Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Vihuri tn 1
Registriandmed seisuga 12. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Vihuri tänav 1, Tallinn

Vihuri tn 1 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 1978. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 85 korterit (EHR 101017763). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 12.10.2026 2 484 €/m² (hinnanguvahemik 2 248–2 720 €/m², ±10%).

Vihuri tänav 1, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 85 korterit EHR 101017763 ↗ Kataster 78408:805:2320 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Vihuri tn 1 on 1978. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 85 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €2 484/m², 21,6% alla Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Vihuri tn 1 on 1978. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 85 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (45 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 484 €/m², mis on umbes 21,6% alla Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (2-toaline, 46,7 m²) on ligikaudu €123 195.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 1978. aasta ehitusaeg.

€470–€570/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~78 €, talvel ~165 € · 75% möbleeritud
4,6–5,6%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 15 27.8 – 29 m² €3 252 €83 289–€100 775
2-toaline 45 38.4 – 48 m² €2 638 €107 433–€129 987
3-toaline 20 56.8 – 61.4 m² €2 442 €129 065–€156 161
4-toaline 5 74.6 – 75.2 m² €2 402 €162 818–€197 001
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 28.3 m² 2-toaline · 45 m² 3-toaline · 58.4 m² 4-toaline · 74.9 m²
− 46,7 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€123 195
ca €2 638 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €129 355
Eeldatav üüritulu €470–€570/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 770/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,0

Kari peatus 190 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,9

Tallinna Vaba Waldorfkool 399 m; riigieksamite tase 58.1/100; lasteaed 74 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond8,1

86% tundidest hea, 2% halb (12 kuu keskmine, tase: madal), müratase 53 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Stroomi rannapark 913 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=238): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +102,7%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,2

1978. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 30.09.2025); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,3

Stroomi rannapark 913 m; toidukauplused 313 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,8

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 173 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Vihuri tn 1

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,8 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 238 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +103%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Madal

Viimase 12 kuu 2 630 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 86% kahes parimas klassis, 12% keskmises ja 2% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

53 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 355 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Pelguranna asum · 1971-1990 ehitusaasta · €2 465 (2026 Q1)
Vihuri tn 1 AVM tase: €2 484/m² €2 312 2024 Q3 56 tehingut €2 311 2024 Q4 44 tehingut €2 486 2025 Q1 46 tehingut €2 558 2025 Q2 36 tehingut €2 354 2025 Q3 56 tehingut €2 650 2025 Q4 49 tehingut €2 486 2026 Q1 47 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 521 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 21 €2 590 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 484/m²
Hinnavahemik
€2 248–2 720
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 46,7 m²)
€129 355
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 770/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 13 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.446647, 24.694893 · katastritunnus 78408:805:2320.

🧒 Pelguranna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
74 m · 1 min
🚏 Kari peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
190 m · 3 min
🚏 Pelguranna peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
220 m · 3 min
🚏 Puhangu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
267 m · 4 min
🚏 Randla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
286 m · 4 min
🛒 Stroomi Keskus Maxima XX
Supermarket · Igapäevakaubad
313 m · 4 min
🎓 Tallinna Vaba Waldorfkool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 58.1/100
399 m · 5 min
🧒 Ilmapuu Waldorflasteaed
Lasteaed · Alusharidus
411 m · 5 min
🎓 Tallinna Heleni Kool
Põhikool · Põhikool
539 m · 7 min
🛒 Sõle Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
600 m · 8 min
🎓 Ehte Humanitaargümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 48.2/100
643 m · 9 min
🌳 Stroomi rannapark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
913 m · 12 min
🌳 Kopli kalmistupark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1074 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 13 objekti, lähim peatus 190 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1978
Kortereid kokku85
Korruseid5
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus4 853 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase53 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101017763 · kanne muudetud 30.09.2025.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101017763) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:805:2320 · pindala 4 853 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78408:805:2320) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Vihuri tn 1 korteriühistu (registrikood 80131986). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,07/m² kuustüüpiline korter €140 kuus · k.a kommunaalid · Pelguranna asum mediaan €3,08/m² kuus
Ühistu maksed€0,90/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,09/m² · Pelguranna asum mediaan €1,14/m² kuus
Remondifond€15 695€3,93/m² · piirkonna madalaim veerand
Laenud€179 605€45/m² · 6,56% fikseeritud · kuni 2032 · Swedbank
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€43 008€67 335
sh remondifondi maksed€4 512€24 552
Remondikulud€4 512€24 552
Remondifondi jääk€15 695€4 832
Laenujääk€179 605€202 363
Raha€34 258€15 745
Reservkapital€7 990€7 990
Aasta tulem€1 603€954
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€28 7360,60
Remonditasu remonditööde katteks€4 5120,09
Remonditasu laenuintresside katteks€9 7600,20

85 korterit · liikmeid 85 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (3 991 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Pelguranna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01655615) · Postiindeks: 10311

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Vihuri tn korterelamud

2 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Vihuri tn 1 See hoone 1978 €2 484 ~€123 195 B Aktiivne
Vihuri tn 4 2012 €3 455 ~€222 906 B ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101017763 Maa- ja Ruumiamet 12.10.2026 (EHR kanne 30.09.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:805:2320 ↗ Maa- ja Ruumiamet 28.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,6–5,6% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 1978. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Vihuri tn 1, Tallinn?

Vihuri tn 1 on 1978. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 85 korterit. EHR kood on 101017763 ja katastritunnus 78408:805:2320. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Vihuri tn 1 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 484 €/m². Hinnangu vahemik on 2 248–2 720 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €123 195.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Vihuri tn 1?

2 484 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €99 360 ja 50 m² korteri väärtus umbes €124 200. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €83 289–€100 775; 2-toaline: €107 433–€129 987; 3-toaline: €129 065–€156 161; 4-toaline: €162 818–€197 001.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 770/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €129 355, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €470–€570 kuus ja brutotootluse hinnang 4,6–5,6%.

Kas Vihuri tn 1 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 190 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Vihuri tn 1 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 238 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 86% oli kahes parimas ja 2% kahes halvimas klassis (tase: madal). Liiklusmüra hinnang maja juures on 53 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Vihuri tn 1?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,07/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €140 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,90/m² kuus, sh remondifond €0,09/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €15 695. Ühistu laenujääk oli €179 605. Võrdluseks: Pelguranna asum 129 ühistu mediaan oli €3,08/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 12.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu