Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Uus-Maleva tn
KÕNEALUNE TÄNAV Põhja-Tallinna Kinnitatud: EHR & Maa-amet

Uus-Maleva tänav, Tallinn

Ametlikel registritel põhinev tänavaprofiil aadressil Uus-Maleva tn, Põhja-Tallinna linnaosa. Sisaldab 1 korterelamu kataloogi, keskmist ruutmeetrihinda, väärtusvahemikke ja elanikkonna analüüsi.

Hoonepõhine AVM benchmark (1 hoone)
€2 457 €/m²
-22.5% vs Põhja-Tallinna · -15.6% vs Tallinn

Algoritmiline turuväärtuse benchmark Maa-ameti tehingute ja EHR registri põhjal 1 korterelamule.

Korterelamuid 1
Tüüpiline korter €107 878
Ehitusperiood 1969

Korterelamud tänaval Uus-Maleva tn

Kõik 1 tänaval asuvat korterelamut koos ehitusaasta, energiaklassi ja eeldatava ruutmeetrihinnaga.

Aadress Aasta Energiaklass Est. €/m² Tüüpiline korter Profiil
Uus-Maleva tn 2 1969 E €2 457/m² €107 878 ~43.9 m² Hoone analüüs →
Energiaklass võetakse EHR / KredExi energiamärgiste registrist. „~“-ga märgitud on hinnang ehitusaasta järgi (registreeritud märgist ei ole); „–“ tähendab, et andmed puuduvad.

Turupositsioon ja võrdlus piirkonnaga

Kuidas Uus-Maleva tn suhestub Põhja-Tallinna ja linna Tallinn keskmise hinnatasemega.

Uus-Maleva tn
€2 457

Hoonepõhine AVM benchmark (1 hoone)

Põhja-Tallinna
€3 170

vs Piirkond (Põhja-Tallinna): -22.5% 04.2026, n=120

Tallinn
€2 911

vs Linn (Tallinn): -15.6% 04.2026, n=760

Estiq Street Scorecard™

EHR ja Maa-ameti andmetel põhinev terviklik tänava elukeskkonna reiting.

Tänava koondskoor: 7.3 / 10
Ühistranspordi ühenduvus 9.2/10

Lähim peatus „Sirbi peatus" 123 m; 4 peatust 10 min jalutuskäigus.

Kaubandus & teenused 7/10

Pood „Maxima X" 462 m kaugusel; 10 min jalutuskäigus: 1 poodi, 2 kooli, 1 lasteaeda.

Elamufondi seisukord 6.1/10

Elamufond ehitatud aastatel 1969; valdav on 1961–1980 (100%). Hinnanguliselt 0% hoonetest on klass A–C.

Turulikviidsus ja müügikiirus 6.4/10

Estiqi andmebaasis on 1 hinnangut selle tänava 1 hoone kohta (turuaktiivsuse indikaator).

Turvalisus, keskkonnakvaliteet ja elukeskkond

PPA õigusrikkumiste statistika, reaalajas õhukvaliteet ja müratase tänaval Uus-Maleva tn

TURVALISUSE INDEKS
7.4 / 10
Trend (1a): -67.1%

Politsei- ja Piirivalveameti ametlik õigusrikkumiste statistika.

ÕHUKVALITEET (AQI)
4 (hea)
PM10: 12.8 µg/m³ · NO2: 7.5 µg/m³

Keskkonnauuringute Keskuse reaalajas seirejaamad.

MÜRATASE (PÄEV/ÖÖ)
60 dB (lärmakas)
Öine tase: 50 dB

Maa-ameti ja kohaliku omavalitsuse strateegiline müramudel.

HARIDUSTARISTU
2 kooli
1 lasteaeda

Haridusasutused 10 minuti jalutuskäigu teeninduspiirkonnas.

Taristu ja tänava asukohakaart (10 min)

10 minuti jalutuskäigu raadiuses tänava Uus-Maleva tn ümbruses asub 9 olulist taristuobjekti: ühistranspordi peatused, toidupoed, koolid, lasteaiad ja puhkealad.

9 kohta lähedal lähim 2 min jalgsi
Tallinna Kunstigümnaasium Lähim Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.8/100 2 min 117 m
Sirbi peatus Lähim Bussipeatus 2 min 123 m
Kopli Lasteaed Lähim Lasteaed 3 min 215 m
Kopli kalmistupark Lähim Park ja roheala 3 min 238 m
Marati peatus Bussipeatus 5 min 347 m
Neeme peatus Bussipeatus 5 min 362 m
Maleva (ajutine) peatus Bussipeatus 5 min 404 m
Maxima X Lähim Supermarket 6 min 462 m
Tallinna Vaba Waldorfkool Gümnaasium · Riigieksamite tase: 58.1/100 11 min 852 m

Mida need näitajad ostjale, müüjale ja üürijale tähendavad?

Analüütilised soovitused tänava Uus-Maleva tn tehinguteks

Korteriostjale

Pakub mõistlikku sisenemishinda linna Tallinn korteriturule väljakujunenud taristuga. Kontrolli konkreetse hoone energiatõhusust ja korteriühistu remondifondi kohustusi.

Korterimüüjale

Hinnasta tänava taseme lähedale (€2 457/m²): ülehindamine pikendab müügiaega kõige rohkem. Värske renoveering ja kõrgem korrus annavad tavaliselt lisahinna keskmise €/m² kohta.

Üüriinvestorile

Tänava tüüpilise korteri sisenemishind on umbes €107 878. Arvuta tootlus: aastane üür ÷ ostuhind; ajakohaseid piirkonna üürihindu vaata kuulutusportaalidest. Kompaktsed planeeringud selles hinnaklassis on üürnike seas stabiilse nõudlusega.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused põhinevad riiklikel registritel, Maa-ameti tehingutel ja Estiq AVM mudelil.

Milline on korterite ruutmeetrihind tänaval Uus-Maleva tn, Tallinn? ▼

Estiq AVM hindamismudeli ja Maa-ameti tehingute andmetel on tänava **Uus-Maleva tn** (1 korterelamu) hinnatase **2 457 €/м²**.

Mitu korterelamut asub tänaval Uus-Maleva tn? ▼

Tänaval **Uus-Maleva tn** on Estiqi kataloogis **1** korterelamut. Ehitisregistri andmetel on need ehitatud aastatel **1969**, enamik neist 1961–1980 (100%).

Kui palju maksab tüüpiline korter tänaval Uus-Maleva tn? ▼

Tüüpiline korter tänaval Uus-Maleva tn maksab ca **107 878 €** (taseme 2 457 €/m² juures). Renoveeritud korterite väärtus ulatub ca 118 666 euroni, remonti vajavatel pindadel ca 91 696 euroni.

Milline on korterite keskmine müügiperiood tänaval Uus-Maleva tn? ▼

Estiq ei jälgi kuulutusi, seega konkreetset müügiaega tänava Uus-Maleva tn kohta ei esitata. Praktikas on määrav hind võrreldes tasemega **2 457 €/m²**: sellele lähedal hinnatud korterid müüvad tuntavalt kiiremini kui ülehinnatud, ning kompaktsed 1- ja 2-toalised planeeringud on tavaliselt kõige likviidsemad.

Milline on üüritootlus tänaval Uus-Maleva tn? ▼

Estiq ei kogu üürikuulutuste andmeid, seega üüritootlust tänava Uus-Maleva tn kohta ei avaldata. Selle saab ise hinnata: jaga eeldatav aastane üüritulu ostuhinnaga. Väärtuse võrdlusalus on **107 878 €** tüüpilise 49,2 m² 2-toalise korteri kohta; ajakohaseid üürihindu piirkonnas vaata kuulutusportaalidest.

Kuidas suhestuvad tänava Uus-Maleva tn hinnad piirkonna Põhja-Tallinna keskmisega? ▼

Tänava Uus-Maleva tn hinnatase on 2 457 €/m², mis on **22.5% madalam kui** piirkonna Põhja-Tallinna mediaan (3 170 €/m²). Seda toetab tugev ühistranspordiühendus ja kaubanduskeskuste vahetu lähedus.

Kuidas on parkimiskorraldus tänaval Uus-Maleva tn? ▼

Enamikul korterelamutest on oma kinnistul asuvad parkimisalad, mida reguleerivad korteriühistud parkimiskaartide alusel. Õhtune parkimiskoormus on kõrge, mida leevendavad tänavaservade ja lähedalasuvate keskuste parkimistsoonid.

Milline on ühistranspordi ühendus tänaval Uus-Maleva tn? ▼

Lähim ühistranspordipeatus on **Sirbi peatus**, ligikaudu **123 m** kaugusel (~2 min jalutuskäiku). 10-minutilise jalutuskäigu raadiuses on 4 peatust; konkreetsed liininumbrid ja sõiduplaanid leiad peatus.ee-st.

Milline on müratase ja õhukvaliteet tänaval Uus-Maleva tn? ▼

Mürakaardi (Keskkonnaportaal / Maa-amet) andmetel on modelleeritud taustamüra **Uus-Maleva tn** juures ligikaudu **60 dB** (lärmakas). Õhukvaliteedi indeks (AQI) on **4**, hinnang hea. Lähim roheala on Kopli kalmistupark, ligikaudu 238 m kaugusel.

Kas tänava koondstatistika asendab kutselise hindaja EVS 875 eksperthinnangut? ▼

Ei. Estiq AVM tänava koondnäitajad on statistilised ja informatiivsed. Pangalaenu taotlemiseks nõuavad krediidiasutused litsentseeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt standardile **EVS 875**.