KÕNEALUNE TÄNAV Põhja-Tallinna Kinnitatud: EHR & Maa-amet

Puhangu tänav, Tallinn

Ametlikel registritel põhinev tänavaprofiil aadressil Puhangu tn, Põhja-Tallinna linnaosa. Sisaldab 7 korterelamu kataloogi, keskmist ruutmeetrihinda, väärtusvahemikke ja elanikkonna analüüsi.

TÄNAVA KESKMINE BENCHMARK
€2 535 €/m²
-20% vs Põhja-Tallinna · -12.9% vs Tallinn
Tänava mediaan: €2 525/m² (n=7)

Algoritmiline turuväärtuse benchmark Maa-ameti tehingute ja EHR registri põhjal 7 korterelamule.

Korterelamuid 7
Tüüpiline korter (hoonete mediaan, n=7) €117 216
Hinnavahemik €2 352 – €2 665
Ehitusperiood 1963–1987

Korterelamud tänaval Puhangu tn

Kõik 7 tänaval asuvat korterelamut koos ehitusaasta, energiaklassi ja eeldatava ruutmeetrihinnaga.

Aadress Aasta Energiaklass Est. €/m² Tüüpiline korter Profiil
Puhangu tn 2 1963 E €2 642/m² €117 216 2-toal., 39.6 m² Hoone analüüs →
Puhangu tn 4a 1987 F €2 525/m² €77 491 1-toal., 26.1 m² Hoone analüüs →
Puhangu tn 8 1970 E~ €2 352/m² €70 595 1-toal., 16.3 m² Hoone analüüs →
Puhangu tn 24 1968 E~ €2 506/m² €121 877 2-toal., 46.5 m² Hoone analüüs →
Puhangu tn 28 1966 F €2 429/m² €106 237 2-toal., 39.7 m² Hoone analüüs →
Puhangu tn 59 1972 E €2 625/m² €118 085 2-toal., 43.8 m² Hoone analüüs →
Puhangu tn 65 1972 E €2 665/m² €118 864 2-toal., 43.7 m² Hoone analüüs →
Energiaklass võetakse EHR / KredExi energiamärgiste registrist. „~“-ga märgitud on hinnang ehitusaasta järgi (registreeritud märgist ei ole); „–“ tähendab, et andmed puuduvad.

Turupositsioon ja võrdlus piirkonnaga

Kuidas Puhangu tn suhestub Põhja-Tallinna ja linna Tallinn keskmise hinnatasemega.

Puhangu tn
€2 535

TÄNAVA KESKMINE BENCHMARK

Põhja-Tallinna
€3 170

vs Piirkond (Põhja-Tallinna): -20% 04.2026, n=120

Tallinn
€2 911

vs Linn (Tallinn): -12.9% 04.2026, n=760

Estiq Street Scorecard™

EHR ja Maa-ameti andmetel põhinev terviklik tänava elukeskkonna reiting.

Tänava koondskoor: 7.5 / 10
Ühistranspordi ühenduvus 9.2/10

Lähim peatus „Ehte peatus" 37 m; 4 peatust 10 min jalutuskäigus.

Kaubandus & teenused 8.3/10

Pood „Sõle Selver" 376 m kaugusel; 10 min jalutuskäigus: 2 poodi, 3 kooli, 2 lasteaeda.

Elamufondi seisukord 6.1/10

Elamufond ehitatud aastatel 1963–1987; valdav on 1961–1980 (86%). Hinnanguliselt 0% hoonetest on klass A–C.

Turulikviidsus ja müügikiirus 6.5/10

Estiqi andmebaasis on 8 hinnangut selle tänava 7 hoone kohta (turuaktiivsuse indikaator).

Turvalisus, keskkonnakvaliteet ja elukeskkond

PPA õigusrikkumiste statistika, reaalajas õhukvaliteet ja müratase tänaval Puhangu tn

TURVALISUSE INDEKS
7.8 / 10
Trend (1a): +102.7%

Politsei- ja Piirivalveameti ametlik õigusrikkumiste statistika.

ÕHUKVALITEET (AQI)
31 (hea)
PM10: 12.5 µg/m³ · NO2: 7.5 µg/m³

Keskkonnauuringute Keskuse reaalajas seirejaamad.

MÜRATASE (PÄEV/ÖÖ)
53 dB (mõõdukas)
Öine tase: 45 dB

Maa-ameti ja kohaliku omavalitsuse strateegiline müramudel.

HARIDUSTARISTU
3 kooli
2 lasteaeda

Haridusasutused 10 minuti jalutuskäigu teeninduspiirkonnas.

Taristu ja tänava asukohakaart (10 min)

10 minuti jalutuskäigu raadiuses tänava Puhangu tn ümbruses asub 12 olulist taristuobjekti: ühistranspordi peatused, toidupoed, koolid, lasteaiad ja puhkealad.

12 kohta lähedal lähim 1 min jalgsi
Ehte peatus Lähim Bussipeatus 1 min 37 m
Puhangu peatus Bussipeatus 1 min 106 m
Pelguranna Lasteaed Lähim Lasteaed 3 min 208 m
Kari peatus Bussipeatus 3 min 211 m
Madala peatus Bussipeatus 4 min 270 m
Sõle Selver Lähim Supermarket 5 min 376 m
Ilmapuu Waldorflasteaed Lasteaed 7 min 492 m
Stroomi Keskus Maxima XX Supermarket 7 min 506 m
Tallinna Heleni Kool Lähim Põhikool · Põhikool 7 min 517 m
Tallinna Vaba Waldorfkool Gümnaasium · Riigieksamite tase: 58.1/100 7 min 554 m
Hilariuse Kool Põhikool · Põhikool 8 min 596 m
Stroomi rannapark Lähim Park ja roheala 14 min 1078 m

Mida need näitajad ostjale, müüjale ja üürijale tähendavad?

Analüütilised soovitused tänava Puhangu tn tehinguteks

Korteriostjale

Pakub mõistlikku sisenemishinda linna Tallinn korteriturule väljakujunenud taristuga. Kontrolli konkreetse hoone energiatõhusust ja korteriühistu remondifondi kohustusi.

Korterimüüjale

Hinnasta tänava taseme lähedale (€2 535/m²): ülehindamine pikendab müügiaega kõige rohkem. Värske renoveering ja kõrgem korrus annavad tavaliselt lisahinna keskmise €/m² kohta.

Üüriinvestorile

Tänava tüüpilise korteri sisenemishind on umbes €117 216. Arvuta tootlus: aastane üür ÷ ostuhind; ajakohaseid piirkonna üürihindu vaata kuulutusportaalidest. Kompaktsed planeeringud selles hinnaklassis on üürnike seas stabiilse nõudlusega.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused põhinevad riiklikel registritel, Maa-ameti tehingutel ja Estiq AVM mudelil.

Milline on korterite keskmine ruutmeetrihind tänaval Puhangu tn, Tallinn? ▼

Estiq AVM hindamismudeli ja Maa-ameti tehingute andmetel on tänava **Puhangu tn** korterite keskmine hinnatase **2 535 €/m²**. Sõltuvalt hoone ehitusaastast, renoveerituse tasemest ja korrusest jäävad korterite hinnad vahemikku 2 352 €/m² kuni 2 665 €/m².

Mitu korterelamut asub tänaval Puhangu tn? ▼

Tänaval **Puhangu tn** on Estiqi kataloogis **7** korterelamut. Ehitisregistri andmetel on need ehitatud aastatel **1963–1987**, enamik neist 1961–1980 (86%).

Kui palju maksab tüüpiline korter tänaval Puhangu tn? ▼

Tüüpiline korter tänaval Puhangu tn (hoonete mediaan; iga hoone puhul EHR-i levinuim korteritüüp mediaanpinnaga) maksab ca **117 216 €** (keskmise taseme 2 535 €/m² juures). Renoveeritud korterite väärtus ulatub ca 128 938 euroni, remonti vajavatel pindadel ca 99 634 euroni.

Milline on korterite keskmine müügiperiood tänaval Puhangu tn? ▼

Estiq ei jälgi kuulutusi, seega konkreetset müügiaega tänava Puhangu tn kohta ei esitata. Praktikas on määrav hind võrreldes tasemega **2 535 €/m²**: sellele lähedal hinnatud korterid müüvad tuntavalt kiiremini kui ülehinnatud, ning kompaktsed 1- ja 2-toalised planeeringud on tavaliselt kõige likviidsemad.

Milline on üüritootlus tänaval Puhangu tn? ▼

Estiq ei kogu üürikuulutuste andmeid, seega üüritootlust tänava Puhangu tn kohta ei avaldata. Selle saab ise hinnata: jaga eeldatav aastane üüritulu ostuhinnaga. Väärtuse võrdlusalus on **117 216 €** tüüpilise 49,2 m² 2-toalise korteri kohta; ajakohaseid üürihindu piirkonnas vaata kuulutusportaalidest.

Kuidas suhestuvad tänava Puhangu tn hinnad piirkonna Põhja-Tallinna keskmisega? ▼

Tänava Puhangu tn hinnatase on 2 535 €/m², mis on **20% madalam kui** piirkonna Põhja-Tallinna mediaan (3 170 €/m²). Seda toetab tugev ühistranspordiühendus ja kaubanduskeskuste vahetu lähedus.

Kuidas on parkimiskorraldus tänaval Puhangu tn? ▼

Enamikul korterelamutest on oma kinnistul asuvad parkimisalad, mida reguleerivad korteriühistud parkimiskaartide alusel. Õhtune parkimiskoormus on kõrge, mida leevendavad tänavaservade ja lähedalasuvate keskuste parkimistsoonid.

Milline on ühistranspordi ühendus tänaval Puhangu tn? ▼

Lähim ühistranspordipeatus on **Ehte peatus**, ligikaudu **37 m** kaugusel (~1 min jalutuskäiku). 10-minutilise jalutuskäigu raadiuses on 4 peatust; konkreetsed liininumbrid ja sõiduplaanid leiad peatus.ee-st.

Milline on müratase ja õhukvaliteet tänaval Puhangu tn? ▼

Mürakaardi (Keskkonnaportaal / Maa-amet) andmetel on modelleeritud taustamüra **Puhangu tn** juures ligikaudu **53 dB** (mõõdukas). Õhukvaliteedi indeks (AQI) on **31**, hinnang hea. Lähim roheala on Stroomi rannapark, ligikaudu 1078 m kaugusel.

Kas tänava koondstatistika asendab kutselise hindaja EVS 875 eksperthinnangut? ▼

Ei. Estiq AVM tänava koondnäitajad on statistilised ja informatiivsed. Pangalaenu taotlemiseks nõuavad krediidiasutused litsentseeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt standardile **EVS 875**.