Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Riia tn 65
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Riia tänav 65, Tartu

Riia tn 65 (Tartu, Tartu linn) on 1934. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 5 korterit (EHR 104042564). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 233 €/m² (hinnanguvahemik 2 803–3 663 €/m², ±13%).

Riia tänav 65, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto: Maa- ja Ruumiamet, seisuga 29.09.2026 (avaandmete litsents)
3 korrust 5 korterit EHR 104042564 ↗ Kataster 79504:006:0001 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Riia tn 65 on 1934. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 5 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €3 233/m², 40,4% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Riia tn 65 on 1934. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 5 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (2 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 233 €/m², mis on umbes 40,4% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (2-toaline, 53,7 m²) on ligikaudu €173 612.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1934. aasta ehitusaeg.

€540–€660/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~70 €, talvel ~125 € · 100% möbleeritud
3,7–4,7%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 2 45.3 – 62.1 m² €3 233 €150 522–€196 703
3-toaline 2 77.7 – 96.7 m² €3 104 €234 670–€306 668
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 53.7 m² 3-toaline · 87.2 m²
− 53,7 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€173 612
ca €3 233 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €182 293
Eeldatav üüritulu €540–€660/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 395/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
5,6 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 111074 m / 1481 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,3

Tartu Tamme Kool 473 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 649 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond3,5

20% tundidest hea, 44% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 65 dB (väga vali), modelleeritud (Lden), lähim park Toomemägi 1352 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,5

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=422): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -35,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus5,9

1934. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1934) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,3

Toomemägi 1352 m; toidukauplused 1637 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 62 tehingut kohordis „<1939 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Riia tn 65

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,2 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 422 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -35%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, kelmus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 3 161 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 20% kahes parimas klassis, 36% keskmises ja 44% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

65 dB Lden · väga vali

Liiklusmüra hinnang on 12 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · <1939 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 147 tehingut · <1939 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -5.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Riia tn 65 AVM tase: €3 233/m² 2026 Q2 liiga vähe tehinguid4 tehingut liiga vähe tehinguid— €2 999 2024 Q3 29 tehingut €3 611 2024 Q4 20 tehingut €2 792 2025 Q1 14 tehingut €2 884 2025 Q2 22 tehingut €2 920 2025 Q3 29 tehingut €2 885 2025 Q4 17 tehingut €2 631 2026 Q1 12 tehingut €2 400 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 233/m²
Hinnavahemik
€2 803–3 663
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 53,7 m²)
€182 293
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 395/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 7 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.367517, 26.706064 · katastritunnus 79504:006:0001.

🎓 Tartu Tamme Kool
Põhikool · Põhikool
473 m · 6 min
🧒 Tartu Lasteaed Karoliine
Lasteaed · Alusharidus
649 m · 9 min
🎓 Tartu Mart Reiniku Kool
Põhikool · Põhikool
813 m · 11 min
🎓 Miina Härma Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 65.8/100
1059 m · 14 min
🌳 Toomemägi
Park · Roheala
1352 m · 18 min
🛒 Kvartal Maksimarket
Supermarket · Supermarket
1637 m · 22 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
111074 m · 1481 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 7 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1934
Kortereid kokku5
Korruseid3
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 916 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonPuit
Lifte0
Müratase65 dB (väga vali)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 104042564 · kanne muudetud 31.05.2025.

Puit · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 104042564) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79504:006:0001 · pindala 1 916 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (79504:006:0001) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00774521) · Postiindeks: 50406

KÜ registrikood täpsustamisel

Riia tn korterelamud

33 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 558/m² (n=33) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Riia tn 3 1963 €2 595 ~€172 377 E Vaata →
Riia tn 5 1977 €2 124 ~€142 934 E ~ Vaata →
Riia tn 7 2011 €2 852 ~€140 318 B ~ Vaata →
Riia tn 8 1992 €2 242 ~€110 306 C Vaata →
Riia tn 9 1977 €2 158 ~€106 174 A Vaata →
Riia tn 10 1960 €2 558 ~€125 854 C Vaata →
Riia tn 11 2000 €3 000 ~€147 600 E Vaata →
Riia tn 13 1959 €2 335 ~€114 882 D Vaata →
Riia tn 65 See hoone 1934 €3 233 ~€173 612 E ~ Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 104042564 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 31.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79504:006:0001 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 3,7–4,7% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1934. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Riia tn 65, Tartu?

Riia tn 65 on 1934. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 5 korterit. EHR kood on 104042564 ja katastritunnus 79504:006:0001. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Riia tn 65 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 233 €/m². Hinnangu vahemik on 2 803–3 663 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €173 612.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Riia tn 65?

3 233 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €161 650 ja 75 m² korteri väärtus umbes €242 475. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €150 522–€196 703; 3-toaline: €234 670–€306 668.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 395/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €182 293, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €540–€660 kuus ja brutotootluse hinnang 3,7–4,7%.

Kas Riia tn 65 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 111074 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Riia tn 65 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 422 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 20% oli kahes parimas ja 44% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 65 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu