Estiq Value / Tallinn / Nõmme / Möldre tee 13
Registriandmed seisuga 27. september 2026 Nõmme · Tallinn

Möldre tee 13, Tallinn

Möldre tee 13 (Tallinn, Nõmme linnaosa) on 2002. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 12 korterit (EHR 120225316). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 27.09.2026 2 934 €/m² (hinnanguvahemik 2 620–3 248 €/m², ±11%).

Möldre tee 13, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 12 korterit EHR 120225316 ↗ Kataster 78404:408:5581 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Möldre tee 13 on 2002. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 12 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €2 934/m², 9,3% üle Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28).

Möldre tee 13 on 2002. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Nõmme linnaosas, 12 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (6 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 934 €/m², mis on umbes 9,3% üle Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28). Tüüpiline korter (2-toaline, 60,9 m²) on ligikaudu €171 799.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 2002. aasta ehitusaeg.

€930–€1 140/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (H3-9 klaster (Möldre tee)).

📊 Turuandmed · H3-9 klaster (Möldre tee)
Kommunaalid: suvel ~120 €, talvel ~300 €
6,7–7,7%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 1 47.6 m² €3 066 €130 326–€161 557
2-toaline 6 60 – 67.7 m² €2 821 €158 455–€196 427
3-toaline 5 61.8 – 84.1 m² €2 745 €189 484–€234 893
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 47.6 m² 2-toaline · 62.9 m² 3-toaline · 77.3 m²
− 60,9 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€171 799
ca €2 821 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €180 389
Eeldatav üüritulu €930–€1 140/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 962/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,2

Laaniku peatus 86 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,9

Saue Riigigümnaasium 1235 m; riigieksamite tase 70.9/100; lasteaed 714 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond8,1

82% tundidest hea, 5% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 46 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Teemandi park 958 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk8,0

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=1): madal risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,4

2002. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 06.02.2026); kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,6

Teemandi park 958 m; toidukauplused 853 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,0

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 253 tehingut kohordis „kogu piirkond”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Möldre tee 13

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Vähe sündmusi

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 1 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +37 691%.

Sagedasemad liigid: jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 1 678 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 82% kahes parimas klassis, 13% keskmises ja 5% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

46 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · < 10 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Nõmme · kogu piirkond valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 554 tehingut · kogu piirkond)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +2.6% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Möldre tee 13 AVM tase: €2 934/m² €2 606 2024 Q3 72 tehingut €2 422 2024 Q4 88 tehingut €2 485 2025 Q1 66 tehingut €2 612 2025 Q2 75 tehingut €2 478 2025 Q3 80 tehingut €2 860 2025 Q4 70 tehingut €2 549 2026 Q1 71 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 730 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 32 €2 730 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 934/m²
Hinnavahemik
€2 620–3 248
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 60,9 m²)
€180 389
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 962/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 9 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.361306, 24.615352 · katastritunnus 78404:408:5581.

🚏 Laaniku peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
86 m · 1 min
🚏 Toome puiestee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
599 m · 8 min
🚏 Turbasambla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
619 m · 8 min
🧒 Tallinna Lasteaed Kaseke
Lasteaed · Alusharidus
714 m · 10 min
🚏 Väriheina peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
760 m · 10 min
🛒 Rimi
Supermarket · Supermarket
853 m · 11 min
🌳 Teemandi park
Park · Roheala
958 m · 13 min
🎓 Saue Riigigümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 70.9/100
1235 m · 16 min
🎓 Laagri Kool
Põhikool · Põhikool
1280 m · 17 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 9 objekti, lähim peatus 86 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Nõmme linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

34 680 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.2% · 7 011
18–64 (Tööealised) 59.7% · 20 690
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.1% · 6 979

Haridustase (15+)

28 980 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.9% · 4 023
Keskharidus või kutseharidus 36.2% · 10 479
Kõrgharidus või magistrikraad 48.1% · 13 935
Haridustase teadmata 1.9% · 543

Ehitusaeg & elamufond

15 620 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 16.3% · 2 545
Nõukogude periood (1946–1990) 68% · 10 629
Taasiseseisvunud (1991–2010) 11.9% · 1 866
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 3.2% · 506

Enim ehitatud periood: 1946–1960.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 1%
B-klass (Madalenergia) 2.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 3.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 8.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.5%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 16.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2002
Kortereid kokku12
Korruseid3
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 351 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Müratase46 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120225316 · kanne muudetud 19.08.2026.

Monteeritav raudbetoon.

EHR portaal (kood: 120225316) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78404:408:5581 · pindala 2 351 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78404:408:5581) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Möldre tee 13 korteriühistu (registrikood 80188957). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,46/m² kuustüüpiline korter €237 kuus · k.a kommunaalid · Pääsküla asum mediaan €2,99/m² kuus
Ühistu maksed€1,61/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,75/m² · Pääsküla asum mediaan €1,16/m² kuus
Remondifond€7 448€9,18/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€15 676€17 138
sh remondifondi maksed€7 347€9 041
Remondikulud€7 347€8 685
Remondifondi jääk€7 448€5 099
Raha€9 541€7 270
Reservkapital€2 767€2 767
Aasta tulem€18€0
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldusteenus€4 2790,44
Tehnohooldus€4430,05
Katlamaja hooldus€7280,07
Heakord€2 4170,25
Kindlustus€4220,04
Pangateenus€00,00
Remonditasud€7 3470,75
Intressitasud€400,00

12 korterit · liikmeid 14 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (811 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Pääsküla asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01091727) · Postiindeks: 10915

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Möldre tee korterelamud

6 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 054/m² (n=6) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Möldre tee 3 2002 €4 047 ~€240 464 D Vaata →
Möldre tee 4 2005 €3 937 ~€296 883 E Vaata →
Möldre tee 8 2005 €2 934 ~€169 585 D Vaata →
Möldre tee 9 2002 €3 054 ~€181 213 D Vaata →
Möldre tee 10 2004 €3 054 ~€176 521 D Vaata →
Möldre tee 13 See hoone 2002 €2 934 ~€171 799 D Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120225316 Maa- ja Ruumiamet 27.09.2026 (EHR kanne 19.08.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78404:408:5581 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · H3-9 klaster (Möldre tee) · tootlus 6,7–7,7% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=2 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 2002. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Möldre tee 13, Tallinn?

Möldre tee 13 on 2002. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Nõmme linnaosa, milles on kokku 12 korterit. EHR kood on 120225316 ja katastritunnus 78404:408:5581. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Möldre tee 13 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 934 €/m². Hinnangu vahemik on 2 620–3 248 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €171 799.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Möldre tee 13?

2 934 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €117 360 ja 50 m² korteri väärtus umbes €146 700. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €130 326–€161 557; 2-toaline: €158 455–€196 427; 3-toaline: €189 484–€234 893.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 962/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €180 389, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €930–€1 140 kuus ja brutotootluse hinnang 6,7–7,7%.

Kas Möldre tee 13 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 86 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Möldre tee 13 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 1 sündmust (sündmuste tase: vähe sündmusi). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 82% oli kahes parimas ja 5% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 46 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (< 10 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Möldre tee 13?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,46/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €237 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,61/m² kuus, sh remondifond €0,75/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €7 448. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Pääsküla asum 52 ühistu mediaan oli €2,99/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 27.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu