoveerituse tasemest ja korrusest jäävad korterite hinnad vahemikku 1 552 €/m² kuni 2 290 €/m².

Mitu korterelamut asub tänaval Anne tn? ▼

Tänaval **Anne tn** on Estiqi kataloogis **35** korterelamut. Ehitisregistri andmetel on need ehitatud aastatel **1900–2016**, enamik neist 1961–1980 (74%).

Kui palju maksab tüüpiline korter tänaval Anne tn? ▼

Tüüpiline korter tänaval Anne tn (hoonete mediaan; iga hoone puhul EHR-i levinuim korteritüüp mediaanpinnaga) maksab ca **87 527 €** (keskmise taseme 1 819 €/m² juures). Renoveeritud korterite väärtus ulatub ca 96 280 euroni, remonti vajavatel pindadel ca 74 398 euroni.

Milline on korterite keskmine müügiperiood tänaval Anne tn? ▼

Estiq ei jälgi kuulutusi, seega konkreetset müügiaega tänava Anne tn kohta ei esitata. Praktikas on määrav hind võrreldes tasemega **1 819 €/m²**: sellele lähedal hinnatud korterid müüvad tuntavalt kiiremini kui ülehinnatud, ning kompaktsed 1- ja 2-toalised planeeringud on tavaliselt kõige likviidsemad.

Milline on üüritootlus tänaval Anne tn? ▼

Estiq ei kogu üürikuulutuste andmeid, seega üüritootlust tänava Anne tn kohta ei avaldata. Selle saab ise hinnata: jaga eeldatav aastane üüritulu ostuhinnaga. Väärtuse võrdlusalus on **87 527 €** tüüpilise 49,2 m² 2-toalise korteri kohta; ajakohaseid üürihindu piirkonnas vaata kuulutusportaalidest.

Kuidas suhestuvad tänava Anne tn hinnad piirkonna Tartu linn keskmisega? ▼

Tänava Anne tn hinnatase on 1 819 €/m², mis on **20.8% madalam kui** piirkonna Tartu linn mediaan (2 297 €/m²). Seda toetab tugev ühistranspordiühendus ja kaubanduskeskuste vahetu lähedus.

Kuidas on parkimiskorraldus tänaval Anne tn? ▼

Enamikul korterelamutest on oma kinnistul asuvad parkimisalad, mida reguleerivad korteriühistud parkimiskaartide alusel. Õhtune parkimiskoormus on kõrge, mida leevendavad tänavaservade ja lähedalasuvate keskuste parkimistsoonid.

Milline on ühistranspordi ühendus tänaval Anne tn? ▼

Lähim ühistranspordipeatus on **Paju peatus**, ligikaudu **204 m** kaugusel (~3 min jalutuskäiku). 10-minutilise jalutuskäigu raadiuses on 1 peatust; konkreetsed liininumbrid ja sõiduplaanid leiad peatus.ee-st.

Milline on müratase ja õhukvaliteet tänaval Anne tn? ▼

Mürakaardi (Keskkonnaportaal / Maa-amet) andmetel on modelleeritud taustamüra **Anne tn** juures ligikaudu **59 dB** (märgatav). Õhukvaliteedi indeks (AQI) on **19**, hinnang hea. Lähim roheala on Kanali park, ligikaudu 615 m kaugusel.

Kas tänava koondstatistika asendab kutselise hindaja EVS 875 eksperthinnangut? ▼

Ei. Estiq AVM tänava koondnäitajad on statistilised ja informatiivsed. Pangalaenu taotlemiseks nõuavad krediidiasutused litsentseeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt standardile **EVS 875**.