Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Kastani tn 43/1
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Kastani tänav 43/1, Tartu

Kastani tn 43/1 (Tartu, Tartu linn) on 2021. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 6 korterit (EHR 121337311). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 112 €/m² (hinnanguvahemik 2 698–3 526 €/m², ±13%).

Kastani tänav 43/1, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 6 korterit EHR 121337311 ↗ Kataster 79506:006:0002 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kastani tn 43/1 on 2021. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 6 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €3 112/m², 35,2% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Kastani tn 43/1 on 2021. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 6 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (3 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 112 €/m², mis on umbes 35,2% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (2-toaline, 50,6 m²) on ligikaudu €157 467.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 2021. aasta ehitusaeg.

€410–€500/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (6 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 6 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~25 €, talvel ~33 € · 100% möbleeritud
3,0–4,0%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 3 49.8 – 51.2 m² €3 112 €136 254–€178 058
3-toaline 1 82.1 m² €2 988 €212 688–€277 942
4-toaline 2 70.7 – 72.3 m² €2 894 €179 401–€234 441
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 50.5 m² 3-toaline · 82.1 m² 4-toaline · 71.5 m²
− 50,6 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€157 467
ca €3 112 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €165 340
Eeldatav üüritulu €410–€500/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 268/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 110803 m / 1477 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,0

Tartu Mart Reiniku Kool 214 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 348 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond4,3

37% tundidest hea, 34% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Toomemägi 592 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=212): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -46,8%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2021. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 15.06.2026); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,7

Toomemägi 592 m; toidukauplused 1014 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,5

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 90 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kastani tn 43/1

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,9 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 212 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -47%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 2 902 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 37% kahes parimas klassis, 29% keskmises ja 34% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · 2021 ... ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 186 tehingut · 2021 ... ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +5.3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kastani tn 43/1 AVM tase: €3 112/m² €3 141 2024 Q3 26 tehingut €3 207 2024 Q4 22 tehingut €3 172 2025 Q1 19 tehingut €3 145 2025 Q2 29 tehingut €3 178 2025 Q3 38 tehingut €3 224 2025 Q4 18 tehingut €3 340 2026 Q1 13 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 261 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 21 €3 370 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 112/m²
Hinnavahemik
€2 698–3 526
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 50,6 m²)
€165 340
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 268/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 7 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.373700, 26.712371 · katastritunnus 79506:006:0002.

🎓 Tartu Mart Reiniku Kool
Põhikool · Põhikool
214 m · 3 min
🧒 Tartu Lasteaed Karoliine
Lasteaed · Alusharidus
348 m · 5 min
🎓 Miina Härma Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 65.8/100
406 m · 5 min
🎓 Tartu Rahvusvaheline Kool
Põhikool · Põhikool
454 m · 6 min
🌳 Toomemägi
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
592 m · 8 min
🛒 Tartu Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Supermarket
1014 m · 14 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
110803 m · 1477 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 7 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2021
Kortereid kokku6
Korruseid3
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 247 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonPuit
Lifte0
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 121337311 · kanne muudetud 15.06.2026.

Puit · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 121337311) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79506:006:0002 · pindala 1 247 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (79506:006:0002) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tartu linn, Kastani tn 43 korteriühistu (registrikood 80583040). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,24/m² kuustüüpiline korter €129 kuus · k.a kommunaalid · Vaksali linnaosa, Vaksali asum mediaan €2,60/m² kuus
Ühistu maksed€1,02/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,03/m² · Vaksali linnaosa, Vaksali asum mediaan €1,31/m² kuus
Remondifond€2 109€2,95/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€8 785€8 735
sh remondifondi maksed€275€739
Remondikulud€275€739
Remondifondi jääk€2 109€1 567
Raha€2 183€2 080
Reservkapital€1 362€1 362
Aasta tulem€13−€23
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldustasud€3 7070,43
Heakord€3 9110,46
Tehnohooldus€5310,06
Kindlustus€3610,04
Remonditasud€2750,03

10 korterit · liikmeid 8 eraisikut + 2 juriidilist isikut · ühistu haldab 2 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (715 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Vaksali linnaosa, Vaksali asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03885208) · Postiindeks: 50410

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Kastani tn korterelamud

48 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 286/m² (n=48) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Kastani tn 5 1909 €2 834 ~€124 304 E ~ Vaata →
Kastani tn 8 2001 €3 033 ~€196 560 C ~ Vaata →
Kastani tn 9 1915 €3 125 ~€153 750 E Vaata →
Kastani tn 10 1977 €2 210 ~€108 732 E ~ Vaata →
Kastani tn 11 1947 €2 979 ~€146 567 E Vaata →
Kastani tn 12 1977 €2 847 ~€140 072 E ~ Vaata →
Kastani tn 15 1995 €2 167 ~€106 616 F Vaata →
Kastani tn 17 1947 €3 028 ~€148 978 F Vaata →
Kastani tn 43/1 See hoone 2021 €3 112 ~€157 467 B Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 121337311 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 15.06.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79506:006:0002 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 6 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 3,0–4,0% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=6 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2021. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kastani tn 43/1, Tartu?

Kastani tn 43/1 on 2021. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 6 korterit. EHR kood on 121337311 ja katastritunnus 79506:006:0002. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Kastani tn 43/1 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 112 €/m². Hinnangu vahemik on 2 698–3 526 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €157 467.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Kastani tn 43/1?

3 112 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €124 480 ja 50 m² korteri väärtus umbes €155 600. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €136 254–€178 058; 3-toaline: €212 688–€277 942; 4-toaline: €179 401–€234 441.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 268/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €165 340, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €410–€500 kuus ja brutotootluse hinnang 3,0–4,0%.

Kas Kastani tn 43/1 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 110803 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kastani tn 43/1 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 212 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 37% oli kahes parimas ja 34% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Kastani tn 43/1?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,24/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €129 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,02/m² kuus, sh remondifond €0,03/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €2 109. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Vaksali linnaosa, Vaksali asum 42 ühistu mediaan oli €2,60/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu