Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Vihuri tn 1
Rekisteritiedot 12.10.2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Vihuri tänav 1, Tallinn

Vihuri tn 1 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on vuonna 1978 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo, 85 asuntoa (EHR 101017763). Estiq AVM -malliarvio on 2 484 €/m² (vaihteluväli 2 248–2 720 €/m²) 12.10.2026.

Vihuri tänav 1, Tallinn – ilmakuva rakennuksesta, ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR)
Ilmakuva · rakennuksen ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR) · Ortokuva 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avoimen datan lisenssi)
5 kerrosta 85 asuntoa EHR 101017763 ↗ Kiinteistötunnus 78408:805:2320 ↗ Yksityisomistus · huoneisto-omistus

Estiq kokoaa yhdelle sivulle asuntokohtaiset hintatasot, AVM-markkina-arvon, markkinatrendit, sijainnin, elinympäristön, EHR-tekniset tiedot ja viralliset rekisteritodistukset.

Tarvitsetko virallisen arviokirjan pankille? Tilaa EVS 875 -arvio →

Ympäristö lyhyesti

Kuusi mittaria tälle osoitteelle. Napauta nähdäksesi lähteen ja rajoitukset.

Automaattinen markkina-arvo ja rakennuksen vertailutiedot

Vihuri tn 1 on vuonna 1978 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo, 85 asuntoa, energialuokka B. Estiq AVM -vertailuarvo on €2 484/m², 21,6 % alle alueen Põhja-Tallinna mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 169/m², 4/2026, n=120).

Vihuri tn 1 on vuonna 1978 valmistunut 5-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Põhja-Tallinna, 85 asuntoa. Kantava rakenne: Tiili (EHR). Yleisin asuntotyyppi on 2h (45 kpl). Energialuokka B (energiatodistuksen mukaan).

Estiq AVM -perustaso talon asunnoille on 2 484 €/m², noin 21,6 % alle alueen Põhja-Tallinna mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 169/m², 4/2026, n=120). Tyypillinen asunto (2h, 46,7 m²) on noin €123 195.

✓ Sopii erinomaisesti

Ensiasunnon ostajalle, 1–2 hengen taloudelle ja asuntosijoittajalle.

⚠ Huomioitavaa

Energialuokka B, maantason pysäköinti ja 1978 rakennusvuosi.

€470–€570/kk

Markkinavuokra tyypilliselle 2h asunnolle (4 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi).

📊 Markkinadata · 4 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi
Ylläpitokulut: kesä ~€78, talvi ~€165 · 75% kalustettu
4,6–5,6%

Arvioitu bruttotuotto (perustuu todellisiin vuokramarkkinatietoihin).

markkina-arvosta

Asuntojen hinnat ja huonejakautuma

Rakennusrekisterin (EHR) virallinen asuntoluokitus ja Estiq-arvovälit.

Asunto Määrä Pinta-ala €/m² Arvohaarukka
1h 15 27.8 – 29 m² €3 252 €83 289–€100 775
2h 45 38.4 – 48 m² €2 638 €107 433–€129 987
3h 20 56.8 – 61.4 m² €2 442 €129 065–€156 161
4h 5 74.6 – 75.2 m² €2 402 €162 818–€197 001
Suurin osa asunnoista ei ole samanlaisia: todellinen kauppahinta riippuu kerroksesta, sisustusstandardista, varastosta ja autopaikasta.

Asunnon pikakalkulaattori

Rakennuksen vertailuarvo + asuntokohtaiset parametrit. Valitse ominaisuudet ja näe laskennallinen arvo heti.

1h · 28.3 m² 2h · 45 m² 3h · 58.4 m² 4h · 74.9 m²
− 46,7 m² +
Remontin tarpeessa −10% Hyvässä kunnossa Remontoitu +10%
1. kerros −2% Keskikerros Ylin kerros
Parveke / lasitettu parveke +€3 000 Kellarikomero +€2 000 Pysäköintipaikka +€5 000
Laskennallinen markkina-arvoMallin tilastollinen arvio hinnasta, jolla vastaava asunto tässä talossa todennäköisesti myydään. Perustuu Maa- ja Ruumiametin kauppatietoihin ja vertailukelpoisiin asuntoihin. Todellinen hinta voi poiketa muutaman prosentin. Ei EVS 875 -arviointiraportti.
€123 195
ca €2 638 / m² · mallin arvio
Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihintaEhdotettu myynti-ilmoituksen lähtöhinta: laskennallinen markkina-arvo +5 %. Tallinnassa asunnot myydään keskimäärin 3–5 % alle lopullisen pyyntihinnan, joten tähän sisältyy neuvotteluvaraa. Ei kauppahinta eikä takuu. €129 355
Arvioitu vuokratuotto €470–€570/kk
Pyyntihinta / m² €2 770/m²
Neuvotteluvara 3–5%
Metodologia: automaattinen tilastollinen AVM-arvio, joka perustuu Maanmittauslaitoksen kauppoihin. Ei korvaa virallista EVS 875 -standardin mukaista arviokirjaa.

Estiq Building Scorecard™

8-ulotteinen asumisympäristön, turvallisuuden, infrastruktuurin ja markkinan tarkastus.

Kokonaispisteet
7,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqin oma yhdistelmäindikaattori, ei virallinen luokitus; osatekijöiden painot näkyvät alla. Menetelmä

Sijainti ja yhteydet9,0

Kari pysäkki 190 m / 3 min; nopea yhteys keskustaan.

Paino 20%
Koulutus ja koulut6,9

Tallinna Vaba Waldorfkool 399 m; ylioppilaskokeiden taso 58.1/100; päiväkoti 74 m.

Paino 15%
Ilmanlaatu ja ympäristö8,1

86% tunneista hyvä, 2% huono (12 kk keskiarvo, taso: matala), melutaso 53 dB (kohtalainen), mallinnettu (Lden), lähin puisto Stroomi rannapark 913 m. Lähteet: Estiqin melumalli (CNOSSOS-EU); Estiqin ilmanlaatuindeksi Keskkonnaagentuurin datasta.

Paino 10%
Turvallisuus ja rikollisuusriski6,6

PPA avoin data (H3-solu (~0,7 km²), 24 kk – 26.08.2026, n=238): kohonnut riski; 12 kk vs edelliset 12 kk: +102,7%.

Paino 10%
Kunto ja ikä7,1

Rakennettu 1978; kantava rakenne Tiili.

Paino 15%
Energiatehokkuus ja lämmitys8,9

EHR-energiatodistus B (myönnetty 30.09.2025); lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö.

Paino 10%
Elinympäristö ja palvelut8,3

Stroomi rannapark 913 m; ruokakaupat 313 m.

Paino 10%
Markkinan likviditeetti ja kysyntä7,8

Maanmittauslaitoksen kauppavolyymi alueella (173 kauppaa viimeisten 4 neljänneksen aikana kohortissa ”rakennusvuosi 1971-1990”).

Paino 10%

Ympäristö ja turvallisuus: Vihuri tn 1

Viralliset avoimet tiedot ja Estiqin mallit rakennuksen sijainnille. Ne kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa. Miten laskemme.

Turvallisuus

Tapahtumataso: korkea · indeksi 7,8 / 10

Poliisin (PPA) avoimessa datassa on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta 24 kuukauden ajalta 238 kirjattua tapahtumaa (tiedot 26.08.2026 asti). Viim. 12 kk vs. edelliset 12: +103%.

Laskee poliisille ilmoitetut tapahtumat, ei turvallisuuden tunnetta.

Lähde: PPA:n avoin data.

Ilmanlaatu

Matala

Viimeisen 12 kk:n 2 630 tuntilukemasta (07.12.2025–11.10.2026, rakennuksen ruutu (~0,1 km²)): 86% kahdessa parhaassa luokassa, 12% keskimmäisessä ja 2% kahdessa huonoimmassa viidestä.

Lähde: Keskkonnaagentuur, tuntidata.

Melu

53 dB Lden · kohtalainen

Arvioitu tieliikennemelu on WHO:n suositustason (53 dB Lden) sisällä.

Lähde: Estiqin melumalli, OpenStreetMap.

Radon maaperässä

Korkea · 50–100 kBq/m³

Radonpitoisuus maaperän huokosilmassa. Perustuu tämän ruudun mittauksiin. Se ylittää 50 kBq/m³:n rajan, josta alkaen uudisrakennus tarvitsee radonturvallisen ratkaisun (EVS 840). Koko kunnan luokka: Kõrge või väga kõrge.

Maaperän huokosilman lukema, ei asunnon sisäilma; koskee lähinnä kellaria ja 1. kerrosta.

Lähde: Viron radonriskikartta (Viron geologinen tutkimuskeskus).

Hintatrendi ja myyntistrategia

Kaupat 2024 Q3–2026 Q2 · Maanmittauslaitos · Põhja-Tallinna · otos: rakennusvuosi 1971-1990.

Neljännesvuosittainen kauppahinta €/m² (Otos: 355 kauppaa · rakennusvuosi 1971-1990)
Kaupat ✨ Ennuste 2026 Q4 Menetelmä: painotettu lineaarinen regressio 6 viim. neljänneksestä, vaimennus 0,75, raja ±5 %/nelj. Ei takuu. Pelguranna (asum) · rakennusvuosi 1971-1990 · €2 465 (2026 Q1)
Vihuri tn 1 AVM-taso: €2 484/m² €2 312 2024 Q3 56 kauppaa €2 311 2024 Q4 44 kauppaa €2 486 2025 Q1 46 kauppaa €2 558 2025 Q2 36 kauppaa €2 354 2025 Q3 56 kauppaa €2 650 2025 Q4 49 kauppaa €2 486 2026 Q1 47 kauppaa Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun. €2 521 2026 Q2 Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun.kesken · 21 €2 590 2026 Q4 ✨ Ennuste

Myyntistrategia

AVM-markkina-arvo
€2 484/m²
Hintahaarukka
€2 248–2 720
Indikatiivinen pyyntihinta (Tyypillinen 2h · 46,7 m²)
€129 355
Indikatiivinen pyyntihinta€2 770/m²
Neuvotteluvara~3–5%

Sijaintikartta ja lähimmät palvelut

10 minuutin kävelymatkan säteellä sijaitsee 13 keskeistä palvelua · Koordinaatit 59.446647, 24.694893 · kiinteistötunnus 78408:805:2320.

🧒 Pelguranna Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
74 m · 1 min
🚏 Kari pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
190 m · 3 min
🚏 Pelguranna pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
220 m · 3 min
🚏 Puhangu pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
267 m · 4 min
🚏 Randla pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
286 m · 4 min
🛒 Stroomi Keskus Maxima XX
Supermarketti · Päivittäistavarat
313 m · 4 min
🎓 Tallinna Vaba Waldorfkool
Lukio · Arvosana: 58.1/100
399 m · 5 min
🧒 Ilmapuu Waldorflasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
411 m · 5 min
🎓 Tallinna Heleni Kool
Peruskoulu · Peruskoulu
539 m · 7 min
🛒 Sõle Selver
Supermarketti · Päivittäistavarat
600 m · 8 min
🎓 Ehte Humanitaargümnaasium
Lukio · Arvosana: 48.2/100
643 m · 9 min
🌳 Stroomi rannapark
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
913 m · 12 min
🌳 Kopli kalmistupark
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
1074 m · 14 min
10 minuutin kävelymatkalla: 13 kohdetta, lähin pysäkki 190 m.

Alueen rakennuskausi ja väestö: Põhja-Tallinna linnaosa

Tilastokeskuksen REL2021-väestönlaskennan ja Rakennusrekisterin (EHR) avoin data.

Asukkaiden ikäjakauma

437 817 asukasta
0–17 (Lapset ja nuoret) 18.7% · 81 762
18–64 (Työikäiset) 62.4% · 273 008
65 ja vanhemmat (Seniorit) 19% · 83 047

Koulutustaso (15+)

368 377 asukasta
Perusaste tai alempi 12.7% · 46 946
Keskiaste tai ammatillinen 37.4% · 137 875
Korkeakoulututkinto 47.1% · 173 485
Koulutustaso tuntematon 2.7% · 10 071

Rakennusvuosikymmen ja asuntokanta

225 177 asuntoa
Historialliset (< 1945) 11.1% · 25 046
Neuvostoaika (1946–1990) 65.7% · 147 900
Uudelleenitsenäistynyt (1991–2010) 13% · 29 357
Uudiskohteet (2011+) 9.2% · 20 698

Eniten rakennettu aikakausi: 1981–1990.

Energiatehokkuusjakauma A–G

Luokka A (Lähes nollaenergia) 3.6%
Luokka B (Matalaenergia) 5.5%
Luokka C (Hyvä energiatehokkuus) 6.9%
Luokka D (Kohtalainen tehokkuus) 6.1%
Luokka E (Perinteinen neuvostokerrostalo) 66.6%
Luokka F–G (Suuri energiankulutus) 11.1%

Rakennusprofiili

Tiedot EHR:stä ja Maanmittauslaitoksen kiinteistörekisteristä; puuttuvia kenttiä ei näytetä.

Rakennusvuosi1978
Asuntoja yhteensä85
Kerroksia5
EnergialuokkaB
OmistusmuotoYksityisomistus · huoneisto-omistus
Tontin pinta-ala4 853 m²
LämmitysjärjestelmäKaukolämpö
Kantava rakenneTiili
Hissejä0
Melutaso53 dB (kohtalainen)

Viralliset rekisteritiedot: EHR ja kiinteistörekisteri

Vain tiedot, jotka Estiq lukee EHR:stä ja kiinteistörekisterin WFS-palvelusta. Palo- ja hissitarkastuksia Estiq ei seuraa.

EHR · Rakennusrekisteri

Koodi 101017763 · tietue päivitetty 30.09.2025.

Tiili · hissejä EHR:n mukaan: 0.

EHR-portaali (koodi: 101017763) →

Kiinteistöyksikkö (Maanmittauslaitos)

78408:805:2320 · pinta-ala 4 853 m².

Käyttötarkoitus: 100% Elamumaa.

Kiinteistökartta (78408:805:2320) ↗

Taloyhtiö ja asumiskulut

Rakennusta hallinnoi taloyhtiö Tallinn, Vihuri tn 1 korteriühistu (rekisteritunnus 80131986). Luvut ovat taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksestä (kaupparekisteri).

Kulut yhteensä€3,07/m² / kktyypillinen asunto €140/kk · sis. käyttömaksut · Pelguranna (asum) mediaani €3,08/m² / kk
Vastikkeet€0,90/m² / kkilman käyttömaksuja · korjausrahasto €0,09/m² · Pelguranna (asum) mediaani €1,14/m² / kk
Korjausrahasto€15 695€3,93/m² · alueen alin neljännes
Lainat€179 605€45/m² · 6,56% kiinteä · 2032 · Swedbank
Tilikausi20252024
Vastikkeet€43 008€67 335
josta korjausrahasto€4 512€24 552
Korjauskulut€4 512€24 552
Korjausrahaston saldo€15 695€4 832
Lainaa jäljellä€179 605€202 363
Rahavarat€34 258€15 745
Vararahasto€7 990€7 990
Tilikauden tulos€1 603€954
Vastikkeet lajeittain2025€/m²/kk
Hooldustasud€28 7360,60
Remonditasu remonditööde katteks€4 5120,09
Remonditasu laenuintresside katteks€9 7600,20

Maksujen nimet kuten tilinpäätöksessä.

85 asuntoa · jäseniä 85 yksityistä.
Lähde: taloyhtiöiden tilinpäätökset (Viron kaupparekisteri). €/m² = summa ÷ asuntojen pinta-ala rakennusrekisterissä (3 991 m²) ÷ 12. "Kulut yhteensä" on tilinpäätöksen asuntotaulukon omistajilta perimä summa, ja se sisältää yleensä lämmön, veden ja sähkön. Vertailu: alueen Pelguranna (asum) taloyhtiöiden mediaani ja kvartiilit samana vuonna.

Maa- ja Ruumiamet In-ADS -osoitekohde (ADS-OID: EE01655615) · Postinumero: 10311

KÜ tiedot e-Äriregisteristä ↗

Asuinkerrostalot kadulla Vihuri tn

2 taloa kadulla · reaaliaikainen vertailu.

Osoite Rakennusvuosi Estiq €/m² Tyypillinen asunto Energialuokka
Vihuri tn 1 Tämä talo 1978 €2 484 ~€123 195 B Aktiivinen
Vihuri tn 4 2012 €3 455 ~€222 906 B ~ Katso →

Viralliset tietolähteet ja rekisteritodistukset

Suorat tietoyhteydet, viralliset rekisterit ja päivitysaikaleimat.

Tietoalue Virallinen lähde Hallinto-organisaatio Tiedot ajalta Tila
Rakennuksen tekniset tiedot EHR · 101017763 Maa- ja Ruumiamet 12.10.2026 (EHR-tietue 30.09.2025) Vahvistettu
Kiinteistö ja maankäyttö Maanmittauslaitos · 78408:805:2320 ↗ Maanmittauslaitos 28.09.2026 Vahvistettu
Toteutuneet kiinteistökaupat Maanmittauslaitoksen kauppahintarekisteri Maanmittauslaitos 05.2026 Synkronoitu
Väestö- ja väestönlaskentatiedot Väestörekisteri & RL21 Tilastokeskus vuosittain (2021) Virallinen
Turvallisuus ja ympäristönseuranta Melukartat, ilmanlaatu & PPA Poliisi / Ympäristökeskus mallinnettu arvio Tilastollinen
Vuokra ja bruttotuotto Estiqin vuokratietokanta · 4 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi · tuotto 4,6–5,6 % Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Markkinadata
Arviointimetodologia Estiq AVM Vertailukauppamenetelmä (ei EVS 875 -arviokirja) 2026 mallipainotukset Tilastollinen

Rakennuksen energialuokan selitys

Energiatodistus on virallinen asiakirja, joka kuvaa rakennuksen energia- ja lämmityskustannusten tehokkuutta.

B · tämä rakennus Matalapäästöinen energiatalo Erittäin hyvä lämmöneristys

Keskeiset riskitekijät

  • Vuoden 1978 rakennusvuosi: talotekniikka vaatii määräaikaista uusimista ja huoltoa.
  • Energialuokka B: yleensä matalampi lämmitystarve kuin keskimääräisessä vanhemmassa talossa. Todelliset lämmityskulut riippuvat asunnosta ja käytöstä.
  • Pysäköinti: maantason pysäköinti pihalla tai kadulla; erillistä maanalaispaikkaa ei ole.
  • Arviointiero: yksittäisen asunnon pankkiarvo riippuu olennaisesti sisäpinnan kunnosta.

Usein kysytyt kysymykset (UKK)

Vastaukset on optimoitu asunnonostajille, hakukoneille ja tekoälyjärjestelmille.

Mikä rakennus sijaitsee osoitteessa Vihuri tn 1, Tallinn?

Vihuri tn 1 on vuonna 1978 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Põhja-Tallinna linnaosa, jossa on 85 asuntoa. EHR-koodi on 101017763 ja kiinteistötunnus 78408:805:2320. Estiqin mukaan energialuokka B.

Mikä on keskimääräinen neliöhinta ja markkina-arvo kohteessa Vihuri tn 1?

Estiq AVM -arvio on 2 484 €/m². Arvoväli on 2 248–2 720 €/m². Tyypillisen 2h asunnon arvioitu markkina-arvo on noin €123 195.

Paljonko maksaa 40 m² tai 50 m² asunto osoitteessa Vihuri tn 1?

2 484 €/m² vertailutason mukaan 40 m² asunnon ohjeellinen arvo on noin €99 360 ja 50 m² asunnon noin €124 200. Todellinen arvo riippuu kunnosta, kerroksesta, pysäköinnistä ja varastosta.

Miten asuntojen hinnat jakautuvat huoneluvun mukaan?

1h: €83 289–€100 775; 2h: €107 433–€129 987; 3h: €129 065–€156 161; 4h: €162 818–€197 001.

Millä suuntaa-antavalla hinnalla asunto kannattaa laittaa myyntiin?

Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihinta on noin €2 770/m² (tyypilliselle 2h asunnolle noin €129 355), jossa on 3–5 % neuvotteluvara.

Paljonko vuokratuottoa 2h asunnosta voi saada?

Hyväkuntoisen 2h asunnon arvioitu markkinavuokra on €470–€570 kuukaudessa ja arvioitu bruttotuotto 4,6–5,6 %.

Sopiiko Vihuri tn 1 asuntosijoitukseen?

Tietojen mukaan kompaktit asuntopohjat, julkisen liikenteen läheisyys (pysäkki 190 m) ja alueen vakaa kysyntä ovat sijoittajalle myönteisiä tekijöitä. Ennen kauppaa kannattaa tarkistaa huoneiston kunto, hoitovastike ja todellinen vuokrakysyntä.

Millainen on osoitteen Vihuri tn 1 ympäristö: turvallisuus, ilma, melu ja radon?

Poliisin avoimen datan mukaan on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta kirjattu 24 kuukauden aikana 238 tapahtumaa (taso: korkea). Ilma: viimeisen 12 kk:n tuntilukemista 86 % oli kahdessa parhaassa ja 2 % kahdessa huonoimmassa luokassa (taso: matala). Arvioitu tieliikennemelu rakennuksella on 53 dB (Lden). Radon maaperän huokosilmassa: korkea (50–100 kBq/m³). Mittarit kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa.

Mitkä ovat asumiskulut kohteessa Vihuri tn 1?

Taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksen mukaan omistajat maksoivat keskimäärin €3,07/m² / kk käyttömaksut mukaan lukien; tyypillinen asunto maksoi €140 kuukaudessa. Vastikkeet ilman käyttömaksuja olivat €0,90/m² / kk, josta korjausrahastoon €0,09/m². Korjausrahastossa oli vuoden lopussa €15 695. Taloyhtiön lainaa oli jäljellä €179 605. Vertailun vuoksi alueen Pelguranna (asum) 129 taloyhtiön mediaani oli €3,08/m² / kk. Katso taloyhtiön tiedot.

Korvaako Estiq-verkkoarvio pankin vaatiman virallisen arviokirjan?

Ei. Estiq AVM on dataohjattu tilastollinen markkinaohje. Asuntolainaa haettaessa tarvitaan laillistetun kiinteistöarvioijan virallinen arviokirja EVS 875 -standardin mukaisesti. Tilaa arvio →

Kuinka tarkka Estiqin automaattinen arvio (AVM) on?

Sokkotestissä (touko–syyskuu 2026) Estiq AVM:n mediaanivirhe oli Tallinnassa 9,5 % ja muualla Virossa 12,1 %; Tallinnassa 83 % arvioista osui ±20 %:n sisään. Tarkkuus on parempi aktiivisilla alueilla ja heikompi epätyypillisissä kohteissa. Tämän sivun hintaväli riippuu alueen datan määrästä. Kyseessä on tilastollinen vertailuarvo, ei EVS 875 -raportti. Katso menetelmäsivu.

Rakennustiedot on täsmäytetty EHR- ja Maanmittauslaitoksen rekistereihin. AVM-menetelmä: Martin Koppel, Estiqin kiinteistöarvioinnin neuvonantaja (menetelmä EVS 875 -standardin mukainen). Tämä on automaattinen malliarvio, ei EVS 875 -lausunto. Päivitetty 12.10.2026.

Tarvitsetko toisen asiantuntijanäkemyksen?

Lähetä tämän talon tiedot paikalliselle asiantuntijalle ilman tietojen uudelleensyöttöä.

Kysy alueen kiinteistönvälittäjältä