Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Kastani tn 31
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Kastani tänav 31, Tartu

Kastani tn 31 (Tartu, Tartu linn) on 1902. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 11 korterit (EHR 104029236). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 922 €/m² (hinnanguvahemik 2 533–3 311 €/m², ±13%).

Kastani tänav 31, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 11 korterit EHR 104029236 ↗ Kataster 79506:004:0008 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kastani tn 31 on 1902. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 11 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 922/m², 26,9% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Kastani tn 31 on 1902. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 11 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (6 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 922 €/m², mis on umbes 26,9% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (2-toaline, 62,6 m²) on ligikaudu €182 917.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 1902. aasta ehitusaeg.

€620–€760/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (11 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 11 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~66 €, talvel ~118 € · 80% möbleeritud
4,0–5,0%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 3 32.4 – 39.5 m² €3 068 €97 354–€127 223
2-toaline 6 53.6 – 92.1 m² €2 922 €167 963–€219 495
3-toaline 1 84.5 m² €2 805 €205 499–€268 546
4-toaline 1 111.1 m² €2 717 €261 711–€342 006
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 36.6 m² 2-toaline · 66.3 m² 3-toaline · 84.5 m² 4-toaline · 111.1 m²
− 62,6 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€182 917
ca €2 922 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €192 063
Eeldatav üüritulu €620–€760/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 068/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
5,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 110430 m / 1472 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,1

Miina Härma Gümnaasium 49 m; riigieksamite tase 65.8/100; lasteaed 752 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond3,5

37% tundidest hea, 34% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 65 dB (väga vali), modelleeritud (Lden), lähim park Toomemägi 405 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=212): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -46,8%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus5,9

1902. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 28.10.2025); kütteliik Kohtküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,8

Toomemägi 405 m; toidukauplused 1075 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 62 tehingut kohordis „<1939 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kastani tn 31

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,9 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 212 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -47%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 2 902 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 37% kahes parimas klassis, 29% keskmises ja 34% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

65 dB Lden · väga vali

Liiklusmüra hinnang on 12 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · <1939 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 147 tehingut · <1939 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -5.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kastani tn 31 AVM tase: €2 922/m² 2026 Q2 liiga vähe tehinguid4 tehingut liiga vähe tehinguid— €2 999 2024 Q3 29 tehingut €3 611 2024 Q4 20 tehingut €2 792 2025 Q1 14 tehingut €2 884 2025 Q2 22 tehingut €2 920 2025 Q3 29 tehingut €2 885 2025 Q4 17 tehingut €2 631 2026 Q1 12 tehingut €2 400 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 922/m²
Hinnavahemik
€2 533–3 311
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 62,6 m²)
€192 063
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 068/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 9 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.377245, 26.710027 · katastritunnus 79506:004:0008.

🎓 Miina Härma Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 65.8/100
49 m · 1 min
🎓 Tartu Rahvusvaheline Kool
Põhikool · Põhikool
255 m · 3 min
🌳 Toomemägi
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
405 m · 5 min
🎓 Tartu Mart Reiniku Kool
Põhikool · Põhikool
567 m · 8 min
🧒 Tartu Lasteaed Karoliine
Lasteaed · Alusharidus
752 m · 10 min
🧒 Tartu Lasteaed Kelluke
Lasteaed · Alusharidus
777 m · 10 min
🌳 Tähtvere park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1058 m · 14 min
🛒 Tartu Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Supermarket
1075 m · 14 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
110430 m · 1472 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 9 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1902
Kortereid kokku11
Korruseid3
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 889 m²
KüttesüsteemKohtküte
KandekonstruktsioonPuit
Lifte0
Müratase65 dB (väga vali)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 104029236 · kanne muudetud 28.10.2025.

Puit · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 104029236) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79506:004:0008 · pindala 1 889 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (79506:004:0008) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tartu linn, Kastani tn 27 // 29 // 31 korteriühistu (registrikood 80532202). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€1,47/m² kuustüüpiline korter €58 kuus · k.a kommunaalid · Vaksali linnaosa, Vaksali asum mediaan €2,60/m² kuus
Ühistu maksed€1,00/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,42/m² · Vaksali linnaosa, Vaksali asum mediaan €1,31/m² kuus
Remondifond€14 125€10/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€16 211€11 808
sh remondifondi maksed€6 797€4 139
Remondikulud€8 280€5 464
Remondifondi jääk€14 125€11 099
Raha€13 045€10 477
Reservkapital€1 362€1 362
Aasta tulem€51−€16
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€3 1880,20
Haldustasud€1 8230,11
Heakorrastuse tasu€2 9200,18
Remonditasud€6 7970,42
Kindlustusmaksed€1 4830,09

28 korterit · liikmeid 29 eraisikut + 2 juriidilist isikut · ühistu haldab 3 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 349 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Vaksali linnaosa, Vaksali asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00762406) · Postiindeks: 50409

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Kastani tn korterelamud

48 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 286/m² (n=48) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Kastani tn 5 1909 €2 834 ~€124 304 E ~ Vaata →
Kastani tn 8 2001 €3 033 ~€196 560 C ~ Vaata →
Kastani tn 9 1915 €3 125 ~€153 750 E Vaata →
Kastani tn 10 1977 €2 210 ~€108 732 E ~ Vaata →
Kastani tn 11 1947 €2 979 ~€146 567 E Vaata →
Kastani tn 12 1977 €2 847 ~€140 072 E ~ Vaata →
Kastani tn 15 1995 €2 167 ~€106 616 F Vaata →
Kastani tn 17 1947 €3 028 ~€148 978 F Vaata →
Kastani tn 31 See hoone 1902 €2 922 ~€182 917 E Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 104029236 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 28.10.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79506:004:0008 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 11 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 4,0–5,0% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=11 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1902. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kastani tn 31, Tartu?

Kastani tn 31 on 1902. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 11 korterit. EHR kood on 104029236 ja katastritunnus 79506:004:0008. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Kastani tn 31 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 922 €/m². Hinnangu vahemik on 2 533–3 311 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €182 917.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Kastani tn 31?

2 922 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €146 100 ja 75 m² korteri väärtus umbes €219 150. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €97 354–€127 223; 2-toaline: €167 963–€219 495; 3-toaline: €205 499–€268 546; 4-toaline: €261 711–€342 006.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 068/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €192 063, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €620–€760 kuus ja brutotootluse hinnang 4,0–5,0%.

Kas Kastani tn 31 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 110430 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kastani tn 31 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 212 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 37% oli kahes parimas ja 34% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 65 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Kastani tn 31?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €1,47/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €58 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,00/m² kuus, sh remondifond €0,42/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €14 125. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Vaksali linnaosa, Vaksali asum 42 ühistu mediaan oli €2,60/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu