Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Kastani tn 5
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Kastani tänav 5, Tartu

Kastani tn 5 (Tartu, Tartu linn) on 1909. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 9 korterit (EHR 104036538). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 834 €/m² (hinnanguvahemik 2 457–3 211 €/m², ±13%).

Kastani tänav 5, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
2 korrust 9 korterit EHR 104036538 ↗ Kataster 79506:004:0025 ↗ Eraomand · 120003

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kastani tn 5 on 1909. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 9 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 834/m², 23,1% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Kastani tn 5 on 1909. aastal valminud 2-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 9 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (5 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 834 €/m², mis on umbes 23,1% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (3-toaline, 45,7 m²) on ligikaudu €124 350.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1909. aasta ehitusaeg.

€650–€800/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (4 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 4 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~30 €, talvel ~120 € · 100% möbleeritud
6,5–7,5%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 1 22.4 m² €2 976 €57 796–€75 528
2-toaline 3 38.1 – 50.8 m² €2 834 €104 180–€136 143
3-toaline 5 38.8 – 72 m² €2 721 €114 653–€149 829
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 22.4 m² 2-toaline · 42.4 m² 3-toaline · 48.6 m²
− 45,7 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€124 350
ca €2 721 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €130 568
Eeldatav üüritulu €650–€800/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 857/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
5,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 110294 m / 1471 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,1

Miina Härma Gümnaasium 180 m; riigieksamite tase 65.8/100; lasteaed 630 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond3,5

37% tundidest hea, 34% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 65 dB (väga vali), modelleeritud (Lden), lähim park Toomemägi 407 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=212): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -46,8%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus5,9

1909. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1909) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Kohtküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,7

Toomemägi 407 m; toidukauplused 1120 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 62 tehingut kohordis „<1939 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kastani tn 5

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,9 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 212 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -47%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 2 902 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 37% kahes parimas klassis, 29% keskmises ja 34% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

65 dB Lden · väga vali

Liiklusmüra hinnang on 12 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · <1939 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 147 tehingut · <1939 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -5.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kastani tn 5 AVM tase: €2 834/m² 2026 Q2 liiga vähe tehinguid4 tehingut liiga vähe tehinguid— €2 999 2024 Q3 29 tehingut €3 611 2024 Q4 20 tehingut €2 792 2025 Q1 14 tehingut €2 884 2025 Q2 22 tehingut €2 920 2025 Q3 29 tehingut €2 885 2025 Q4 17 tehingut €2 631 2026 Q1 12 tehingut €2 400 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 834/m²
Hinnavahemik
€2 457–3 211
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 45,7 m²)
€130 568
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 857/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 8 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.378552, 26.709016 · katastritunnus 79506:004:0025.

🎓 Miina Härma Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 65.8/100
180 m · 2 min
🎓 Tartu Rahvusvaheline Kool
Põhikool · Põhikool
301 m · 4 min
🌳 Toomemägi
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
407 m · 5 min
🎓 Tartu Katoliku Hariduskeskus
Põhikool · Riigieksamite tase: 61/100
549 m · 7 min
🧒 Tartu Lasteaed Kelluke
Lasteaed · Alusharidus
630 m · 8 min
🌳 Tähtvere park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
899 m · 12 min
🛒 Tartu Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Supermarket
1120 m · 15 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
110294 m · 1471 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 8 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1909
Kortereid kokku9
Korruseid2
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · 120003
Krundi suurus735 m²
KüttesüsteemKohtküte
KandekonstruktsioonPuit
Lifte0
Müratase65 dB (väga vali)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 104036538 · kanne muudetud 24.11.2025.

Puit · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 104036538) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79506:004:0025 · pindala 735 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (79506:004:0025) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00769139) · Postiindeks: 50409

KÜ registrikood täpsustamisel

Kastani tn korterelamud

48 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 286/m² (n=48) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Kastani tn 5 See hoone 1909 €2 834 ~€124 350 E ~ Aktiivne
Kastani tn 8 2001 €3 033 ~€196 560 C ~ Vaata →
Kastani tn 9 1915 €3 125 ~€153 750 E Vaata →
Kastani tn 10 1977 €2 210 ~€108 732 E ~ Vaata →
Kastani tn 11 1947 €2 979 ~€146 567 E Vaata →
Kastani tn 12 1977 €2 847 ~€140 072 E ~ Vaata →
Kastani tn 15 1995 €2 167 ~€106 616 F Vaata →
Kastani tn 17 1947 €3 028 ~€148 978 F Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 104036538 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 24.11.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79506:004:0025 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 4 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 6,5–7,5% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1909. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kastani tn 5, Tartu?

Kastani tn 5 on 1909. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 9 korterit. EHR kood on 104036538 ja katastritunnus 79506:004:0025. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Kastani tn 5 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 834 €/m². Hinnangu vahemik on 2 457–3 211 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €124 350.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Kastani tn 5?

2 834 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €113 360 ja 50 m² korteri väärtus umbes €141 700. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €57 796–€75 528; 2-toaline: €104 180–€136 143; 3-toaline: €114 653–€149 829.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 857/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €130 568, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €650–€800 kuus ja brutotootluse hinnang 6,5–7,5%.

Kas Kastani tn 5 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 110294 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kastani tn 5 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 212 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 37% oli kahes parimas ja 34% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 65 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu