Estiq Value / Tallinn / Nõmme / Raudtee tn 52
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Nõmme · Tallinn

Raudtee tänav 52, Tallinn

Raudtee tn 52 (Tallinn, Nõmme linnaosa) on 1963. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 38 korterit (EHR 101022888). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 679 €/m² (hinnanguvahemik 2 392–2 966 €/m², ±11%).

Raudtee tänav 52, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 38 korterit EHR 101022888 ↗ Kataster 78404:401:0152 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Raudtee tn 52 on 1963. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 38 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €2 679/m², 0,2% alla Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28).

Raudtee tn 52 on 1963. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Nõmme linnaosas, 38 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (13 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 679 €/m², mis on umbes 0,2% alla Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28). Tüüpiline korter (2-toaline, 40,2 m²) on ligikaudu €112 560.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 1963. aasta ehitusaeg.

€510–€620/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (Nõmme linnaosa (3 kuulutust, sama ehitusperiood)).

📊 Turuandmed · Nõmme linnaosa (3 kuulutust, sama ehitusperiood)
Kommunaalid: suvel ~20 €, talvel ~60 €
5,5–6,5%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 12 27.4 – 27.9 m² €3 168 €78 081–€96 793
2-toaline 13 39.1 – 53.4 m² €2 800 €112 268–€139 172
3-toaline 13 48.2 – 60.2 m² €2 679 €123 924–€153 621
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 27.6 m² 2-toaline · 44.9 m² 3-toaline · 51.8 m²
− 40,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€112 560
ca €2 800 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €118 188
Eeldatav üüritulu €510–€620/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 940/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Nõmme peatus 127 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,3

Nõmme Erakool 117 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1520 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond4,6

73% tundidest hea, 6% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 65 dB (väga vali), modelleeritud (Lden), lähim park Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala 376 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=9): mõõdukas risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1963. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 01.03.2010, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,3

Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala 376 m; toidukauplused 1522 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,5

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 101 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Raudtee tn 52

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Vähe sündmusi

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 9 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +230%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 3 065 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 73% kahes parimas klassis, 21% keskmises ja 6% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

65 dB Lden · väga vali

Liiklusmüra hinnang on 12 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Nõmme · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 196 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +18.2% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Raudtee tn 52 AVM tase: €2 679/m² €2 533 2024 Q3 23 tehingut €2 488 2024 Q4 33 tehingut €2 342 2025 Q1 17 tehingut €2 723 2025 Q2 22 tehingut €2 708 2025 Q3 35 tehingut €2 961 2025 Q4 30 tehingut €2 768 2026 Q1 24 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 884 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 12 €3 050 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 679/m²
Hinnavahemik
€2 392–2 966
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 40,2 m²)
€118 188
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 940/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.386769, 24.686902 · katastritunnus 78404:401:0152.

🎓 Nõmme Erakool
Põhikool · Põhikool
117 m · 2 min
🚏 Nõmme peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
127 m · 2 min
🚏 Kõue peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
262 m · 3 min
🚏 Roheline peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
276 m · 4 min
🌳 Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
376 m · 5 min
🎓 Tallinna Nõmme Põhikool
Põhikool · Põhikool
402 m · 5 min
🚏 Võsu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
531 m · 7 min
🌳 Sütiste parkmets
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
879 m · 12 min
🎓 Tallinna 53. Keskkool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 47.7/100
1032 m · 14 min
🧒 Tallinna Rõõmupesa Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1520 m · 20 min
🛒 Magistrali Keskus Rimi Hyper
Supermarket · Supermarket
1522 m · 20 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 127 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Nõmme linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

34 680 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.2% · 7 011
18–64 (Tööealised) 59.7% · 20 690
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.1% · 6 979

Haridustase (15+)

28 980 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.9% · 4 023
Keskharidus või kutseharidus 36.2% · 10 479
Kõrgharidus või magistrikraad 48.1% · 13 935
Haridustase teadmata 1.9% · 543

Ehitusaeg & elamufond

15 620 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 16.3% · 2 545
Nõukogude periood (1946–1990) 68% · 10 629
Taasiseseisvunud (1991–2010) 11.9% · 1 866
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 3.2% · 506

Enim ehitatud periood: 1946–1960.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 1%
B-klass (Madalenergia) 2.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 3.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 8.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.5%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 16.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1963
Kortereid kokku38
Korruseid4
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 469 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Müratase65 dB (väga vali)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101022888 · kanne muudetud 06.09.2025.

Tellis.

EHR portaal (kood: 101022888) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78404:401:0152 · pindala 2 469 m².

Sihtotstarve: 85% Elamumaa, 15% arimaa.

Katastrikaart (78404:401:0152) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Raudtee tn 52 korteriühistu (registrikood 80187706). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,82/m² kuustüüpiline korter €130 kuus · k.a kommunaalid · Nõmme asum mediaan €2,77/m² kuus
Ühistu maksed€0,93/m² kuusilma kommunaalideta · Nõmme asum mediaan €1,00/m² kuus
Laenud€122 562€77/m² · Euribor · kuni 2034
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€17 719€16 994
Remondikulud€19 187€11 316
Laenujääk€122 562€134 738
Raha€28 361€28 040
Reservkapital€2 556€2 556
Aasta tulem€896€2 526

38 korterit · liikmeid 36 eraisikut + 5 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 588 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Nõmme asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00642095) · Postiindeks: 11615

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Raudtee tn korterelamud

15 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 193/m² (n=15) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Raudtee tn 2a 1948 €2 797 ~€104 362 E ~ Vaata →
Raudtee tn 8 1961 €2 691 ~€124 897 E ~ Vaata →
Raudtee tn 10/2 1946 €2 568 ~€199 793 E ~ Vaata →
Raudtee tn 17 1946 €3 193 ~€140 576 E ~ Vaata →
Raudtee tn 23 1910 €3 193 ~€149 164 F Vaata →
Raudtee tn 31/1 1946 €3 193 ~€183 278 E ~ Vaata →
Raudtee tn 35 1946 €3 193 ~€157 506 E ~ Vaata →
Raudtee tn 41 1946 €3 193 ~€81 562 E ~ Vaata →
Raudtee tn 52 See hoone 1963 €2 679 ~€112 560 D Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101022888 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 06.09.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78404:401:0152 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · Nõmme linnaosa (3 kuulutust, sama ehitusperiood) · tootlus 5,5–6,5% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1963. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Raudtee tn 52, Tallinn?

Raudtee tn 52 on 1963. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Nõmme linnaosa, milles on kokku 38 korterit. EHR kood on 101022888 ja katastritunnus 78404:401:0152. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Raudtee tn 52 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 679 €/m². Hinnangu vahemik on 2 392–2 966 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €112 560.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Raudtee tn 52?

2 679 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €107 160 ja 50 m² korteri väärtus umbes €133 950. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €78 081–€96 793; 2-toaline: €112 268–€139 172; 3-toaline: €123 924–€153 621.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 940/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €118 188, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €510–€620 kuus ja brutotootluse hinnang 5,5–6,5%.

Kas Raudtee tn 52 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 127 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Raudtee tn 52 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 9 sündmust (sündmuste tase: vähe sündmusi). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 73% oli kahes parimas ja 6% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 65 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Raudtee tn 52?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,82/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €130 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,93/m² kuus. Ühistu laenujääk oli €122 562. Võrdluseks: Nõmme asum 25 ühistu mediaan oli €2,77/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu