Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Riia tn 40
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Riia tänav 40, Tartu

Riia tn 40 (Tartu, Tartu linn) on 1977. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 6 korterit (EHR 104026989). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 2 554 €/m² (hinnanguvahemik 2 214–2 894 €/m², ±13%).

Riia tänav 40, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
2 korrust 6 korterit EHR 104026989 ↗ Kataster 79504:047:0021 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Riia tn 40 on 1977. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 6 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 554/m², 10,9% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Riia tn 40 on 1977. aastal valminud 2-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 6 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (3 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 554 €/m², mis on umbes 10,9% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (2-toaline, 49,4 m²) on ligikaudu €126 168.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1977. aasta ehitusaeg.

€460–€560/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (17 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 17 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~42 €, talvel ~83 € · 100% möbleeritud
4,4–5,4%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 1 33.2 m² €2 682 €77 200–€100 885
2-toaline 3 35.2 – 52.1 m² €2 554 €100 973–€131 952
3-toaline 1 78.8 m² €2 452 €167 520–€218 916
4-toaline 1 98.9 m² €2 375 €203 647–€266 128
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 33.2 m² 2-toaline · 45.6 m² 3-toaline · 78.8 m² 4-toaline · 98.9 m²
− 49,4 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€126 168
ca €2 554 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €132 476
Eeldatav üüritulu €460–€560/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 682/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
5,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 111143 m / 1482 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,4

Tartu Mart Reiniku Kool 595 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 412 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond3,5

20% tundidest hea, 44% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 65 dB (väga vali), modelleeritud (Lden), lähim park Toomemägi 1170 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,5

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=422): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -35,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,7

1977. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1977) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Kohtküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,7

Toomemägi 1170 m; toidukauplused 1396 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 504 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Riia tn 40

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,2 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 422 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -35%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, kelmus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 3 161 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 20% kahes parimas klassis, 36% keskmises ja 44% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

65 dB Lden · väga vali

Liiklusmüra hinnang on 12 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 1 143 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -1.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Riia tn 40 AVM tase: €2 554/m² €2 003 2024 Q3 173 tehingut €1 862 2024 Q4 166 tehingut €1 926 2025 Q1 139 tehingut €1 916 2025 Q2 161 tehingut €1 951 2025 Q3 195 tehingut €1 903 2025 Q4 132 tehingut €1 897 2026 Q1 116 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 124 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 61 €1 910 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 554/m²
Hinnavahemik
€2 214–2 894
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 49,4 m²)
€132 476
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 682/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 7 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.368489, 26.709815 · katastritunnus 79504:047:0021.

🧒 Tartu Lasteaed Karoliine
Lasteaed · Alusharidus
412 m · 5 min
🎓 Tartu Mart Reiniku Kool
Põhikool · Põhikool
595 m · 8 min
🎓 Tartu Tamme Kool
Põhikool · Põhikool
622 m · 8 min
🎓 Miina Härma Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 65.8/100
941 m · 13 min
🌳 Toomemägi
Park · Roheala
1170 m · 16 min
🛒 Kvartal Maksimarket
Supermarket · Supermarket
1396 m · 19 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
111143 m · 1482 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 7 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1977
Kortereid kokku6
Korruseid2
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 429 m²
KüttesüsteemKohtküte
KandekonstruktsioonPuit
Lifte0
Müratase65 dB (väga vali)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 104026989 · kanne muudetud 30.05.2025.

Puit · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 104026989) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79504:047:0021 · pindala 2 429 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (79504:047:0021) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tartu linn, Riia tn 40 korteriühistu (registrikood 80150015). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€4,15/m² kuustüüpiline korter €183 kuus · k.a kommunaalid · Tartu linn mediaan €2,54/m² kuus
Ühistu maksed€1,04/m² kuusilma kommunaalideta · Tartu linn mediaan €1,01/m² kuus
Remondifond€13 460€39/m² · piirkonna kõrgeim veerand
Laenud€55 299€159/m²
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€4 357€5 100
sh remondifondi maksed€0€500
Remondifondi jääk€13 460€11 657
Laenujääk€55 299€59 626
Raha€13 304€11 408
Reservkapital€167€167
Aasta tulem€66€0
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldus- ja raamatupidmaisteenus€9530,23
Heakorrastus€2 3990,58
Hooldustasu€1 0010,24
Remonditasud€00,00
Kommunaalmaksete tulem€40,00

6 korterit · liikmeid 4 eraisikut + 2 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (348 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Tartu linn korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00760325) · Postiindeks: 50405

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Riia tn korterelamud

33 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 558/m² (n=33) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Riia tn 3 1963 €2 595 ~€172 377 E Vaata →
Riia tn 5 1977 €2 124 ~€142 934 E ~ Vaata →
Riia tn 7 2011 €2 852 ~€140 318 B ~ Vaata →
Riia tn 8 1992 €2 242 ~€110 306 C Vaata →
Riia tn 9 1977 €2 158 ~€106 174 A Vaata →
Riia tn 10 1960 €2 558 ~€125 854 C Vaata →
Riia tn 11 2000 €3 000 ~€147 600 E Vaata →
Riia tn 13 1959 €2 335 ~€114 882 D Vaata →
Riia tn 40 See hoone 1977 €2 554 ~€126 168 E ~ Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 104026989 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79504:047:0021 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 17 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 4,4–5,4% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=17 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1977. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Riia tn 40, Tartu?

Riia tn 40 on 1977. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 6 korterit. EHR kood on 104026989 ja katastritunnus 79504:047:0021. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Riia tn 40 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 554 €/m². Hinnangu vahemik on 2 214–2 894 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €126 168.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Riia tn 40?

2 554 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €127 700 ja 75 m² korteri väärtus umbes €191 550. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €77 200–€100 885; 2-toaline: €100 973–€131 952; 3-toaline: €167 520–€218 916; 4-toaline: €203 647–€266 128.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 682/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €132 476, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €460–€560 kuus ja brutotootluse hinnang 4,4–5,4%.

Kas Riia tn 40 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 111143 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Riia tn 40 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 422 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 20% oli kahes parimas ja 44% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 65 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Riia tn 40?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €4,15/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €183 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,04/m² kuus. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €13 460. Ühistu laenujääk oli €55 299. Võrdluseks: Tartu linn 1110 ühistu mediaan oli €2,54/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu