Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Ravi tn
KÕNEALUNE TÄNAV Kesklinna Kinnitatud: EHR & Maa-amet

Ravi tänav, Tallinn

Ametlikel registritel põhinev tänavaprofiil aadressil Ravi tn, Kesklinna linnaosa. Sisaldab 1 korterelamu kataloogi, keskmist ruutmeetrihinda, väärtusvahemikke ja elanikkonna analüüsi.

Hoonepõhine AVM benchmark (1 hoone)
€3 872 €/m²
-1.7% vs Kesklinna · +33% vs Tallinn

Algoritmiline turuväärtuse benchmark Maa-ameti tehingute ja EHR registri põhjal 1 korterelamule.

Korterelamuid 1
Tüüpiline korter €197 898
Ehitusperiood 2007

Korterelamud tänaval Ravi tn

Kõik 1 tänaval asuvat korterelamut koos ehitusaasta, energiaklassi ja eeldatava ruutmeetrihinnaga.

Aadress Aasta Energiaklass Est. €/m² Tüüpiline korter Profiil
Ravi tn 7 2007 C €3 872/m² €197 898 2-toal., 48.9 m² Hoone analüüs →
Energiaklass võetakse EHR / KredExi energiamärgiste registrist. „~“-ga märgitud on hinnang ehitusaasta järgi (registreeritud märgist ei ole); „–“ tähendab, et andmed puuduvad.

Turupositsioon ja võrdlus piirkonnaga

Kuidas Ravi tn suhestub Kesklinna ja linna Tallinn keskmise hinnatasemega.

Ravi tn
€3 872

Hoonepõhine AVM benchmark (1 hoone)

Kesklinna
€3 940

vs Piirkond (Kesklinna): -1.7% 04.2026, n=156

Tallinn
€2 911

vs Linn (Tallinn): +33% 04.2026, n=760

Estiq Street Scorecard™

EHR ja Maa-ameti andmetel põhinev terviklik tänava elukeskkonna reiting.

Tänava koondskoor: 8.5 / 10
Ühistranspordi ühenduvus 9.2/10

Lähim peatus „Liivalaia peatus" 159 m; 4 peatust 10 min jalutuskäigus.

Kaubandus & teenused 8.4/10

Pood „Stockmann Delikatess" 677 m kaugusel; 10 min jalutuskäigus: 2 poodi, 3 kooli, 4 lasteaeda.

Elamufondi seisukord 9.6/10

Elamufond ehitatud aastatel 2007; valdav on alates 2001 (100%). Hinnanguliselt 100% hoonetest on klass A–C.

Turulikviidsus ja müügikiirus 6.4/10

Estiqi andmebaasis on 1 hinnangut selle tänava 1 hoone kohta (turuaktiivsuse indikaator).

Turvalisus, keskkonnakvaliteet ja elukeskkond

PPA õigusrikkumiste statistika, reaalajas õhukvaliteet ja müratase tänaval Ravi tn

TURVALISUSE INDEKS
8.0 / 10
Trend (1a): -26.6%

Politsei- ja Piirivalveameti ametlik õigusrikkumiste statistika.

ÕHUKVALITEET (AQI)
20 (hea)
PM10: 3.0 µg/m³ · NO2: 40.0 µg/m³

Keskkonnauuringute Keskuse reaalajas seirejaamad.

MÜRATASE (PÄEV/ÖÖ)
63 dB (lärmakas)
Öine tase: 55 dB

Maa-ameti ja kohaliku omavalitsuse strateegiline müramudel.

HARIDUSTARISTU
3 kooli
4 lasteaeda

Haridusasutused 10 minuti jalutuskäigu teeninduspiirkonnas.

Taristu ja tänava asukohakaart (10 min)

10 minuti jalutuskäigu raadiuses tänava Ravi tn ümbruses asub 16 olulist taristuobjekti: ühistranspordi peatused, toidupoed, koolid, lasteaiad ja puhkealad.

16 kohta lähedal lähim 2 min jalgsi
Liivalaia peatus Lähim Bussipeatus 2 min 159 m
Keskhaigla peatus Bussipeatus 3 min 217 m
Veerenni peatus Bussipeatus 3 min 221 m
Tallinna Südalinna Kool Lähim Gümnaasium · Riigieksamite tase: 44.1/100 3 min 239 m
Võllamägi peatus Bussipeatus 5 min 347 m
Lembitu park Lähim Park ja roheala 6 min 474 m
Tallinna Lasteaed Luha Lähim Lasteaed 6 min 477 m
Sakala Eragümnaasium Gümnaasium · Riigieksamite tase: 74.8/100 7 min 490 m
Tallinna Tõnismäe Reaalkool Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.3/100 7 min 558 m
Stockmann Delikatess Lähim Supermarket 9 min 677 m
Tallinna Liivamäe Lasteaed Lasteaed 10 min 758 m
Tallinna Virmalise Lasteaed Lasteaed 10 min 766 m
Solaris Toidupood Supermarket 10 min 780 m
Tallinna Komeedi Lasteaed Lasteaed 11 min 811 m
Politseiaed Park ja roheala 12 min 927 m
Tammsaare park Park ja roheala 13 min 970 m

Mida need näitajad ostjale, müüjale ja üürijale tähendavad?

Analüütilised soovitused tänava Ravi tn tehinguteks

Korteriostjale

Pakub mõistlikku sisenemishinda linna Tallinn korteriturule väljakujunenud taristuga. Kontrolli konkreetse hoone energiatõhusust ja korteriühistu remondifondi kohustusi.

Korterimüüjale

Hinnasta tänava taseme lähedale (€3 872/m²): ülehindamine pikendab müügiaega kõige rohkem. Värske renoveering ja kõrgem korrus annavad tavaliselt lisahinna keskmise €/m² kohta.

Üüriinvestorile

Tänava tüüpilise korteri sisenemishind on umbes €197 898. Arvuta tootlus: aastane üür ÷ ostuhind; ajakohaseid piirkonna üürihindu vaata kuulutusportaalidest. Kompaktsed planeeringud selles hinnaklassis on üürnike seas stabiilse nõudlusega.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused põhinevad riiklikel registritel, Maa-ameti tehingutel ja Estiq AVM mudelil.

Milline on korterite ruutmeetrihind tänaval Ravi tn, Tallinn? ▼

Estiq AVM hindamismudeli ja Maa-ameti tehingute andmetel on tänava **Ravi tn** (1 korterelamu) hinnatase **3 872 €/м²**.

Mitu korterelamut asub tänaval Ravi tn? ▼

Tänaval **Ravi tn** on Estiqi kataloogis **1** korterelamut. Ehitisregistri andmetel on need ehitatud aastatel **2007**, enamik neist alates 2001 (100%).

Kui palju maksab tüüpiline korter tänaval Ravi tn? ▼

Tüüpiline korter tänaval Ravi tn maksab ca **197 898 €** (taseme 3 872 €/m² juures). Renoveeritud korterite väärtus ulatub ca 217 688 euroni, remonti vajavatel pindadel ca 168 213 euroni.

Milline on korterite keskmine müügiperiood tänaval Ravi tn? ▼

Estiq ei jälgi kuulutusi, seega konkreetset müügiaega tänava Ravi tn kohta ei esitata. Praktikas on määrav hind võrreldes tasemega **3 872 €/m²**: sellele lähedal hinnatud korterid müüvad tuntavalt kiiremini kui ülehinnatud, ning kompaktsed 1- ja 2-toalised planeeringud on tavaliselt kõige likviidsemad.

Milline on üüritootlus tänaval Ravi tn? ▼

Estiq ei kogu üürikuulutuste andmeid, seega üüritootlust tänava Ravi tn kohta ei avaldata. Selle saab ise hinnata: jaga eeldatav aastane üüritulu ostuhinnaga. Väärtuse võrdlusalus on **197 898 €** tüüpilise 49,2 m² 2-toalise korteri kohta; ajakohaseid üürihindu piirkonnas vaata kuulutusportaalidest.

Kuidas suhestuvad tänava Ravi tn hinnad piirkonna Kesklinna keskmisega? ▼

Tänava Ravi tn hinnatase on 3 872 €/m², mis on **1.7% madalam kui** piirkonna Kesklinna mediaan (3 940 €/m²). Seda toetab tugev ühistranspordiühendus ja kaubanduskeskuste vahetu lähedus.

Kuidas on parkimiskorraldus tänaval Ravi tn? ▼

Enamikul korterelamutest on oma kinnistul asuvad parkimisalad, mida reguleerivad korteriühistud parkimiskaartide alusel. Õhtune parkimiskoormus on kõrge, mida leevendavad tänavaservade ja lähedalasuvate keskuste parkimistsoonid.

Milline on ühistranspordi ühendus tänaval Ravi tn? ▼

Lähim ühistranspordipeatus on **Liivalaia peatus**, ligikaudu **159 m** kaugusel (~2 min jalutuskäiku). 10-minutilise jalutuskäigu raadiuses on 4 peatust; konkreetsed liininumbrid ja sõiduplaanid leiad peatus.ee-st.

Milline on müratase ja õhukvaliteet tänaval Ravi tn? ▼

Mürakaardi (Keskkonnaportaal / Maa-amet) andmetel on modelleeritud taustamüra **Ravi tn** juures ligikaudu **63 dB** (lärmakas). Õhukvaliteedi indeks (AQI) on **20**, hinnang hea. Lähim roheala on Lembitu park, ligikaudu 474 m kaugusel.

Kas tänava koondstatistika asendab kutselise hindaja EVS 875 eksperthinnangut? ▼

Ei. Estiq AVM tänava koondnäitajad on statistilised ja informatiivsed. Pangalaenu taotlemiseks nõuavad krediidiasutused litsentseeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt standardile **EVS 875**.