Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Köie tn 18
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Köie tänav 18, Tallinn

Köie tn 18 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 2004. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 7 korterit (EHR 121292442). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 918 €/m² (hinnanguvahemik 3 546–4 290 €/m², ±10%).

Köie tänav 18, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 7 korterit EHR 121292442 ↗ Kataster 78408:801:0072 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Köie tn 18 on 2004. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 7 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €3 918/m², 23,6% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Köie tn 18 on 2004. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 7 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (4 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 918 €/m², mis on umbes 23,6% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (2-toaline, 52,2 m²) on ligikaudu €204 781.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 2004. aasta ehitusaeg.

€860–€1 060/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (56 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 56 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~99 €, talvel ~168 € · 90% möbleeritud
5,1–6,1%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 1 60.7 m² €3 782 €207 758–€251 376
2-toaline 4 41.7 – 67.9 m² €3 923 €189 942–€229 819
3-toaline 1 51.2 m² €3 918 €181 544–€219 659
4-toaline 1 80.9 m² €3 813 €279 167–€337 777
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 60.7 m² 2-toaline · 53.5 m² 3-toaline · 51.2 m² 4-toaline · 80.9 m²
− 52,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€204 781
ca €3 923 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €215 020
Eeldatav üüritulu €860–€1 060/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 119/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
8,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,0

Lennusadam peatus 161 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,3

Gustav Adolfi Gümnaasium 630 m; riigieksamite tase 75.1/100; lasteaed 391 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,9

82% tundidest hea, 3% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 50 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad 346 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,5

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=189): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +4,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,8

2004. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 12.03.2021); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,1

Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad 346 m; toidukauplused 882 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 1088 tehingut kohordis „kogu piirkond”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Köie tn 18

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,1 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 189 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +4%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, pisivargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 569 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 82% kahes parimas klassis, 15% keskmises ja 3% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

50 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · kogu piirkond valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 2 295 tehingut · kogu piirkond)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Kalamaja asum · kõik hooned · €4 280 (2026 Q1) +8.4% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Köie tn 18 AVM tase: €3 918/m² €2 953 2024 Q3 324 tehingut €2 987 2024 Q4 312 tehingut €2 839 2025 Q1 259 tehingut €3 149 2025 Q2 312 tehingut €3 183 2025 Q3 390 tehingut €3 319 2025 Q4 278 tehingut €3 078 2026 Q1 298 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 142 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 122 €3 270 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 918/m²
Hinnavahemik
€3 546–4 290
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 52,2 m²)
€215 020
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 119/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 13 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.448869, 24.737002 · katastritunnus 78408:801:0072.

🚏 Lennusadam peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
161 m · 2 min
🚏 Kalamaja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
319 m · 4 min
🌳 Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
346 m · 5 min
🧒 Kalamaja Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
391 m · 5 min
🧒 Kelluke Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
407 m · 5 min
🚏 Kungla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
454 m · 6 min
🌳 Kalamaja kalmistupark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
486 m · 6 min
🚏 Kalarand peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
585 m · 8 min
🎓 Gustav Adolfi Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75.1/100
630 m · 8 min
🧒 Mudila Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
743 m · 10 min
🎓 Kalamaja Põhikool
Põhikool · Põhikool
745 m · 10 min
🛒 Balti Jaama Turg & Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
882 m · 12 min
🎓 Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
1029 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 13 objekti, lähim peatus 161 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2004
Kortereid kokku7
Korruseid3
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus573 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase50 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 121292442 · kanne muudetud 03.05.2026.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 121292442) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:801:0072 · pindala 573 m².

Sihtotstarve: 80% Elamumaa, 20% arimaa.

Katastrikaart (78408:801:0072) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Köie tn 18 korteriühistu (registrikood 80490165). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,93/m² kuustüüpiline korter €149 kuus · k.a kommunaalid · Kalamaja asum mediaan €2,97/m² kuus
Ühistu maksed€1,14/m² kuusilma kommunaalideta · Kalamaja asum mediaan €1,46/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€5 545€5 234
Remondikulud€481€469
Raha€3 469€2 312
Reservkapital€1 100€1 020
Aasta tulem€786€244
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€1 4760,30
Heakord€2 9880,61
Raamatupidamine€6000,12
Hoone kindlustus€4810,10

7 korterit · liikmeid 7 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (407 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kalamaja asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03772592) · Postiindeks: 10415

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Köie tn korterelamud

10 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 753/m² (n=10) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Köie tn 1a 1924 €3 729 ~€317 332 E ~ Vaata →
Köie tn 1b/1 2020 €5 366 ~€181 506 A ~ Vaata →
Köie tn 1b/2 2020 €5 354 ~€209 400 A ~ Vaata →
Köie tn 2 1940 €3 645 ~€86 956 E ~ Vaata →
Köie tn 10 1946 €3 810 ~€78 761 E ~ Vaata →
Köie tn 11 1946 €3 645 ~€138 768 E ~ Vaata →
Köie tn 13 1946 €3 753 ~€565 505 E ~ Vaata →
Köie tn 14 1946 €3 678 ~€77 837 D Vaata →
Köie tn 18 See hoone 2004 €3 918 ~€204 781 B Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 121292442 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 03.05.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:801:0072 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 56 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 5,1–6,1% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=56 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2004. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Köie tn 18, Tallinn?

Köie tn 18 on 2004. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 7 korterit. EHR kood on 121292442 ja katastritunnus 78408:801:0072. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Köie tn 18 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 918 €/m². Hinnangu vahemik on 3 546–4 290 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €204 781.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Köie tn 18?

3 918 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €156 720 ja 50 m² korteri väärtus umbes €195 900. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €207 758–€251 376; 2-toaline: €189 942–€229 819; 3-toaline: €181 544–€219 659; 4-toaline: €279 167–€337 777.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 119/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €215 020, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €860–€1 060 kuus ja brutotootluse hinnang 5,1–6,1%.

Kas Köie tn 18 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 161 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Köie tn 18 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 189 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 82% oli kahes parimas ja 3% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 50 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Köie tn 18?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,93/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €149 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,14/m² kuus. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Kalamaja asum 184 ühistu mediaan oli €2,97/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu