Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Kastani tn 15
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Kastani tänav 15, Tartu

Kastani tn 15 (Tartu, Tartu linn) on 1995. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 7 korterit (EHR 104038852). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 167 €/m² (hinnanguvahemik 1 879–2 455 €/m², ±13%).

Kastani tänav 15, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
2 korrust 7 korterit EHR 104038852 ↗ Kataster 79506:004:0016 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kastani tn 15 on 1995. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 7 korterit, energiaklass F. Estiq AVM baastase on €2 167/m², 5,9% alla Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Kastani tn 15 on 1995. aastal valminud 2-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 7 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 1-toaline (4 tk). Energiaklass F (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 167 €/m², mis on umbes 5,9% alla Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (1-toaline, 33,3 m²) on ligikaudu €75 758.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass F, maapealne parkimine ja 1995. aasta ehitusaeg.

€480–€580/kuu

Tüüpilise 1-toalise korteri turuüür (10 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 10 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~52 €, talvel ~99 € · 80% möbleeritud
7,9–8,9%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 4 26.1 – 45.3 m² €2 275 €68 049–€88 926
2-toaline 2 47.4 – 52.6 m² €2 167 €93 939–€122 761
3-toaline 1 58.9 m² €2 080 €106 218–€138 806
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 34.5 m² 2-toaline · 50 m² 3-toaline · 58.9 m²
− 33,3 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€75 758
ca €2 275 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €79 546
Eeldatav üüritulu €480–€580/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 389/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,3 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 110353 m / 1471 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,1

Miina Härma Gümnaasium 125 m; riigieksamite tase 65.8/100; lasteaed 683 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,5

37% tundidest hea, 34% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 59 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Toomemägi 387 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=212): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -46,8%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,5

1995. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud4,0

Energiamärgis F (väljastatud 05.04.2024); kütteliik Kohtküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,8

Toomemägi 387 m; toidukauplused 1089 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,7

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 132 tehingut kohordis „1991-2000 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kastani tn 15

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,9 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 212 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -47%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 2 902 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 37% kahes parimas klassis, 29% keskmises ja 34% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

59 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 6 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · 1991-2000 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 306 tehingut · 1991-2000 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -0.9% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kastani tn 15 AVM tase: €2 167/m² €1 718 2024 Q3 52 tehingut €1 671 2024 Q4 40 tehingut €1 862 2025 Q1 40 tehingut €1 685 2025 Q2 42 tehingut €1 721 2025 Q3 52 tehingut €1 815 2025 Q4 41 tehingut €1 846 2026 Q1 31 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 151 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 8 €1 880 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 167/m²
Hinnavahemik
€1 879–2 455
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 1-toaline · 33,3 m²)
€79 546
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 389/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 9 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.377909, 26.708795 · katastritunnus 79506:004:0016.

🎓 Miina Härma Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 65.8/100
125 m · 2 min
🎓 Tartu Rahvusvaheline Kool
Põhikool · Põhikool
262 m · 3 min
🌳 Toomemägi
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
387 m · 5 min
🎓 Tartu Katoliku Hariduskeskus
Põhikool · Riigieksamite tase: 61/100
605 m · 8 min
🧒 Tartu Lasteaed Kelluke
Lasteaed · Alusharidus
683 m · 9 min
🧒 Tartu Lasteaed Karoliine
Lasteaed · Alusharidus
845 m · 11 min
🌳 Tähtvere park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
964 m · 13 min
🛒 Tartu Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Supermarket
1089 m · 15 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
110353 m · 1471 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 9 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1995
Kortereid kokku7
Korruseid2
EnergiamärgisF
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 829 m²
KüttesüsteemKohtküte
KandekonstruktsioonPuit
Lifte0
Müratase59 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 104038852 · kanne muudetud 29.07.2026.

Puit · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 104038852) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79506:004:0016 · pindala 1 829 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (79506:004:0016) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tartu linn, Kastani tn 11 // 15 korteriühistu (registrikood 80507078). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€160 kuusühistu maksed, ilma kommunaalideta
Ühistu maksed€172 790aastas, ilma kommunaalideta
Remondifond€12 068€15/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
Laenud€197 040€244/m² · Euribor · kuni 2050
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€172 790€113 102
sh remondifondi maksed€162 049€107 464
Remondikulud€162 049€107 464
Remondifondi jääk€12 068€12 787
Laenujääk€197 040€0
Raha€19 454€9 901
Reservkapital€808€808
Aasta tulem€246€454
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€2 9290,30
Haldustasud€1 6630,17
Kindlustustasud€8960,09
Muud tulud teenuste eest€00,00
Küttesüsteemide puhastus (korterid)€00,00
Laenu intress€5 2530,54
Remonditasud€162 04916,71

17 korterit · liikmeid 15 eraisikut + 1 juriidilist isikut · ühistu haldab 2 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (808 m²) ÷ 12. Võrdlus: Vaksali linnaosa, Vaksali asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00771142) · Postiindeks: 50409

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Kastani tn korterelamud

48 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 286/m² (n=48) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Kastani tn 5 1909 €2 834 ~€124 304 E ~ Vaata →
Kastani tn 8 2001 €3 033 ~€196 560 C ~ Vaata →
Kastani tn 9 1915 €3 125 ~€153 750 E Vaata →
Kastani tn 10 1977 €2 210 ~€108 732 E ~ Vaata →
Kastani tn 11 1947 €2 979 ~€146 567 E Vaata →
Kastani tn 12 1977 €2 847 ~€140 072 E ~ Vaata →
Kastani tn 15 See hoone 1995 €2 167 ~€75 758 F Aktiivne
Kastani tn 17 1947 €3 028 ~€148 978 F Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 104038852 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 29.07.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79506:004:0016 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 10 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 7,9–8,9% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=10 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

F–G · see hoone Suur / väga suur energiatarve Vajab suuremat energiatõhususe parandamist

Olulised riskid

  • 1995. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass F: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kastani tn 15, Tartu?

Kastani tn 15 on 1995. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 7 korterit. EHR kood on 104038852 ja katastritunnus 79506:004:0016. Estiqi andmetel energiaklass F.

Mis on Kastani tn 15 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 167 €/m². Hinnangu vahemik on 1 879–2 455 €/m². Tüüpilise 1-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €75 758.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Kastani tn 15?

2 167 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €86 680 ja 50 m² korteri väärtus umbes €108 350. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €68 049–€88 926; 2-toaline: €93 939–€122 761; 3-toaline: €106 218–€138 806.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 389/m², tüüpilise 1-toalise puhul umbes €79 546, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 1-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 1-toalise korteri hinnanguline turuüür on €480–€580 kuus ja brutotootluse hinnang 7,9–8,9%.

Kas Kastani tn 15 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 110353 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kastani tn 15 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 212 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 37% oli kahes parimas ja 34% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 59 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Kastani tn 15?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter ühistule €160 kuus, lisaks kommunaalteenused. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €12 068. Ühistu laenujääk oli €197 040. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu