Estiq Value / Tallinn / Kristiine / Tüve tn 14
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kristiine · Tallinn

Tüve tänav 14, Tallinn

Tüve tn 14 (Tallinn, Kristiine linnaosa) on 1979. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 65 korterit (EHR 101014779). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 929 €/m² (hinnanguvahemik 2 654–3 204 €/m², ±9%).

Tüve tänav 14, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 65 korterit EHR 101014779 ↗ Kataster 78407:702:2680 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Tüve tn 14 on 1979. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 65 korterit, energiaklass C. Estiq AVM baastase on €2 929/m², 5,9% alla Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64).

Tüve tn 14 on 1979. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Kristiine linnaosas, 65 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (40 tk). Energiaklass C (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 929 €/m², mis on umbes 5,9% alla Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64). Tüüpiline korter (3-toaline, 63,8 m²) on ligikaudu €188 720.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass C, maapealne parkimine ja 1979. aasta ehitusaeg.

€690–€840/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (Kristiine linnaosa (16 kuulutust)).

📊 Turuandmed · Kristiine linnaosa (16 kuulutust)
Kommunaalid: suvel ~163 €, talvel ~252 €
4,3–5,3%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 15 48.5 – 49.5 m² €2 977 €131 891–€159 259
3-toaline 40 60.8 – 64.7 m² €2 958 €169 641–€204 842
4-toaline 10 76.2 – 76.8 m² €2 958 €205 016–€247 558
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 48.9 m² 3-toaline · 63.3 m² 4-toaline · 76.5 m²
− 63,8 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€188 720
ca €2 958 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €198 156
Eeldatav üüritulu €690–€840/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 106/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,6 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,8

Marsi peatus 233 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,9

Audentese Erakool 173 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 425 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,7

65% tundidest hea, 12% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 56 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Parditiigi park 316 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,9

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=174): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +195,7%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,0

1979. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud7,8

Energiamärgis C (väljastatud 22.04.2009, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,7

Parditiigi park 316 m; toidukauplused 402 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,7

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 149 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Tüve tn 14

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,1 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 174 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +196%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 005 tunninäidust (07.12.2025–06.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 65% kahes parimas klassis, 23% keskmises ja 12% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

56 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 3 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kristiine · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 307 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +1.6% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Tüve tn 14 AVM tase: €2 929/m² €2 567 2024 Q3 37 tehingut €2 486 2024 Q4 42 tehingut €2 534 2025 Q1 38 tehingut €2 660 2025 Q2 41 tehingut €2 629 2025 Q3 46 tehingut €2 529 2025 Q4 37 tehingut €2 575 2026 Q1 46 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 812 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 20 €2 590 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 929/m²
Hinnavahemik
€2 654–3 204
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 63,8 m²)
€198 156
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 106/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 17 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.406417, 24.714377 · katastritunnus 78407:702:2680.

🎓 Audentese Erakool
Gümnaasium · Gümnaasium
173 m · 2 min
🎓 Audentese Spordigümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
173 m · 2 min
🎓 Audentese Rahvusvaheline Kool
Gümnaasium · Gümnaasium
173 m · 2 min
🚏 Marsi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
233 m · 3 min
🚏 Tüve peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
252 m · 3 min
🌳 Parditiigi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
316 m · 4 min
🛒 Sõpruse Rimi Super
Supermarket · Igapäevakaubad
402 m · 5 min
🧒 Tallinna Sõbrakese Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
425 m · 6 min
🧒 Tallinna Allika Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
493 m · 7 min
🛒 Sõpruse Maxima X / Grossi
Supermarket · Igapäevakaubad
497 m · 7 min
🚏 Sõjakooli peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
510 m · 7 min
🚏 Nõmme tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
515 m · 7 min
🛒 Tondi Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
621 m · 8 min
🧒 Tallinna Linnupesa Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
622 m · 8 min
🧒 Tallinna Lepistiku Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
766 m · 10 min
🌳 Lepistiku park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
898 m · 12 min
🌳 Räägu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1076 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 17 objekti, lähim peatus 233 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kristiine linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

32 705 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.8% · 6 146
18–64 (Tööealised) 63.2% · 20 662
65 ja vanemad (Seeniorid) 18% · 5 897

Haridustase (15+)

27 421 elanikku
Põhiharidus või madalam 12% · 3 285
Keskharidus või kutseharidus 35.4% · 9 712
Kõrgharidus või magistrikraad 50.4% · 13 821
Haridustase teadmata 2.2% · 603

Ehitusaeg & elamufond

17 309 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.3% · 1 958
Nõukogude periood (1946–1990) 66.9% · 11 577
Taasiseseisvunud (1991–2010) 9.2% · 1 596
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 10.9% · 1 879

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.7%
B-klass (Madalenergia) 7.2%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 3.2%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1979
Kortereid kokku65
Korruseid5
EnergiamärgisC
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus5 158 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase56 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101014779 · kanne muudetud 30.05.2024.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101014779) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78407:702:2680 · pindala 5 158 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78407:702:2680) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Tüve tn 14 korteriühistu (registrikood 80013703). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,48/m² kuustüüpiline korter €156 kuus · k.a kommunaalid · Tondi asum mediaan €2,92/m² kuus
Ühistu maksed€0,50/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,12/m² · Tondi asum mediaan €1,37/m² kuus
Laenud€159 039€39/m² · Swedbank
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€24 268€36 299
sh remondifondi maksed€5 700€16 793
Remondikulud€5 700€16 793
Laenujääk€159 039€188 230
Raha€11 689€7 165
Reservkapital€10 500€10 500
Aasta tulem€2 756€6 538
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€17 8980,37
Kommunaalmaksete vahendamine€6700,01
Remonditasud€5 7000,12

65 korterit · liikmeid 65 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (4 031 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Tondi asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01753617) · Postiindeks: 13418

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Tüve tn korterelamud

3 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 929/m² (n=3) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Tüve tn 3 1988 €3 011 ~€117 847 H Vaata →
Tüve tn 5a 1963 €2 566 ~€112 948 E Vaata →
Tüve tn 14 See hoone 1979 €2 929 ~€188 720 C Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101014779 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2024) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78407:702:2680 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · Kristiine linnaosa (16 kuulutust) · tootlus 4,3–5,3% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=16 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

C · see hoone Energiatõhus Hea tavapärane tõhusus

Olulised riskid

  • 1979. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass C: eeldatavalt keskmine küttevajadus. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Tüve tn 14, Tallinn?

Tüve tn 14 on 1979. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Kristiine linnaosa, milles on kokku 65 korterit. EHR kood on 101014779 ja katastritunnus 78407:702:2680. Estiqi andmetel energiaklass C.

Mis on Tüve tn 14 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 929 €/m². Hinnangu vahemik on 2 654–3 204 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €188 720.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Tüve tn 14?

2 929 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €117 160 ja 50 m² korteri väärtus umbes €146 450. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €131 891–€159 259; 3-toaline: €169 641–€204 842; 4-toaline: €205 016–€247 558.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 106/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €198 156, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €690–€840 kuus ja brutotootluse hinnang 4,3–5,3%.

Kas Tüve tn 14 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 233 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Tüve tn 14 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 174 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 65% oli kahes parimas ja 12% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 56 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Tüve tn 14?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,48/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €156 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,50/m² kuus, sh remondifond €0,12/m². Ühistu laenujääk oli €159 039. Võrdluseks: Tondi asum 47 ühistu mediaan oli €2,92/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu