Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Mõisavahe tn
KÕNEALUNE TÄNAV Tartu linn Kinnitatud: EHR & Maa-amet

Mõisavahe tänav, Tartu

Ametlikel registritel põhinev tänavaprofiil aadressil Mõisavahe tn, Tartu linn linnaosa. Sisaldab 61 korterelamu kataloogi, keskmist ruutmeetrihinda, väärtusvahemikke ja elanikkonna analüüsi.

TÄNAVA KESKMINE BENCHMARK
€1 986 €/m²
-13.5% vs Tartu linn · -22.7% vs Tartu
Tänava mediaan: €1 764/m² (n=61)

Algoritmiline turuväärtuse benchmark Maa-ameti tehingute ja EHR registri põhjal 61 korterelamule.

Korterelamuid 61
Tüüpiline korter (hoonete mediaan, n=61) €87 330
Hinnavahemik €1 335 – €3 709
Ehitusperiood 1981–2024

Korterelamud tänaval Mõisavahe tn

Kõik 61 tänaval asuvat korterelamut koos ehitusaasta, energiaklassi ja eeldatava ruutmeetrihinnaga.

Aadress Aasta Energiaklass Est. €/m² Tüüpiline korter Profiil
Mõisavahe tn 2 1995 D €1 512/m² €72 274 2-toal., 47.8 m² Hoone analüüs →
Mõisavahe tn 3 1983 D €1 566/m² €76 734 2-toal., 49 m² Hoone analüüs →
Mõisavahe tn 4 1983 E €1 677/m² €82 173 2-toal., 49 m² Hoone analüüs →
Mõisavahe tn 5 1995 E €1 428/m² €70 258 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Mõisavahe tn 6 1995 E €1 709/m² €60 099 1-toal., 33.5 m² Hoone analüüs →
Mõisavahe tn 7 1983 E €1 605/m² €99 549 3-toal., 64.6 m² Hoone analüüs →
Mõisavahe tn 9 1982 D €1 874/m² €92 201 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Mõisavahe tn 10 1995 E €1 537/m² €75 620 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Mõisavahe tn 11 1995 D~ €1 976/m² €97 219 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Mõisavahe tn 12 1995 D~ €1 764/m² €86 789 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Mõisavahe tn 13 1995 D~ €1 954/m² €96 137 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Mõisavahe tn 14 1982 D €1 959/m² €96 383 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Mõisavahe tn 15 1982 D €1 996/m² €98 203 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Mõisavahe tn 16 1982 E €1 406/m² €69 175 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Mõisavahe tn 17 1983 D €1 535/m² €75 522 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Energiaklass võetakse EHR / KredExi energiamärgiste registrist. „~“-ga märgitud on hinnang ehitusaasta järgi (registreeritud märgist ei ole); „–“ tähendab, et andmed puuduvad.

Turupositsioon ja võrdlus piirkonnaga

Kuidas Mõisavahe tn suhestub Tartu linn ja linna Tartu keskmise hinnatasemega.

Mõisavahe tn
€1 986

TÄNAVA KESKMINE BENCHMARK

Tartu linn
€2 297

vs Piirkond (Tartu linn): -13.5% 10.2026, n=1997

Tartu
€2 569

vs Linn (Tartu): -22.7% 04.2026, n=163

Estiq Street Scorecard™

EHR ja Maa-ameti andmetel põhinev terviklik tänava elukeskkonna reiting.

Tänava koondskoor: 6.9 / 10
Ühistranspordi ühenduvus 5.8/10

Lähim peatus „Nõmmeküla peatus" 113422 m; 1 peatust 10 min jalutuskäigus.

Kaubandus & teenused 7.4/10

Pood „Kvartal Maksimarket" 2610 m kaugusel; 10 min jalutuskäigus: 1 poodi, 3 kooli, 1 lasteaeda.

Elamufondi seisukord 7.1/10

Elamufond ehitatud aastatel 1981–2024; valdav on 1981–2000 (79%). Hinnanguliselt 23% hoonetest on klass A–C.

Turulikviidsus ja müügikiirus 8.6/10

Estiqi andmebaasis on 245 hinnangut selle tänava 61 hoone kohta (turuaktiivsuse indikaator).

Turvalisus, keskkonnakvaliteet ja elukeskkond

PPA õigusrikkumiste statistika, reaalajas õhukvaliteet ja müratase tänaval Mõisavahe tn

TURVALISUSE INDEKS
8.3 / 10
Trend (1a): +23.2%

Politsei- ja Piirivalveameti ametlik õigusrikkumiste statistika.

ÕHUKVALITEET (AQI)
19 (hea)
PM10: 7.5 µg/m³ · NO2: 10.4 µg/m³

Keskkonnauuringute Keskuse reaalajas seirejaamad.

MÜRATASE (PÄEV/ÖÖ)
53 dB (mõõdukas)
Öine tase: 45 dB

Maa-ameti ja kohaliku omavalitsuse strateegiline müramudel.

HARIDUSTARISTU
3 kooli
1 lasteaeda

Haridusasutused 10 minuti jalutuskäigu teeninduspiirkonnas.

Taristu ja tänava asukohakaart (10 min)

10 minuti jalutuskäigu raadiuses tänava Mõisavahe tn ümbruses asub 7 olulist taristuobjekti: ühistranspordi peatused, toidupoed, koolid, lasteaiad ja puhkealad.

7 kohta lähedal lähim 5 min jalgsi
Tartu Annelinna Gümnaasium Lähim Gümnaasium · Riigieksamite tase: 49.3/100 5 min 379 m
Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium Gümnaasium · Riigieksamite tase: 65.6/100 7 min 499 m
Tartu Kivilinna Kool Põhikool · Põhikool 10 min 726 m
Kvartal Maksimarket Lähim Supermarket 35 min 2610 m
Tartu Lasteaed Karoliine Lähim Lasteaed 45 min 3384 m
Toomemägi Lähim Park 45 min 3409 m
Nõmmeküla peatus Lähim Bussipeatus 1512 min 113422 m

Mida need näitajad ostjale, müüjale ja üürijale tähendavad?

Analüütilised soovitused tänava Mõisavahe tn tehinguteks

Korteriostjale

Pakub mõistlikku sisenemishinda linna Tartu korteriturule väljakujunenud taristuga. Kontrolli konkreetse hoone energiatõhusust ja korteriühistu remondifondi kohustusi.

Korterimüüjale

Hinnasta tänava taseme lähedale (€1 986/m²): ülehindamine pikendab müügiaega kõige rohkem. Värske renoveering ja kõrgem korrus annavad tavaliselt lisahinna keskmise €/m² kohta.

Üüriinvestorile

Tänava tüüpilise korteri sisenemishind on umbes €87 330. Arvuta tootlus: aastane üür ÷ ostuhind; ajakohaseid piirkonna üürihindu vaata kuulutusportaalidest. Kompaktsed planeeringud selles hinnaklassis on üürnike seas stabiilse nõudlusega.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused põhinevad riiklikel registritel, Maa-ameti tehingutel ja Estiq AVM mudelil.

Milline on korterite keskmine ruutmeetrihind tänaval Mõisavahe tn, Tartu? ▼

Estiq AVM hindamismudeli ja Maa-ameti tehingute andmetel on tänava **Mõisavahe tn** korterite keskmine hinnatase **1 986 €/m²**. Sõltuvalt hoone ehitusaastast, renoveerituse tasemest ja korrusest jäävad korterite hinnad vahemikku 1 335 €/m² kuni 3 709 €/m².

Mitu korterelamut asub tänaval Mõisavahe tn? ▼

Tänaval **Mõisavahe tn** on Estiqi kataloogis **61** korterelamut. Ehitisregistri andmetel on need ehitatud aastatel **1981–2024**, enamik neist 1981–2000 (79%).

Kui palju maksab tüüpiline korter tänaval Mõisavahe tn? ▼

Tüüpiline korter tänaval Mõisavahe tn (hoonete mediaan; iga hoone puhul EHR-i levinuim korteritüüp mediaanpinnaga) maksab ca **87 330 €** (keskmise taseme 1 986 €/m² juures). Renoveeritud korterite väärtus ulatub ca 96 063 euroni, remonti vajavatel pindadel ca 74 231 euroni.

Milline on korterite keskmine müügiperiood tänaval Mõisavahe tn? ▼

Estiq ei jälgi kuulutusi, seega konkreetset müügiaega tänava Mõisavahe tn kohta ei esitata. Praktikas on määrav hind võrreldes tasemega **1 986 €/m²**: sellele lähedal hinnatud korterid müüvad tuntavalt kiiremini kui ülehinnatud, ning kompaktsed 1- ja 2-toalised planeeringud on tavaliselt kõige likviidsemad.

Milline on üüritootlus tänaval Mõisavahe tn? ▼

Estiq ei kogu üürikuulutuste andmeid, seega üüritootlust tänava Mõisavahe tn kohta ei avaldata. Selle saab ise hinnata: jaga eeldatav aastane üüritulu ostuhinnaga. Väärtuse võrdlusalus on **87 330 €** tüüpilise 49,2 m² 2-toalise korteri kohta; ajakohaseid üürihindu piirkonnas vaata kuulutusportaalidest.

Kuidas suhestuvad tänava Mõisavahe tn hinnad piirkonna Tartu linn keskmisega? ▼

Tänava Mõisavahe tn hinnatase on 1 986 €/m², mis on **13.5% madalam kui** piirkonna Tartu linn mediaan (2 297 €/m²). Seda toetab tugev ühistranspordiühendus ja kaubanduskeskuste vahetu lähedus.

Kuidas on parkimiskorraldus tänaval Mõisavahe tn? ▼

Enamikul korterelamutest on oma kinnistul asuvad parkimisalad, mida reguleerivad korteriühistud parkimiskaartide alusel. Õhtune parkimiskoormus on kõrge, mida leevendavad tänavaservade ja lähedalasuvate keskuste parkimistsoonid.

Milline on ühistranspordi ühendus tänaval Mõisavahe tn? ▼

Lähim ühistranspordipeatus on **Nõmmeküla peatus**, ligikaudu **113422 m** kaugusel (~1512 min jalutuskäiku). 10-minutilise jalutuskäigu raadiuses on 1 peatust; konkreetsed liininumbrid ja sõiduplaanid leiad peatus.ee-st.

Milline on müratase ja õhukvaliteet tänaval Mõisavahe tn? ▼

Mürakaardi (Keskkonnaportaal / Maa-amet) andmetel on modelleeritud taustamüra **Mõisavahe tn** juures ligikaudu **53 dB** (mõõdukas). Õhukvaliteedi indeks (AQI) on **19**, hinnang hea. Lähim roheala on Toomemägi, ligikaudu 3409 m kaugusel.

Kas tänava koondstatistika asendab kutselise hindaja EVS 875 eksperthinnangut? ▼

Ei. Estiq AVM tänava koondnäitajad on statistilised ja informatiivsed. Pangalaenu taotlemiseks nõuavad krediidiasutused litsentseeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt standardile **EVS 875**.