Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Kaluri tn 1
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Kaluri tänav 1, Tallinn

Kaluri tn 1 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 1987. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 24 korterit (EHR 101028559). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 203 €/m² (hinnanguvahemik 2 899–3 507 €/m², ±10%).

Kaluri tänav 1, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 24 korterit EHR 101028559 ↗ Kataster 78408:808:0009 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kaluri tn 1 on 1987. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 24 korterit, energiaklass F. Estiq AVM baastase on €3 203/m², 1,1% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Kaluri tn 1 on 1987. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 24 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 1-toaline (9 tk). Energiaklass F (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 203 €/m², mis on umbes 1,1% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (1-toaline, 37,6 m²) on ligikaudu €114 454.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass F, maapealne parkimine ja 1987. aasta ehitusaeg.

€580–€710/kuu

Tüüpilise 1-toalise korteri turuüür (5 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 5 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~65 €, talvel ~98 € · 100% möbleeritud
6,3–7,3%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 9 29.4 – 38.5 m² €3 044 €98 898–€119 661
2-toaline 6 37.5 – 39.2 m² €3 130 €109 624–€132 638
3-toaline 9 43.6 – 61 m² €3 203 €161 748–€195 707
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 35.9 m² 2-toaline · 38.7 m² 3-toaline · 55.8 m²
− 37,6 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€114 454
ca €3 044 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €120 177
Eeldatav üüritulu €580–€710/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 196/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,5

Sepa peatus 358 m / 5 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,2

Tallinna Kunstigümnaasium 724 m; riigieksamite tase 54.8/100; lasteaed 1672 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

74% tundidest hea, 7% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Kopli kalmistupark 892 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk8,0

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=7): madal risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,6

1987. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud4,0

Energiamärgis F (väljastatud 23.09.2025); kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,2

Kopli kalmistupark 892 m; toidukauplused 2066 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,8

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 173 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kaluri tn 1

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Vähe sündmusi

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 7 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -90%.

Sagedasemad liigid: pisivargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 058 tunninäidust (07.12.2025–05.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 74% kahes parimas klassis, 19% keskmises ja 7% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 355 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii.
Kaluri tn 1 AVM tase: €3 203/m² €2 312 2024 Q3 56 tehingut €2 311 2024 Q4 44 tehingut €2 486 2025 Q1 46 tehingut €2 558 2025 Q2 36 tehingut €2 354 2025 Q3 56 tehingut €2 650 2025 Q4 49 tehingut €2 486 2026 Q1 47 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 521 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 21 €2 590 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 203/m²
Hinnavahemik
€2 899–3 507
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 1-toaline · 37,6 m²)
€120 177
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 196/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 8 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.457443, 24.667763 · katastritunnus 78408:808:0009.

🚏 Sepa peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
358 m · 5 min
🚏 Sepa (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
373 m · 5 min
🚏 Kopli (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
414 m · 6 min
🚏 Kopli peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
419 m · 6 min
🎓 Tallinna Kunstigümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.8/100
724 m · 10 min
🌳 Kopli kalmistupark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
892 m · 12 min
🧒 Ilmapuu Waldorflasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1672 m · 22 min
🛒 Stroomi Keskus Maxima XX
Supermarket · Supermarket
2066 m · 28 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 8 objekti, lähim peatus 358 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1987
Kortereid kokku24
Korruseid4
EnergiamärgisF
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 732 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101028559 · kanne muudetud 19.05.2026.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101028559) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:808:0009 · pindala 1 732 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78408:808:0009) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Kaluri tn 1 korteriühistu (registrikood 80304406). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,48/m² kuustüüpiline korter €148 kuus · k.a kommunaalid · Kopli asum mediaan €3,13/m² kuus
Ühistu maksed€1,80/m² kuusilma kommunaalideta · Kopli asum mediaan €1,41/m² kuus
Remondifond€23 078€22/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€22 846€15 265
Remondikulud€9 704€2 369
Remondifondi jääk€23 078€24 169
Raha€26 680€26 884
Reservkapital€6 843€6 843
Aasta tulem€109€17

24 korterit · liikmeid 24 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 059 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kopli asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00646609) · Postiindeks: 11712

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Kaluri tn korterelamud

9 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 650/m² (n=9) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Kaluri tn 1 See hoone 1987 €3 203 ~€114 454 F Aktiivne
Kaluri tn 2 1946 €2 886 ~€158 153 E ~ Vaata →
Kaluri tn 3 1914 €2 650 ~€135 730 E ~ Vaata →
Kaluri tn 4 1946 €2 507 ~€52 677 E ~ Vaata →
Kaluri tn 6 1970 €3 030 ~€152 016 E Vaata →
Kaluri tn 7 1914 €2 886 ~€416 966 E ~ Vaata →
Kaluri tn 8 1959 €2 523 ~€104 279 F Vaata →
Kaluri tn 13 1914 €2 573 ~€347 975 E ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101028559 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 19.05.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:808:0009 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 5 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 6,3–7,3% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=5 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

F–G · see hoone Suur / väga suur energiatarve Vajab suuremat energiatõhususe parandamist

Olulised riskid

  • 1987. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass F: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kaluri tn 1, Tallinn?

Kaluri tn 1 on 1987. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 24 korterit. EHR kood on 101028559 ja katastritunnus 78408:808:0009. Estiqi andmetel energiaklass F.

Mis on Kaluri tn 1 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 203 €/m². Hinnangu vahemik on 2 899–3 507 €/m². Tüüpilise 1-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €114 454.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Kaluri tn 1?

3 203 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €128 120 ja 50 m² korteri väärtus umbes €160 150. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €98 898–€119 661; 2-toaline: €109 624–€132 638; 3-toaline: €161 748–€195 707.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 196/m², tüüpilise 1-toalise puhul umbes €120 177, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 1-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 1-toalise korteri hinnanguline turuüür on €580–€710 kuus ja brutotootluse hinnang 6,3–7,3%.

Kas Kaluri tn 1 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 358 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kaluri tn 1 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 7 sündmust (sündmuste tase: vähe sündmusi). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 74% oli kahes parimas ja 7% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Kaluri tn 1?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,48/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €148 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,80/m² kuus. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €23 078. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Kopli asum 64 ühistu mediaan oli €3,13/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu