Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Kaluri tn 4
Registriandmed seisuga 30. september 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Kaluri tänav 4, Tallinn

Kaluri tn 4 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 1946. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 50 korterit (EHR 101012744). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 30.09.2026 2 507 €/m² (hinnanguvahemik 2 269–2 745 €/m², ±10%).

Kaluri tänav 4, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
2 korrust 50 korterit EHR 101012744 ↗ Kataster 78408:808:0057 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kaluri tn 4 on 1946. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 50 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 507/m², 20,9% alla Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Kaluri tn 4 on 1946. aastal valminud 2-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 50 korterit. Kandekonstruktsioon: Metall (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 1-toaline (47 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 507 €/m², mis on umbes 20,9% alla Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (1-toaline, 16,4 m²) on ligikaudu €52 677.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1946. aasta ehitusaeg.

€310–€380/kuu

Tüüpilise 1-toalise korteri turuüür (5 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 5 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~65 €, talvel ~98 € · 100% möbleeritud
7,4–8,4%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 47 7.3 – 31.2 m² €3 212 €47 673–€57 681
2-toaline 3 31 – 37.6 m² €2 353 €73 467–€88 890
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 16.4 m² 2-toaline · 34.5 m²
− 16,4 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€52 677
ca €3 212 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €55 311
Eeldatav üüritulu €310–€380/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 373/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,7

Sepa peatus 270 m / 4 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,2

Tallinna Kunstigümnaasium 711 m; riigieksamite tase 54.8/100; lasteaed 1686 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

74% tundidest hea, 7% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Kopli kalmistupark 909 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk8,0

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=7): madal risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus5,9

1946. a; kandekonstruktsioon Metall.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1946) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Kohtküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,1

Kopli kalmistupark 909 m; toidukauplused 2105 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 540 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kaluri tn 4

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Vähe sündmusi

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 7 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -90%.

Sagedasemad liigid: pisivargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 058 tunninäidust (07.12.2025–05.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 74% kahes parimas klassis, 19% keskmises ja 7% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 1 149 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Kopli asum · 1940-1970 ehitusaasta · €2 388 (2026 Q1) +1.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kaluri tn 4 AVM tase: €2 507/m² €2 625 2024 Q3 157 tehingut €2 668 2024 Q4 159 tehingut €2 650 2025 Q1 139 tehingut €2 851 2025 Q2 154 tehingut €2 669 2025 Q3 194 tehingut €2 684 2025 Q4 128 tehingut €2 691 2026 Q1 148 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 977 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 70 €2 680 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 507/m²
Hinnavahemik
€2 269–2 745
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 1-toaline · 16,4 m²)
€55 311
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 373/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 8 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.458185, 24.668324 · katastritunnus 78408:808:0057.

🚏 Sepa peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
270 m · 4 min
🚏 Sepa (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
289 m · 4 min
🚏 Kopli (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
327 m · 4 min
🚏 Kopli peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
337 m · 4 min
🎓 Tallinna Kunstigümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.8/100
711 m · 9 min
🌳 Kopli kalmistupark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
909 m · 12 min
🧒 Ilmapuu Waldorflasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1686 m · 22 min
🛒 Stroomi Keskus Maxima XX
Supermarket · Supermarket
2105 m · 28 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 8 objekti, lähim peatus 270 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1946
Kortereid kokku50
Korruseid2
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 985 m²
KüttesüsteemKohtküte
KandekonstruktsioonMetall
Lifte0
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101012744 · kanne muudetud 07.01.2026.

Metall · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101012744) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:808:0057 · pindala 2 985 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78408:808:0057) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Kaluri tn 4 korteriühistu (registrikood 80212147). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€47 kuusühistu maksed, ilma kommunaalideta
Ühistu maksed€2,85/m² kuusilma kommunaalideta · Kopli asum mediaan €1,41/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€29 901€28 658
Raha€4 990€7 280
Aasta tulem−€1 518−€621

50 korterit.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (873 m²) ÷ 12. Võrdlus: Kopli asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00634799) · Postiindeks: 11712

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Kaluri tn korterelamud

9 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 650/m² (n=9) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Kaluri tn 1 1987 €3 203 ~€114 454 F Vaata →
Kaluri tn 2 1946 €2 886 ~€158 153 E ~ Vaata →
Kaluri tn 3 1914 €2 650 ~€135 730 E ~ Vaata →
Kaluri tn 4 See hoone 1946 €2 507 ~€52 677 E ~ Aktiivne
Kaluri tn 6 1970 €3 030 ~€152 016 E Vaata →
Kaluri tn 7 1914 €2 886 ~€416 966 E ~ Vaata →
Kaluri tn 8 1959 €2 523 ~€104 279 F Vaata →
Kaluri tn 13 1914 €2 573 ~€347 975 E ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101012744 Maa- ja Ruumiamet 30.09.2026 (EHR kanne 07.01.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:808:0057 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 5 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 7,4–8,4% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=5 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1946. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kaluri tn 4, Tallinn?

Kaluri tn 4 on 1946. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 50 korterit. EHR kood on 101012744 ja katastritunnus 78408:808:0057. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Kaluri tn 4 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 507 €/m². Hinnangu vahemik on 2 269–2 745 €/m². Tüüpilise 1-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €52 677.

Kui palju maksab 30 m² või 40 m² korter aadressil Kaluri tn 4?

2 507 €/m² benchmarki põhjal on 30 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €75 210 ja 40 m² korteri väärtus umbes €100 280. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €47 673–€57 681; 2-toaline: €73 467–€88 890.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 373/m², tüüpilise 1-toalise puhul umbes €55 311, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 1-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 1-toalise korteri hinnanguline turuüür on €310–€380 kuus ja brutotootluse hinnang 7,4–8,4%.

Kas Kaluri tn 4 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 270 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kaluri tn 4 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 7 sündmust (sündmuste tase: vähe sündmusi). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 74% oli kahes parimas ja 7% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Kaluri tn 4?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter ühistule €47 kuus, lisaks kommunaalteenused. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €2,85/m² kuus. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 30.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu