Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Mere pst 8a
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Mere pst 8a, Tallinn

Mere pst 8a (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1886. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 16 korterit (EHR 101015249). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 4 242 €/m² (hinnanguvahemik 3 839–4 645 €/m², ±10%).

Mere pst 8a, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 16 korterit EHR 101015249 ↗ Kataster 78401:114:0053 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Mere pst 8a on 1886. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 16 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €4 242/m², 7,7% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Mere pst 8a on 1886. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 16 korterit. Kandekonstruktsioon: Looduslik kivi (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 1-toaline (8 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 242 €/m², mis on umbes 7,7% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (1-toaline, 16,6 m²) on ligikaudu €83 282.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1886. aasta ehitusaeg.

€520–€640/kuu

Tüüpilise 1-toalise korteri turuüür (2 kuulutust selles hoones).

📊 Turuandmed · 2 kuulutust selles hoones
Kommunaalid: suvel ~145 €, talvel ~175 € · 100% möbleeritud
7,8–8,8%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 8 14.4 – 31.4 m² €5 017 €91 262–€110 422
2-toaline 4 28.2 – 44.7 m² €4 751 €162 957–€197 169
3-toaline 1 54.1 m² €4 242 €207 690–€251 294
4-toaline 2 85.4 – 90.6 m² €3 800 €302 632–€366 168
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 20.1 m² 2-toaline · 37.9 m² 3-toaline · 54.1 m² 4-toaline · 88 m²
− 16,6 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€83 282
ca €5 017 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €87 446
Eeldatav üüritulu €520–€640/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €5 268/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,4

Ahtri peatus 41 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,5

Püha Miikaeli Kool 332 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 609 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond4,0

40% tundidest hea, 19% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 65 dB (väga vali), modelleeritud (Lden), lähim park Tammsaare park 543 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,0

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=184): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -17,7%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1886. a; kandekonstruktsioon Looduslik kivi.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1886) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,5

Tammsaare park 543 m; toidukauplused 389 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,9

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 241 tehingut kohordis „<1939 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Mere pst 8a

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,9 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 184 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -18%.

Sagedasemad liigid: pisivargus, vargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 951 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 40% kahes parimas klassis, 41% keskmises ja 19% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

65 dB Lden · väga vali

Liiklusmüra hinnang on 12 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · <1939 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 470 tehingut · <1939 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -1.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Mere pst 8a AVM tase: €4 242/m² €3 225 2024 Q3 59 tehingut €3 114 2024 Q4 49 tehingut €3 457 2025 Q1 55 tehingut €3 582 2025 Q2 66 tehingut €3 591 2025 Q3 72 tehingut €3 636 2025 Q4 67 tehingut €3 404 2026 Q1 72 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 778 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 30 €3 560 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 242/m²
Hinnavahemik
€3 839–4 645
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 1-toaline · 16,6 m²)
€87 446
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€5 268/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 15 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.440441, 24.754181 · katastritunnus 78401:114:0053.

🚏 Ahtri peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
41 m · 1 min
🚏 Ahtri (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
62 m · 1 min
🚏 Kanuti peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
73 m · 1 min
🚏 Siimeoni (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
99 m · 1 min
🎓 Püha Miikaeli Kool
Põhikool · Põhikool
332 m · 4 min
🎓 Täiskasvanute E-Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
349 m · 5 min
🎓 Vanalinna Hariduskolleegium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 63.5/100
366 m · 5 min
🛒 Nautica Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
389 m · 5 min
🛒 Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
504 m · 7 min
🌳 Tammsaare park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
543 m · 7 min
🧒 Mudila Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
609 m · 8 min
🛒 Solaris Toidupood
Supermarket · Igapäevakaubad
738 m · 10 min
🌳 Toompark ja Snelli tiik
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
900 m · 12 min
🛒 Stockmann Delikatess
Supermarket · Igapäevakaubad
963 m · 13 min
🌳 Politseiaed
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1028 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 15 objekti, lähim peatus 41 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1886
Kortereid kokku16
Korruseid4
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus796 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonLooduslik kivi
Lifte0
Müratase65 dB (väga vali)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101015249 · kanne muudetud 24.11.2025.

Looduslik kivi · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101015249) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:114:0053 · pindala 796 m².

Sihtotstarve: 90% Elamumaa, 10% arimaa.

Katastrikaart (78401:114:0053) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Mere pst 8a korteriühistu (registrikood 80133755). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€143 kuusühistu maksed, ilma kommunaalideta
Ühistu maksed€4,71/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €3,24/m² · Kesklinna linnaosa mediaan €1,37/m² kuus
Remondifond€89 717€134/m² · piirkonna kõrgeim veerand
Laenud€32 024€48/m² · 4,79% fikseeritud · kuni 2031
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€37 891€62 136
sh remondifondi maksed€26 062€50 616
Remondikulud€24 242€48 047
Remondifondi jääk€89 717€107 315
Laenujääk€32 024€36 837
Raha€94 518€130 961
Reservkapital€3 164€2 161
Aasta tulem−€291€2 613
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€11 8291,47
Konteineri liigutamise tasu€00,00
Remonditasud€26 0623,24

16 korterit · liikmeid 10 eraisikut + 6 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (671 m²) ÷ 12. Võrdlus: Kesklinna linnaosa korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00636574) · Postiindeks: 10111

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Mere pst korterelamud

1 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101015249 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 24.11.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:114:0053 ↗ Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 2 kuulutust selles hoones · tootlus 7,8–8,8% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=2 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1886. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Mere pst 8a, Tallinn?

Mere pst 8a on 1886. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 16 korterit. EHR kood on 101015249 ja katastritunnus 78401:114:0053. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Mere pst 8a korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 242 €/m². Hinnangu vahemik on 3 839–4 645 €/m². Tüüpilise 1-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €83 282.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Mere pst 8a?

4 242 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €212 100 ja 75 m² korteri väärtus umbes €318 150. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €91 262–€110 422; 2-toaline: €162 957–€197 169; 3-toaline: €207 690–€251 294; 4-toaline: €302 632–€366 168.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €5 268/m², tüüpilise 1-toalise puhul umbes €87 446, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 1-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 1-toalise korteri hinnanguline turuüür on €520–€640 kuus ja brutotootluse hinnang 7,8–8,8%.

Kas Mere pst 8a sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 41 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Mere pst 8a ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 184 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 40% oli kahes parimas ja 19% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 65 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Mere pst 8a?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter ühistule €143 kuus, lisaks kommunaalteenused. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €4,71/m² kuus, sh remondifond €3,24/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €89 717. Ühistu laenujääk oli €32 024. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu