Estiq Value / Tallinn / Kristiine / Siidisaba tn 10
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kristiine · Tallinn

Siidisaba tänav 10, Tallinn

Siidisaba tn 10 (Tallinn, Kristiine linnaosa) on 2014. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 22 korterit (EHR 120672595). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 914 €/m² (hinnanguvahemik 3 546–4 282 €/m², ±9%).

Siidisaba tänav 10, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 22 korterit EHR 120672595 ↗ Kataster 78407:701:0406 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Siidisaba tn 10 on 2014. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 22 korterit, eeldatav energiaklass B. Estiq AVM baastase on €3 914/m², 25,8% üle Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64).

Siidisaba tn 10 on 2014. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Kristiine linnaosas, 22 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (12 tk). Energiaklass B (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 914 €/m², mis on umbes 25,8% üle Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64). Tüüpiline korter (3-toaline, 71,1 m²) on ligikaudu €267 549.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass B, maapealne parkimine ja 2014. aasta ehitusaeg.

€740–€900/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (Kristiine linnaosa (16 kuulutust)).

📊 Turuandmed · Kristiine linnaosa (16 kuulutust)
Kommunaalid: suvel ~163 €, talvel ~252 €
3,2–4,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 8 44.8 – 48.3 m² €4 090 €169 714–€204 930
3-toaline 12 66.3 – 73.6 m² €3 763 €242 059–€292 287
4-toaline 2 94.1 – 96.1 m² €3 782 €325 859–€393 477
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 45.8 m² 3-toaline · 71 m² 4-toaline · 95.1 m²
− 71,1 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€267 549
ca €3 763 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €280 926
Eeldatav üüritulu €740–€900/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 951/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
8,3 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,9

Räägu peatus 224 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,7

Tallinna Lilleküla Gümnaasium 134 m; riigieksamite tase 57.2/100; lasteaed 514 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,7

67% tundidest hea, 11% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Räägu park 349 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk8,3

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=13): madal risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,5

2014. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (2014) põhjal on eeldatav klass B. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,5

Räägu park 349 m; toidukauplused 469 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 505 tehingut kohordis „kogu piirkond”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Siidisaba tn 10

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: mõõdukas · indeks 3,5 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 13 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -69%.

Sagedasemad liigid: pisivargus, narkojuhtum,vandalism, vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 040 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 67% kahes parimas klassis, 22% keskmises ja 11% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kristiine · kogu piirkond valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 1 072 tehingut · kogu piirkond)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Lilleküla asum · kõik hooned · €2 979 (2026 Q1) +1.6% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Siidisaba tn 10 AVM tase: €3 914/m² €2 721 2024 Q3 134 tehingut €3 017 2024 Q4 167 tehingut €3 039 2025 Q1 123 tehingut €2 900 2025 Q2 143 tehingut €3 138 2025 Q3 161 tehingut €3 103 2025 Q4 128 tehingut €3 087 2026 Q1 149 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 224 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 67 €3 160 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 914/m²
Hinnavahemik
€3 546–4 282
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 71,1 m²)
€280 926
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 951/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 13 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.414774, 24.722670 · katastritunnus 78407:701:0406.

🎓 Tallinna Lilleküla Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 57.2/100
134 m · 2 min
🚏 Räägu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
224 m · 3 min
🌳 Räägu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
349 m · 5 min
🎓 Tallinna Kristiine Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.1/100
381 m · 5 min
🚏 Koolimaja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
406 m · 5 min
🛒 Kotka Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
469 m · 6 min
🧒 Tallinna Tihase Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
514 m · 7 min
🧒 Tallinna Linnupesa Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
532 m · 7 min
🚏 Ööbiku peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
554 m · 7 min
🚏 Nõmme tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
564 m · 8 min
🧒 Tallinna Kristiine Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
604 m · 8 min
🎓 Tallinna Tondi Kool
Põhikool · Põhikool
627 m · 8 min
🌳 Cederhelmi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
998 m · 13 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 13 objekti, lähim peatus 224 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kristiine linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

32 705 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.8% · 6 146
18–64 (Tööealised) 63.2% · 20 662
65 ja vanemad (Seeniorid) 18% · 5 897

Haridustase (15+)

27 421 elanikku
Põhiharidus või madalam 12% · 3 285
Keskharidus või kutseharidus 35.4% · 9 712
Kõrgharidus või magistrikraad 50.4% · 13 821
Haridustase teadmata 2.2% · 603

Ehitusaeg & elamufond

17 309 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.3% · 1 958
Nõukogude periood (1946–1990) 66.9% · 11 577
Taasiseseisvunud (1991–2010) 9.2% · 1 596
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 10.9% · 1 879

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.7%
B-klass (Madalenergia) 7.2%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 3.2%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2014
Kortereid kokku22
Korruseid4
Energiaklass (hinnang)B ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 843 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120672595 · kanne muudetud 30.05.2025.

Monteeritav raudbetoon.

EHR portaal (kood: 120672595) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78407:701:0406 · pindala 2 843 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78407:701:0406) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Siidisaba tn 10 korteriühistu (registrikood 80386516). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,75/m² kuustüüpiline korter €178 kuus · k.a kommunaalid · Lilleküla asum mediaan €3,03/m² kuus
Ühistu maksed€0,74/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,06/m² · Lilleküla asum mediaan €1,12/m² kuus
Remondifond€14 055€9,98/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€12 422€13 531
sh remondifondi maksed€1 059€2 406
Remondikulud€1 059€2 406
Remondifondi jääk€14 055€11 472
Raha€17 270€14 789
Reservkapital€3 560€3 560
Aasta tulem€2€1
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€5 3550,32
Heakord€6 0080,36
Remonditasud€1 0590,06

22 korterit · liikmeid 22 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 408 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Lilleküla asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03245796) · Postiindeks: 11311

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Siidisaba tn korterelamud

5 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 197/m² (n=5) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Siidisaba tn 9 1974 €2 721 ~€134 806 E Vaata →
Siidisaba tn 10 See hoone 2014 €3 914 ~€267 549 B ~ Aktiivne
Siidisaba tn 11a 2019 €3 745 ~€212 071 B ~ Vaata →
Siidisaba tn 12b 2006 €3 197 ~€151 635 C ~ Vaata →
Siidisaba tn 14/1 2013 €3 195 ~€175 500 D Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120672595 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78407:701:0406 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · Kristiine linnaosa (16 kuulutust) · tootlus 3,2–4,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=16 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2014. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Siidisaba tn 10, Tallinn?

Siidisaba tn 10 on 2014. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Kristiine linnaosa, milles on kokku 22 korterit. EHR kood on 120672595 ja katastritunnus 78407:701:0406. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass B.

Mis on Siidisaba tn 10 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 914 €/m². Hinnangu vahemik on 3 546–4 282 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €267 549.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Siidisaba tn 10?

3 914 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €195 700 ja 75 m² korteri väärtus umbes €293 550. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €169 714–€204 930; 3-toaline: €242 059–€292 287; 4-toaline: €325 859–€393 477.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 951/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €280 926, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €740–€900 kuus ja brutotootluse hinnang 3,2–4,2%.

Kas Siidisaba tn 10 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 224 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Siidisaba tn 10 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 13 sündmust (sündmuste tase: mõõdukas). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 67% oli kahes parimas ja 11% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Siidisaba tn 10?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,75/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €178 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,74/m² kuus, sh remondifond €0,06/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €14 055. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Lilleküla asum 236 ühistu mediaan oli €3,03/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu