Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Riia tn 19
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Riia tänav 19, Tartu

Riia tn 19 (Tartu, Tartu linn) on 1940. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 12 korterit (EHR 104036044). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 2 781 €/m² (hinnanguvahemik 2 411–3 151 €/m², ±13%).

Riia tänav 19, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 12 korterit EHR 104036044 ↗ Kataster 79507:036:0013 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Riia tn 19 on 1940. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 12 korterit, energiaklass G. Estiq AVM baastase on €2 781/m², 20,8% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Riia tn 19 on 1940. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 12 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 1-toaline (6 tk). Energiaklass G (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 781 €/m², mis on umbes 20,8% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (1-toaline, 25,8 m²) on ligikaudu €75 336.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass G, maapealne parkimine ja 1940. aasta ehitusaeg.

€380–€470/kuu

Tüüpilise 1-toalise korteri turuüür (22 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 22 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~56 €, talvel ~92 € · 95% möbleeritud
6,3–7,3%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 6 21.9 – 27.3 m² €2 920 €64 304–€84 032
2-toaline 5 40.1 – 57.5 m² €2 781 €115 734–€151 242
3-toaline 1 56.8 m² €2 670 €131 486–€171 826
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 25.4 m² 2-toaline · 48 m² 3-toaline · 56.8 m²
− 25,8 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€75 336
ca €2 920 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €79 103
Eeldatav üüritulu €380–€470/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 066/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
5,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 111161 m / 1482 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,0

Tartu Mart Reiniku Kool 238 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 332 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,5

20% tundidest hea, 44% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Toomemägi 649 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,5

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=422): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -35,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus5,9

1940. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud3,0

Energiamärgis G (väljastatud 14.01.2013, aegunud märgis); kütteliik Kohtküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,1

Toomemägi 649 m; toidukauplused 658 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,8

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 176 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Riia tn 19

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,2 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 422 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -35%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, kelmus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 3 161 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 20% kahes parimas klassis, 36% keskmises ja 44% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 411 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +9.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Riia tn 19 AVM tase: €2 781/m² €2 485 2024 Q3 81 tehingut €2 399 2024 Q4 55 tehingut €2 403 2025 Q1 42 tehingut €2 417 2025 Q2 57 tehingut €2 336 2025 Q3 77 tehingut €2 291 2025 Q4 50 tehingut €2 632 2026 Q1 29 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 767 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 20 €2 570 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 781/m²
Hinnavahemik
€2 411–3 151
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 1-toaline · 25,8 m²)
€79 103
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 066/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 8 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.373229, 26.718886 · katastritunnus 79507:036:0013.

🎓 Tartu Mart Reiniku Kool
Põhikool · Põhikool
238 m · 3 min
🎓 Tartu Jaan Poska Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 74.1/100
297 m · 4 min
🎓 Tartu Herbert Masingu Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 37/100
320 m · 4 min
🧒 Tartu Lasteaed Karoliine
Lasteaed · Alusharidus
332 m · 4 min
🌳 Toomemägi
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
649 m · 9 min
🛒 Kvartal Maksimarket
Supermarket · Igapäevakaubad
658 m · 9 min
🛒 Tartu Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
678 m · 9 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
111161 m · 1482 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 8 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1940
Kortereid kokku12
Korruseid3
EnergiamärgisG
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus920 m²
KüttesüsteemKohtküte
KandekonstruktsioonPuit
Lifte0
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 104036044 · kanne muudetud 30.05.2025.

Puit · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 104036044) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79507:036:0013 · pindala 920 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (79507:036:0013) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tartu linn, Riia tn 19 korteriühistu (registrikood 80041800). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€1,28/m² kuustüüpiline korter €50 kuus · k.a kommunaalid · Kesklinna linnaosa, Riiamäe asum mediaan €2,47/m² kuus
Ühistu maksed€1,11/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,64/m² · Kesklinna linnaosa, Riiamäe asum mediaan €1,17/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€6 005€4 655
sh remondifondi maksed€3 438€2 172
Remondikulud€0€500
Raha€6 078€5 859
Reservkapital€719€719
Aasta tulem€226−€2 137
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€1 7370,32
Remonditasud€3 4380,64
Territooriumi ja koridori koristamise tasu€6250,12
Laenuintressi tasud€00,00
Korterite üksikteenused€2050,04

12 korterit · liikmeid 11 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (449 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kesklinna linnaosa, Riiamäe asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01937085) · Postiindeks: 51010

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Riia tn korterelamud

33 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 558/m² (n=33) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Riia tn 3 1963 €2 595 ~€172 377 E Vaata →
Riia tn 5 1977 €2 124 ~€142 934 E ~ Vaata →
Riia tn 7 2011 €2 852 ~€140 318 B ~ Vaata →
Riia tn 8 1992 €2 242 ~€110 306 C Vaata →
Riia tn 9 1977 €2 158 ~€106 174 A Vaata →
Riia tn 10 1960 €2 558 ~€125 854 C Vaata →
Riia tn 11 2000 €3 000 ~€147 600 E Vaata →
Riia tn 13 1959 €2 335 ~€114 882 D Vaata →
Riia tn 19 See hoone 1940 €2 781 ~€75 336 G Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 104036044 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79507:036:0013 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 22 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 6,3–7,3% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=22 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

F–G · see hoone Suur / väga suur energiatarve Vajab suuremat energiatõhususe parandamist

Olulised riskid

  • 1940. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass G: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Riia tn 19, Tartu?

Riia tn 19 on 1940. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 12 korterit. EHR kood on 104036044 ja katastritunnus 79507:036:0013. Estiqi andmetel energiaklass G.

Mis on Riia tn 19 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 781 €/m². Hinnangu vahemik on 2 411–3 151 €/m². Tüüpilise 1-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €75 336.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Riia tn 19?

2 781 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €111 240 ja 50 m² korteri väärtus umbes €139 050. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €64 304–€84 032; 2-toaline: €115 734–€151 242; 3-toaline: €131 486–€171 826.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 066/m², tüüpilise 1-toalise puhul umbes €79 103, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 1-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 1-toalise korteri hinnanguline turuüür on €380–€470 kuus ja brutotootluse hinnang 6,3–7,3%.

Kas Riia tn 19 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 111161 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Riia tn 19 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 422 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 20% oli kahes parimas ja 44% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Riia tn 19?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €1,28/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €50 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,11/m² kuus, sh remondifond €0,64/m². Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Kesklinna linnaosa, Riiamäe asum 60 ühistu mediaan oli €2,47/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu