Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Liivaoja tn 1
Registriandmed seisuga 29. september 2026 Kesklinna · Tallinn

Liivaoja tänav 1, Tallinn

Liivaoja tn 1 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 2006. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 1 korterit (EHR 120283174). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 29.09.2026 4 017 €/m² (hinnanguvahemik 3 635–4 399 €/m², ±10%).

Liivaoja tänav 1, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 1 korterit EHR 120283174 ↗ Kataster 78401:115:0025 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Liivaoja tn 1 on 2006. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 1 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €4 017/m², 2,0% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Liivaoja tn 1 on 2006. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 1 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 017 €/m², mis on umbes 2,0% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (2-toaline) on ligikaudu €197 636.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 2006. aasta ehitusaeg.

€600–€730/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (7 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 7 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
3,6–4,6%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

− 49,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€197 636
ca €4 017 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €207 518
Eeldatav üüritulu €600–€730/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 218/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,0

J. Poska peatus 165 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,3

Kadrioru Saksa Gümnaasium 948 m; riigieksamite tase 60.7/100; lasteaed 1034 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond4,0

49% tundidest hea, 14% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 65 dB (väga vali), modelleeritud (Lden), lähim park Kadrioru park 445 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,2

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=98): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -40,5%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,4

2006. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 01.03.2013, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,9

Kadrioru park 445 m; toidukauplused 913 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,7

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 140 tehingut kohordis „2001-2010 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Liivaoja tn 1

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,2 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 98 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -41%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, kelmus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 694 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 49% kahes parimas klassis, 37% keskmises ja 14% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

65 dB Lden · väga vali

Liiklusmüra hinnang on 12 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 2001-2010 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 319 tehingut · 2001-2010 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Kadrioru asum · 2001-2010 ehitusaasta · €3 821 (2026 Q1) +1.3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Liivaoja tn 1 AVM tase: €4 017/m² €3 384 2024 Q3 44 tehingut €3 452 2024 Q4 56 tehingut €3 547 2025 Q1 34 tehingut €3 401 2025 Q2 45 tehingut €3 425 2025 Q3 41 tehingut €3 423 2025 Q4 44 tehingut €3 592 2026 Q1 37 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 644 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 18 €3 570 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 017/m²
Hinnavahemik
€3 635–4 399
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline)
€207 518
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 218/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 10 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.440793, 24.783059 · katastritunnus 78401:115:0025.

🚏 J. Poska peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
165 m · 2 min
🚏 Kadriorg peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
249 m · 3 min
🚏 Reidi tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
355 m · 5 min
🚏 Pikksilma peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
356 m · 5 min
🌳 Kadrioru park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
445 m · 6 min
🛒 Torupilli Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
913 m · 12 min
🎓 Kadrioru Saksa Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.7/100
948 m · 13 min
🎓 Tallinna Juudi Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 49.4/100
988 m · 13 min
🧒 Tallinna Asunduse Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1034 m · 14 min
🎓 Tallinna Soome Kool
Põhikool · Põhikool
1073 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 10 objekti, lähim peatus 165 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2006
Kortereid kokku1
Korruseid4
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus4 514 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte4
Müratase65 dB (väga vali)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120283174 · kanne muudetud 13.05.2026.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 4.

EHR portaal (kood: 120283174) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:115:0025 · pindala 4 514 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:115:0025) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Liivaoja tn 1 // 1a // 1b // 1c // 1d korteriühistu (registrikood 80463797). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€4,02/m² kuustüüpiline korter €275 kuus · k.a kommunaalid · Kadrioru asum mediaan €3,19/m² kuus
Ühistu maksed€1,00/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,20/m² · Kadrioru asum mediaan €1,34/m² kuus
Remondifond€61 267€13/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€57 379€70 168
sh remondifondi maksed€11 309€28 326
Remondikulud€11 309€28 326
Remondifondi jääk€61 267€28 037
Raha€77 445€40 084
Reservkapital€10 574€10 574
Aasta tulem€1 190−€472
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldamine€16 8580,29
Heakord€16 1480,28
Tehnohooldus€8 5360,15
Kindlustus€1 8730,03
Tugiteenused€2 6550,05
Hooldusfond€9 6290,17
Garaaži hooldusfond€1 6800,03

64 korterit · liikmeid 73 eraisikut + 16 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (4 765 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kadrioru asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00995093) · Postiindeks: 10155

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Liivaoja tn korterelamud

8 hoonet tänaval · tänava mediaan €4 017/m² (n=8) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Liivaoja tn 1 See hoone 2006 €4 017 ~€197 636 E Aktiivne
Liivaoja tn 1b 2006 €4 017 ~€200 850 E Vaata →
Liivaoja tn 2/1 2006 €4 171 ~€208 550 C ~ Vaata →
Liivaoja tn 4a 2007 €4 017 ~€200 850 C ~ Vaata →
Liivaoja tn 4b 2007 €4 017 ~€273 475 C ~ Vaata →
Liivaoja tn 6 2007 €4 017 ~€253 752 C Vaata →
Liivaoja tn 14/1 2005 €3 959 ~€197 950 C ~ Vaata →
Liivaoja tn 14/2 2005 €4 017 ~€309 509 C ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120283174 Maa- ja Ruumiamet 29.09.2026 (EHR kanne 13.05.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:115:0025 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 7 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 3,6–4,6% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=7 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 2006. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Liivaoja tn 1, Tallinn?

Liivaoja tn 1 on 2006. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 1 korterit. EHR kood on 120283174 ja katastritunnus 78401:115:0025. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Liivaoja tn 1 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 017 €/m². Hinnangu vahemik on 3 635–4 399 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €197 636.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Liivaoja tn 1?

4 017 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €160 680 ja 50 m² korteri väärtus umbes €200 850. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

Tubade jaotuse andmed täpsustamisel.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 218/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €207 518, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €600–€730 kuus ja brutotootluse hinnang 3,6–4,6%.

Kas Liivaoja tn 1 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 165 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Liivaoja tn 1 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 98 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 49% oli kahes parimas ja 14% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 65 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Liivaoja tn 1?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €4,02/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €275 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,00/m² kuus, sh remondifond €0,20/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €61 267. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Kadrioru asum 73 ühistu mediaan oli €3,19/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 29.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu