Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Võru tn
KÕNEALUNE TÄNAV Tartu linn Kinnitatud: EHR & Maa-amet

Võru tänav, Tartu

Ametlikel registritel põhinev tänavaprofiil aadressil Võru tn, Tartu linn linnaosa. Sisaldab 37 korterelamu kataloogi, keskmist ruutmeetrihinda, väärtusvahemikke ja elanikkonna analüüsi.

TÄNAVA KESKMINE BENCHMARK
€2 677 €/m²
+16.5% vs Tartu linn · +4.2% vs Tartu
Tänava mediaan: €2 374/m² (n=37)

Algoritmiline turuväärtuse benchmark Maa-ameti tehingute ja EHR registri põhjal 37 korterelamule.

Korterelamuid 37
Tüüpiline korter (hoonete mediaan, n=37) €116 801
Hinnavahemik €1 770 – €4 814
Ehitusperiood 1901–2023

Korterelamud tänaval Võru tn

Kõik 37 tänaval asuvat korterelamut koos ehitusaasta, energiaklassi ja eeldatava ruutmeetrihinnaga.

Aadress Aasta Energiaklass Est. €/m² Tüüpiline korter Profiil
Võru tn 5 1977 E~ €4 575/m² €241 560 2-toal., 52.8 m² Hoone analüüs →
Võru tn 10 1948 E~ €2 101/m² €103 369 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Võru tn 14 1948 B €2 374/m² €116 801 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Võru tn 16 1977 E~ €2 801/m² €137 809 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Võru tn 18 1930 E~ €2 223/m² €109 372 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Võru tn 20 1947 G €2 365/m² €116 358 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Võru tn 23 1977 E~ €4 814/m² €236 849 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Võru tn 26 1979 E~ €2 121/m² €104 353 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Võru tn 27 1961 E €2 694/m² €132 545 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Võru tn 28 1920 E~ €2 233/m² €109 864 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Võru tn 30 1912 E~ €2 265/m² €111 438 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Võru tn 34 1977 E~ €1 942/m² €95 546 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Võru tn 36 1910 E~ €2 108/m² €103 714 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Võru tn 38 1995 D~ €2 149/m² €105 731 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Võru tn 39 1920 E~ €3 422/m² €168 362 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Energiaklass võetakse EHR / KredExi energiamärgiste registrist. „~“-ga märgitud on hinnang ehitusaasta järgi (registreeritud märgist ei ole); „–“ tähendab, et andmed puuduvad.

Turupositsioon ja võrdlus piirkonnaga

Kuidas Võru tn suhestub Tartu linn ja linna Tartu keskmise hinnatasemega.

Võru tn
€2 677

TÄNAVA KESKMINE BENCHMARK

Tartu linn
€2 297

vs Piirkond (Tartu linn): +16.5% 10.2026, n=1997

Tartu
€2 569

vs Linn (Tartu): +4.2% 04.2026, n=163

Estiq Street Scorecard™

EHR ja Maa-ameti andmetel põhinev terviklik tänava elukeskkonna reiting.

Tänava koondskoor: 6.7 / 10
Ühistranspordi ühenduvus 5.8/10

Lähim peatus „Nõmmeküla peatus" 111286 m; 1 peatust 10 min jalutuskäigus.

Kaubandus & teenused 8/10

Pood „Kvartal Maksimarket" 452 m kaugusel; 10 min jalutuskäigus: 2 poodi, 3 kooli, 1 lasteaeda.

Elamufondi seisukord 5.6/10

Elamufond ehitatud aastatel 1901–2023; valdav on enne 1960 (43%). Hinnanguliselt 11% hoonetest on klass A–C.

Turulikviidsus ja müügikiirus 7.9/10

Estiqi andmebaasis on 113 hinnangut selle tänava 37 hoone kohta (turuaktiivsuse indikaator).

Turvalisus, keskkonnakvaliteet ja elukeskkond

PPA õigusrikkumiste statistika, reaalajas õhukvaliteet ja müratase tänaval Võru tn

TURVALISUSE INDEKS
7.2 / 10
Trend (1a): +6.7%

Politsei- ja Piirivalveameti ametlik õigusrikkumiste statistika.

ÕHUKVALITEET (AQI)
4 (hea)
PM10: 12.8 µg/m³ · NO2: 7.5 µg/m³

Keskkonnauuringute Keskuse reaalajas seirejaamad.

MÜRATASE (PÄEV/ÖÖ)
60 dB (lärmakas)
Öine tase: 50 dB

Maa-ameti ja kohaliku omavalitsuse strateegiline müramudel.

HARIDUSTARISTU
3 kooli
1 lasteaeda

Haridusasutused 10 minuti jalutuskäigu teeninduspiirkonnas.

Taristu ja tänava asukohakaart (10 min)

10 minuti jalutuskäigu raadiuses tänava Võru tn ümbruses asub 8 olulist taristuobjekti: ühistranspordi peatused, toidupoed, koolid, lasteaiad ja puhkealad.

8 kohta lähedal lähim 3 min jalgsi
Tartu Erakool Lähim Gümnaasium · Gümnaasium 3 min 210 m
Tartu Herbert Masingu Kool Gümnaasium · Riigieksamite tase: 37/100 4 min 335 m
Tartu Jaan Poska Gümnaasium Gümnaasium · Riigieksamite tase: 74.1/100 4 min 336 m
Kvartal Maksimarket Lähim Supermarket 6 min 452 m
Tartu Kaubamaja Toidumaailm Supermarket 7 min 498 m
Tartu Lasteaed Karoliine Lähim Lasteaed 7 min 542 m
Toomemägi Lähim Park ja roheala 10 min 715 m
Nõmmeküla peatus Lähim Bussipeatus 1484 min 111286 m

Mida need näitajad ostjale, müüjale ja üürijale tähendavad?

Analüütilised soovitused tänava Võru tn tehinguteks

Korteriostjale

Pakub mõistlikku sisenemishinda linna Tartu korteriturule väljakujunenud taristuga. Kontrolli konkreetse hoone energiatõhusust ja korteriühistu remondifondi kohustusi.

Korterimüüjale

Hinnasta tänava taseme lähedale (€2 677/m²): ülehindamine pikendab müügiaega kõige rohkem. Värske renoveering ja kõrgem korrus annavad tavaliselt lisahinna keskmise €/m² kohta.

Üüriinvestorile

Tänava tüüpilise korteri sisenemishind on umbes €116 801. Arvuta tootlus: aastane üür ÷ ostuhind; ajakohaseid piirkonna üürihindu vaata kuulutusportaalidest. Kompaktsed planeeringud selles hinnaklassis on üürnike seas stabiilse nõudlusega.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused põhinevad riiklikel registritel, Maa-ameti tehingutel ja Estiq AVM mudelil.

Milline on korterite keskmine ruutmeetrihind tänaval Võru tn, Tartu? ▼

Estiq AVM hindamismudeli ja Maa-ameti tehingute andmetel on tänava **Võru tn** korterite keskmine hinnatase **2 677 €/m²**. Sõltuvalt hoone ehitusaastast, renoveerituse tasemest ja korrusest jäävad korterite hinnad vahemikku 1 770 €/m² kuni 4 814 €/m².

Mitu korterelamut asub tänaval Võru tn? ▼

Tänaval **Võru tn** on Estiqi kataloogis **37** korterelamut. Ehitisregistri andmetel on need ehitatud aastatel **1901–2023**, enamik neist enne 1960 (43%).

Kui palju maksab tüüpiline korter tänaval Võru tn? ▼

Tüüpiline korter tänaval Võru tn (hoonete mediaan; iga hoone puhul EHR-i levinuim korteritüüp mediaanpinnaga) maksab ca **116 801 €** (keskmise taseme 2 677 €/m² juures). Renoveeritud korterite väärtus ulatub ca 128 481 euroni, remonti vajavatel pindadel ca 99 281 euroni.

Milline on korterite keskmine müügiperiood tänaval Võru tn? ▼

Estiq ei jälgi kuulutusi, seega konkreetset müügiaega tänava Võru tn kohta ei esitata. Praktikas on määrav hind võrreldes tasemega **2 677 €/m²**: sellele lähedal hinnatud korterid müüvad tuntavalt kiiremini kui ülehinnatud, ning kompaktsed 1- ja 2-toalised planeeringud on tavaliselt kõige likviidsemad.

Milline on üüritootlus tänaval Võru tn? ▼

Estiq ei kogu üürikuulutuste andmeid, seega üüritootlust tänava Võru tn kohta ei avaldata. Selle saab ise hinnata: jaga eeldatav aastane üüritulu ostuhinnaga. Väärtuse võrdlusalus on **116 801 €** tüüpilise 49,2 m² 2-toalise korteri kohta; ajakohaseid üürihindu piirkonnas vaata kuulutusportaalidest.

Kuidas suhestuvad tänava Võru tn hinnad piirkonna Tartu linn keskmisega? ▼

Tänava Võru tn hinnatase on 2 677 €/m², mis on **16.5% kõrgem kui** piirkonna Tartu linn mediaan (2 297 €/m²). Seda toetab tugev ühistranspordiühendus ja kaubanduskeskuste vahetu lähedus.

Kuidas on parkimiskorraldus tänaval Võru tn? ▼

Enamikul korterelamutest on oma kinnistul asuvad parkimisalad, mida reguleerivad korteriühistud parkimiskaartide alusel. Õhtune parkimiskoormus on kõrge, mida leevendavad tänavaservade ja lähedalasuvate keskuste parkimistsoonid.

Milline on ühistranspordi ühendus tänaval Võru tn? ▼

Lähim ühistranspordipeatus on **Nõmmeküla peatus**, ligikaudu **111286 m** kaugusel (~1484 min jalutuskäiku). 10-minutilise jalutuskäigu raadiuses on 1 peatust; konkreetsed liininumbrid ja sõiduplaanid leiad peatus.ee-st.

Milline on müratase ja õhukvaliteet tänaval Võru tn? ▼

Mürakaardi (Keskkonnaportaal / Maa-amet) andmetel on modelleeritud taustamüra **Võru tn** juures ligikaudu **60 dB** (lärmakas). Õhukvaliteedi indeks (AQI) on **4**, hinnang hea. Lähim roheala on Toomemägi, ligikaudu 715 m kaugusel.

Kas tänava koondstatistika asendab kutselise hindaja EVS 875 eksperthinnangut? ▼

Ei. Estiq AVM tänava koondnäitajad on statistilised ja informatiivsed. Pangalaenu taotlemiseks nõuavad krediidiasutused litsentseeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt standardile **EVS 875**.