Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Köie tn 1b/1
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Köie tänav 1b/1, Tallinn

Köie tn 1b/1 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 2020. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 8 korterit (EHR 101020951). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 5 366 €/m² (hinnanguvahemik 4 856–5 876 €/m², ±10%).

Köie tänav 1b/1, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 8 korterit EHR 101020951 ↗ Kataster 78408:801:0220 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Köie tn 1b/1 on 2020. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 8 korterit, eeldatav energiaklass A. Estiq AVM baastase on €5 366/m², 69,3% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Köie tn 1b/1 on 2020. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 8 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 1-toaline (4 tk). Energiaklass A (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 5 366 €/m², mis on umbes 69,3% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (1-toaline, 30,5 m²) on ligikaudu €181 506.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass A, maapealne parkimine ja 2020. aasta ehitusaeg.

€560–€690/kuu

Tüüpilise 1-toalise korteri turuüür (3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~95 €, talvel ~220 € · 100% möbleeritud
3,6–4,6%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 4 25 – 57 m² €5 951 €192 806–€233 285
2-toaline 1 96.2 m² €5 300 €461 423–€558 297
3-toaline 3 53 – 83.8 m² €5 245 €332 271–€402 029
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 35.8 m² 2-toaline · 96.2 m² 3-toaline · 70 m²
− 30,5 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€181 506
ca €5 951 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €190 581
Eeldatav üüritulu €560–€690/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €6 249/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
8,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,0

Kalamaja peatus 171 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,6

Gustav Adolfi Gümnaasium 497 m; riigieksamite tase 75.1/100; lasteaed 208 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,1

82% tundidest hea, 3% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 61 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad 314 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,5

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=189): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +4,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,4

2020. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud9,8

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (2020) põhjal on eeldatav klass A. Kütteliik Katel.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,2

Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad 314 m; toidukauplused 763 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 57 tehingut kohordis „2016-2020 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Köie tn 1b/1

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,1 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 189 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +4%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, pisivargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 569 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 82% kahes parimas klassis, 15% keskmises ja 3% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

61 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 8 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 2016-2020 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 138 tehingut · 2016-2020 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -7.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Köie tn 1b/1 AVM tase: €5 366/m² 2026 Q2 liiga vähe tehinguid4 tehingut liiga vähe tehinguid— €4 536 2024 Q3 29 tehingut €4 363 2024 Q4 29 tehingut €4 652 2025 Q1 11 tehingut €4 256 2025 Q2 12 tehingut €4 110 2025 Q3 27 tehingut €4 483 2025 Q4 15 tehingut €4 289 2026 Q1 11 tehingut €4 250 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€5 366/m²
Hinnavahemik
€4 856–5 876
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 1-toaline · 30,5 m²)
€190 581
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€6 249/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 14 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.447556, 24.738965 · katastritunnus 78408:801:0220.

🚏 Kalamaja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
171 m · 2 min
🧒 Kalamaja Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
208 m · 3 min
🧒 Kelluke Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
289 m · 4 min
🌳 Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
314 m · 4 min
🚏 Lennusadam peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
336 m · 4 min
🚏 Kalarand peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
433 m · 6 min
🎓 Gustav Adolfi Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75.1/100
497 m · 7 min
🚏 Põhja puiestee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
517 m · 7 min
🧒 Mudila Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
561 m · 7 min
🌳 Kalamaja kalmistupark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
668 m · 9 min
🎓 Kalamaja Põhikool
Põhikool · Põhikool
728 m · 10 min
🛒 Balti Jaama Turg & Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
763 m · 10 min
🎓 Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
855 m · 11 min
🌳 Toompark ja Snelli tiik
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1063 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 14 objekti, lähim peatus 171 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2020
Kortereid kokku8
Korruseid3
Energiaklass (hinnang)A ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus918 m²
KüttesüsteemKatel
KandekonstruktsioonPuit
Lifte0
Müratase61 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101020951 · kanne muudetud 03.05.2026.

Puit · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101020951) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:801:0220 · pindala 918 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78408:801:0220) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Köie tn 1b korteriühistu (registrikood 80382381). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Ühistu maksed€0,26/m² kuusilma kommunaalideta · Kalamaja asum mediaan €1,46/m² kuus
Remondifond€2 704€2,82/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€2 972€13 684
Remondikulud€1 302€15 184
Remondifondi jääk€2 704€0
Raha€37€84
Aasta tulem€688−€136

17 korterit · liikmeid 16 eraisikut + 1 juriidilist isikut · ühistu haldab 2 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (958 m²) ÷ 12. Võrdlus: Kalamaja asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00640612) · Postiindeks: 10415

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Köie tn korterelamud

10 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 753/m² (n=10) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Köie tn 1a 1924 €3 729 ~€317 332 E ~ Vaata →
Köie tn 1b/1 See hoone 2020 €5 366 ~€181 506 A ~ Aktiivne
Köie tn 1b/2 2020 €5 354 ~€209 400 A ~ Vaata →
Köie tn 2 1940 €3 645 ~€86 956 E ~ Vaata →
Köie tn 10 1946 €3 810 ~€78 761 E ~ Vaata →
Köie tn 11 1946 €3 645 ~€138 768 E ~ Vaata →
Köie tn 13 1946 €3 753 ~€565 505 E ~ Vaata →
Köie tn 14 1946 €3 678 ~€77 837 D Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101020951 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 03.05.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:801:0220 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 3,6–4,6% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

A · see hoone Liginullenergiahoone Väga madal energiatarve

Olulised riskid

  • 2020. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Eeldatav energiaklass A: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Köie tn 1b/1, Tallinn?

Köie tn 1b/1 on 2020. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 8 korterit. EHR kood on 101020951 ja katastritunnus 78408:801:0220. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass A.

Mis on Köie tn 1b/1 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 5 366 €/m². Hinnangu vahemik on 4 856–5 876 €/m². Tüüpilise 1-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €181 506.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Köie tn 1b/1?

5 366 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €268 300 ja 75 m² korteri väärtus umbes €402 450. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €192 806–€233 285; 2-toaline: €461 423–€558 297; 3-toaline: €332 271–€402 029.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €6 249/m², tüüpilise 1-toalise puhul umbes €190 581, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 1-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 1-toalise korteri hinnanguline turuüür on €560–€690 kuus ja brutotootluse hinnang 3,6–4,6%.

Kas Köie tn 1b/1 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 171 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Köie tn 1b/1 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 189 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 82% oli kahes parimas ja 3% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 61 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Köie tn 1b/1?

Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,26/m² kuus. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €2 704. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu